.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Мега фен Аватара на DragonLady
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    5 043

    Лошо оросяване на крайниците

    Привет! От както се помня имам следният проблем - лошо оросяване на крайниците ( недостиг на кръв казано с други думи ) и винаги съм си живяла с него, но днеска беше капката, която преля чашата на търпението ми. Чаках автобуса около 5 минути, като преди това бях вървяла още 10 ( това към 9 вечерта днес ) и буквално не си чувствах пръстите на ръцете и на краката. После започна една непоносима болка в пръстите на ръцете ми, а бях с ръкавици - кожени с пух отвътре. Допитвала съм се до личният си лекар по този въпрос, но тя ми каза само нещо от сорта на " Ами какво да ти кажа мойто момиче, явно оросяването на крайниците ти е лошо " и нищо повече, нито ми изписа разни витамини нито нищо ( знам че така се процедира, понеже приятелят ми е със същият проблем и пие витамини за това ) ... Искам да ви попитам възможно ли е по някакъв начин да подобря положението си, било то с витамини или други методи. Мерси предварително.

  2. #2
    Повече от фен Аватара на antineutral
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    332

    :)

    Как си с движението, спорт?

  3. #3
    Най-вероятно ти е ниско кръвното .... пии кафе или някакви чайове, които вдигат кръвното, зелен или черен чай например ... за друго не се сещам
    Take the evil out the people, they'll be acting right,
    cause both black and white is smokin crack tonight,
    and the only time we chill is when we kill each other,
    it takes skill to be real, time to heal each other ...
    -2Pac-

  4. #4
    остави ги тия витамини. спорт
    hi.
    Uhm, I'm just wondering,
    have you got any kind of
    like sort of punky, electronica,
    kind of grime. Kind of like new
    wave grime. But with kinda
    maybe like with broken beats.
    Like kinda dubby broken beats
    but a little bit kinda soulful.
    Like kinda drum and bassy but
    kinda more broken drum and
    bass. Like kind of broken beats
    but break beat kinda broken
    drum and bass. Kind of.
    Do you know what i mean?
    No?

  5. #5
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Наистина-спортът е решението.И на мен ми се е случвало да ме болят пръстите,ама бях с тънки и мокри ръкавици в единия случай(борба със снежни топки преди това ;д),а в другия-бях на ски и беше супер ветровито на планината и адски студено.
    Спортът е решението-редовното движение влияе брилятно на кръвообращението! Няма нужда от лекар,витамини.. и майка ми питаше личния лекар,но той каза че при някои хора е нормално(7 клас като повече учех и почти нямах време за спорт непрекъснато ми бяха студени ръцете зимата ;Х).Сега като си спортувам нормално(даже съм супер активна,НЕ мога да живея без движение)-кръвта ми ври направо,както казват приятелите ми и родителите.Даже ми се е случвало е в това време със снега да ходя по къс ръкав за 10ина минути и нито се разболявах,нито ми беше студено!

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  6. #6
    Мега фен Аватара на DragonLady
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    5 043
    Цитирай Първоначално написано от SweetySmallDevil Виж мнението
    Най-вероятно ти е ниско кръвното .... пии кафе или някакви чайове, които вдигат кръвното, зелен или черен чай например ... за друго не се сещам
    Да, с ниско кръвно съм.
    Мерси за съветите ви!!! Няма да откажа и още някой

  7. #7
    Чаиове с билки препоръчително е сама да си си ги набрала имуностимолиращи и ядки, салати по възможност най много от нещата да са домашни и в съчетание със спорт не би трябвало да имаш проблеми. Аз незнам какво кръвно налягане имам, но ако съм по неактивен за по дълак период от време и при мен почват да ми стават студени краката и ръцете, спортувам ли по малко е друго нещо, но като цяло по здравословно хранене съчетано със спорт би трябвало да оправят нещата.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на antineutral
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    332
    С риск да повторя казаното от всички, ако имаш възможност не ползвай транспорт. Това е възможно най-добрия начин, без да се ангажираш допълнително със спорт, движение и т.н. защото все пак е до темперамент нещата и до физиология, не всеки му се рита футбол, естествено. Но да ходиш пеш никак не пречи, лошото е, че все пак жертва време(ако не е град с размерите на София, където транспортът е задължителен, във всеки друг град спокойно може да се извърви много път пеша, стига да няма пречки). Чисто практически е много удобно решение за ежедневието. И моето оросяване не е от най-добрите, но понеже постоянно ходя пеша, наваксвам. 3 км на ден все е нещо. Зимата вярно е малко трудничко, но от от напролет в поне един свободен ден винаги човек може да поскитва. Отделно, че понякога е хубаво и да удариш един 20-30 км преход, но айде да не е прекалено все пак

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    като ставаш от сън, влез в банята, пусни за малко студената вода да тече по пода на банята и след това я спри - достатъчно е пода да се намокри, после започни да ходиш боса върху мократа повърхност, но внимавай да не се подхлъзнеш, тази процедура помага за оросяване на крайниците и целият организъм, прави го всеки ден, също така, масажирай си краката с ръце пред вентилаторна или др. подобен вид отоплителна печка - всъщност най-добре такава, която е без вентилатор, но внимавай кожата или тялото да не прегряват - това също помага, спортувай нещо, но не на студено, а в някаква добре затоплена фитнес зала - все пак зима е
    Последно редактирано от npp : 02-01-2012 на 11:05

  10. #10
    bai gergi
    Guest
    спорта сам по себе си не по мага.. 1 година тренирах борба и не съм забелязал някаква промяна била тя положителна или отрицателна

  11. #11
    poleta
    Guest
    До голяма степен аз също имам този проблем. Особено зимата си пазя ръцете винаги топли, но определено стигнах и до друг вид решение. Проблема с оросяването като цяло е проблем на организма и си изисква цялостно възстановяване на баланса в него, съчетано със строго специализирани насоки към произхода на проблема. Аз не мога да ти гарантирам изцяло решаването на проблема, но мога да ти дам възможността да се запознаеш с продукти които стабилизират и балансират процесите в организма като цяло, подсилват имунитета и влияят върху подобряване на състоянието. Пиши ми на пощата и ще ти дам много повече информация poleta1971@abv.bg

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си