.
Отговор в тема
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 89
  1. #51
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Ахахахах нещо ще си мерите циците ли?

    Инак ревността сме я дъвкали мого пъти. Ясно е - който ревнува няма основателна причина за това. Просто си търси повод да властва и контролира. Що? Щото е неуверен, несигурен, иска да се доказва и прочее.

    Ревността няма нищо общо с основателната причина. Ако беше така - нямаше да има ревност.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  2. #52
    Бий и шута. Ревността е повече от лудост. Не е любов, а страх да не загуби нещо, което явно не заслужава.

  3. #53
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    чета стереотипи и повърхностно мъжко мислене. не се изненадвам. жалко.

  4. #54
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Ахахахах нещо ще си мерите циците ли?

    Инак ревността сме я дъвкали мого пъти. Ясно е - който ревнува няма основателна причина за това. Просто си търси повод да властва и контролира. Що? Щото е неуверен, несигурен, иска да се доказва и прочее.

    Ревността няма нищо общо с основателната причина. Ако беше така - нямаше да има ревност.
    Ако човека наистина е развил нещо към друг/друга, и тогава ли няма основателна причина?
    Колко бързо се отказвате от хората, които обичате... Ако всеки такъв проблем се решаваше с "Ай, късам тА." нямаше да има наистина дълги връзки. Ще се изненадате, но понякога нещата просто отшумяват. Това не значи, че не е имало нищо и не е имало поводи за ревност, значи, че човека се е вразумил навреме. Не ми се е случвало точно такова нещо на мен, но на повечето колежки от bgmama като че ли им се е случвало. Просто жените си усещаме кога се налага да си пазим територийката.

    ПП. Всички хора в определени моменти, за различни неща сме малко несигурни или уязвими.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  5. #55
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Ако е развил нещо към друго човече значи ревността е безпредметна щото вече си втора дупка на кавала. Сълзи, скандали и ултиматуми няма да променят факта че вече не си на първо място.

    Аз лично не вярвам че ревността е по какъвто и да е начин нормална за една нормална връзка. Появи ли се.. значи връзката е отишла по дяволите. Следователно.. обичам, не обичам.. време е да си кажем чао. Не си падам по лепенето на счупените чаши отново и отново и отново.

    Разбира се ситуацията "Не ми е приятно да общуваш с този и онзи, защото аз се чувствам така и така и така" е съвсееем друго нещо. Надявам се това е ясно?

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  6. #56
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от don't say anything. Виж мнението

    DisappointedDreamer, твоите представи са мНОГО правилни, да знаеш.
    Мерси. И аз си ги харесвам.


    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Ахахахах нещо ще си мерите циците ли?
    Патки нямаме, та цици ще да е.

  7. #57
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Абре толкова ли няма кой да се замисли, че ревността за ревнуващия не е рай, където той живее и контролира. Това са си неща на база самочувствие и той е по-скоро несигурен. Ревнуващите се нуждаят от разбиране, не от стигматизиране. Ясно ви е на какво се дължи, но очевидно не ви е ясно, че не е техен избор.

    Подходящото поведение включва търпение и подкрепа.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  8. #58
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Чавдаре туй е ясно. И още по ясно поне за теб би трябвало да е, че ревността е капан, в който сами са се поставили. Не име готино, факт. Ама що аз трябва да нося нечий кръст? Нали.. не са дошли извънземните да им го програмират в главата. По една или друга причина, ситуация или нещо такова индивида е избрал да бъде ревнив, несигурен и прочее. Може и родителите му да имат пръст в тая история, от тях да е видял примера.

    и всичко щеше да е чудесно, ако цялата тая дивотия можеше да се влияе от аргументи. а всъщност е като спора между религиозния и атеиста. "Има бог, аз го виждам" "Няма Бог, ти си луд". Има хора, които ще разберат ревнивеца, че даже ще го поощрят, подкрепят и прочее. Други точно обратното. Решението е просто - събира се с първите и избягва срещите с вторите.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  9. #59
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението

    Инак ревността сме я дъвкали мого пъти. Ясно е - който ревнува няма основателна причина за това. Просто си търси повод да властва и контролира. Що? Щото е неуверен, несигурен, иска да се доказва и прочее.
    Сори, валдес, ама тук не съм съгласна с теб. Сисито е права, че когато единия развие чувства към друг/друга, то тогава наистина официалната им половинка има основание и повод да ревнува. Макар че щом въпросния или въпросната вече е развил/а чувства към друг индивид, то сегашната им връзка е просто приключена.

