Здравейте, на 2.01.2012 правих секс с приятеля ми, но стана гаф (или поне така си мислим, защото не бяхме сигурни, но тъй като на 4ти трябваше да замина, решихме, че е по-добре да пия Ескапел, вместо да се притесняваме и да се чудя какво да правя ако стане нещо в чужбина). Та пих ескапел на 3.01 и днес, 8.01 прокървих.. тъй като беше преди малко, все още не мога да кажа дали е краткотрайно кървене или нормална менструация. Предишния ми цикъл ми беше от 25.12 до 29.12, та е доста раничко да ми дойде сега. Нямам болки, нито признаци за менструация, по принцип ми е много нередовна и винаги ми закъснява. Знам, че ескапел действа различно при всеки, но според вас, има ли причина за притеснение от действието на хапчето?
И още един въпрос, прочетох това: " Знам че, когато вземеш хапчето и ти дойде почти веднага, означава че си била "малко бременна", а ако си закаснее нормално, значи нищо ти е нямало!".. това може ли да е вярно? И може ли въпреки кървенето пак да съм бременна?
Ще си направя тест след няколко дни, но нямам възможност да ида на гинеколог, тъй като, както казах, съм в чужбина и ще се връщам чак април.
Мерси предварително!