.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237

    А вие как бихе постъпили?

    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  2. #2
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    7 442
    Връщал съм 60 кинта в портмоне и пак са ме ебавали :д

  3. #3
    Идея си нямам как бих постъпил, но съм сигурен, че дори и да ги върна не бих се похвалил на всички, да не говорим да се покажа по телевизията. Мамка му, добро се прави, за да помогнеш от сърце, а не за да си начешеш егото и да разправяш колко си велик след това.

    Да го духа тъпата кучка, мноУ мразиМ позьори

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    ъм.. единствено ме издразни, когато я попитаха 'Очакваш ли благодарност' и почна да ги усуква някви..

    Аз ако бях.. има 2 варианта ест:

    Да ги взема: Да ги взема.. ще си помогна със сигурност с тях (каквато и сума да са).. ама.. ще ми е супер гузно и виновно.. много.. абе постоянно ще ме яде и ще си мисля на кой ли са тея пари.. ама дали пък на тоя човек не му трябват много повече и т.н..
    Да ги върна: ..ами ще се почувствам добре от това, че съм направила добро и че ако аз самата изгубя голяма сума пари, ще се радвам да ми ги върнат.. И ест ще ми е и тъпичко, защото примерно биха ми помогнали.. ама пък ще си повтарям, че това е правилното и мисля, че ще се чувствам по-добре..

    Всъщност веднъж си изгубих личните документи, вътре имаше и карта за тролей.. и едни момичета ме намериха по личната карта и ми ги върнаха, но без картата за тролей (която винаги си стои там и не я вадя и няма как да падне), което до някъде е готино, че са върнати, ама все едно да намеря портмоне с двайсЕ лева и да върна само портмонето..
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  5. #5
    Връщал съм портмоне и телефон за 1500 лв .. мене ме няма по телевизията
    Отивам аз в едно левче(магазин) и един човек кво гледа кво прави и си забрави телефона и портмонето на един рафт и си излиза от магазина. Излизам аз да му върна портмонето и телефона, а човека вече запалил колата и тъкмо да потегля .. махам му аз с ръце да не потегля и му отивам на прозореца и му върнах нещата, човека просто унемя, тръгна да ми дава 20 лева, аз му казах, че няма нужда .. след това пък разбрах, че били приятели с баща ми.

  6. #6
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Връщал съм телевизор, гадно е да те хванат.

  7. #7
    Повече от фен Аватара на embraceme
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    449
    нищо не връщам.

  8. #8
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Естествено, че не бих върнал нищо. Чест и морал корем не пълнят. А тоя, който се разхожда със 700 лева, със сигурност има и други.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Цитирай Първоначално написано от nqmaznacheniee Виж мнението
    Идея си нямам как бих постъпил, но съм сигурен, че дори и да ги върна не бих се похвалил на всички, да не говорим да се покажа по телевизията. Мамка му, добро се прави, за да помогнеш от сърце, а не за да си начешеш егото и да разправяш колко си велик след това.

    Да го духа тъпата кучка, мноУ мразиМ позьори

    ауу тоя мн го уважавам

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    6 751
    Имал съм бая случаи да намирам портмоненца с пари (с незначителни суми) ако има документи ги предавам в полицията, а паричките са за мен. Ако намеря много пари ама примерно да видя, че са на някой пенсионер ще ги върна, иначе не
    Законът е закон,
    но той врата в полето е
    и луд е оня, който потърси там сърцето си...


  11. #11
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от nqmaznacheniee Виж мнението
    Идея си нямам как бих постъпил, но съм сигурен, че дори и да ги върна не бих се похвалил на всички, да не говорим да се покажа по телевизията. Мамка му, добро се прави, за да помогнеш от сърце, а не за да си начешеш егото и да разправяш колко си велик след това.

    Да го духа тъпата кучка, мноУ мразиМ позьори
    мхм ..........

  12. #12
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Естествено, че не бих върнал нищо. Чест и морал корем не пълнят. А тоя, който се разхожда със 700 лева, със сигурност има и други.
    не е сигурно и не винаги е така.... може човека да има да плаща нещо примерно.. никога не можеш да бъдеш сигурен

  13. #13
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Намирал съм само 20 кинта на улицата и не видях адрес върху тях.

  14. #14
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Естествено, че не бих върнал нищо. Чест и морал корем не пълнят. А тоя, който се разхожда със 700 лева, със сигурност има и други.
    Донякъде си прав. Сега, ако някой подскочи, че може това да са били последните пари на някой и да ги е изгубил, явно не знае как беден човек пази парите си. Така че е малък процента на нуждаещите се от парите, които биха ги изгубили. А на богат не бих ги върнал. Иначе съм връщал портмоне с 80лв на един възрастен човек преди 10-тина години, но имаше паспорт и документи. То това е и единственото, което съм намирал де.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  15. #15
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    ^ Много ясно. А и няма ненаказано добро.

