.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27

Hybrid View

  1. #1

    Опасност от забременяване след прием на Escapelle

    Здравейте! Обикновено не пиша във форуми, но този път спешно се нуждая от компетентно мнение по моя случай. От 06.02.2012г. до 10.02.2012г. бях в менструация. На 22.02.2012г. в 7:30ч. правих секс (за 3 път в живота си) с приятеля си. Обикновено съм с 30-дневен месечен цикъл и спрямо това овулацията ми би трябвало да настъпи на 14-15тия ден от началото на менструацията по време на цикъла.
    И така по време на половия акт, презерватива се скъса и въпреки че постоянно проверявахме, не усетихме, че е скъсан. Приятелят ми твърди, че когато е усетил, че ще достигне еякулация, е извадил пениса си в началото на влагалището ми и е свършил там. След като видяхме, че презерватива е скъсан, аз се изправих рязко и от влагалището ми изтече известно количество семенна течност. По презерватива също имаше малко семенна течност и понеже приятеля ми еякулираше за 2 път, количеството на семенната течност беше по-малко от първия път, когато достигна еякулация.
    В 8:30 (1 час след половия акт) на същия ден (22.02.2012г.) изпих едно хапче Escapelle. По-късно през деня усетих болки долу вдясно от корема. Днес (23.02.2012г.) сутринта се събудих с болка в гърдите (белите дробове) и започнах да кашля с много тежка кашлица без храчки. Не съм алергична към никоя от съставките на хапчето и като цяло имам здрав организъм и нямам алергии.
    Търся отговор на следните въпроси:
    1. Има ли риск от забременяване, като 1 час след половия акт, изпих едно хапче Escapelle?
    2. Има ли вероятност в маточните ми тръби да не е достигнала семенна течност, при положение, че приятелят ми свърши в началото на влагалището?
    3. Възможно ли е тази кашлица да е резултат от приема на хапчето?
    4. Как ще се отрази приема на Escapelle върху месечния ми цикъл и менструацията ми?

    Надявам се някой да се отзове и да отговори компетентно на въпросите ми. Благодаря Ви!

  2. #2
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Escalpelle ще ти прецака целия цикъл. Това е бомба от хормони и може да минат месеци, докато цикълът отново ти се нормализира. Да беше прочела отзад листовката поне, преди да се блъскаш с него.

    Хапчето не е 100% сигурно - тоест, има малък процент, при които жените забременяват, въпреки че са го пили.

    Не мисля, че кашлицата ти е от приема на хапчето.
    Последно редактирано от DisappointedDreamer : 02-23-2012 на 07:04

  3. #3
    Знам, че е много опасно, но предпочитам да имам проблеми с цикъла известно време, отколкото да забременея. А и го изпих веднага, значи би трябвало ефект да има. Аз прочетох листовката няколко пъти преди да приема хапчето - все пак не мога да пия нещо, за което да нямам представа...

  4. #4
    Здравей,
    според мен няма за какво да се притесняваш.
    Изпила си го възможно най-бързо и предполагам скоро ще ти дойде.
    Бях в същата ситуация преди години - скъсан презерватив, Ескапел... много бях филмирана дали ще подейства хапчето, симптоми.. но около 5 дена след това ми дойде. И всичко си беше нормално.
    А относно вторият въпрос... щом е в началото на влагалището.. според мен има голям шанс..
    Възможните нежелани реакции в листовката са други. Не пише никъде за кашлица. Според мен е по-вероятно да си настинала. Не мисля, че е свързано пряко с Ескапел.
    Как ще се отрази? - Предполагам ще ти изместят самите дати. Това е моето мнение.
    Успех!

  5. #5
    Благодаря за коментара и мнението! Наистина съм доста изплашена, а отчаянието и страха в мен растат с всяка минута... Искам да попитам, какво имахте в предид като казахте: "А относно вторият въпрос... щом е в началото на влагалището.. според мен има голям шанс.." - има голям шанс да е попаднала семенна течност в маточните тръби или има голям шанс да НЕ е попаднала семенна течност в тях. Очаквам отговор. Благодаря Ви за отделеното време! Оценявам го...!!

  6. #6
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Това, че е свършил пред входа на влагалището ти означава, че шанса да си бременна е висок. Това имаше предвид потребителката.

