.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 20 от общо 20

Тема: NORMADERM - 6 в 1

  1. #1

    Smile NORMADERM - 6 в 1

    Здравейте,надявам се някой ако може да ми предложи някакъв крем,тоник или каквото и да е за:
    - Пъпки
    - Разширени пори
    - Лъщене
    - Зачервявания
    - Белези от акне
    - Неравен тен

    което наистина действа.И исках да попитам доволни ли сте от марката Виши и по-специално от новия им крем NORMADERM - 6 в 1?

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ползвах измиващия гел и това бяха най-зле похарчените ми 20 лв за целия ми съзнателен живот. Няма да повторя повече.
    За разширените пори има Bioderma sebium pore refiner. Също така матира и регулира продукцията на себум, така че ще има отношение към лъщенето. Отделно е идеална основа за грим.
    За пъпките и зачервяванията си вземи Акне аут активен лосион. В зависимост от тежестта може да мажеш до 4 пъти дневно. Имай предвид, че изсушава кожата. Може да се появи лющене, така че тогаа ще намалиш мазанията с лосиона.
    Отделно с повишеното слънцегреене не е зле да си вземеш слънцезащитен крем за склонна към акне кожа, за да не се хиперпигментират белезите от пъпките.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3
    Благодаря ти много при първа възможност ще си купя Bioderma sebium pore refiner,погледнах го в нета и видях че е около 30 лв,но ще рискувам.За Акне аут ще си помисля,защото моята кожа се лющи и ще потърся в аптеките слънцезащитен лосион за склонна към акне кожа.

  4. #4
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Аз съм ползвала най-стария Нормадерм на Виши. Две опаковки изхабих. Доста е икономичен,е дна опаковка стига за около година. Обаче тъй като не съм с проблемна кожа, единственото, което мога да кажа за него е, че матира и кожата стои перфектно матирана цял ден. Обаче не е никак подходящ за основа за грим ,идва лееко сухичко. Хидратира, обаче не е достатъчно.
    Специално пък Виши където и да се поинтересувам- козметици , дерматолози, консултанти и тн, никак не ги хвалят. Казват, че това не било медицинска козметика, а масова козметика, не ставала за кожи, които имат проблеми. Ла Рош и Биодерма все ми ги препоръчват като по-добри.

    Аз ще използвам темата да попитам за слънцезащитен продукт.
    Трябва ми 50-ти фактор, за лице. Не искам да стои мазно, а по-скоро да се нанася като мнооого леко кремче. Да не е тониран, пробвах ги и ми идват все тъмни. Всъщност аз съм се ориентирала горе/долу, обаче се колебая между три марки: Авен, Ла Рош и Биодерма. Не съм пробвала слънцезащитни продукти на нито една от трите марки, тестери нямали на слънцезащитните и за това не мога да реша изобщо. Кожата ми е чувствителна, няма пъпки, черни точки, зачервявания, нормална, само със склонност към изсушаване зимата. И доста бяла. :Д
    Everything changes, but beauty remains ...

  5. #5
    И на мен са ми казвали че продуктите на Виши не са особено хубави,но рекламата на новия им крем ме заинтригува и затова реших да попитам.Сега се спрях на Bioderma sebium pore refiner,съвета на kalpazanka и мисля да го пробвам..

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    ...
    Е те тук ме срази.
    А това с липсата на тестери не го вярвам.

    Цитирай Първоначално написано от shiv3r Виж мнението
    И на мен са ми казвали че продуктите на Виши не са особено хубави,но рекламата на новия им крем ме заинтригува и затова реших да попитам.Сега се спрях на Bioderma sebium pore refiner,съвета на kalpazanka и мисля да го пробвам..
    Пъпките гнойни ли са или само омазняването ти е проблем? Щото има ли възпаление, само рифайнъра няма да оправи нещата.
    Допълвам към съветите и един хидратиращ крем Nivea soft.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    Мега фен Аватара на MaLkaTa_LaDy
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 159
    На Ла Рош [или Ла Руж не знам как е точно] съм много доволна от крема им от серията Effaclar. Ето този е:
    http://finercut.com/wp-content/uploa...che-Posay1.png
    Не ми изсушава кожата и стои перфектно като основа за грим. А от тази въпросната серия другите продукти не ми харесаха.
    Съвета ми към авторката е да отиде на дерматолог. За белезите - химически пилинг при лекар, а не козметик. Казвам го от опит.

