.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 89

Hybrid View

  1. #1
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209

    Тя прекрачи границата!

    Имам си приятелка вече 2 месеца, връзката се очертава да бъде сериозна. Но както се знае, има един проблем, на който всички е известен... Ревността. Много е ревнива, ревнува ме неописуемо много. Сърди се за щяло и не щяло, а днес това се случва вече трети път, а аз практически трябва да й тичам по дупето, за да й се извинявам, защото съм твърде влюбен за да допускам да се караме толкова често.

    Например, днес се разсърди, че с г-ца "Мис шести клас" съм си бил направил 2-3 снимки, А не 1, което тя нарича фотосесия. По-общителен съм с хората, следователно по-близък, отдавам си голяма част от времето за да съм с нея и да съм щастлив, за да я правя нея щастлива, но когато съм с някое друго момче или момиче, т.е приятели, тя си налага неописуемо непоносимата си ревност.

    Спасение?

  2. #2
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Сериозен разговор, в който и споделяш своите чувства и недоволства, при което ако тя вдигне скандал, моментално и биеш шута.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Сериозен разговор, в който и споделяш своите чувства и недоволства, при което ако тя вдигне скандал, моментално и биеш шута.
    И аз за т'ва си мислех. Като големи хора ще се разберете и толкова. А пък и щом те ревнува, значи е много влюбена. Може би това е вид успокоение

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Сериозен разговор, в който и споделяш своите чувства и недоволства, при което ако тя вдигне скандал, моментално и биеш шута.
    Дори ти си предложила сериозният разговор... няма да споря повече аз, не обичам заядливци

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Сериозен разговор, в който и споделяш своите чувства и недоволства, при което ако тя вдигне скандал, моментално и биеш шута.
    +1 няма повече какво да се каже....


  6. #6
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Цитирай Първоначално написано от burpp Виж мнението
    а аз практически трябва да й тичам по дупето, за да й се извинявам, защото съм твърде влюбен за да допускам да се караме толкова често.
    Ей тука ти е грешката. Тропваш по масата и казваш "Нещата ще са по еди-кой си начин. Лиготиите ти няма да ги търпя и поощрявам. Свиквай или си тръгвай."

    Защо мисля така? Защото ревността не води до нищо хубаво. Ако тръгнем да я дисектираме.. нищо хубаво няма да намерим в нея. Само страх, неувереност, собственическа нагласа, крехко его и подобни.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  7. #7
    Мега фен Аватара на DragonLady
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    5 043
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Ей тука ти е грешката. Тропваш по масата и казваш "Нещата ще са по еди-кой си начин. Лиготиите ти няма да ги търпя и поощрявам. Свиквай или си тръгвай."

    Защо мисля така? Защото ревността не води до нищо хубаво. Ако тръгнем да я дисектираме.. нищо хубаво няма да намерим в нея. Само страх, неувереност, собственическа нагласа, крехко его и подобни.
    +1
    Покажи малко характер!!! Обясни и това което каза и на нас: " По-общителен съм с хората ", че имаш нужда и от други социални контакти освен с нея. Ако пак тръгне да ти вдига панаири, покажи и къде е вратата ...

  8. #8
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209
    Прави сте! Ще й кажа това, което Валдес препоръча "Свиквай или си тръгвай".
    Имаме си доверие взаимно и знае, че няма дори да си помисля за друго момиче, което е така, но тя се притеснява, че пък другите момичета ще тръгнат по мен, и колко да и втълпявам в главата, че не искам други, а само нея, тя си знае нейната....

  9. #9
    Бъди мъж, не и ходи по гъза. Ако не и изнася, прав и път. Не бива за всяко нещо да ти вгорчава живота. А пък може да го прави просто защото иска да реагираш така ? Имай малко повече характер и мисля, че ще се оправят нещата

  10. #10
    Супер фен Аватара на TheNormalGuy
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 168
    Тя го прави защото вижда, че за всичко и се извиняваш, покажи характер и кажи как аджеба стоят нещата!!!
    Последно редактирано от TheNormalGuy : 04-22-2012 на 13:04

  11. #11
    Голям фен Аватара на a1a2b3v
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    971
    Принципно можеш да поговориш с нея и да и обясниш, че държанието и е наистина прекалено. Иначе другото, което се сещам е клин книн избива. Както знаеш във всяка връзка единия ревнува повече, така че почваш да се правиш, че я ревнуваш от всичко дето мърда, шава и е от мъжки пол, та дори и от женски . Постоянно и звъни и и пиши тъпи SMSи от рода " къде си", "с кого си" и така нататък Мисля, че ще ти свърши работа.
    "Когато толкова много са самотни, невероятно егоистично е, да си самотен сам..." One Tree Hill
    Цитирай Първоначално написано от dPa3HuTeJl
    ходи прочети насам натам,малко житейски experience и тогава говори копеле мръсно!!!!

  12. #12
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Вземаш я, сядате някъде и провеждате един наистина сериозен разговор , относно проблема, който може да ви изиграе лоша шега. Излез си душата, кажи й абсолютно всичко: как се чувстваш и т.н., после нека тя да каже какъв е проблема, че да те ревнува от всяко женско нещо, дето се мърда.

