.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Talking Как да отгледам Марихуана?

    Здравейте,
    Направих си регистрацията, само да питам няколко неща свързани с отглеждането на марихуана.
    Така, ако някой има опит с това, ще му бъда много благодарна, ако даде някой друг съвет в отглеждането на зелената магия . Нещото което ме интересува, е за покълването на семената ( не ми става ясно, в какви условия, дали искат много светлина и такива неща ). Също така, почвата, дали има някой прост вариант за нея, освен нещата с pH-то, цинка - минка и така нататък. И най - важното, може би, режима на светлината. Благодаря предварително.

  2. #2
    Супер фен Аватара на Cold_Tearsss
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 647
    Полиция, полиция.

  3. #3
    Супер фен Аватара на tonique
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София де Жанейро
    Мнения
    1 808
    То ако беше толкова лесно - нямаше да я купуваме .. - а щяхме да си я отглеждаме вкъщи :]
    Азис - Хоп [music]

  4. #4
    на мен ми писна да давам толкова много пари, затова реших да се заема сама по този въпрос. затова и питам, ако има някой тук, който случайно знае.

  5. #5
    1.НАМЕРИ СЕМЕНА-ако все още нямаш такива можеш да помолиш приятелите си, да ти запазват семената от всяка добра трева на която попаднат.
    2.ПОКЪЛВАНЕ НА СЕМЕНАТА -можеш просто да пуснеш семето във влажна почва,но трябва да си си сигурен,че от семената ще се възпроизведат растения.За да сте сигурни ,че ще покълнат сложете няколко от семената във влажен памук(но не и пропит от вода). Някои от семената ще покълнат за 24часа, а другите може за няколко дни или дори за 1седмица.
    3. ЗАСАЖДАНЕ НА КЪЛНОВЕТЕ- когато семената започнат да покълват, ги сложете във влажна почва и поръсете малко почва върху тях.
    4. СНАБДЯВАНЕ НА РАСТЕНИЯТА СЪС СВЕТЛИНА ( ЛУМИНИСЦЕНТНИТЕ ЛАМПИ СА НАЙ-ДОБРИ ) - сложи източника на светлина на 5см. от почвата и след като растенията се появят над земята, продължавай да държите светлините на 5см.над тях.
    Ако следваш тези 4 стъпки ще отгледаш марихуана. Обаче за да си осигуриш първокачествена и за най кратко време е необходимо да спазиш много повече изисквания.

  6. #6
    А за почвата
    1.Трябва да има добър дренаж - да бъде смесена с малко пясък, чакъл и перолит.
    2.РН трябва да бъде между 6,5 и 7,5 защото растението не се развива добре в кисела почва. Високата киселинност на почвата пред-раз-по-ла-га растенията да бъдат предимно мъжки.
    3.Почвата също така трябва да съдържа чернозем за да задържа влага и хранителни вещества. Ако искаш да си направиш собствена смес може да използвате тази рецепта:Смеси 2 части мъх и 1част перолит или чакъл за всеки 18кг.почва. След това провери почвата за РН с лакмусова хартия. За да увеличиш РН добави половин килограм гасена вар на 1/2 кубически метър почва за да увеличиш РН с единица. Ако все пак настояваш да използваш почва изкопана отвън, трябва да я стерилизираш като я печеш във фурна за 1 час при 250С.Първо обаче цялостно я навлажни и се приготви бързо да напуснеш кухнята, защото горещата почва започва да вони. След това добави към пръстта 1 супена лъжица тор за цветя(продава се в почти всеки цветарски магазин) и ги размеси основно. И все пак прескочи целия процес и похарчи няколко лева за почва от цветарските магазини. Необходимо е почвата в съдовете с поникнали растения да се разрохква системно за да се осигури по добър достъп на въздуха до корените на растенията.