    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението

    Аз лично не вярвам че ревността е по какъвто и да е начин нормална за една нормална връзка. Появи ли се.. значи връзката е отишла по дяволите. Следователно.. обичам, не обичам.. време е да си кажем чао. Не си падам по лепенето на счупените чаши отново и отново и отново.
    Тук обаче си прав. Появи ли се ревността... считай че това е край на връзката ви. В предните страници обяснихме защо ревността не може да се промени, част от човека и характера му е, и най-добре ще да е просто да сложите край на всичко.

  10. #60
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Ако е развил нещо към друго човече значи ревността е безпредметна щото вече си втора дупка на кавала. Сълзи, скандали и ултиматуми няма да променят факта че вече не си на първо място.

    Аз лично не вярвам че ревността е по какъвто и да е начин нормална за една нормална връзка. Появи ли се.. значи връзката е отишла по дяволите. Следователно.. обичам, не обичам.. време е да си кажем чао. Не си падам по лепенето на счупените чаши отново и отново и отново.

    Разбира се ситуацията "Не ми е приятно да общуваш с този и онзи, защото аз се чувствам така и така и така" е съвсееем друго нещо. Надявам се това е ясно?

    Сега ме подсети как една вечер към два часа през нощта не можех да заспя, заради дърленето на една с един. Крещеше му само колко го обича, а той й каза да се маха. омг
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  11. #61
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Тук обаче си прав. Появи ли се ревността... считай че това е край на връзката ви.

  12. #62
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Абе като цяло си мисля че не само с думи, а и с действия трябва да и докажеш че може да ти има доверие и може да е напълно сигурна в теб.Ревността в малки количества е хубаво нещо...показва ти че човека отсреща държи на теб и не е като да му е все тая,но в големи количества вече притиска и кара човека да се отдръпва.
    Та в тоя ред на мисли...дано не ми се налага да си имам работа със страшно ревнива жена,която не разбира нито от думи,нито от действия,но пък не искам да попадам чак и на жена,която разсъждава по този въпрос като valdesbg, защото винаги ще се питам дали изобщо и пука за мен или съм просто някакъв временен,защото за момента няма друг.Абе като цяло си мисля че както казват златната среда е най-добра.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  13. #63
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Аз може би за последно ще се включа в темата. Имал съм приятелка с която грам не сме се ревнували. Ама хич, изобщо. почти три годинки изкарахме и беше супер. Имал съм и приятелка, която дооста ме ревнуваше и имаше сцени. Ми не ми беше комфортно и приключи на първия месец.

    Показвам контраста между двете ситуации. Та... това по повод поста на някойтам.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  14. #64
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от don't say anything. Виж мнението
    Радвам се че ти е смешно. Жалко е че вместо да ме опровергаеш с доводни аргументи, ти се подиграваш и смееш. Мхм, ама такава е днешната младеж. Нищо чудно че запада.

  15. #65
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Как така края на една връзка идвал с ревността бре? о.О Сериозно ли го мислите това? Когато ми пука за един човек, няма начин поне веднъж да не ми светнат лампичките за нещо/някоя. Обикновено се оказва, че съм в огромна грешка. И ми минава и край. По вашата логика да сме скъсали с моя човек не знам колко пъти. Ем не, щастливи сме заедно. И да се изревнуваме за нещо, накрая го обръщаме на смях и се бъзикаме един с друг. Не късаме. Не съвсем всичко е до доверие.

