.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777

    Как избирате марката козметика?

    Повлияна от тези две статии http://www.puls.bg/health/bioproducts/news_9071.html и http://www.puls.bg/health/bioproduct...D0%BD+02.01.12 искам да ви попитам четете ли какво всъщност купувате и как избирате козметиката си?
    Умишлено няма анкета.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  2. #2
    Фен Аватара на kamice
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    252
    В интерес на истината ,никога не съм гледала дали в козметиката има някоя вредна съставка,защото не мисля,че ако е толкова вредна би се продавала. Избирам козметиката си за лице според типа на кожата ми и нуждите й. А за тяло според аромата и трайността. Винаги чета етикети,но по-скоро, за да се информирам какво представлява продукта. А и ми прави впечатление ,че обикновено съдържанието е скрито зад етикет.

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    321
    Според рекламата и опаковката :X Когато се колебая между два продукта, тогава чета.

  4. #4
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    честно казано нямам определен вид марка козметика,която ползвам.. т.е. не е една,ами няколко.. за косата гледам отзад какво пише и то повечето ми съобразяване е да е без парабени.. за лицето бялата козметика също,а и г/д. знам какво ми действа добре от пробване на продукти,а декоративната.. или с мнения от форуми, или с пробване на тестери (за фтд.) и така.. за ръцете (лакове и т.н.) не се съобразявам много,но и гледам да не си купувам лакчета от по 1 лв , за тялото - най-често използвам утайка от кафе на което няма какво да му мисля,а душ гелове и т.н. майка ми купува,а ако си купя аз го избирам според трайността на миризмата (много обичам след това пак да има миризма) разни лосиони също ги избирам така че да ми миришат хубаво - не знам,но това ми е нещо като навик като си купя лосион го пробвам първо на ръката от вътрешната страна,за да не взема да се обрина от някой (може да ви се стори смешно,но така избирам кое мога да ползвам спокойно и дали ми се отразява добре) .. ами това е общо взето..

  5. #5
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    За кремове за лице не знам..не чета съставки и без това не разбирам ;х гледам кремът да е добре хидратиращ и така.Намерила съм си подходящ засега
    Душ гелове,шампоани,балсами,ма ки купуват нашите (по принцип за косата взимаме професионални,или Лореал)
    Лосионите си ги избирам според миризмата...
    Гримове-най-често според отзиви във форума или се консултирам с момичетата,които работят в магазина
    Шофирай разумно - стигни жив!

  6. #6
    Супер фен Аватара на musS
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    1 064
    Цитирай Първоначално написано от portokalka1994 Виж мнението
    Според рекламата и опаковката :X Когато се колебая между два продукта, тогава чета.
    и аз така..

  7. #7
    Мега фен Аватара на Hilary_
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    10 396
    По състава на опаковките.. (но не преведения уж .. ами там където следват след ingredients)
    За момента съм научила основните, но те първа следва да науча всички останали ..
    Отдавна не се влиая от реклами, брошури и подобни простотии замъгляващи преценката на хората.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Според състава !
    По принцип бялата ми козметика е предимно био и органик, но аз пак си чета състава. После чета отзиви в интернет, накрая избирам продукта според типа кожа и го купувам. Задължително гледам и какви са сертификатите на продукта.
    Шампоана - без парабени, SLS и SLES. Балсама също, както и без силикони. Обаче в последно време си мия косата с индийски билки съм много доволна.
    Измиващия гел за лице да е без SLS и SLES, без алкохол, без изсушаващи съставки.
    Крема за лице - да е богат на масла, но в същото време достатъчно лек, с УВ защита, без силикони и без петролно производни продукти,.
    Тоалетното мляко да почиства добре, да не дразни очите и кожата.
    Душ гела също трябва да почиства добре, да не дразни кожата, да не съдържа агресивни/вредни съставки.
    Лосион за тяло - в последно време ползвам растителни масла, задължително нерафинирани.
    Интимният гел трябва да е био, задължително ! Това се отнася и за слънцезащитните продукти.
    Пастата за зъби - без флуор и SLS.

    За декоративната козметика , там също гледам съдържанието, но обръщам внимание и на ефекта. В последно време отбягвам продукти тествани върху животни. Изисквания от към състава имам предимно към лаковете за нокти - без толулен, дибутил фталат и формалдехид. Другите ми изисквания са да са издръжливи, да съхнат бързо и да се нанасят лесно. Сенките, очните линии и моливите - да са наситени. Фдт да е лек и естествен, коректора - поркивен. Червило - хидратиращо и да не се разтича, и също така, винаги си правя и тест за олово с пръстен .

  9. #9
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Rebirthing, а колко средно харчиш за козметика? Може и на лични да драснеш. И откъде черпиш инфо за марките, тествани върху животни? /от проучванията, които ми попадат, едни и същи марки са и в двете графи/

    В интерес на истината твоето мнение чаках с интерес.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  10. #10
    Rebirthing, ще ми изброиш ли няколко такива шампоана, от които си доволна, без значение е цената.
    Имам огромен проблем със шампоанитe, всички ми дразнят скалпа.
    Последно редактирано от Poivre : 01-15-2012 на 15:17

  11. #11
    Голям фен Аватара на Glam0rous
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    927
    Само и единствено според това как ми действа. На принципа проба-грешка, понеже доста неща съм си купувала, защото ме е привлякла опаковка, аромат или реклама и съм ги изхвърлила. Но ако съм доволна, продължавам да си го взимам.
    Друго не ме интересува. Карам на доверие, щом го произвеждат и продават, значи е ок. Избягвам само някакви много, много евтини и неизвестни марки, защото определено им нямам доверие.

