.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24

Hybrid View

  1. #1

    Talking Въпросче .. !! 12 , 30 или 18 СОУ - София

    Хей, хора искам да попитам хората от София за малко помощ и мнение за 12, 30 и 18 СОУ .. Кое е най-добро за след 7 клас ? Мерси предварително ;*

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    У-щата са различни .. Кой от езиците харесваш ?

    П.С - темичка за 18 ;дд http://www.teenproblem.net/forum/sho...84%D0%B8%D1%8F

  3. #3
    Мога да ти кажа само за 18то. Не е добро като цяло, а и наблюденията ми за след 7 клас са същите. Преподавателите не са на ниво. А приказките, че е добро училище, са празни.

  4. #4
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Цитирай Първоначално написано от sugarcube Виж мнението
    Мога да ти кажа само за 18то. Не е добро като цяло, а и наблюденията ми за след 7 клас са същите. Преподавателите не са на ниво. А приказките, че е добро училище, са празни.
    Това са пълни глупости,които си написала.На мен ми предстои да стана 12 клас в 18 СОУ и от личен опит мога да кажа,че училището е на ниво и е много добро.Учителите-зависи на кого ще попаднеш,но има супер яките даскали и можеш да научиш много неща от часовете им.При определени учители въобще не е лесно,а пък при други е обратното. Имаме си спонсори от Япония,Китай и Корея...Ходи се по чужбина,има екскурзии с учебна цел и разменни начела. Освен това моето даскало печели много европейски проекти и не,не лъжа,защото и това го знам от личен опит. Наскоро си направихме и училищен вестник,който струва 50 стотинки ;д нооо не съм го чела и не знам как е. От тази година спечелихме и европейски проект,чрез който се отпуснаха пари и се направиха различни курсове по архитектура,журналистика,м ениджмънт и маркетинг, фотография, египтология,екология,екску рзоводство и мн други -за учениците от 10 и 11 клас . Хората,които се записаха на екскурзоводство ходиха в Мелник и не помня още къде и си изкараха сертификат за екскурзоводи след като са имали определени часове за тази професия. Тези от мениджмънт и маркетинг участват в нещо като европейско състезание с учебна цел и най-вероятно лятото ще се разбере кой в коя държава ще отиде,за да проучи икономиката на страната и маркетинговите и възможности (Чехия,Испания,Турция,Румън ия,Италия и още няколко ,но не помня кои бяха). Самото даскало е на удобно място и можеш да си вземеш за ядене какво ли не...Освен това учениците,които учат арабски след завършването си ги приемат директно 1ви или 2ри курс арабистика в Софийския Университет...Пазят се места за източните езици в СУ.

    Така че...който си учи и си има цели ,това училище може много да му помогне и не се правете на интересни,че 18то не ставало,щото супер много се ядосвам на глупостите ви.Пък вече отделно,че наборите след 95 сте егати келешите (с малки изключения) и само рушите и вандализирате всичко възможно... А и да не говорим,че ако даскалото беше западнало нямаше да има по 7-8 паралелки ,даже наскоро откриха и корейска паралелка така,че... гледайте си работата

  5. #5
    SuNsEt, само ще те помоля да не даваш квалификации кой какъв е и кой набор какви са. Не знам за теб, но тазгодишният осми клас с арабски не ми прави никак добри впечатления. Друг е въпросът, че не виждам какво приложение имат източните езици, но това си е мое мнение. Да, има и останали печени даскали, но те се броят на пръстите на едната ми ръка. До миналата година нямаше учители по източните езици и някои класове изкараха доста свободни часове и езикът си увисна. Както и да е, разбирам, че ще си защитиш училището, ти си си го избрала, но по мое мнение има много по-добри.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    имам приятели в 12то, според тях е добро даскало, не са някви зубари, но все пак има няква дисциплина, пък и има интересни езици - гръцки, шведски и там какво още имаше ;д за 18то и там имам 2 приятелки, едната учи китайски, другата френски, но ако нямаш интерес и ти е трудно с езиците няма какво да правиш там ;д 30то нямам идея

  7. #7
    ами аз съм се ориентирала към Немски или Испански .. ;]

  8. #8
    В 18то до колкото знам няма испански като първи език. Мисля, че 22 СОУ е по-подходящо. А за немски - 73 СОУ, 35, СОУ, 7 СОУ. И за трите съм чувала добри отзиви.

  9. #9
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    В 7-мо вече няма немски
    Ходи в 31!

  10. #10
    Да, извинявам се сега погледах, че в единия справочник пише, че има, а в другия го няма.