  7. #7
    Супер фен Аватара на tonique
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София де Жанейро
    Мнения
    1 808
    тая тея трябва да стане *ВАЖНА
    Азис - Хоп [music]

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от LookAtMeNow Виж мнението
    1.НАМЕРИ СЕМЕНА-ако все още нямаш такива можеш да помолиш приятелите си, да ти запазват семената от всяка добра трева на която попаднат.
    2.ПОКЪЛВАНЕ НА СЕМЕНАТА -можеш просто да пуснеш семето във влажна почва,но трябва да си си сигурен,че от семената ще се възпроизведат растения.За да сте сигурни ,че ще покълнат сложете няколко от семената във влажен памук(но не и пропит от вода). Някои от семената ще покълнат за 24часа, а другите може за няколко дни или дори за 1седмица.
    3. ЗАСАЖДАНЕ НА КЪЛНОВЕТЕ- когато семената започнат да покълват, ги сложете във влажна почва и поръсете малко почва върху тях.
    4. СНАБДЯВАНЕ НА РАСТЕНИЯТА СЪС СВЕТЛИНА ( ЛУМИНИСЦЕНТНИТЕ ЛАМПИ СА НАЙ-ДОБРИ ) - сложи източника на светлина на 5см. от почвата и след като растенията се появят над земята, продължавай да държите светлините на 5см.над тях.
    Ако следваш тези 4 стъпки ще отгледаш марихуана. Обаче за да си осигуриш първокачествена и за най кратко време е необходимо да спазиш много повече изисквания.
    Много точно казано. Обаче аз си мисля, че всичко това ще се види много сложно на BeYourFuckingSelf. Изчакай до Април или Май. Намокри 2 парчета памук и сложи семето между тях. След това можеш да си ги посееш на място, което е слабо обитаемо, за да не ти краднат имуществото или още по лошо - полицията. След това идва дългият период до Септември - Октомври, през който всеки ден трябва да си поливаш тревичката. Друго важно, което трябва да знаеш е, че още в началото на разтежа, ако канабиса ти започне да вади семенници, трябва да го отделиш от останалите. Тези, които вадят семена са мъжките. Другите, които ти дават материалчето за пушене са женските. Ако не ги отделиш на време, няма да получиш нищо накрая. Добре е да ги гледаш повече време за да пораснат добре.

  9. #9
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  10. #10

    Smile за тревата :)

    Цитирай Първоначално написано от BeYourFuckingSelf Виж мнението
    Здравейте,
    Направих си регистрацията, само да питам няколко неща свързани с отглеждането на марихуана.
    Така, ако някой има опит с това, ще му бъда много благодарна, ако даде някой друг съвет в отглеждането на зелената магия . Нещото което ме интересува, е за покълването на семената ( не ми става ясно, в какви условия, дали искат много светлина и такива неща ). Също така, почвата, дали има някой прост вариант за нея, освен нещата с pH-то, цинка - минка и така нататък. И най - важното, може би, режима на светлината. Благодаря предварително.
    отглеждането на тревата лесно.трудната част е да си намериш добро място за отглеждане
    това го знам от личен опит

  11. #11
    Абе лесно лесно не е много лесно доста месеци занимавка е !

  12. #12
    полицията ви гледа

  13. #13
    До какво води управлението на ГЕРБ, тъжно но истина

  14. #14
    Преди мноооого , е не чак толкова много, години си садих и аз
    8 семена, просто ги зарових на половин сантиметър под пръстта , поливах ги и след
    известно време не помня вече колко , поникнаха. В началото приличат точно но бобчета
    Никакви специални грижи, нищо - станаха около 2 метра
    Все пак това е бурен - не изисква кой знае какви грижи - поливай си го,
    гледай да ни го налазят гадинки, че по моите бяха плъзнали некви и ядяха листата
    Но и друго - аз го гледах навън на балкона, после ги пресадих на двора
    П.П.В ПАМУК при мен не става ....

  15. #15
    MegaShadeBG
    Guest
    Абе честно да ви кажа единственото трудно нещо е намирането на качествени семена. Всичко друго е айляк.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си