  16. #16
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Има такова нещо...
    общо взето, в днешния свят, всеки казва че "няма вече добри хора", а реално и да си такъв, няма кой да те оцени, най-много да ти теглят някоя цветиста..
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  17. #17
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Има такова нещо...
    общо взето, в днешния свят, всеки казва че "няма вече добри хора", а реално и да си такъв, няма кой да те оцени, най-много да ти теглят някоя цветиста..
    не е нужно някой да те оценява. ще го направиш заради личната себеоценка.

  18. #18
    Връщал съм намерени портфейл и айфон преди около година...
    "Всичко отдалечено от морето е провинция." Ъ. Хемингуей
    Може и да плува, може и да лети, но не го прави защото го мързи!

    Мишинка
    BrainDamage

  19. #19
    Голям фен Аватара на nosferatu23
    Регистриран на
    Apr 2013
    Мнения
    919
    ще оставя портмонето и документите на някоя патрулна кола полицейска, но без парите. най тежкото е да си вадиш нови документи. ама за кинтите, признавам че нямам много морал в някои отношения,не мисля да поправям чужди грешки за невнимателност и т.н. пък и тва ще им служи като поука 700 кинта добре са ми дошли

  20. #20
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    Nema vracanje, Levskog ne plasta!

  21. #21
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от nosferatu23 Виж мнението
    ще оставя портмонето и документите на някоя патрулна кола полицейска, но без парите. най тежкото е да си вадиш нови документи. ама за кинтите, признавам че нямам много морал в някои отношения,не мисля да поправям чужди грешки за невнимателност и т.н. пък и тва ще им служи като поука 700 кинта добре са ми дошли
    Ще му тръснат глоба за неправилно съхранение на личните документи. И за капак ще е със 700 кинта на минус.
    Всъщност няма да е трудно да си вземе парите обратно, имайки предвид, че ще пишеш обяснения при какви обстоятелства си намерил документите. Мини без 700 кинта, не се излагай като кифладжия.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  22. #22
    Голям фен Аватара на nosferatu23
    Регистриран на
    Apr 2013
    Мнения
    919
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Ще му тръснат глоба за неправилно съхранение на личните документи. И за капак ще е със 700 кинта на минус.
    Всъщност няма да е трудно да си вземе парите обратно, имайки предвид, че ще пишеш обяснения при какви обстоятелства си намерил документите. Мини без 700 кинта, не се излагай като кифладжия.
    Като казах че ще ги оставя на някоя патрулка говорих буквално че ще ги оставя , а те ще се погрижат да върнат документите. Колко ще е глобата, 10 лв ? Заслужава си ходенето по мъките.

    Ако парите са откраднати обаче, примерно някой ги е свил от колата или от чантата,и попаднат в мен ще ги върна с удоволствие. Но нека правим разлика между откраднато (насилствено отнето) и забравено , второто е по собствена вина и няма на кого да се сърдим освен на себе си !

  23. #23
    Супер фен Аватара на SpiritInBlack
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 963
    Имайки предвид , че на брат ми абсолютно непознат му върна портмоне с доста по-голяма сума във валута , не бих се поколебал дори за секунда как да постъпя. Ще мине време да пишем протоколи отностно предаването и получаването , но никога не бих взел чужди пари.

  24. #24
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от nosferatu23 Виж мнението
    Като казах че ще ги оставя на някоя патрулка говорих буквално че ще ги оставя , а те ще се погрижат да върнат документите. Колко ще е глобата, 10 лв ? Заслужава си ходенето по мъките.

    Ако парите са откраднати обаче, примерно някой ги е свил от колата или от чантата,и попаднат в мен ще ги върна с удоволствие. Но нека правим разлика между откраднато (насилствено отнето) и забравено , второто е по собствена вина и няма на кого да се сърдим освен на себе си !
    Глобата е 50 лв. минимум. Таванът е 300. Отделно, за да се разминеш с обясненията, не трябва в патрулката да има никой, иначе ще пишеш къде, как и защо.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  25. #25
    Голям фен Аватара на nosferatu23
    Регистриран на
    Apr 2013
    Мнения
    919
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Глобата е 50 лв. минимум. Таванът е 300. Отделно, за да се разминеш с обясненията, не трябва в патрулката да има никой, иначе ще пишеш къде, как и защо.
    муахахах кефиш ме честно

    бих оставил 50 кинта тогава да покрия глобата, проблема е че полицаите ще отидат да изядат по 1 топла чорба с тия кинти мухах

    и да, ще им почукам на прозореца да го свалят , после ще го хвърля вътре и ще офейкам като избягал арестант

    просто ще го сложа до капака под чистачката с една лепенка изгубено и тва е

    700лв може да ви се струват малко за да си прескочите моралните ценности дето сигурно ги няма
    ако парите са да кажем 50 хиляди и са заебани на някое място без камери и свидетели , ще ги върнете , тъй ли ? please...
    Последно редактирано от nosferatu23 : 04-25-2013 на 13:28

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си