  7. #7
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Това, че е свършил пред входа на влагалището ти означава, че шанса да си бременна е висок. Това имаше предвид потребителката.
    Мдам, в комбинация с това, че си в дните около овулацията шансът е още по-висок.

    Направила си каквото е зависело от теб сега можеш само да чакаш. Както казаха по-горе очаквай смущения в цикъла и се надявай да не си в онези десетина процента, при които Ескапел не е подействал.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  8. #8
    Средната дължина на влагалището е 9 см. Ако пениса му е бил на входа, то това значи, че е бил на поне 5 см от маточните тръби. Но няма значение, явно аз имам грешна представа... А мога ли да приемам медикаменти - сироп за кашлица, болкоуспокояващи, без да попреча на действието на хапчето? И кога е най-добре да си направя тест за бременност? Благодаря Ви!

  9. #9
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Сперматозоидите се придвижват чрез влагалищния секрет. Независимо колко далеч са първоначално от маточните тръби пак могат да си стигнат и да направят белята.

    За медикаменти не мога да кажа нищо, но аз лично бих изчака ден-два с приема. Все пак не се знае кое как може да повлияе.

    Тест 14 дни след рисковия акт или след закъснението на менструацията ако има такова.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  10. #10
    Благодаря Ви за изказаното мнение... Е, значи от това, което чета, направо да подготвям реч за пред родителите ми и пари за аборт...

  11. #11

    Lightbulb

    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    Сперматозоидите се придвижват чрез влагалищния секрет. Независимо колко далеч са първоначално от маточните тръби пак могат да си стигнат и да направят белята.
    Много точно.

    n3utrall,
    най-важното е да се успокоиш. Казвам ти го от личен опит.
    Мои приятелки също са били в подобни ситуации и всичко винаги завършвало добре.
    Знам, че думите ми едва ли ще ти повлияят...
    Просто съм убедена, че до седмица (най-много) ще ти дойде.
    Относно онези проценти, при които Ескапел не е оказал действие.. То за всяко едно лекарство има такива, нали.
    Нормално е да се застраховат по някакъв начин, че при еди си колко не е подействал.
    Приела си го веднага, а това си е конска доза хормони..

  12. #12
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Не бъди толкова черногледа. Нищо не е сигурно. Но е хубаво да сте наясно какво ще правите ако наистина е станал гафа. Не само сега, а и занапред.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  13. #13
    Е, аз по принцип съм си черногледа, а сега съм просто... Дори не знам какво да кажа.. С такъв късмет като моя, за никъде не съм... Хората правят секс безразборно, а аз колкото внимавах и бях на тръни, то какво стана... Поне имах малко надежда, но и тя си отиде... За сега ще се запася с няколко теста за бременност и само мога да се моля всичко да е наред.. Защото просто ако стане това, от което се страхувам, е свършено с мен.. Просто това ще сложи край на живота ми - не знам за физически, но духовно определено ще се срина...

  14. #14
    Много ми е трудно да се успокоя... Е, да всяко правило си има изключение... Ще ми се това да е само начин, по който да се науча да бъда по-внимателна... Но аз наистина много внимавах за това... Явно обаче не е било достатъчно... Опитвам се да си създам някаква позитивна нагласа и да се помъча да мисля, че всичко ще е наред, но просто само при мисълта, че може да има последствия като забременяване настръхвам... Ще ви държа в течение как съм и какво е състоянието ми.. За сега съм с температура около 37,5 - 38,7. Не съм пила никакви медикаменти, защото ме е страх да не да станат причина за отслабване на действието на хапчето... Дано нещата се оправят....

  15. #15
    Кога не бива да използвате Ескапеле?

    Не приемайте Ескапеле:

    ■ приемате някое от изброените по-долу лекарства, които пречат на Ескапеле да действа ефективно:

    о Барбитурати и други лекарства използвани за лечение на епилепсия
    (напр. примидон, фенитоин и карбамазепин).

    о Лекарства за лечение на туберкулоза (напр. рифампицин, рифабутин).

    о Лечение на HIV инфекция (ритонавир).

    о Лекарства срещу гьбични инфекции (гризеофулвин).