  12. #12
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Гледам състава, но и аз много не разбирам. Според това, което знам само и също така се консултирам с консултантките в аптеките/козметичните магазини. В Дъглъс и по-хубавите аптеки до сега са ми давали доста адекватни мнения и не съм сгрешила с нищо до сега.
    Everything changes, but beauty remains ...

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    351
    Козметика сама не си избирам. Консултирам се с дерматолог, защото имам чувствителна и алергична кожа. Рядко ми понася нещо, затова първо тествам и после вече ползвам смело.

  14. #14
    Избирам козметика според състава, въпреки че не разбирам много-много, дали ми харесва как мирише или пък чета мненията на други хора. Но често просто взимам нещо и ако ми хареса как ми се отразява на кожата повтарям и си взимам пак.
    p.s. Rebirthing и на мен ми стана интересно как избираш козметика; би ли споделила от кои шампоани и бяла козметика си доволна
    Можеш да имаш всичко в живота, ако жертваш всичко останало за него.

  15. #15
    Супер фен Аватара на Sarafina
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 025
    Чета състава, не всички неща разбирам, но основните и най-вече вредните съставки ги знам. Гледам марката да не тества върху животни и чета отзиви в интернет или се консултирам с приятели.

  16. #16
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Rebirthing, а колко средно харчиш за козметика? Може и на лични да драснеш. И откъде черпиш инфо за марките, тествани върху животни? /от проучванията, които ми попадат, едни и същи марки са и в двете графи/

    В интерес на истината твоето мнение чаках с интерес.
    В сайта на PETA има списъци на марки тестващи върху животни.
    Иначе за разходите по козметика...не знам, не си водя счетоводство, купувам отново когато продукта е на привършване .

    Poivre и Vikencheto - може да пробвате шампоаните на Faith in nature и Urtekram.

  17. #17
    anonymous708973
    Guest
    Цялата истерия с парабените е доста глупава. Подозрително напомня тази с ваксините за свински грип, от които една малка компанийка спечели 5 милиона за отрицателно време.

    Гледам две неща: как ми се отразява и на каква цена е.

  18. #18
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Не виждам причина парабените да бъдат използвани в козметиката след като има по-добри заместители.

  19. #19
    anonymous708973
    Guest
    За жалост, тези заместители са далеч по-силни консерванти и това, което е по-лошо - не е доказано как действат в дългосрочен аспект.
    Самият факт, че козметика без парабени издържа също толкова колкото козметика с парабени, говори доста зле за количеството други консерванти.

  20. #20
    Голям фен Аватара на Glam0rous
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    927
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    За жалост, тези заместители са далеч по-силни консерванти и това, което е по-лошо - не е доказано как действат в дългосрочен аспект.
    Самият факт, че козметика без парабени издържа също толкова колкото козметика с парабени, говори доста зле за количеството други консерванти.
    +1 Доста голям е натискът и измислиците по тая тема. Все пак някои фирми никога няма да могат да продават ако не успеят да убедят клиентите по достатъчно плашещ начин, че конкуренцията им иска да ги отрови примерно. Не мисля,че който и да е производител е чак такъв ангел, че да не си гледа интереса.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Момичета, не знам от къде ви е инфото, но заместителните консерванти в повечето случаи са далеч по-безвредни. Разбира се е възможно да има и такива които произвеждат продукти без парабени, а всъщност в продукта да се съдържат много по-вредни вещества, но това са единични случаи. А и не парабена е най-вредното нещо в козметика, въпреки, че е най-обсъжданото.

  22. #22
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    При положение че има естествени съставки, които удължават срока на годност, не е чак такава истерия да искам да си потисна рецидивите на DA и да се насоча към козметика без парабени. Вярно, ще отделя малко повече парички, но поне ще знам, че сърбеж и лющене няма да има.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  23. #23
    Четенето на съставките е пълна загуба на време. Почти не се намира козметика, скъпа или евтина, която да не съдържа "вредни" химически съставки. Дори лакочистителите "без ацетон" често съдържат ацетат, който лично при мен уврежда и изсушава ноктите повече от нормалния лакочистител. Ако се шашках за всичко, което си мажа по тялото и лицето трябваше отдавна да съм спряла да ползвам козметика. Единственото което ме интересува е дали една марка тества върху животни, но и за това не мога да се интересувам всеки път.

  24. #24
    Мега фен Аватара на Pamaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Карлово <33
    Мнения
    4 329
    Ровя се из интернет и чета мненията за продукта : ))
    И не искам вече да поглеждаш назад.. Аз те моля, затвори очи ! Мечтая лудо за старите дни !! <33

  25. #25
    Супер фен Аватара на daq96
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Русе
    Мнения
    1 103
    Не използвам само една марка, но когато се колебая между две и марката помага.
    Най-важното е да отговаря за моят тип коса, кожа....(а е хубаво и да няма обриви ;d)
    Лосионите задължително трябва да оставят дълготраен аромат...
    Не мисля че съм много претенциозна.;d
    I'm beautiful in my way....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си