  11. #11
    Можеш да избереш 33 ЕГ с първи език английски, втори испански, има и паралелка с немски, както прецениш, де, но уча там и мога да ти кажа, че нещата са сериозни и училището е хубаво, а балът не е висок

  12. #12
    Познавам хора от 12. Крият се да пушат.Въобще не ме кефят.А колкото до учителите не знам точно колко е добро, ама не е от най-добрите.

  13. #13
    Чувала съм какви ли не неща за 12то. Една приятелка учи там и казва, че изобщо не се обръща толкова внимание на ученето. Предлагам ти да го изключваш от списъка.

  14. #14
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Естествено,че има и много по-добри,но това не означава,че училището е от лошите.А това,че самият клас не ти прави добро впечатление най-вероятно си е до самите ученици. Иначе да, специално при арабските паралелки имат доста свободни часове и ако искаш да учиш езика ти е трудно ,защото учат от учебниците за 1ви курс студенти,но ...
    Иначе тези езици са си за определени хора с определени цели и спокойно мога да ти кажа,че учиш ли източен език,какъвто и да е ,но да го учиш добре ,заминаването ти за дадена страна си е гарантирано. Имам позната,която учеше японски,после следваше японистика и сега работи нещо свързано с Японско посолство... Пък колкото до арабския- много е интересно и е хитро,защото ако имаш умението и познанията има доста богати арабски страни/емирства и тн . Просто ако искаш да се реализираш в нещо определено относно тези езици ,това е мястото,но трябва да си упорит и да си имаш цели. А и до колкото знам,само това училище в цяла България има патентован план за учене и специална програма,по които никое друго даскало няма право да учи. Това го знам лично от директорката(както и други неща,които ако авторката иска да научи,може да ми пише на ЛС).
    Последно редактирано от SuNsEt : 06-09-2012 на 19:02

  15. #15
    Мерси SuNsEt за информацията .. аз от дълго време си мисля да пиша 18-то и сега след тези отзиви мисля , че няма да сгреша ако го пиша .. А ако може някой да ми даде поне мъничко инфо и мнения за 31 СУЧЕМ ;** мерси предварително

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Аз ще пиша и 18 (на 6 и 7 място с арабски и японски), и 30 (на 8 място)
    И 31 СУЧЕМ също ще го пиша на 4-то място Учителите са леко злобни , но е хубаво у-щето

  17. #17
    Аватара на elbel
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    4
    А на първите места Xriis .. ?? ;]]
    Be cool and sexy!!!!!!!!!!!!!

  18. #18
    И трите училища не са добри!


    Цитирай Първоначално написано от elly9812 Виж мнението
    А ако може някой да ми даде поне мъничко инфо и мнения за 31 СУЧЕМ ;** мерси предварително
    31 СУЧЕМ след 7 клас не е хубаво.

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Цитирай Първоначално написано от elbel Виж мнението
    А на първите места Xriis .. ?? ;]]
    164 и 1 АЕГ


    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    И трите училища не са добри!

    31 СУЧЕМ след 7 клас не е хубаво.
    За 18 съм чувала и хубави , и лоши мнения , но има екзотични езици и затова го писах 30 - нямам си и представа , но видях ,че не е толкова далеч и има испански .. но то ми е някъде около 10 вариант .
    Не мога да се съглася за 31 .. Все пак е СУЧЕМ , имам приятелки ,които са доволни от у-щето .. Със сигурност е по-добро от 30 и 12 За 18 не мога да кажа

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Xriis.. Виж мнението
    За 18 съм чувала и хубави , и лоши мнения , но има екзотични езици и затова го писах 30 - нямам си и представа , но видях ,че не е толкова далеч и има испански .. но то ми е някъде около 10 вариант .
    Не мога да се съглася за 31 .. Все пак е СУЧЕМ , имам приятелки ,които са доволни от у-щето .. Със сигурност е по-добро от 30 и 12 За 18 не мога да кажа
    За 31во имам свои ЛИЧНИ наблюдения, всеки си има мнение, но все пак като цяло образователната система в България не е на ниво.

  21. #21
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    Но все пак като цяло образователната система в България не е на ниво.
    +1
    (10букви)

  22. #22
    smileyoyo
    Guest
    Стана ми интересно за 30 соу. Може ли някой да ми каже нещо повече за него ?

  23. #23
    30 СОУ е добро училище и не е с много висок бал
    Последно редактирано от eli23 : 05-22-2013 на 17:09

  24. #24
    Фен Аватара на sunrisee6
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София
    Мнения
    162
    САМО НЕДЕЙ В 12то! Не прави тази грешка...
    Или преодоляваш страха си и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад кулисите!

    -------
    Where did my cookie go? O.o

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си