.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 35 от общо 35
  1. #26
    най - често срещаните са някакви символи и имена :дд

  2. #27
    Аз съм за татусите независимо дали носят послание или са просто за красота , аз съм още малка за татус но на по-късен етап бих си направила , само малко ме притеснява дали боли , защото не издържам на болка много , много

  3. #28
    Мега фен Аватара на Colouring
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    4 269
    Мисля,че за да си нарисуваш на тялото нещо за цял живот,то въпросното нещо да има особено значение за теб и всичко да е добре обмислено.Абсолютно абсурдно ми се струва някакви 13-14-15 годишни да си рисуват пеперуди,котки,зайчета и изобщо цялата фауна само защото са видели подобна снимка във фейсбук.Или пък да си пишат изтърканите надписи като "Оnly God can judge me",а на профила им да пише-атеист. (мда,и такива има).А най-смешното е,когато решат,че вече не могат да чакат толкова и бързат да си преведат надписа с google translator.Точно такъв случай знам с едно момиче.Видя някакъв надпис и реши да ги го напише на арабски(понеже явно разбра,че българския и английския ги владее перфектно и реши да мине на арабски),преведе го с гугъл,направи си го и след не знам си колко време разбра,че няма нито една вярна дума.Друга пък (на 15) реши да изрази любовта към гаджето си като си направи татуировка с името му.

    Аз съм ЗА татуировките,ако наистина си обмислил го добре и това,което ще остане на тялото ти завинаги,е нещо със символично значение за самия теб.

  4. #29
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    И аз си направих татус (първият ми) свързан с приятеля ми. Пет години сме заедно, не съди хората. ^

    Иначе Символика
    Цветя:
    бегония - мечтател;
    божур - предпазва от лоши очи, уроки, магии;
    бръшлян - всеотдайна любов, вярност, приятелство и чувства;
    бяла роза - чар, невинност;
    гербер - любов, която се разкрива истински;
    гергина - достойнство, елегантност;
    гладиола - щедрост
    жасмин - любезност;
    здравец - здраве, радост, дълголетие;
    зюмбюл - радост;
    иглика - предпазва от лоши очи, магии, символизира, че младоженците са си ''лика-прилика'';
    ирис - вяра, мъдрост, доблест, обещание, надежди и мечти;
    кала - величествена красота;
    карамфил - страст, предана любов;
    лале - символ на перфектната любов: споделена любов;
    лилия - цвете на кралете и украшение на девствеността, символ на целомъдрието и на свещените връзки на брака;
    лимонови листа - дълготрайна любов;
    люляк - първи любовни трепети;
    маргарита - непринуденост, невинност, вярност;
    момина сълза - скромност, завръщащо се щастие;
    нарцис - уважение;
    невен - моминско и невестинско цвете, предпазва от злини, магии, уроки;
    незабравка - вярна любов, безсмъртна надежда;
    омайниче - силна любов-омая;
    оранжева роза - страст;
    орхидея - любов и уважение;
    перуника - омагьосваща любов;
    розова роза - съвършено щастие;
    синчец - смирение, справедливост, нежна любов, преданост докрай;
    теменужка - вярност;
    трендафил - хубост, радост, младост;
    фрезия - невинност, красота и чувства;
    хризантема - вярност, но не е цвете, подходящо за сватбен букет, защото легендите го свързват с траура;
    червена роза - силна любов, нежност;