    С тея разсъждения разбихте повечето бракове въобще в света. Познавам зверски стабилни двойки, които си имат пълно доверие и много се ценят. Това не значи, че никога не са се ревнували. Просто са били достатъчно зрели да минат през проблема и да го разрешат. Не да си теглят по една майна и кой откъде е, защото били засегнати. о.О

    В случая, Niakoitam e напълно прав. Златна среда.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  16. #66
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Сисенце.. ако си уверена във връзката си.. няма да се налага да ти светват лампички за нищо. Щото знаеш той и ти как ще реагирате. Това че ми пука за някоя означава че и имам доверие и знам че няма да свърши глупости. А от там нататък - аз съм спокоен и аларма няма да писне. А ако тръгне да ми щракат някакви чаркове в главата.. значи доверието ми към нея не е толкова силно, колкото си мисля че е. А това пък автоматично значи.. че нещо куца. Или поне при мен е така.
    Последно редактирано от valdesbg : 04-25-2012 на 09:08

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  17. #67
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от SisiStrange Виж мнението
    Как така края на една връзка идвал с ревността бре? о.О Сериозно ли го мислите това? Когато ми пука за един човек, няма начин поне веднъж да не ми светнат лампичките за нещо/някоя. Обикновено се оказва, че съм в огромна грешка. И ми минава и край. По вашата логика да сме скъсали с моя човек не знам колко пъти. Ем не, щастливи сме заедно. И да се изревнуваме за нещо, накрая го обръщаме на смях и се бъзикаме един с друг. Не късаме. Не съвсем всичко е до доверие.
    Ревност разбира се че ще има в една връзка на етапи от живота ви, но важното е в какви количества. Не може приятелката на автора да му проверява телефона, скайпа, ФБ-ка и да го държи на каишка, защото много го ревнува. Е тогава вече идва края на тяхната връзка.

  18. #68
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Сисенце.. ако си уверена във връзката си.. няма да се налага да ти светват лампички за нищо. Щото знаеш той и ти как ще реагирате. Това че ми пука за някоя означава че и имам доверие и знам че няма да свърши глупости. А от там нататък - аларма няма да писне. Или поне при мен е така.
    Големия праз, че съм уверена във връзката си. Той е неописуемо свестен и аз съм наясно, че никога няма да ми изневери. Това не пречи да съм се дразнила понякога на девойки, които си мислят, че да си обвързан не значи нищо и си мислят, че що да не се пробват. Случвало се е. Той ги реже. На мен ми е неприятно. Нормално човешка реакция на обидено същество, което са го заобиколили с идеята, че не е пречка. Далеч не е и по никакъв начин не може това, че съм го изревнувала от нещо такова, повод за късане. Той самия ме е ревнувал от мои приятели, но като видя, че е напълно безпочвено, забрави и всичко мина напълно.

    Говориш все едно си нон стоп идеален и с идеална представа за себе си. Всеки човек си има периоди, в които е малко или много несигурен в себе си. Нищо странно не е това, нито пък заслужава шут отзад и раздяла. Минава. При една здрава връзка минава ужасно бързо. В моите случаи отнема от 10 минути до 1 ден макс.

    Дриймърче, да, тяхната връзка определено е за край. Човек, ако стигне до такива груби проверки, значи вече е излетял самолета. За този случай съм напълно съгласна с теб. За другата част само не съм.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  19. #69
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Сисе... вече написах че съм имал връзка без ревност. Поводи и случки - много. Не би ми било неприятно ако разни обекти се свалят с девойката ми, защото ще знам че тя ще ги отреже. Случвало ми се е дори, и момковците бяха сууупер сконфузено-изненадан. (няколко пъти имам предвид, не че 5 човека са я сваляли едновременно)

    Става въпрос че ако почнат да ми правят сцени или да ми се цупи - ще има точно едно предупреждение, в което ясно ще и покажа че това поведение не ми допада и няма да се толерира. Това при теб не е ревност. Бъркаш нещата. Няма да обяснявам повече.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  20. #70
    Голям фен Аватара на In*The*Face
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    746
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Става въпрос че ако почнат да ми правят сцени или да ми се цупи - ще има точно едно предупреждение, в което ясно ще и покажа че това поведение не ми допада и няма да се толерира. Това при теб не е ревност. Бъркаш нещата. Няма да обяснявам повече.
    Защо свързвате ревността със скандали, сцени и т.н? Ако края на една връзка идваше с ревност, аз щях да си умра сама на този свят, а с приятеля ми щяхме да сме се разделили мноооого отдавна. Ревността е страст. От тук натам важно е как я изявяваш и в какви граници. И това, което Сиси е описала си е чиста, искрена ревност, но просто не е натрапчива и грозна. И не винаги е породена от недоверие.

