.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 94
  1. #1

    91 НЕГ,164 ГПИЕ,9ФЕГ - КОЯ???

    Здравейте!Аз съм от провинцията в близост до София и тази година съм 7ми клас.Смятам да кандидатствам в една от тези гимназии,защото знам,че са най - добрите,пък и искам да знам доста езици.Проблемът ми е,че бях решил испанската,но сноши баба ми ме разколеба и сега се двуомя между тези 3те и просто не мога да избера.Моля ви,наистина някой да ми помогне,да даде мнение,защото не знам какво да правя!Моля ви,наистина,моля ви...

  2. #2

    Spored men 9 ФЕГ e super. Az ucha tam i da ti kaja uchitelite sa mnogo gotini i pecheni i uchilishteto e mn qko. To veche zavisi i ot ocenkite ako mojesh da vlezesh inache kak1v ti e bala ako ne e taina ???

  3. #3
    Някъде 33-34

  4. #4
    Трябва да дадеш конкретен бал.Ако е 33 не съм сигурна дали имаш шанс за немската и испанската. ФЕГ е много добро училище също и там бала е малко по - нисък, но това не говори за качеството а обучението.

  5. #5
    Точният ми бал е 33.892

  6. #6
    Испанската, езика е най-хубав сравнение с другите 2
    BOY

  7. #7
    Не става дума само за това колко е звучен езика, а практичността му. Мисля, че малко трудно ще избуташ за 164 и 91, но е напълно възможно. Зависи и от това къде и как искаш да се реализираш.

  8. #8
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    91 НЕГ

  9. #9
    closeeonough,какво имаш предвид?

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от ss9 Виж мнението
    Испанската, езика е най-хубав сравнение с другите 2
    Вижте,аз не искам да уча в София,само за да дойда в Ихтиман и да кажа "Ей,вижте ме,аз уча в софийско училище"!Това е точно толкова глупаво,колкото сексизма.Въпросът е да отида в някоя от тези гимназии,да науча език и след това да уча висше в нормална цивилизована държава!Не е важно какво точно искам,важното е какво е правилно и какво ще ми донесе полза!Всъщност ще ви кажа за какво и защо се чудя.Значи първо в немската има едни Leistung паралелки,които след това взимат дипломи за германско образование,но проблемът е,че се учи само немски и допълваш с английски/руски.Руският на мен ми се вижда безсмислен,пък ако се наложи да го уча,съм българин и ще се справа доста лесно.Английският го уча 9 година в частно училище и ми се вижда тъпо да продължавам(не казвам,че го знам целия,но мисла да си продължа в моя град).В испанската е доста добро обучението,но испански...се учи за 2-3 месеца,а да изгубя 5 години..Макар че има вариант с френски,но това от 9ти клас...Френската е също добро училище и има паралелка френски и немски,но пък съм чувал гадни неща за учителите и учениците там(че учителите искат рушвети,че там ходат богаташчетата,че се държат лошо с по - пълничките (като мен))И понеже тук влизат и по - големи(много вероятно и учещи там) и за това реших да питам,с надеждата някой да даде някакъв съвет,да помогне...

  11. #11
    А може ли да кажеш какво те разколеба за 164? А и не мисля, че можеш да научиш един език за 2-3 месеца било то испански или друг. Сам каза, че учиш 9 години английски и не претендираш, че го знаеш отлично. След като не искаш руски или английски, 91 НЕГ ти отпада. Към испанския явно не си настроен добре. И ти остава 9 ФЕГ. Там има паралелки с АЕ, ИЕ и НЕ. А това, което си чувал за гимназията може и да е вярно, не знам. Но мисля, че си зависи от самите ученици. А тъй като е езикова гимназия смятам, че хората, които учат там са подбрани и възпитани и надали ще си позволят да си правят подигравки. А дори и да стане мисля, че учителите и ръководството няма да гледат с добро око на това.

  12. #12
    164 ГПИЕ
    Постъпи грешно... с правилното момиче.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от sugarcube Виж мнението
    А може ли да кажеш какво те разколеба за 164? А и не мисля, че можеш да научиш един език за 2-3 месеца било то испански или друг. Сам каза, че учиш 9 години английски и не претендираш, че го знаеш отлично. След като не искаш руски или английски, 91 НЕГ ти отпада. Към испанския явно не си настроен добре. И ти остава 9 ФЕГ. Там има паралелки с АЕ, ИЕ и НЕ. А това, което си чувал за гимназията може и да е вярно, не знам. Но мисля, че си зависи от самите ученици. А тъй като е езикова гимназия смятам, че хората, които учат там са подбрани и възпитани и надали ще си позволят да си правят подигравки. А дори и да стане мисля, че учителите и ръководството няма да гледат с добро око на това.
    Ами,ако трябва да съм честен,искам в 164 от 3ти клас,просто снощи баба ми се реши да си изкаже мнението и каза,че това е език,който циганите научават,като отидат да работат там.И това страшно много ме разколеба.Пък и нека не се залъгваме:испанският е втори по говоримост език в света,но го говорят масово бедните хора в страни по - бедни и от България.Освен това Испания не е от най - цветущите държави в ЕС и съответно няма най - престижните университети.Не казвам,че 91 НЕГ ми отпада,просто не зная дали ще е правилно да науча немски невероятно добре и да знам само 2 езика.
    Всички знаем,че на българите не се гледа особено добре никъде по света и трябва да се доказваш и доказваш,и доказваш..съответно трябва да знаеш невероятно много..и така е за хората от големите градове,най-вероятно...И поради тази причина много се чудя дали да науча 2 езика(единия по-добре,единия по-зле) или да науча 1 перфектно и искам съвет какво мислят по - големите,какво са направили те,как се е получило и т.н.,защото не съм имал много шансове,а занапред надали и ще имам и просто трябва да направя нещата правилно..