    Животни:
    Лъв - В митологията на много народи в Африка и Азия той е символ на висшата божествена сила, знак за мощ, власт и величие. Приема се, че лъвът олицетворява и ума, великодушието, доблестта, справедливостта, гордостта, победата, бдителността и храбростта. Лъвицата пък е символ на майчинството и въплъщение на сладострастието.
    В будизма лъвът показва храбростта, благородството и постоянството. Смята се, че той ще донесе на своя притежател много щастие и късмет. В Китай той е едно от четирите животни, олицетворяващи идеите на властта.
    Често фигурира в гербовете на различните народи. Изобразен върху тялото, царят на животните символизира твърдост, спокойствие и благоразумие.
    Леопард или пантера - Образът на леопарда е символа на богинята на плодородието. Татуировка с това животно помага на човека да бъде силен, бърз и повишава неговите рефлекси.
    Вълк - предводителя на бойната дружина или на родоначалника на племето. Той е и знакът на богът на В митологията на много народи в Европа и Северна Америка образът на вълка е символ на войната. При индианците вълкът олицетворява света на мъртвите, а за римляните и египтяните той е символ на доблест. Татуировка с изображението на вълк е препоръчителна за хора, свързани с ръководни длъжности.
    Орел - Той е символ на устремения дух. В египетските йероглифи фигурата на орела означава начало, ден, живот. Символизира въздуха и огъня. Олицетворява така също безсмъртието и е въплъщение на божествената любов, проявена на земята. Орелът в света на птиците и играе същата роля, каквато лъвът на земята - той е "господарят на небесата". Татуиран, той гарантира дълголетие.
    Сова - Тя е противоположността на орела символизира тъмнината и смъртта.
    Тигър - Татуировка с глава на тигър символизира жестокост и ярост. Хората, които имат такава рисунка, обичат битките. Обикновено тя се изобразява на гърдите или пък на плещите.
    Дракон - Почти във всички митове той е свързан с плодородието и женската сила. Много богини на смъртта са изобразявани във формата на дракони. В Африка и Индия змеят е свързан с богатства и съкровища. Смята се, че татуиран, той носи късмет и власт на своя притежател. Обикновено дракон избират непоправимите оптимисти, които обичат предизвикателствата.
    Феникс - Той е символ на безсмъртието, вечното обновление и възраждане. Татуираният феникс е знак за търсеща личност. Човекът, избрал възраждащата се от пепелта птица, иска да започне на чисто.
    Делфин - Той символизира свобода, благородство, любов и удоволствие. Обикновено предупреждават моряците за предстояща опасност. Затова и татус с делфин пази от злини.
    В християнската символика делфинът е свързан с образа на Исус Христос като творец и спасител на човешкия свят.
    Риби - Те са олицетворение на плодовитост, изобилие, сексуално сила, мъдрост, а така също и на равнодушие. В Индия и Китай те са символ на раждането. Татуирани риби са знак за вяра и чистота.
    Маймуна,Слон - мъдрост
    Мечка - символ на късмета и на незнанието
    Сокол - воинственост
    Шаран- слелост,издръжливост
    Паяк - символ на безкрайноста на времето и на съзидателната сила Пеперуда - символ на душата и на безсмъртието
    Прилеп - дълголетие, щастие и тайнственост
    Орел - Дущевно извисяване
    Бик - символ на плодовитостта
    Дракон - сила и могъщество
    Пчела - работа и ум
    Делфин - символ на добрите дела и на спасението
    Змия - познание и мъдрост,понякога е символ на злото
    Еднорог - непорочност
    Кон - символ наслънцето
    Сирена - прелъстяване
    Куче - символ на верността
    Саламандър - симво на огъня
    Костенурка - дълголетие
    Скорпион - плодовитоста и на изцелителната сила

    Аз съм си направила темичка http://www.teenproblem.net/forum/sho...B8%D1%82%D0%B5 скоро трябва да я подновя с нова информация, която имам, както и за символиката...

  5. #30

  6. #31
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Според мен има, въпреки че аз бих си направила татуировка без особен смисъл, бих си направила диамант на вътрешната страна на китката.
    Иначе повечето татуировки имат смисъл да, бикът например е сила, орелът свобода, котка може да е егоцентризъм и така нататък. Също и ако си напишеш нещо може да има смисъл за теб, не говора от баналните 'Only God can judge me' 'You only live once' и т.н Най-добре наистина ако си решила да си правиш надпис той да значи нещо за теб, а за другите татуировки според мен каквато ти харесва, без значение дали значи нещо или не. (:

  7. #32
    Направих си надпис и е доста смислен но няма да го споделя във форума (а и не само тук а пц) не е на английски или арабски или френски и на тези по-разпространени езици. Нещо което си значи точно определен ТРУДЕН момент в живота ми за мен и съм го преодоляла (бях болна не искам да казвам от какво ) и когато тези дни си я погледна и си се усмихвам! И благодаря на Господ,че съ жива и здрава

  8. #33
    Имам татуировка на ЛЕВСКИ И толкоз мноо и се кефя че не е истина

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си