.
Отговор в тема
Страница 9 от 19 ПървиПърви ... 5678910111213 ... ПоследнаПърви
Резултати от 201 до 225 от общо 469
  1. #201
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Ще й се налага, когато няма коли за ориентир, но има маркировка.
    И кога е това по-точно? Щото бая съм джиткала из Пловдив - ако паркингът е празен, все ще се наместиш в мястото - и няма да е фатално да си 2 см навън, при това даже ще можеш напред да си паркираш. Обикновено баш по коли се налага да се ориентираш

  2. #202
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    И кога е това по-точно? Щото бая съм джиткала из Пловдив - ако паркингът е празен, все ще се наместиш в мястото - и няма да е фатално да си 2 см навън, при това даже ще можеш напред да си паркираш. Обикновено баш по коли се налага да се ориентираш
    Хахах, за нещастие, доста "хора"/жени/ мислят така...
    Тези маркировки са за това, за да ги спазваш, независимо има ли коли или няма, щото в следващия момент идва някой друг, който ще-не ще се съобразява с твоето криво паркиране...

  3. #203
    anonymous708973
    Guest
    Е, стига де, далеч съм от мисълта, че паркирам прекрасно, ама чак толкова криво не е било А съм карала доста голяма кола в градски условия
    (E, да, правя френски гараж, слизам, установявам, че съм на половин метър от бордюра, качвам се и паркирам пак, ама... какво да правиш )

  4. #204
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    МожеШ. Сега. Не, когато си бил още преди книжка, хайде да не си говорим глупости.
    Аз съм се упражнявала точно на полигон, от един момент нататък, при паркиране назад е напълно нормално да не вижда шишетата, освен ако не си наклони огледалата надолу, който пък - както вече казах - е пълна загуба на време за градски условия. Шишетата са в пъти по-ниски от колите - следователно, няма да й се налага да използва нещо такова като ориентир, когато вече кара. Защо да си го прави в пъти по-трудно, като и без това ще се научи с времето и опита?
    Няма такова нещо като липса на видимост на нещо като шише. Достатъчно е да вижда предните няколко за да знае на къде върви линията им. Когато си на паркинг и паркираш в клетка, за ориентир използваш само маркировката която е доооста по-ниска от 2л пластмасова бутилка. Точно в градски условия при паркиране и най-вече изкарване в тесни пространства доста често ми се е налагало да си свалям огледалата, което е нещо напълно нормално и не виждам как го свързваш със загуба на време. Иначе защо да си го прави трудно ? Защото специално жени (нищо против жените шофьори) с книжки и опит години не могат да паркират като хората. В големите градове горе долу успяват повечето да се научат, ама с много мъки и надрана боя. Една жена ме кара да изкарвам бус дълъг 6м за да може тя да излезе с колата си, при положение че има място за две коли, а не пожела да ми даде да и изкарам колата. Удобно място да спомена, че съм влюбен в страничните огледала на бусовете хах.

    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    И кога е това по-точно? Щото бая съм джиткала из Пловдив - ако паркингът е празен, все ще се наместиш в мястото - и няма да е фатално да си 2 см навън, при това даже ще можеш напред да си паркираш. Обикновено баш по коли се налага да се ориентираш
    Направо ми избива пот някой като не спре в клетката и се унищожат две парко места след като другите спрат както трябва.

    Между другото аз карах преди да взема книжка, а точно преди изпитите си обикалях един паркинг и си паркирах, карах назад и тем подобни.
    Последно редактирано от draid : 10-22-2014 на 19:47

  5. #205
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Достатъчно е да вижда предните няколко за да знае на къде върви линията им.
    Аааа, не съм те разбрала, моя грешка!

    Аз се опитвах да паркирам с ориентир 4 шишета, при мен нямаше линия
    Иначе за унищожаването на парко местата съм съгласна, но нямах предвид по средата, а че не е фатално да е 2 см извън линията.

  6. #206
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    В интерес на истината дори да си стъпил на линията с гумите насмиташ следващите паркиращи. Обикновено клетката е достатъчно голяма за да влезе цялата кола и да има поне 20-30см от страна. Когато спреш не в средата на клетката, реално от едната страна ще си или на 0 или на -2см, а от другата на половин половин метър образно казано (:

  7. #207
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    абе, а кога се определя датата за изпита по кормуване? Като ти свършат часовете веднага, или когато инструктора те пусне (след като е сметнал примерно, че ставаш за изпит)? И в колата на изпита възможно ли е да има друг курсист?
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  8. #208
    Голям фен Аватара на G3GaSa
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    672
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL Виж мнението
    абе, а кога се определя датата за изпита по кормуване? Като ти свършат часовете веднага, или когато инструктора те пусне (след като е сметнал примерно, че ставаш за изпит)? И в колата на изпита възможно ли е да има друг курсист?
    "хихи"
    Когато приключиш с часовете би следвало веднага инструкторът тИ, да те попита кога си готова да отидеш на теоретичния изпит, "мисля, че те бяха само два дни в седмицата". Когато си вземеш теоретичния изпит, инструкторът ще ти каже датата и за практическия изпит.. "моят беше на другата седмица" ( и ест. изпита по БЧК )

    Задължително (ТРЯБВА) и има друг курсист като "свидетел"

    бтв : Това, че ще има и друг курсист с теб, не трябва да ти влияе по никЪФ начин... "вътрешно ми се ще, после да изгледам записа от камерата"
    Последно редактирано от G3GaSa : 10-23-2014 на 14:40

  9. #209
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    И тихо плачеше момата, в новата кола. Колко лоша бе съдбата, три педала, а краката - два...

