.
Отговор в тема
Страница 10 от 19 ПървиПърви ... 67891011121314 ... ПоследнаПърви
Резултати от 226 до 250 от общо 469
  1. #226
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Вече на таблети ли ги правят листовките? Иначе моите ги взех без грешка, а на практиката от 5 наказателни точки с 4 го взех, понеже реших, че е много готино да изпреварвам 413, докато спираше и сгазих една стоп линия едно време в миналото. И въпреки че като по - малък си мислех, че само да взема книжка и ще стана баси рейсъра, в момента карам по - внимателно от дядо ми
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  2. #227
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237


    Наказателните точки не са ли 9 (за изпита по кормуване)? :33

    Мен малко ме дразни това, че инструктора ми казва да намалявам суууупер отдалече като ще спирам на светофар.. :33
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  3. #228
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Презастрахова се, понеже ако направиш мармалад на пътя, единствено той е виновен. Той може и да те кара да връщаш всичките предавки наобратно, ама на практика едва ли ще го правиш.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #229
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Значи първо аз по - кофти кръстовище от това на Руски паметник не съм засичал (щото и предимството е обратно, паветата са гадни, релсите изскачат над паветата). После ако светне червено, докато си в кръстовището, то явно си тръгнала на жълто да влизаш в него, в който и да е случай, просто гледаш да излезеш от него възможно най - бързо (стига да не си на изпит, защото на изпита ако влезаш на жълто, особено ако е с таймер светоара, директно заминаваш). Много правилно правиш, че внимаваш. Внимавай и на изпита, грам не се притеснявай, представяй си, че караш личната си кола и си сама и не гледай скоростния лост, прави лошо впечатление.
    Кръстовището на Сливница и Левски е доста по натоварено от това на Руски паметик в предвид, че на руски си е обикновено кръгово.

  5. #230
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Там съм висял 40 минути да гледам как никой не може да мине, щото левия завой е решил да затапи. За самата кола Руски паметник е по - кофти, случи ми се да ми се отдели гумата от джантата при преминаване с около 50 през стърчащите релси.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  6. #231
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    бтв.. на какви цени вървят четиривратите кабриота (съответно предложете модел)? Това ми е детска мечта.


    П.П. Като за мен иначе си представям Пежо 200 и нещо.. в далечното бъдеще.. Сладки са <3 :33

    И не че разбирам, но като изключим нереалната ми подмечта http://media-cache-ec0.pinimg.com/73...21b7004e11.jpg мноооооого, много искам някоя спортна, ниска, ръмжаща количка.. Ох, възбудих се.
    Последно редактирано от ShtrudeL : 10-24-2014 на 20:12
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  7. #232
    Голям фен Аватара на G3GaSa
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    672
    (За мен) В момента ти трябва един "смарт"

    Преди години много исках такава и винаги си повтарях, че ако купувам ще е такава, но нещата се промениха .. сега съм се насочил към мини купър...
    Последно редактирано от G3GaSa : 10-24-2014 на 22:32

  8. #233
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL Виж мнението
    бтв.. на какви цени вървят четиривратите кабриота (съответно предложете модел)? Това ми е детска мечта.


    П.П. Като за мен иначе си представям Пежо 200 и нещо.. в далечното бъдеще.. Сладки са <3 :33

    И не че разбирам, но като изключим нереалната ми подмечта http://media-cache-ec0.pinimg.com/73...21b7004e11.jpg мноооооого, много искам някоя спортна, ниска, ръмжаща количка.. Ох, възбудих се.
    О, не, не искаш такава количка за първа кола. Искаш нещо, което да ти е мноооого евтино за поддръжка, относително малко и да не те е яд да го строшиш. Примерно Поло (можеш да намериш сравнително читаво под 2500 лева), Корса (същия ценови диапазон или по - евтино), има едни Мицубишита Колт (около 4 бона), Хонда Сивик '99 (3-4000), Тойота Ярис (около 5 бона читава от първа/втора генерация), гледаш да ти е под 101 коня каквото и да си избереш. Ето ти снимки да ги видиш в същия ред:
    http://www.bestcars.com.ua/images/cars/2586_532344.jpg
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...b/Corsa_B2.jpg / от ей тия http://upload.wikimedia.org/wikipedi...a_C_5-door.png с мотора единичка - 1.2 под 3 бона съм виждал оферти
    http://www.muamat.com/adpics/4b6f891...4072d525b8.jpg
    http://www.carshd.info/wp-content/up...llpaper-hd.jpg
    http://www.cars-directory.net/pics/t...52148_orig.jpg
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  9. #234
    Повече от фен Аватара на Dollie
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    Moon~ :)
    Мнения
    350
    Пежо 206/306 не са лоши, но има супер малко място отзад и като цяло кабрито си е шит особено през зимата.