    Ако ли продължава така и няма ефект от разговора - надали има смисъл да се занимаваш. Както ти казаха по - горе можеш да й изиграеш някаква игра, като правиш като нея: ревнуваш я от всяко мъжко, дето шава. Сигурна съм, че и тя ще се усети.
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  13. #13
    anonymous708973
    Guest
    "Свиквай или си тръгвай" далеч не е решение, нито нещо, което можеш да кажеш на човек, с който би искал сериозни отношения. Това не е компромис. Сядаш и говорите. Разбираш защо ревнува - причини има достатъчно. Може да чувства, че не й обръщаш достатъчно внимание, може някое старо гадже да е изневерило или пък тя самата.

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    "Свиквай или си тръгвай" далеч не е решение, нито нещо, което можеш да кажеш на човек, с който би искал сериозни отношения. Това не е компромис. Сядаш и говорите. Разбираш защо ревнува - причини има достатъчно. Може да чувства, че не й обръщаш достатъчно внимание, може някое старо гадже да е изневерило или пък тя самата.
    Съгласна съм. Това '' свиквай или си тръгвай '' съм го чувала доста пъти и така излиза, че аз трябва да му ходя по гъза и да се съобразявам с него. Щом ревнувам, значи има защо.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от don't say anything. Виж мнението
    Щом ревнувам, значи има защо.
    да бе.. със сигурност!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  16. #16
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    да бе.. със сигурност!
    Точно.
    Тцтц, много грешни представи имате.

  17. #17
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Мисля че трябва да се опиташ да разбереш на какво се дължи тази ревност.

    Цитирай Първоначално написано от don't say anything. Виж мнението
    Щом ревнувам, значи има защо.
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    да бе.. със сигурност!
    И аз това викам...ама почти. Познавам едно момиче,което ми е да кажем...роднина.Гаджето и ми е приятел и е много печен човек.Някакси не го виждам да и изневери.Но тя го ревнува здраво от всичко женско.И познай какво? Кръшка му зад гърба.
    А ревнувала,защото...Мразела някой да пипа нейните неща....
    Последно редактирано от Niakoitam : 04-23-2012 на 11:46
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  18. #18
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от don't say anything. Виж мнението
    Щом ревнувам, значи има защо.
    Много побързахте да я нападнете заради тая фраза, но аз бих казала същото. Зависи от човека. Не е нормално ревнивите да го твърдят, но аз мога. Не съм ревнива. Понякога нещо ме жегва, разбира се, но за да се стигне до ревност в класическия смисъл на думата, значи със сигурност имам причина. Ама на 100% просто. Изпитвала съм го веднъж и съм абсолютно сигурна, че тогавашният ми приятел имаше нещо към друго момиче. По-сигурна няма как да съм. Какво точно ... не знам и не ме вълнува. Но имаше.
    О, сетих се за още един случай. Бях забравила. И тогава се оказа, че имам причина.
    Последно редактирано от PinkPan7her : 04-23-2012 на 12:15

  19. #19
    Мега фен Аватара на horacio
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Кофаландия
    Мнения
    3 103
    Доста е несигурна в себе си, щом ревнува постоянно. И вместо да й се извиняваш, сопни й се и й обясни, че е много дразнещо така й че щом си с нея явно има причина =.= много ревнивите хора са досадниии (ако няма повод ест.)
    nigga stole my bike

  20. #20
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Аз не виждам защо изобщо трябва да разговарят по тоя въпрос. Ясно е че в случая нещата няма да станат с приказки и увещания. Като си приказват ще излезе че черната овца е автора, щото не я разбира и мадамата ще продължи да го манипулира както си иска. Щото ревността не е рационално явление, което се влияе от аргументи.

    Ревността не бива да се толерира и поощрява. Няма значение кой е човека, който я упражнява.. щом ти си обекта се действа рязко и твърдо. Ревнивите хора не се променят просто ей така. Те си остават същите, щото с малко сълзички и подбрани думички всичко се върти около тях. В случая промяната трябва да дойде отвън.

    А сериозни отношения с ревнив човек аз не виждам как могат да се поддържат. Затова е добре още в началото това да се изясни. Живота е прекалено ценен за да го пропиляваш в опити да променяш някого, който не желае да се промени или да променяш себе си, когато нямаш адекватна причина за това и не си направил нищо грешно.