    о Билкови продукти съдържащи жълт кантарион (Hypericum perforatum)

    ■ Ако приемате лекарство наречено циклоспорин (използва се за подсилване на имунната системa)
    Не съм лекар, но според мен, ако пиеш нещо против настинка - няма да отслабне действието на хапчето.
    Плюс това си го изпила вчера.
    Например, ГрипексМакс..или нещо друго. Витамини..
    Може да ти стане лошо от висока температура... а и има грип... времето е ужасно.

  16. #16
    Не пия нито един от изброените медикаменти, нямам вродени болести или аномалии, най-тежките ми боледувания са били от шарка, гнойна ангина, обикновени настинки, придружени с кашлица, възпалено гърло, запушен нос, болки в ушите, повръщане, главоболие. Това е... Мисля, че съм със здрава имунна система и се надявам хапчето да подейства. Ще си направя няколко теста за бременност - на 7мия ден, на 10тия ден, на 14тия ден и така докато не ми дойде. На всичко съм готова само и само да не забременея.. Наистина на всичко... ( И наистина съм Ви много признателна (whysosad), че отделяте време за моите проблеми.. Не знам дали Ви се е случвало, не знам дали знаете какво чувствам, но наистина ми помагате! Благодаря Ви!!

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Навсякъде и по всяко време!
    Мнения
    1 548
    Аз бих те посъветвала да се успокоиш малко, вярно, имало е гаф, случило се е-взели сте всички възможни мерки да предотвратите най-лошо и точка. Явно наистина си доста черногледа, щом от цялата тема успя да си извадиш изводите, че непременно вече си бременна, та чак и парите за аборт приготви. Успокой се малко, пий една студена вода и се порови из нета, не че нещо, ама се замисли, че има хора които с години се опитват да забременеят и не успяват, а ти с приет Ескапел и само 1 полов акт се смяташ вече за бременна. Не казвам, че няма вероятност, но повярвай ми, колкото повече се притесняваш, и в комбинация с хапчето, което си взела-скоро цикъл няма да ти дойде. Успокой се малко и след седмица-две си направи тест. Според мен вероятността да си бременна е малка.

  18. #18
    Доста време отделям, за да чета в интернет... Свързах се с гинеколог и подробно обясних ситуацията, а той каза, че няма опасност да съм бременна, поради факта, че съм изпила хапчето рано... Думите на гинеколога ме успокоха, защото все пак той е на "ти" с тези неща. Ще си направя няколко теста от различни фирми, за да имам точен резултат...
    Но просто наистина ми е трудно да се успокоя и да не мисля за такива неща, имайки в предвид, че съм адски зле - постоянно съм с температура, която цял ден поддържам около 37,5 и 38,9, а освен това ме заболя гърлото и имам кашлица... Четох в един сайт, че Escapelle потискал имунитета и може би затова се разболях изведнъж, тъй като сестра ми е болна от няколко дена и явно съм се заразила от нея... Снощи в 22:30 (38 часа след приема на Escapelle) пих едно саше Тайлол Хот. Надявам се, че това няма да попречи на действието на хапчето... Ще Ви държа в течение. Благодаря!

  19. #19
    Здравейте! Днес в 15:30ч. (55 часа след приема на Escapelle) се появи т.нар. междинно кървене. По принцип трябва да ми дойде на 05.03.2012г. След това кървене, мога ли да считам, че хапчето е подействало? Благодаря!

  20. #20
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    можеш, да
    и спри да се филмираш-има хапче, няма бебе, айде със здраве
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  21. #21
    Вече няма за какво да се притесняваш.

  22. #22
    О, наистина ли?! Много се радвам. Благодаря Ви!

  23. #23
    Здравейте! На 7мия ден от рисковия полов акт си направих тест за бременност. Резултата беше отрицателен, но до колко мога да му се доверя? Благодаря Ви!

  24. #24
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от n3utrall Виж мнението
    Здравейте! На 7мия ден от рисковия полов акт си направих тест за бременност. Резултата беше отрицателен, но до колко мога да му се доверя? Благодаря Ви!
    Каква марка е? С първа сутрешна урина ли направи теста?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  25. #25
    Тестовете за бременност са марката Presto. Да, направих си теста с първа сутрешна урина и резултата беше 1 ярко червена чертичка, което значи, че не съм бременна.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си