.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Супер фен Аватара на Your.Passion
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 325

    Lightbulb Хартиените жерави и Японската легенда :)))

    Здравейте ,както се разбира от заглавието темата е за 1000 хартиени жерава и Японската им легенда ето я и нея :

    Легендата за 1000-та жерава

    Според легендата, който направи хиляда хартиени жерава това, за което копнее сърцето му, ще стане реалност. Жеравът е символ на мир, заради младо момиче на име Садако. Тя била облъчена от радиацията при взривяването на атомната бомба над Хирошима. През 1945 г., умиращо от левкимия, 12-годишно момиченце чуло легендата и решило да направи хиляда жерава, за да може да живее. Когато обаче видяло как другите деца в отделението умират разбрало, че няма да оживее, затова си пожелало мир на земята и край на страданиеята. Садако умряла и била погребана с венец от хиляда жерава в знак на почит към мечтата й. Приятелите й направили гранитна статуя в Парка на мира в Хирошима: „младо момиче с протегната ръка и излитащ жерав”. Садако е написала хайку, което се превежда така:
    Ще напиша мир върху крилете ти, и ти ще летиш около света, за да не е нужно децата да умират по този начин.

    -И понеже ми стана много интересно намерих клип в който се обеснява как се прави >>>> http://handmadebg.blogspot.com/2011/...g-post_31.html -- и мисля да направя 1000 макар че ще бъде трудно
    А ако някой друг се е заел с жеравите да пише до къде е стигнал ,лесно ли му е , и колко време отнема ..

    *Извинявам се ако има таква тема или не е в точния раздел

  2. #2
    Това е доста интересно .. аз се пробвах .. Не е толкова трудно и засега съм на 5 жерав .. Надявам се да успея : )))

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си