  10. #210
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    По всяка вероятност ще сте ти, инструктура, изпитващият и още един от кандидат убийците.

  11. #211
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Направило ми е пък на мен впечатление (от моя изпит на времето и от разкази на познати), че напоследък все по - рядко ги карат курсистите да паркират назад. Не знам на какво се дължи това. А как да се научи някой да паркира - то се учи с паркиране. Оттук нататък с шишета ли, с туби ли, с пръчки ли, кашони, конуси (между другото съм гледал как хора се учат да паркират между конуси, които не са особено много по - високи от 2л. шише, дето някой беше казал, че шишетата са толкова ниски, че не се виждат, а аз виждам всичко от ниво малко над оста на задната гума нагоре, но както и да е). Взимате си един човек, който е опитен шофьор, отивате на място, където не минават патрулки и почвате да паркирате. Това е. И е много силно препоръчително това упражнение да се прави с кола, идентична на тази, на която ще ви изпитват, защото едно е да се паркира бус, съвсем друго е джуган, коренно различно е с фолксваген лупо, който се паркира по - лесно от фолксваген пасат. А това за жените - шофьори, проблемът им според мен не е в това, че не могат да се научат да управляват автомобил, с много каране и шимпанзе ще се научи да върти геврека и да не му гасне колата. Като цяло не само на жените, а и на всичките джигити по улиците проблемът им се корени в междоушното устройство, ориентацията в пространството (което е доказано, че при жените е по - слабо развито, като има изключения), желанието да карат повече, отколкото могат и склонността да извършват неадекватни действия с цел да направят те нещо без да се помисли, че не са сами на пътя, а.к.а каране като арабин в пустиня. Това е и причината, поради която вицовете за жени - шофьори обикновено не са "и жената угаси колата на баира" или "жената паркира на 6 места кола с габарит да влезе настрани през входа на автомивката", а са от сорта на "ако видиш жена, на която й работи чистачката в ясно време, значи ще прави ляв завой", за борчето, че не се казва наляво и надясно, а натам и натам и прочее. Така че според мен всички начинаещи шофьори от който и да било пол по - скоро да наблягат на психическото си състояние по време на шофиране и на концентрацията си, защото феродота, аксиални лагери, помпи и други части, които се товарят при некадърно управление се сменят, ама като се нахакаш в някой друг проблемите не са като в нийд фор спийд и понякога костват животи. Гледайте си пътя, гледайте си огледалата и карайте внимателно, това на изпита даи - аджията ще го оцени. А в коя школа ще идете е почти без значение, така или иначе там няма да се научите да карате кола.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  12. #212
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Жените имат по-слабо развито "пространствено усещане" за това им е по-трудно овладяването на паркиране на жените.

  13. #213
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Днес ми беше 17ти час градско. Инструктора каза, че от следващия път почваме баш градското (досега си карах по главните булеварди, дясно, направо, малко ляво, светофари, пътеки, ок..) т.е. сега почваме много леви завои, даване на предимство и т.н. и евентуално паркиране като усвоя това. Каза ми, че виждал, че се старая, внимавам и ми доставя удоволствие. А аз толкова се бях отчаяла в първите 3-4-5 часа, идваше ми да ревна, от време на време ми се караше, но знам, че не е за да ме стресне, добре че е забавен и готин.. Иначе за сега малко с лентите трябва да свикна, кога да се престроявам, все още от време на време не ми е съвсем ясно в коя лента да карам като ще завивам, ама ще го изгладя и това. :33 Мнооого ми е ентусиазирано и много искам всичко да мине вечее.. :33 И ми е толкова притеснено за изпита после пред ДАИ, дори сега преди да се кача в колата и си мисля как ще забравя все нещо, как ще се паникьосам и т.н. но като се кача и си пипна седалката да я оправя и всичко почти изчезва и съм ок.. Ох! :3333
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  14. #214
    Колко време след като си взел за категория B можеш да караш за C? Може ли веднага?

  15. #215
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от gericobain Виж мнението
    Колко време след като си взел за категория B можеш да караш за C? Може ли веднага?
    Няма време. Трябват ти години и пари.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  16. #216
    Хехе добре, мерси

  17. #217
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Имай в предвид, че за C имаш отново листовки, психо и най-досадното нещо е че книжките се подновяват на 5г ако не ме лъже паметта. Съответно на всеки 5г трябва да минаваш психо. Ако не смяташ да караш камион наистина не мисля че си заслужава.