  14. #14
    Ако бях на твое място и исках 164 още от 3ти клас дори не бих се разколебала. Да, вярно, че Испания в момента не е в цветущо положение, но докато завършиш това може и да се промени. А относно това дали да научиш един език перфектно или два, но не чак толкова добре май зависи от това в какво искаш да се реализираш по-нататък. Имам предвид дали езикът ще ти трябва само устно или ще ти се наложи и да пишеш. А за това, което баба ти ти е казала - ами, честно да ти кажа, не съм чувала за много ученолюбиви цигани, че чак и само те да учели испански. И за край - който или които и езици да решиш да учиш ще са ти от полза, дори руски.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от sugarcube Виж мнението
    Ако бях на твое място и исках 164 още от 3ти клас дори не бих се разколебала. Да, вярно, че Испания в момента не е в цветущо положение, но докато завършиш това може и да се промени. А относно това дали да научиш един език перфектно или два, но не чак толкова добре май зависи от това в какво искаш да се реализираш по-нататък. Имам предвид дали езикът ще ти трябва само устно или ще ти се наложи и да пишеш. А за това, което баба ти ти е казала - ами, честно да ти кажа, не съм чувала за много ученолюбиви цигани, че чак и само те да учели испански. И за край - който или които и езици да решиш да учиш ще са ти от полза, дори руски.
    А,знаеш ли нещо повече за тези Leistung паралелки и за този сертификат от Гьоте институт?+това в чуждестранен университет със сигурност ще ми се наложи да пиша...

  16. #16
    Знам, че след 8 клас се държи изпит по немски (както във всички езикови по съответния език). И в 91 НЕГ от представянето на този изпит ти зависи изучаването на езика т.е. тези, които са се представили по-добре на него започват да учат много интензивно немски и се занимават и с писане, и с четене, говорене, всичко. Докато другите, които са се представили по-зле, учат немския само говоримо.
    Пиша леко неразбираемо, за което се извинявам.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от sugarcube Виж мнението
    Знам, че след 8 клас се държи изпит по немски (както във всички езикови по съответния език). И в 91 НЕГ от представянето на този изпит ти зависи изучаването на езика т.е. тези, които са се представили по-добре на него започват да учат много интензивно немски и се занимават и с писане, и с четене, говорене, всичко. Докато другите, които са се представили по-зле, учат немския само говоримо.
    Пиша леко неразбираемо, за което се извинявам.
    Не,аз те разбрах,но това какво предимство ти носи?

  18. #18
    Носи ти предимството, че знаеш перфектно езика - писмено и говоримо. А в другия случай - само говоримо.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от sugarcube Виж мнението
    Носи ти предимството, че знаеш перфектно езика - писмено и говоримо. А в другия случай - само говоримо.
    От къде си сигурна, че се научава само говоримо ?

  20. #20
    Аз ги нареждам:
    1. 164 ГПИЕ
    2. 9 ФЕГ
    3. 91 НЕГ
    Всичко зависи от това, какъв език имаш желание да изучаваш? ) Друга алтернатива за немския и френския е 35 СОУ (взима се диплома), както и 73 СОУ за немски.

    Цитирай Първоначално написано от `мuмс` Виж мнението
    От къде си сигурна, че се научава само говоримо ?
    Идея си нямам от къде знае момичето, но предполагам по нейната логика, тези, които са се представили зле, изучават нормално немския, смисъл говоримо или писмено няма значение, тези, които са се представили добре на изпита, изучават по-интензивно.
    Идея си нямам дали е така, просто ако е по логиката на момичето. (:

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    Аз ги нареждам:
    1. 164 ГПИЕ
    2. 9 ФЕГ
    3. 91 НЕГ
    Всичко зависи от това, какъв език имаш желание да изучаваш? ) Друга алтернатива за немския и френския е 35 СОУ (взима се диплома), както и 73 СОУ за немски.
    В такъв случай едва ли има нужда да се пише немската, защото балът й е по-висок от този на испанската и френската.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от `мuмс` Виж мнението
    В такъв случай едва ли има нужда да се пише немската, защото балът й е по-висок от този на испанската и френската.
    Точно затова е алтернатива, за тези на които не им е стигнал бала за НЕГ или ФЕГ. Иначе мин. година на първо класиране по бал са били наредени така:
    1. НЕГ
    2. ИЕГ
    3. ФЕГ

    бту. за жалост, за тези които искат да изучават испански, няма друга ДОБРА алтернатива. 157 ГИЧЕ не е на ниво като другите втори гимназии.
    Последно редактирано от perry_the_platypus : 06-18-2012 на 18:55

  23. #23
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Аз съм 91 НЕГ

  24. #24
    Това, което го казах, го знам от момиче, което в момента е 9 клас в 91 НЕГ. Иначе, както каза Пери, зависи какъв език иска да учи, но доколкото разбирам и авторът на темата не е сигурен. Моят съвет е да си ги подреди по желание, не по бал, защото неговият бал като за момче е доста добър.

  25. #25
    Сега изчетох по-горните коментари и искам да кажа, че баба ти е много права, смисъл испанския много, много няма реализация, но не ти пречи да го научиш, когато си търсиш работа ще видиш, че някъде искат втори език, независимо какъв е, учи испански (в 164 наистина е на ниво) и успоредно с него ходи на курсове по АЕ, защото не знам как е положението при английския в 164то. Успех и дано намериш добро решение!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си