    Едит: Пилинга се прави само есенно - зимно време и началото на пролетта, когато няма много слънце.
    Somewhere over the rainbow skies are blue, and the dreams that you dare to dream really do come true.

  8. #8
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Е те тук ме срази.
    А това с липсата на тестери не го вярвам.
    С кое по-точно те сразих? :Д
    Наистина няма. В няколко аптеки съм питала за тестери, все няма. Пък ми е важно да пробвам :Д Не ми се играе на сляпо.
    Everything changes, but beauty remains ...

  9. #9
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Няма как да не стои мазно фактор 50. Приемливият вариант е 35, но трябва да го нанасяш по-често. Евентуално търси гел.
    За тонираните- лично аз имам същия проблем. Правят ме негърка в лицето.
    Не стреляй на сляпо със слънцезащитата. Обикаляй за тестери или заложи на грим с фактор.

    Цитирай Първоначално написано от MaLkaTa_LaDy Виж мнението
    Съвета ми към авторката е да отиде на дерматолог. За белезите - химически пилинг при лекар, а не козметик. Казвам го от опит.
    Ако започне още в пубертета пилинг, какво остава като алтернатива за зрялата възраст?! И кой нормален дерматолог /изключае гледащият печалбата- тук приемаме, че е съвестен!/ би й направил пилинг?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  10. #10
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Е, има ужасно тежки слънцезащитни кремове, пробвала съм и такива, които стоят по-леко на лицето. Не, 50, задължително 50 ми трябва!!!
    Аз съм се насочила горе/долу, но наистина ми се искаше да пробвам преди да купя. Сигурна ли си, че има тестери на слънцезащитните продукти?
    Everything changes, but beauty remains ...

  11. #11
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Абсолютно! Стоят ми неизползвани на Юсърин все още, имам и на Биодерма, ако не се лъжа и Авен!!!

    Редакция- и Ла Рош Позе.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  12. #12
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Хм. Ще попитам значи в някоя друга аптека. А ти като марка да препоръчаш нещо? Колебая се м/у Биодерма, Ла Рош и Авен.
    Everything changes, but beauty remains ...

  13. #13
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    Хм. Ще попитам значи в някоя друга аптека. А ти като марка да препоръчаш нещо? Колебая се м/у Биодерма, Ла Рош и Авен.
    И с трите няма да сбъркаш.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  14. #14
    Мега фен Аватара на MaLkaTa_LaDy
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 159
    kalpazanka, я обясни защо си против? На много места съм чела, че пилинги с леки киселини се правят точно при проблеми с кожата. Аз имам белези от акне [е, вече почти изчезнаха точно от пилинга] и бях пробвала много неща, които не помагаха.

    PullMeCloser, сори за дългия линк, който ще дам, но този не си взимай, защото е много мазен:
    http://apteka.framar.bg/30020797/%D0...-%D0%BC%D0%BB-
    Somewhere over the rainbow skies are blue, and the dreams that you dare to dream really do come true.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    ..
    Аз използвам на Биодерма 50+, 30мл бяло кремче е, не е като ФДТ, но ако не искаш да седиш беличка от него трябва да го размажеш добре. Всъщност 30мл - 30лв, но е много икономично взех си го миналато лято уж само да си мажа лицето с него, а изкарах и цялото море като имаше яко мазане по цялото тяло и да не повярваш тази година отново го използвам има още останало до лятото. Тези 30мл се оказаха най-добрата инвестиция в живота ми. Много съм доволна, слагаш по 2 пъти на ден и няма начин слънцето да те хване.