  10. #235
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    На пежото 207 цц май имаше вариант с автоматичен покрив, който не е от "плат", та да става и за зимата.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  11. #236
    Повече от фен Аватара на Dollie
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    Moon~ :)
    Мнения
    350
    То остави покрива, като цяло ще береш ядове с тази кола.

    Аз съм се спряла на Нисан Микра с 4 врати, много готина количка. Ситорен C3 също ми харесва
    Последно редактирано от Dollie : 10-25-2014 на 09:46

  12. #237
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Сутиена не е кола за нашите пътища всеки един модел след 2000 година по мои наблюдения (чичо ми караше ксантия, перфектна като я внесе, за 2 3 години беше успял почти да й подмени ходовата част, имам наблюдения и върху це 4ките), Но микрата са доста здравички.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  13. #238
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  14. #239
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Ей като тая има VTI за японския пазар 1.6 по 180 коня, ама са само с десен волан. Все пак тук вкарват 160 коня VTI на тоя модел, ама много гори. Въпреки, че дори 160 върви страхотно на това купе, те и 90-тките 1.4is са доста пъргави и здрави. Като цяло ти трябва кола от тоя калибър, особено за София и за първа. Тия хонди се намират на цени от 2500 до 4000 за 1.4is, данъка им е малък, пъргави са, горят малко и са адски здрави. Аз в последно време покарах една такава за замяна на Nissana само че coupe 105 коня. Майка ми кара обаче хечбек вече 8г и нищо не е правено по нея, а тя кара много и хич не пази. Аз лично не бих взел френска и италианска кола на повече от 5г, а и като цяло е под въпрос дали изобщо пак бих се качил на такава. Хубави са, возят значително по-меко от Японски/Немски коли, обаче са много слаби.

    Кабриотата от своя страна са тежки, значително по тромави и според мен лично несигурни, особено тия с мек покрив.

    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Там съм висял 40 минути да гледам как никой не може да мине, щото левия завой е решил да затапи. За самата кола Руски паметник е по - кофти, случи ми се да ми се отдели гумата от джантата при преминаване с около 50 през стърчащите релси.
    Че кой влиза с 50 в кръгово, че и в това на Руски ? Нормално, хубаво че не си изкривил джанта.
    Последно редактирано от draid : 10-25-2014 на 16:23

  15. #240
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Кви 105 коня за първа кола и то за момиче?!?..... вземи там шкодилачката с 50-60 кончета и тва е.

  16. #241
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Напротив не и казвам да взема 105 коня кола. За мен за нея отличен избор е Honda civic модела който тя е показала на снимката 1.4IS, 90 коня http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=7vawfj, а имаше и същият модел 75 коня мисля. Хечбека е компактен и здрав. Има пъргавина и за изпреварване 90така което си е важно. Другите предимства ги споменах в предния коментар. Аз лично никога не бих и препоръчал шкода, пък дори и за първа кола.

  17. #242
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Тва беше на прима виста. Разбира се, че Хондата е къде къде пред другите автомобили от този клас. Само, че недостатъкът при нея, а и при повечето японски автомобили (около тея години) е цената на частите (някои от тях разбира се). Примерно един преден фар или зъбен ремък струват безбожно много спрямо тези на фордове, опели, сеати, фалвета и т.н. около този клас. Скъпотията на частите ("оригиналните" такива) е едно на ръка. Намирането понякога е истински кошмар (от личен опит знам). С един познат (аз карах Мазда 323, той Авенсис), сме намирали частите, които ни трябват по автоморги или останали единствени бройки в безбожно-изгубени складове. По-старият модел Мазда 323 пък от 86 или 87 година мисля, една втулка за нещо си струваше 53 лв.. Иначе няма спор, че Хондата и като цяло японските автомобили са на много високо ниво, но лично аз за първа кола бих препоръчал нещо с по-достъпни и заменими части. Ако пък има кой да поддържа колата на момичето, тва си е добър избор.

