Здравейте!


Днес от дирекцията за социално подпомагане не приели "молба - декларацията" за получаване на месечни помощи за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20 - годишна възраст. Аз навърших 18 год. в началото на месец март, а брат ми ще навърши 20 год. в края на месец юни. И двамата сме учащи - брат ми е студент I-ви курс. Но брутния месечен доход са разделили на 3. Правилно ли е да не се брои брат ми, който няма навършени 20 год. към дата на подаване на молба - декларацията? Разбира се, че за него детски няма, но защо не се включва като член на семейството? В статистиката при преброяване на населението какъв член и на чие семейство член би се броил брат ми? Не означава ли това дискриминация, спрямо семейството? Ако едно четиричленно семейство с две деца под 20 год. има брутен месечен доход 345лв. на член от семейството, ще ги получи тези пари, а ние не можем... Справедливо ли е това според Вас, като се има предвид, че той е студент.

Очаквам компетентни отговори! Ще Ви бъда много благодарна, ако ми отговорите веднага.