  18. #218
    Ами досадно не досадно. Просто за някои категории знам, че трябва да имаш някви години стаж 1-2, нещо такова.

  19. #219
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Ако на някой му предстои да ходи на БЧК, да драсне, да ходим заедно.

    И я някой, който е ходил вече да каже какво представляват тея 15 въпроса, които са на теста..
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  20. #220
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL Виж мнението
    Ако на някой му предстои да ходи на БЧК, да драсне, да ходим заедно.

    И я някой, който е ходил вече да каже какво представляват тея 15 въпроса, които са на теста..
    Такова е, че да може всеки човек с елементарна обща култура да го проспи и пак да го изкара. Въпросите са от типа на "човек лежи на улицата прегазен от тир, първо какво ще направиш: а.) ще звъннеш на 112 и ще почнеш изкуствено дишане, ако е в безсъзнание, б.) ще почнеш да му пееш на азис - умри или в.) ще подминеш по пътя" - не буквално, но с тази интелектуална натовареност. Тъпото е, че се виси цял до обед и малко след това за едно тестче, дето се правиза 5 минути и имаш право на 3 грешки. През останалото време ще гледате филмчета и ще ви учат на изкуствено дишане как се прави върху манекен. А за левите завои не се притеснявай, помни само, че ако като караш и си на светофар, гледаш светофара, освен ако отсреща не идва някой (обикновено левите светофари не пускат тия отсреща по наблюдения, но има и такива), ако няма светофари и знаци, ако не идва никой отсреща караш, ако идва някой отдясно, пускаш го.

    п.с, ще те питат дали искаш да си купиш картичка а левче, чувал съм, че е хубаво да се вземе, не виждам логика защо.

    А за С категорията - по принцип и аз се бях навил, години не трябват, трябва да имаш В категория и пари за харчене и се подновява, да.
    Последно редактирано от prosto_chovek : 10-24-2014 на 15:57
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  21. #221
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Аз принципно съм с мед. образование (вярно, не съм лекар, рентгенов лаборант съм, но сме учили за превръзки, изкуствено дишане, абе всичко) и един колега (също моята спец.) каза, че е минал само с дипломата, аз днес се обадих и ми казаха, че не може. Нищо.. ще си повися един ден..
    Иначе за левите завои.. повече ме е страх да не остана в кръстовището и да светне червено и си е ... майката..
    Но както и да е.. още по-страшното (за мен) е, че пак казвам, изпита ми ще е в Перник, там има поне две гадни кръгови, едно кофти кръстовище, тесни улички, наклони и това ме притеснява повече като цяло. Ще ходим на караме там, за да се запозная още по-добре с маршрута, ама пак ми е странно..
    Скоро инструктора ми каза, че е минала една група и всичко е минало много гладко, карали са по маршрута, по който си караме, ама пак ми е притеснено, мх! В последните часове си карам по-спокойно, на някои места малко ми се свива стомаха, но пък много внимавам и ми е адски нахъсано. Искамм <33
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  22. #222
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Значи първо аз по - кофти кръстовище от това на Руски паметник не съм засичал (щото и предимството е обратно, паветата са гадни, релсите изскачат над паветата). После ако светне червено, докато си в кръстовището, то явно си тръгнала на жълто да влизаш в него, в който и да е случай, просто гледаш да излезеш от него възможно най - бързо (стига да не си на изпит, защото на изпита ако влезаш на жълто, особено ако е с таймер светоара, директно заминаваш). Много правилно правиш, че внимаваш. Внимавай и на изпита, грам не се притеснявай, представяй си, че караш личната си кола и си сама и не гледай скоростния лост, прави лошо впечатление.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  23. #223
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    кофти кръстовище от това на Руски паметник
    Днес минах от там. Инструктора ми вика 'дръж си твойта лента', аз 'ама аз ленти не виждам тук!' и той 'оставяш разтояние за една кола до теб и тваЙ..'.. иначе да, кофти е.
    А скоростния лост вече не го гледам, само от време на време като забравя на коя предавка съм ама много бързо такова, а още в началото като го гледах вървях на зиг-заг по пътя..
    Вече почнах да се оглеждам повече и в огледалата, абе като цяло старая се да следя колкото се може повече обстановката на пътя.. Онзи ден се научих да се влача на първа и полусъединител в задръстването.. кеф! Сега трябва да внимавам наистина повече за предимството и да не се панирам на кръгови..
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  24. #224
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    е, ти като тия неща ги правиш, ти си си взела изпита.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  25. #225
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Мани.. докато не чуя заветното 'ДА!' от даяджията, ще съм си на тръни.. Сиилно се надявам да не е такъв сериозник като на теорията..
    'Таблета ми НЕ пипай!'
    'Фани го сега и си направи селфи!'.... 'Не! Не така! Иначе!'..
    'Момче, ти какво пипаш там! Казах да НЕ пипаш! И да НЕ четеш листовката преди да съм казал!'


    .....

    Но пък после като му предадох моя ми се усмихна и ме поздрави за едната грешка..

    Толкова ми е развълнувано, само за това мисля и нямам търпение..
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си