    Затова - "Свиквай или си тръгвай" е решението. Аз ако няма да и търпя лиготиите, със сигурност ще се намери някой, който ще и ходи по дупето. По добре да е с него, а не с мен. Щото хем тя ще получава своето, хем аз няма да получавам, това което не искам.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  21. #21
    Увери я, че няма смисъл да те ревнува.
    Аз също не съм съгласна с крайните мнения и т.н.
    Даже те разбирам защо й тичаш след д-то... Нормално е. Влюбен си. Едва ли иска да те разиграва, просто греши в своето поведение и отношение.
    Не почвай със зло, ами точно наобратно - почни с добро. Обясни й колко много държиш на нея и колко безсмислена е вашата ревност, и че ако продължава, ще удуши всички чувства в теб, колкото и да са силни. По най-добронамерения начин. После като я поотпуснеш, похвалиш, че е нумеро уно за теб и т.н., тогава й кажи със сериозен тон, че няма да направиш комрпомис с разбиранията си и да станеш по-затворен само заради нея.
    Но определено първо пробвай с добро и ако наистина прекалява с фасоните и т.н., бъди по-рязък и "нетърпелив".
    Не я защитавам бтв, тъпо е да си control freak. Но някак си предусещам, че за вашия случай няма да е удачно това: "Свиквай или си тръгвай". Ще се почувства необичана и още по-несигурна в теб и твоите чувства (стана ясно че тя вътрешно е неуверена и пр.)
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  22. #22
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    Увери я, че няма смисъл да те ревнува.
    Аз също не съм съгласна с крайните мнения и т.н.
    Даже те разбирам защо й тичаш след д-то... Нормално е. Влюбен си. Едва ли иска да те разиграва, просто греши в своето поведение и отношение.
    Не почвай със зло, ами точно наобратно - почни с добро. Обясни й колко много държиш на нея и колко безсмислена е вашата ревност, и че ако продължава, ще удуши всички чувства в теб, колкото и да са силни. По най-добронамерения начин. После като я поотпуснеш, похвалиш, че е нумеро уно за теб и т.н., тогава й кажи със сериозен тон, че няма да направиш комрпомис с разбиранията си и да станеш по-затворен само заради нея.
    Но определено първо пробвай с добро и ако наистина прекалява с фасоните и т.н., бъди по-рязък и "нетърпелив".
    Не я защитавам бтв, тъпо е да си control freak. Но някак си предусещам, че за вашия случай няма да е удачно това: "Свиквай или си тръгвай". Ще се почувства необичана и още по-несигурна в теб и твоите чувства (стана ясно че тя вътрешно е неуверена и пр.)
    това. + коментара "щом ревнува, има защо".
    човек не ревнува от въздуха. в случая ти не си спечелил доверието й - близост, чувство за сигурност, спокойствие. грешката не е в нея, просто защото дава изява на своите чувства. сетивността е вследствие дразнение.

    връзката не се превръща в сериозна магически във времето, тя се отглежда. ако към този момент си си решил, че ще я променяш, значи не искаш нея, а някаква нейна проекция. тогава истинско ли е?
    ако обичаш, би се променил. промяна на поведението, действията, не промяна на мислите и чувствата!о.О какво точно очакваш от нея, да не ти показва, че ревнува? да се преглъща, преструва, играе? тогава ти няма да си с нея, а с някаква персона.

    аз съм от хората, които ревнуват, и за себе си знам, че ревнуването е доказателство за силна привързаност (нарочно не използвам абстрактните понятия). би трябвало да се чете като (примерно) "държа на теб. струва ми се повече, отколкото ти на мен. важен си. понякога си мисля, че не те заслужавам. докажи ми обратното..." нещо като заявлението "не вярвам в любовта". обикновено точно тези заземени прозаици са в постоянно очакване да бъдат оборени.

  23. #23
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Да вметна че това за "не вярвам в любовта" особено ми допадна и съм на напълно същото мнение.
    А иначе когато някои ревнува трябва да се стреми доводите му да бъдат разбрани, а не просто да поставя ограничения.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    обикновено точно тези заземени прозаици са в постоянно очакване да бъдат оборени.
    За Бога, момиче... Обичам твоите мнения!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  25. #25
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от valdesbg Виж мнението
    Аз не виждам защо изобщо трябва да разговарят по тоя въпрос. Ясно е че в случая нещата няма да станат с приказки и увещания. Като си приказват ще излезе че черната овца е автора, щото не я разбира и мадамата ще продължи да го манипулира както си иска. Щото ревността не е рационално явление, което се влияе от аргументи.

    Ревността не бива да се толерира и поощрява. Няма значение кой е човека, който я упражнява.. щом ти си обекта се действа рязко и твърдо. Ревнивите хора не се променят просто ей така.

    А сериозни отношения с ревнив човек аз не виждам как могат да се поддържат. Затова е добре още в началото това да се изясни. Живота е прекалено ценен за да го пропиляваш в опити да променяш някого, който не желае да се промени или да променяш себе си, когато нямаш адекватна причина за това и не си направил нищо грешно.
    По точно от това няма накъде. Авторе, казваш че си говорил много пъти и преди за това с нея, но след 30 минути все едно нищо не е станало. Това ме прави склонна да мисля, че и този път разговорът ще влезе през едното и ухо и ще излезе през другото.

    Ревността, да, не може да се промени. Всеки човек, както ти каза авторе, е ревнив. Някои обаче са по-ревниви от други. Това на приятелката ти обаче е просто крайно. След някой друг месец няма да те пуща до тоалетната да се изпикаеш, ами ще припка в нея заедно с теб. Може дори да поиска да преглежда скайп-а, фейса и дори телефона ти. Не бих се учудила ако го направи.

    Казваш и или да приеме факта, че ти си по-общителен и обичаш да излизаш с хора, или да си хваща парцалките и пътя.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си