  21. #71
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    обикновено точно тези заземени прозаици са в постоянно очакване да бъдат оборени.
    За Бога, момиче... Обичам твоите мнения!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  22. #72
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Ревност разбира се че ще има в една връзка на етапи от живота ви, но важното е в какви количества. Не може приятелката на автора да му проверява телефона, скайпа, ФБ-ка и да го държи на каишка, защото много го ревнува. Е тогава вече идва края на тяхната връзка.
    Така съм съгласна, ама да кажеш, че с ревността идвал краят на една връзка... пълна глупост беше.
    Не знам каква е разликата между ревността (когато тя не е изразена със скандали, разбира се) и "Не ми е приятно да се виждаш с него". Някой да обясни? Имам предположения, но не мога да ги формулирам.

  23. #73
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Така съм съгласна, ама да кажеш, че с ревността идвал краят на една връзка... пълна глупост беше.
    Не знам каква е разликата между ревността (когато тя не е изразена със скандали, разбира се) и "Не ми е приятно да се виждаш с него". Някой да обясни? Имам предположения, но не мога да ги формулирам.
    Според мен е същото, облечено в различни думи. Спомняш ли си в една тема преди бая време как ти каза, че при интервю за работа се продаваш и затова трябва да направиш идеално впечатление и да не скромничиш много много? И като го каза ти скочиха все едно си черпила Хитлер с бира? После сменихме думата "продавам" с "котирам" и вече всичко беше в реда на нещата. Не, че не идеше реч за абсолютно същото нещо.

    И тук е така.

    Цупене от ревност - човека се чувства кофти и спира контактите с дадено лице, защото иначе все едно не му пука за приятелката му и чувстватат и.

    "Мило, не ми е приятно да се виждаш с ..." Звучи по-мило и човека спира контактите с дадено лице, защото иначе все едно не му пука за приятелката му и чувстватат и.

    Просто се приема по-добре второто.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  24. #74
    Супер фен Аватара на cyclops
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 022
    Има няколко вида ревност. Едно е да те жегне, друго е да правиш скандали, да ревеш, да проверяваш телефони,скайпове, да не му/й позволяваш да си контактува с други от противоположния пол и да го/я следиш постоянно.

    Преди време бях от ревнивите, обаче после си дадох сметка, че и да ревнувам и да не ревнувам ако той реши нещо да направи това няма да го спре по никакъв начин. Или ни е писано да сме заедно или не. А това, което мога да направя аз самата, за да го задържа не е чрез ревност, а чрез това да го печеля и прелъстявам всеки ден(както и той мен).

  25. #75
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Така съм съгласна, ама да кажеш, че с ревността идвал краят на една връзка... пълна глупост беше.
    Не знам каква е разликата между ревността (когато тя не е изразена със скандали, разбира се) и "Не ми е приятно да се виждаш с него". Някой да обясни? Имам предположения, но не мога да ги формулирам.
    Лошо се изразих.
    Попринцип, аз като чуя ревност в главата ми изкачат мисли за скандали, сълзи и раздяли.
    Колкото до това каква е разликата между ревността и не ми е приятно да се виждаш с него, е както каза Сиси, едно и също нещо, просто изразено другояче. Да скочиш на половинката си заради някакъв друг външен трети човек никога не би се приело добре, и дори би довело до сръдни, откъде накъде единия ще държи сметка на другия.
    Обаче, кажеш ли на половинката си, че не ти е особено приятно да се вижда с даден човек тъй като въпросния те притеснява, възлюбения или възлюбената би го приел/а по-леко, обещавайки че ще ограничи разговорите/срещите с въпросния непоносим човечец.
    Последно редактирано от DisappointedDreamer : 04-25-2012 на 12:38

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си