.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 40
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    537

    кървене 5 дни след Ескапел

    Здравейте, на 2.01.2012 правих секс с приятеля ми, но стана гаф (или поне така си мислим, защото не бяхме сигурни, но тъй като на 4ти трябваше да замина, решихме, че е по-добре да пия Ескапел, вместо да се притесняваме и да се чудя какво да правя ако стане нещо в чужбина). Та пих ескапел на 3.01 и днес, 8.01 прокървих.. тъй като беше преди малко, все още не мога да кажа дали е краткотрайно кървене или нормална менструация. Предишния ми цикъл ми беше от 25.12 до 29.12, та е доста раничко да ми дойде сега. Нямам болки, нито признаци за менструация, по принцип ми е много нередовна и винаги ми закъснява. Знам, че ескапел действа различно при всеки, но според вас, има ли причина за притеснение от действието на хапчето?
    И още един въпрос, прочетох това: " Знам че, когато вземеш хапчето и ти дойде почти веднага, означава че си била "малко бременна", а ако си закаснее нормално, значи нищо ти е нямало!".. това може ли да е вярно? И може ли въпреки кървенето пак да съм бременна?
    Ще си направя тест след няколко дни, но нямам възможност да ида на гинеколог, тъй като, както казах, съм в чужбина и ще се връщам чак април.
    Мерси предварително!

  2. #2
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Тва за малко бременната са пълни глупости!Няма такова нещо. Не знам за кой път ще го кажа , но Ескапел не се пие за щяло и нещяло. Ок , вече си я свършила работата, щом си прокървила следи си течението и не мисля,че си бременна. Само тва с гафа не ми стана ясно. Станало гаф,ама не сте били сигурни. Миличка , ако не си била във фертилни дни и той не е свършил в теб,най-глупавото нещо ,което можеш да направиш е да пиеш Ескапел. Все пак : Следи си течението ,но пак казвам. Мисля ,че нищо ти няма просто Ескапела действа така. Прочети му пак листовката.
    maDamn

  3. #3
    Напълно подкрепям горното мнение. Само да добавя: след няколко дни, за твое успокоение, си вземи тест.
    "Пеперудата е влюбена в огъня, но изгаря в него. Не искам и ти да изгориш - и мен ме боли от изгарянията ти."

  4. #4
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Напълно подкрепям горнитe 2 мнения.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    537
    не сме сигурни, защото не знаем дали презерватива се е скъсал в мен преди да свърши или след като го е изкарал. А иначе вече ми спря кръвотечението- беше много малко и само 1 ден. Май няма какво друго да правя освен да чакам още няколко дни и да си направя тест

  6. #6

    Проблем !!!

    Здравейте ...

    И аз съм с фаталния гаф (скъсан презерватив)... наложи се да пия Ескапел.
    Пих хапчето на 01.01 (някъде след околко 18-20 часа след акта ) .. Нямах никакво кървене нито на 3 нито на 5 ден, та до ден днешен ... но от снощи чувствам огромна болка в гърдите, а редовният ми цикъл се пада на 20.01. .
    Доста материали изпрочетох и вече незнам какво да правя, най се притеснявам да няма на този етап някое нежелано бебе!
    - И според вас кога да си направя тест .. защото едни пишат 9-10 дена след акта, други след 15-я ден.

    Благодаря ви предварително !

  7. #7
    Ами според мен вече може да си направиш тест. А хапчето ще ти разбърка организма и може да ти дойде по-рано или по-късно. Може би при теб е по-рано и затова те болят гърдите. Провери и в листовката - може да е някой от нежеланите ефекти.
    "Пеперудата е влюбена в огъня, но изгаря в него. Не искам и ти да изгориш - и мен ме боли от изгарянията ти."

  8. #8
    До сега което прочетох, при почти всички които са го приели това хапче са имали страничния ефект (кървенето) още на 3-5 ден,а на мен днес ми е 12ден и освен болките в гърдите .. нищичко друго (като цяло менструацията я прекарвам първия ден на легло, ужасно ми е болезнена )..

    ... И утре тогава ще направя един тест.

    Благодаря ти silverRose

  9. #9
    Аз попаднах в същата ситуация. На 21 пих хапчета и на 25-26 ми дойде. И на мен ми е нередовен цикъла. Писах на 1 генеколог и виж какво ми отговори.
    "Здравейте,

    извинявам се за забавения отговор. При прием на Ескапел е възможна промяна във времето на поява, продължителността и характера на менструацията.
    При вас е настъпила менструация, което е признак, че няма нежелана бременност. Ако следващата менструация се забави и имате и други симптоми, препоръчваме да направите ест за бременност, който да отхвърли наличието на ткава."
    Мисля, че при мен стана абсолютно същото. И мисля , че няма опасност. И аз се бях шашнала по едно време, но гинеколожката ме успокои : )

  10. #10
    Здравейте искам да споделя с вас закъснява ми вече 12 дена на 06.01 трябваше да ми дойде цикъла а на 08.01 правих секс и не ми идва правих тест за бременност отрицателен е много се притеснявам да не съм бременна помогнете ми ...

