.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Angry Пъпчасал с пъпки, които стоят много време....

    Здравейте, както виждате от заглавието, аз съм пъпчасал много гадно. На 14 години съм, момче, знам че е от хормоните, но това ме влудява.. Имам 1 пъпка която ми стои от Март месец тази година (намалява супер бавно, но още не се е махнала и при това е гадна и голяма) и друга точно по средата на носа, първоначално бяха по гадни, но с времето се смалиха, но стоят като белег и са ужасниииииииииииии. Мажа ги с всякакви глупости, но стоят и стоят... Срам ме е да се покажа на хубава светлина, щото тогава са мега грозни... И като цяло срам ме е да гледам някой очи в очи а и не само като цяло да знам, че ме гледат, защото знам как ми изглежда лицето и ми е супер неудобно.. Според мен са подкожни пъпки, но как да ги махна, някой ако знае ще съм му супер благодарен. Знам, че повечето хора четат темата и само ще ми се смеят без да им пука, но ако бяхте и вие така щяхте да ви е гадно. Ето снимка на това как ми изглежда лицето на не хубава светлина ( когато е по-светло е по-гадно ) : https://prnt.sc/gbpdfz

    Тези, към които е посочена стрелка ми стоят от много време. Тази под окото ми стои от Март месец, а другата от Юни.
    Преди бяха много по-зле, но мисълта, че се махат супер бавно ме изяжда. Мажа се с крем Nadixa и постоянно си мия лицето с вода и сапун. Мен не ме тормозят останалите, защото те се махат. Но тези 2 ми стоят като белег и супер много се дразня...
    Моля, някой ако може да ми препоръча нещо, моля да го направи, благодаря ви!

  2. #2
    Може да са белези, не знам. Ако са такива нанеси изцеден лимон или домашен оцет, след месец/и ще се заличат.
    Леле цената на крема е доста като за 25 гр. , аз използвам крем за 3лв - Кларина и съм доволна, колкото доволен може да е човек за 3 лв. Но наистина е хубав крема.
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от adoppteR Виж мнението
    Моля, някой ако може да ми препоръча нещо, моля да го направи, благодаря ви!
    Отиди на дерматолог и поискай да ти предпише антибиотик против пъпките.
    Само това помага!

    Никакви мазила и средства за външно приложение не помагат (освен при леките случаи, които минават от самосебе си)! Ако откаже да ти предпише антибиотик, а ти предпише поредния боклук за мазане - отиди при друг лекар!

    Имай предвид, че антибиотиците макар да помагат, не може да се приемат постоянно. Като ги спреш пъпките пак ще избият и е възможно да те мъчат до към 23-24 годишна възраст!

    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Отиди на дерматолог

    Точно, отивай на дерматолог и само и единствено той ще ти каже точно от какво са и как и кога да ги лекуваш. Повечето бабини рецепти или акне продукти в аптеките помагат на определен вид хора и определен вид акне, а акнетата са безброй навид, така че просто отиди при специалист.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  5. #5
    Май месец ходих на дерматолог, точно тя ми предписа това мазило. + Каза ми, че ако до Септември не се махнат да ида и да ми ги махнат с лазер, дали е добра идея ?

  6. #6
    Не е ли все още рано за лазер. Тези или само ще се махнат, или можеш да ползваш избелващи продукти. Акнето се маха до няколко години, ако и тогава все още имаш, отиди отново на дерматолог, защото това за сега ми се струва напълно излишно
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  7. #7
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от adoppteR Виж мнението
    Май месец ходих на дерматолог, точно тя ми предписа това мазило. + Каза ми, че ако до Септември не се махнат да ида и да ми ги махнат с лазер, дали е добра идея ?
    Еми изчакай до септемрви и тогава пак иди, ако няма подобрение.
    Не се съгласявай за лазер, ще си пре*беш лицето.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  8. #8
    В какъв смисъл ще си пре*ба лицето ? Аз един път още Март месец я минах с лазер, изравни се, почна се маха и пак се появи в същата форма каквато беше преди. И като ходих пак ми казаха, че има киста вътре и тва е нещо като белег, което се маха много бавно и ми каза Септември да ходя на лазер за белези. Аз лично силно се надявам от самосебе си да се махне, защото така ще е най-добре. С оцет ли да се мажа и колко пъти на ден, благодаря ви

  9. #9
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Защото първо ти е рано за лазер, второ ще ти изгори лицето и ще си на още по-грозни белези от сега
    През пубертета всеки от нас е имал пъпки, които са си минали с времето, както и при теб ще минат
    Само на 14 си, просто бъди малко по-терпелив

    +на снимката, която видях не изглеждат толкова ужасно, колкото ти ги изкарваш
    Има къде къде по-страшни случаи от твоя
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от adoppteR Виж мнението
    Май месец ходих на дерматолог, точно тя ми предписа това мазило. + Каза ми, че ако до Септември не се махнат да ида и да ми ги махнат с лазер, дали е добра идея ?
    Отиди при друг дерматолог и поискай антибиотик! Тя може да ти каже да чакаш да минат от само себе си, но това не те устройва, нали?
    С лазера недей, защото може да има вредни последствия и той не премахва причината.
    Цитирай Първоначално написано от bijou Виж мнението
    През пубертета всеки от нас е имал пъпки
    Това не е вярно ! На някои хоре почти не им излизат пъпки.
    Цитирай Първоначално написано от bijou Виж мнението
    пъпки, които са си минали с времето, както и при теб ще минат
    Само на 14 си, просто бъди малко по-терпелив
    Ако чака да минат от само себе си, може да му се наложи да чака и 10 години!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  11. #11
    притеснявай се , че си грозен,а не че имаш 2 пъпки.

