.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    Въпрос за Ескапел

    Здравейте. Значи, стана гаф със скъсан презерватив, той свърши в мен, бях в овулация - забременяването не ми мърдаше. Пих ескапел след около 3 часа след акта, имах леко кръвотечение, до тук всичко е нормално. Проблема е, че от както изпих хапчето не се чувствам никак добре, вече повече от 10 дни ми прилошава често, гади ми се и т.н., а не съм болна. Днес ще си взема тест, но искам да чуя различни мнения по въпроса. На някой случвало ли му се е? Дали наистина е от хапчето? Знам, че има минимален шанс да съм бременна, но пък не ми се вярва, заради кръвотечението.

  2. #2
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Най-вероятно са страничните ефекти от хапчето. Може и да си въобразяваш.

  3. #3
    Супер фен Аватара на nymphadora
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    2 931
    Само тест ще ти покаже резултата.

  4. #4
    Супер фен Аватара на Azoria
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Bulgaria
    Мнения
    2 076
    Това хапче си е чиста хормонална бомба..

    Цитирай Първоначално написано от shmatarok Виж мнението
    Най-вероятно са страничните ефекти от хапчето. Може и да си въобразяваш.

    +
    Всяка следваща минута е нов шанс да преобърнеш живота си! (:

  5. #5
    Най-вероятно е от хапчето, предполагам си чела листовката и възможните странични ефекти.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  6. #6
    Ескапел има много странични ефекти , и тези са едни от тях , трябва много да се внимава с това хапче, но понякога е неизбежно и трябва да се пие. Не забравяй, че Ескапел може да се пие най-много 2 пъти в годината !

  7. #7
    http://apteka.framar.bg/30003049/%D0...%D0%BC%D0%B3-1 прочети тук , ако не си прочела листовката .

    7. Какви са възможните нежелани реакции?
    Както всички лекарства, Ескапеле може да има нежелани реакции.• Възможно е да се почувствате неразположена за кратко след приема на таблетката.
    • Действително може да сте неразположена (повръщате) след приема на таблетката.
    Ако се почувствате неразположена, прочетете раздела "Какво да правите, ако сте неразположена (повръщате)."
    • Възможна е промяна във вида на менструацията. При повечето жени настъпва нормална менструация в очакваното време, но при някои може да има закъснение или преждевременно настъпване на менструацията. Възможна е появата на неправилни кръвотечения или зацапване до следващата редовна менструация. В случай, че менструацията Ви закъснява с повече от 5 дни или е необичайно оскъдна или обилна, обърнете се към Вашия лекар възможно най-скоро.
    • Възможно е да се появи напрежение в гърдите, главоболие, тъпа болка в долната част на корема, диария, усещане за замаяност или умора след приемането на таблетката. Тези симптоми трябва да изчезнат след няколко дни.
    Ако смятате, че това лекарство Ви е въздействало по някакъв друг начин, различен от споменатите по-горе, моля съобщете на Вашия фармацевт, лекар, медицинска сестра или клиника по семейно планиране.


    Още за: ЕСКАПЕЛ табл. 1.5 мг. * 1 (ESCAPELLE tabl. * 1), цена и информация
    от framar.bg

  8. #8
    Аватара на inatchiika
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    97
    По скоро е от хапчето аз съм го пила 2 пъти и нямах проблеми,но при всеки е различно....... Хапчето си е жива хормонална бомба

  9. #9
    Мега фен Аватара на DragonLady
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    5 043
    И според мене е от хапчето, едва ли си бременна, но найстина е най-добре да си направиш тест ( по добре изчакай да станат 14 дни от фала )поне за свое собствено успокоение, че всичко е наред. Успех!!!

  10. #10
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Възможно е да си внушаваш, поради опасенията ти за бременност.
    Възможно е да са страничните ефекти от хапчето.

    По - добре, когато изминат 14 дена от рисковия полов акт, си направи тест и ще видиш какъв е резултата. Прочети също листовката, защото ми се струва, че не си го направила.

  11. #11
    Здтравейте вчера правихме секс с приятеля ми но кондома се скъса и той свърши в мен взехме ескапел 2 часа след акта след 2 дни трябва да ми дойде какъв е шанса хапчето да не е подействало

  12. #12
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Подействало е. Изчакай тези 2 дни.

  13. #13
    ок мерси

  14. #14
    Аз също споделям мнението на повечето, изказали се по-нагоре... Най-вероятно са страничните ефекти от хапчето ПЛЮС притеснението и стреса ти! Направи тест (предполагам вече са минали 14 дни) и сама ще видиш дали е подействало или не. Успех и не се шашкай!

  15. #15
    Някои знае ли как мога да предизвикам месечния цикъл ?

  16. #16
    Супер фен Аватара на Azoria
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Bulgaria
    Мнения
    2 076
    Цитирай Първоначално написано от Mimolinka Виж мнението
    Някои знае ли как мога да предизвикам месечния цикъл ?
    Като не забременяваш и той сам ще си дойде
    Всяка следваща минута е нов шанс да преобърнеш живота си! (:

  17. #17
    Цисълът се предизвиква с хапчета от рода на противозачатъчните. Пила съм такива за изследвания, така че знам. Но ти трябва рецепта от лекар за тях и мисля, че това и сама си го знаеше. Съмнявам се, че си очаквала, че тук някой ще ти каже някой работещ бабин цяр за това и няма да се налага да ходиш на лекар.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си