  11. #11
    направи си пак и ако е отриц - отиди на гинеколог(то всъщност и в двата случай трябва да го посетиш)

  12. #12
    Здравейте, надявам се някой да ми отговори, така като гледам отдавна не е писано по тази тема.
    Моята история е, че правих секс с приятеля ми и стана гафа (скъсан презерватив).. Случи се на 20 март и след 5 дена на 25 март ми се появи прокървяването. Но се чудя може ли да ми е дошло тогава, защото сигурно 4 дена течеше и ми се стори много дълго. Попринцип ми дойде на 8 март, на 25 март беше прокървяването и сега е вече 11 април и се чудя трябва ли да ми дойде? Така де, въпроса ми е възможно ли е тогава да ми е дошло на 25-ти и да ми се премести датата?

  13. #13
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Възможно е, от тея хормони, които ти се изсипват наведнъж от хапчето, цикълът се обърква и може да подрани/да се забави, да идва по-често... Абе, най-вероятно точно това се е случило. Нищо не ти пречи да направиш един тест, ама мисля, че няма смисъл.

  14. #14
    Ами аз го пих 2 часа след секс, даже може и да е по-малко от 2 часа. Попринцип винаги ми идва на 8-ми и очаквах и на 8ми април да ми дойде, но.. май ще се наложи да си направя тест.
    SG

  15. #15
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Направи си, за да си сигурна,но най-вероятно е просто да ти се е разбъркал цикъла Както казах, хормоните ти объркват тялото и то хич не знае дали на 8ми трябва да идва или преди/след това.

  16. #16
    Благодаря ти!
    SG

  17. #17
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    9-10 дни след акта е крайно недостатъчно за уринен тест. На толкова дни може да хване само кръвен.

  18. #18
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Цитирай Първоначално написано от dimitar_ak Виж мнението
    9-10 дни след акта е крайно недостатъчно за уринен тест. На толкова дни може да хване само кръвен.
    При закъснение на менструацията тестовете също отчитат вярно!
    maDamn

  19. #19
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    от хапчето може да ти закъснее и да ти подрани.. на повечето им идва 1-2 дни след като са го пили.. така че спокойно.. не мисля,че е станало нещо.. все пак от ескапел ти се прецаква целия организъм.. и аз да повторя - не пийте ескапел за щяло и нещяло.. едно време как са се пазили,а сега всичко ви е на тепсия и пак правите гафове.. едно време хората презервативи дето се вика рядко са имали и пак са се опазвали,а вие тука.. това да не са ви витамини ? ей така да го пия,че да съм спокойна,а за организма ти кой ще мисли ?

  20. #20
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Колко много хора го гълтат тоя Ескапел като бонбонки... Това с кървенето е страничен и почти сигурен ефект, но далеч не е единственият- тия хапчета eбaвaт майката на организма ви.

  21. #21
    Здравейте, на 24 март пих Ескапел, 12 часа след половия контакт, трябваше да ми дойде на 11 април, но ми закъснява 5-ти ден, през този период нямах междинно кървене, само около 10-11 април имах съвсем леко зацапване. Ужасно много ме болят гърдите от около 2-3 седмици, правих си тест днес и е отрицателен. Вече не знам дали ще ми дойде и кога..

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Цитирай Първоначално написано от andria Виж мнението
    Здравейте, на 24 март пих Ескапел, 12 часа след половия контакт, трябваше да ми дойде на 11 април, но ми закъснява 5-ти ден, през този период нямах междинно кървене, само около 10-11 април имах съвсем леко зацапване. Ужасно много ме болят гърдите от около 2-3 седмици, правих си тест днес и е отрицателен. Вече не знам дали ще ми дойде и кога..
    Абе ти не четеш ли по горе какво пише?!?! Какво искаш да направим - да предвидим кога ще ти дойде ли?! Като се притесняваш отиваш на гинеколог и спираш с притесненията и повтарящите се въпроси в темата..
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  23. #23
    Здравеите искам да попитам възможно ли е да съм бременна след като с моя приятел правихме секс и той осети неконфорт и го извади и в момента които го е извадил е видял че е скъсан и се сви настрани и свурши казва ми че няма нищо но аз много се притеснявам дайте ми съвет моля ви.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от andrea! Виж мнението
    Здравеите искам да попитам възможно ли е да съм бременна след като с моя приятел правихме секс и той осети неконфорт и го извади и в момента които го е извадил е видял че е скъсан и се сви настрани и свурши казва ми че няма нищо но аз много се притеснявам дайте ми съвет моля ви.
    Честито, бременна си, дано детето да не е толкова неграмотно, колкото тебе....
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  25. #25
    Супер фен Аватара на rusoto_baby_f
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    1 020
    Само да ви споделя един случай с Ескапел..
    Преди 3 години на една приятелка и се скъса презерватива и той свърши в нея..Тя пи ескапел, 2 седмици по-късно трябваше да и дойде, но не и дойде.Направи си тест и беше положителен.И сега резултата е 3 годишно момиченце, да и е живо и здраво.
    Та по повод на този случай, въобще не вярвам на това хапче, но подкрепям мненията, че не трябва да се пие за щяло и нещяло..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си