  12. #12
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от Trippy6ix Виж мнението
    притеснявай се , че си грозен,а не че имаш 2 пъпки.
    Ти, предполагам, си много красив.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от bijou Виж мнението
    Ти, предполагам, си много красив.
    ами,бая съм красива.

  14. #14
    Виж ся не искам да се изказвам като някой много знаещ, но това не са пъпки. А акне.. пъпката каквато и да е минава, ден два седмица.. две... но при теб е явно хормонално.. няма спасение и да ходиш на дерматолог и да не ходиш и да се мажеш.. трудно...

    Пробвай да спортуваш, да промениш хранителния режим... може да окаже влияние..

  15. #15
    Имаш акне. И аз съм така, само че цялото ми чело е... :Д Като цяло не ми дреме, че ми стоят от Февруари и стават все повече и не се махат. :Д
    Няма как да не ги имаш при 14 годишна възраст, "сеш се" ?
    И жена ти ми намига, може само да мечтае.

  16. #16
    Ако ядеш много сладко и мазни храни - добре е да ги намалиш.Те влияят до голяма степен на състоянието на кожата на лицето.Лекар ми го е казвал.
    Препоръчително е да не си пипаш много лицето, че пъпките стават още по-зле, а и могат да излязат повече.. :/ Това го знам от личен опит..
    Успех!

  17. #17
    Някои хора пият антибиотик за целта от време на време и им действа доста добре. Отиди на добър дерматолог най-добре.

  18. #18
    Хормонална терапия. Храни, които не съдържат захар, включително тестени. След 2 месеца ще си като нов.

  19. #19
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от PainKiller166 Виж мнението
    Ако ядеш много сладко и мазни храни - добре е да ги намалиш.Те влияят до голяма степен на състоянието на кожата на лицето.Лекар ми го е казвал.
    Лъжа - дори лекар да ти я е казал!
    Цитирай Първоначално написано от PainKiller166 Виж мнението
    Препоръчително е да не си пипаш много лицето, че пъпките стават още по-зле, а и могат да излязат повече.. :/ Това го знам от личен опит..
    Това е просто съвпадение.
    Цитирай Първоначално написано от mishetopetrova Виж мнението
    Някои хора пият антибиотик за целта от време на време и им действа доста добре. Отиди на добър дерматолог най-добре.
    Това е истината !
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Хормонална терапия.
    Каква хормонална терапия на неговата възраст бе ?!
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Храни, които не съдържат захар, включително тестени. След 2 месеца ще си като нов.
    Лъжа !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #20
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това е просто съвпадение.!
    Никакво съвпадение не е, точно така си е. Когато една пъпка се стиска в повечето от случайте не е изстискана като хората и някои от бактерийте остават под кожата, след което се разпростаняват под нея и се образуват още пъпки на същото място.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  21. #21
    Ха-ха г-н Грозния. Защо да е лъжа? На тийнейджърите изписват да пият противозачатъчни точно заради акне. Освен това е доказано, че храните съдържащи захар влияят също, заради инсулина. Имах подобен проблем преди време и доста съм се интересувала от темата.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от Trippy6ix Виж мнението
    ами,бая съм красива.
    То е генетично сигурно ?

  23. #23
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Ха-ха г-н Грозния. Защо да е лъжа? На тийнейджърите изписват да пият противозачатъчни точно заради акне.
    Ти още ли не си разбрала, че авторът е мъж ?!
    Противозачатъчни ли да му изпишат ?!
    Ти вярно си мега проста!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #24
    За тази/този, който ми каза, че съм грозен, пич аз дори не съм се старал да изглеждам красив на снимката + и да съм грозен за теб, не ми пука. А за останалите мнения... Не ям почти никаква захар, почти никакво мазно. Никакви вредни храни като цяло.. И не всеки тинейджър има такива пъпки. Аз знам, че е хормонално, но не знам какво да направя по въпроса.. Като ида на дерматолог само лазер лазер и лазер са и в устата. 90% от приятелите ми почти нямат и 1 пъпка на лицето. Аз дори имам пъпки на гърба, раменете, части на ръцете и гърдите. Къпя се всеки ден, дори по 2 пъти. Хигиената ми е перфектна. Тренирам фитнес от 2 години, 7 пъти в седмицата. Не знам какво трябва да променя. Точно затова писах тази статия, но повечето просто не се отнасят сериозно към въпроса ми.. Единствения начин да разберете какво имам предвит е да го изживеете. Щото всичките сте много перфектни..

  25. #25
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от adoppteR Виж мнението
    Аз знам, че е хормонално, но не знам какво да направя по въпроса..
    Хем е хормонално (заради пубертета), хем е генетично, защото някои хора нямат кожни реакции като акне под действието на същите тези хормони!
    Цитирай Първоначално написано от adoppteR Виж мнението
    Не ям почти никаква захар, почти никакво мазно. Никакви вредни храни като цяло..
    Това няма отношение към пъпчасването - тия които имат пъпки си ги имат дори да не ядат тия неща. Някои които нямат пъпки пък ядат сладко и тестено и нищо им няма. Казвам ти го от опит!
    Цитирай Първоначално написано от adoppteR Виж мнението
    Единствения начин да разберете какво имам предвит е да го изживеете. Щото всичките сте много перфектни..
    Напълно те разбирам!
    Единственият шанс да намалеят пъпките (без да чакаш да минат от само себе си) са антибиотиците!
    Не си харчи парите за мазила, ултравиолетови лампи и други глупости. Само антибиотици!
    Ако отидеш на дерматолог и пак вземе да ти предписва друго, направо си излез!

    Успех брат !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си