  18. #243
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Специално за тия хонди има доста части и са лесно достъпни във всеки магазин за части на японски автомобили. Намират се дори китайски части. Специално за Nissan Primera който по принцип карах главно преди съм сменял носачи за 45лв Турски, но не бяха добри, след 1г смених Турския с Немски срещу 80лв и до сега не е мръднал. Дисковете на същият нисан бяха по 90-100лв парчето което лично аз хич не намирам за скъпо. Накладки ~25-30лв, филтри климатроник/въздушен 12-15лв. Виж със компресора на климатроника на Nissana брах ядове с намирането, и дадох 250лв, но това като цяло май е най-скъпият му ремонт, като изключим скоростната кутия която прецакаха с грешно масло, ама те всички автомати са си безбожни цените на ремонтите им, особено вариаторните. За хондата специално на купето миналата седмица сменях лагер главина на задно дясно колело и взех японски срещу 90лв. Точно тия години хонди особено хечбеците нямат почти чупене. На майка ми хондата за 80 000км не е сменяни нищо освен консумативи и една втулка. Та като цяло за мен са мит скъпите части. Може би за по-старите модели е по-трудно да се намират, но за тия хонди части има много. Наистина не са като цените на частите на форд, шкода, Поло, Голф. Ама пък рядко се налага да се купуват и като цяло бих предпочел една хонда 10 пъти пред изброените. Преди хич не ги караха, защото всеки се страхуваше от цените на частите, сега вече масово се купуват японски коли.

    Като цяло много коли сме карали в нашето семейство, от италиански през френски, немски и в последните може би 10г предимно минахме на японски. В момента имам на разположение Honda civic 1.4is 90hp, Honda civic coupe 1.6 105hp, Nissan Primmera 2.0 140hp, Mitsibishi Lancer 1.8 146hp, Subaru Legacy 2.2 4WD 131hp. След една Alfa Romeo 33 бях намразил боксерите, ама Subaru явно се справят по-добре. Та от това имам доста преки впечатления и да ти кажа в близко бъдеще не смятам, че ще изоставя японските коли, освен може би за някое Volvo.
    Последно редактирано от draid : 10-25-2014 на 20:41

  19. #244
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Как карате в тоО сняг бее?! Към обяд съм на кормуване и не ми се мисли..
    Ако и на изпита е така поне няма да си давам много зор и ще си се влача на втора..
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  20. #245
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Хах, на мен 90% от шофирането зимата ми е в тежки снежни условия по курортите и високите места. В момента карам Subaru 4x4 ама сега ще заминава да изкарам Nissan-а, че на едната кола не смених гумите и е затрупана с 35см сняг в момента. Като цяло обичам зимното каране,и то си има своите тънкости.

  21. #246
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL Виж мнението
    Как карате в тоО сняг бее?! Към обяд съм на кормуване и не ми се мисли..
    Ако и на изпита е така поне няма да си давам много зор и ще си се влача на втора..
    Точно сега е точното време за кормуване !
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  22. #247
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL Виж мнението
    Как карате в тоО сняг бее?! Към обяд съм на кормуване и не ми се мисли..
    Ако и на изпита е така поне няма да си давам много зор и ще си се влача на втора..
    Ти точно на сняг ако се научиш да караш, ще ти е много по - лесно на сухо Карай внимателно, по - бавно (не е казано на 2ра), спирай по - отдалеч, не върти рязко волана и се оглеждай повече просто
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  23. #248
    Голям фен Аватара на Andjyy
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София
    Мнения
    914
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL Виж мнението
    охохохо и на мен ми останаха очите ;д

  24. #249
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    То ето го базовия модел - http://upload.wikimedia.org/wikipedi...-hatchback.jpg - ама ако се барне си е готино.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  25. #250
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Цитирай Първоначално написано от Andjyy Виж мнението
    охохохо и на мен ми останаха очите ;д
    седалките.. <3

    макар че са доста неудобни, на вид са МЕГА <3
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си