  16. #16
    Голям фен Аватара на cheburashka
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    534
    PullMeCloser,
    извинявам се, може би е излишно да пиша, но искам да те попитам такъв крем за всеки ден ли си търсиш? защото аз по принцип съм също с бяла и чувствителна кожа, но не ползвам такъв висок фактор? и би ли могла да изкажеш мнение, като си вземеш някакъв


  17. #17
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    shiv3r, ползвала съм най-стария Нормадерм и сякаш беше по-добре от този на Ла Рош , който ползвах, макар втория (на Ла Рош) да беше по-скъп. Иначе на Нормадерм сигурно 6-7 опаковки изхабих преди да го сменя и поне на моята кожа добре се отразяваше. Горе долу така подреждам кремовете на лице според резултата на моята кожа: Авен> Виши> Ла Рош. Естествено, влияят и други фактори, така че не мога да преценя кое точно да ти препоръчам, освен сама да пробваш кое е най-добре за теб.

    PullMeCloser, в момента използвам всеки ден на Ла Рош слънцезащитен крем - доволна съм и за мен също беше важно да не е мазно, но пък моят е 20 фактор, така че не знам доколко ти помагам. Лятото, когато слънцето е по-силно, ползвам на Авен 50 фактор, но определено стои леко мазно и бяло на кожата, което по принцип на плажа е простено, но иначе предпочитам из улиците да не се разхождам така.

  18. #18
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Цитирай Първоначално написано от cheburashka Виж мнението
    PullMeCloser,
    извинявам се, може би е излишно да пиша, но искам да те попитам такъв крем за всеки ден ли си търсиш? защото аз по принцип съм също с бяла и чувствителна кожа, но не ползвам такъв висок фактор? и би ли могла да изкажеш мнение, като си вземеш някакъв

    Да, за всеки ден. Още от преди месец съм почнала с 50-ти фактор, бях с Ивостин, но сякаш е лееко тежичък, а и от няколко години все такъв си купувам и ми се иска да пробвам нещо по-добро. Не знам, щом ти е достатъчен фактора, който ползваш, бъди си с него, аз с 20-ти, 30-ти изгарям жестоко... Дори и по тялото.
    Мога да ти кажа мнение за двата, които съм ползвала до сега:
    Ивостин-от този съм изхабила няколко опаковки. Не лъщи много, но стои тежко на кожата.
    Виши- този е по-лек, но пък при мен стои доста мазно. Също не знам защо, обаче няколко пъти изгорях с 50-ти фактор на Виши, този продукт, който е уж за деца. Не бих си го взела пак.

    Мерси на всички.

    Сладкиш, слънцезащитните продукти и на мен ми стигат за много време, и аз се мажа постоянно. От ранна пролет ги почвам :Д Сега почти ми е свършил продукта и трябва бързо да действам с новия.

    Малката Лейди, мерси, ще го имам в предвид. Аз точно на този крем бях хвърлила око, но го пробвах и ми стоеше ужасно тъмно дори и светлият цвят. Явно няма за какво да съжалявам :Д Иначе изглеждаше доста добре.
    Последно редактирано от PullMeCloser : 04-14-2012 на 16:49
    Everything changes, but beauty remains ...

  19. #19
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    MaLkaTa_LaDy, защото при процедурата се стига до ядреносни клетки, чиято ДНК е подложена на различни физични и химични фактори, при това по препоръки на дерматолози- два пъти годишно, т. е. обратното броене до появата на нещо кофти е започнало.
    Много по-мек вариант е механичният пилинг- поне пазарът изобилства от подходящи продукти. Отделно turnover-ът може преспокойно да се регулира с лосиони, а петната и белезите могат да отпаднат постепенно вследствие механичния пилинг или в краен случай с кератолитик под формата на крем, чието приложение търпи модификация за разлика от пилинга при козметички и дерматолози. Скинореновата употреба може да намалиш/прекратиш, докато при химичния пилинг си носиш широките шапки, не си мокриш лицето 1 месец и се клепаш с кремове с висок SPF до побеляване.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #20
    Съжалявам,но ме нямаше няколко дена.Към въпроса на kalpazanka "Пъпките гнойни ли са или само омазняването ти е проблем?"
    Не,пъпките не са гнойни,а омазняването не е чак толкова много и проблемно,най-вече ме притесняват разширените пори и белезите ми от акне(те не са много и не се забелязват чак толкова,но все пак аз си ги виждам и не ги понасям).
    Благодаря за всички мнения

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си