.
Затворена тема
Страница 21 от 102 ПървиПърви ... 111718192021222324253171 ... ПоследнаПърви
Резултати от 501 до 525 от общо 2539
  1. #501
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    ...
    А ако имаш само германци в групата (което няма да стане, във всички градове, които си споменала, има доста българи), не се надявай да ти дадат лекцията.
    Да,и аз се чудех, но те си имали "методи"...
    Проверяват присъстващите по някакъв начин и като го напишеш на изпита, сиг не ти го зачитат това, на което си бил, не знам какво правят, но е написано в правилника, в доста солиден обем..


    При нас на едно контролно една съученичка имаше много грешни неща и едно две верни, вместо да й даде примерно 3-4 точки (6-цата са 15), даскалката беше и дала 0 и под верните неща: "Hier hast du Glück gehabt."
    Абе сбъркани са и на моменти иззлобяват.

  2. #502
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Ужас :/
    Иначе, Пантерке пиши на Екстази. Тя учи в Германия и би могла да те ориентира.

  3. #503
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Тя учи в източна Германия.
    Това има значение (не за преподавателите де, то си зависи там, за такси, макси, кафета и т.н.)

    https://www.facebook.com/bulgarischd...inigunghashove
    http://www.mainbg.de/
    Последно редактирано от therichbitch : 11-13-2012 на 15:46

  4. #504
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Блъди, много неориентирано ми изглежда. По какъв начин си виждаш бъдещето?
    виждам го като адвокат
    само че го виждам грешно, щото очевидно няма как да стане с тая история (тука ако някой ще ми се обяснява как мога да си налегна парцалите и да вляза-ЗНАМ, НО...не мога, или не искам по-скоро..историята ме отвращава)

    по принцип се виждам най-много след адвокатстването като нещо в друга страна след магистър
    и тази страна ми се струва, че ще е при другата част от семейството ми-в Португалия..


    леприконче, една колежка на баща ми е с английска филология+бизнес администрация и взима по 2К (частно естествено)
    така че може по-натам да запиша и друго нещо, примерно бизнес администрация, икономика, нещо такова, но в друго уни
    което за студентка в София е много трудно,а ако едното го уча задочно ще ме изхвърлят на първия семестър
    а и дори да отида с еразъм в португалия, там да работя като учител никак няма да ми е зле да ти кажа честно Д:
    разбира се, това засега е само в главата ми, ама да се надяваме, че ще успея да вляза и да се реализирам (:
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  5. #505
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    а ако едното го уча задочно , ще ме изхвърлят на първия семестър
    Защо?

  6. #506
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Проверяват присъстващите по някакъв начин и като го напишеш на изпита, сиг не ти го зачитат това, на което си бил, не знам какво правят, но е написано в правилника, в доста солиден обем..
    Това в Берлин, така ли? о.О
    Ще се побъркам.

  7. #507
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Защо?
    знам си се :Д
    ако не ходя на лекции, т.е. да ходя само по 1-2 седмици в семестъра, няма да уча и съответно много невзети изпити ->> пари на вятъра няма да давам,.
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  8. #508
    Супер фен Аватара на LeprikonA
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 697
    ^ А защо не запишеш едно МИО във вашия университет? (гледам, че имате такъв, не го знаех преди, идва далечко на нас търнвци ;д) Учиш повечко, взаимствайки учебници от хора в УНСС или Стопанския на СУ, и общо взето правиш нещо по-смислено според мен от това да учиш език 4 години.
    Аз съм се наканила на нещо подобно. Поради семейни причини : записвам Компютърни науки или Информатика в нашия университет (демек ВТУ) и си налягам парцалите първите години(1-2 надявам се) с евентуален план за търсене на работа в София и прехвърляне в СУ и си се оправям сама.
    "Ако можех да изляза оттук, щях да си позволя да бъда луда,защото всички са луди, а най-лошите луди са онези, които не знаят, че са такива,защото само изпълняват нарежданията на другите."


  9. #509
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Пантерке, недей. Затова не съм казала в кой, нямам намерение да стресирам кандидатстващите, те са си стресирани.
    Това е моето предположение как осъществяват този контрол (за който придирят толкова много), не знам дали става точно по този начин, но има университети,в които много си вярват.
    Не е чак такъв фактор, просто там няма такива алтернативи за стъпване встрани, както е тук. Затова пуснах 2та линка за български групи в съответните градове, там можеш да се свържеш с хора, които ще те посъветват най- добре.

    Блъди, има логика, но пък се обзалагам, че и сега учиш за контролно всичко наведнъж, а не системно. В университета не е по- различно, бих казала даже, че и материалът не е кой знае колко (изключвам специалности като медицина и тем подобни).

  10. #510
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    А ако имаш само германци в групата (което няма да стане, във всички градове, които си споменала, има доста българи), не се надявай да ти дадат лекцията.
    Да,и аз се чудех, но те си имали "методи"...
    Това за пръв път го чувам.
    Никога германци не са ми отказвали да ми дадат лекциите, които съм пропуснала.
    Ама аз съм в източна Германия.

    Пантерке, най- добре търси информация от първа ръка. Аз мога да говоря само за Лайпциг (и отчасти за Берлин и Франкфурт, защото имам много познати там, които учат BW).


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  11. #511
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Добре де, явно твоите са отзивчиви, а моите познати са някви гадни и тъпи, затова не им дават, знам ли. Каквото и да си говорим, германците хич не са отзивчиви.

    Не виждам защо пак споменаваш (иронизираш) факта, че си в източната част. Още в другата тема стана ясно, че наемът ти е 150 евро, а в други градове под 280 ще намериш през крив макарон. Така че няма какво да се палиш, че съм подчертала местоположението ти.

  12. #512
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Не виждам защо пак споменавам (иронизирам) факта, че си в източната част.
    Поправено.

    Явно за теб е от голямо значение къде съм - не мога да си го обясня по друг начин.
    Защото местоположението ми няма нищо общо с въпросите на Пантерката, че да го подчертаваш.
    Щом ти е толкова интересно, питай ме на лично.

    Това дали някой е отзивчив е до човек. Както има отзивчиви българи, така има и отзивчиви германци.


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  13. #513
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Това ми е ясно, но като нация са по- различни доста, следователно процентно са по- неотзивчиви и студени (нищо, че обикновено се усмихват от любезност). Наречи го клише, но е факт.

    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Това има значение (не за преподавателите де, то си зависи там, за такси, макси, кафета и т.н.)
    Като започне да те разпитва, ще и обясниш за системата на германците, как наблъскват изпитите близко близко и всичко както си му е там редът. Това хубаво. После, обаче, ще те разпита с колко пари се оправяш на месец и какви са разходите ти за отделните пера г/д. Затова споменах къде учиш. Защото като кажеш оправям се с 350-400 евро на месец, ще и създадеш грешна представа, защото градовете, които тя е споменала, са по- скъпи.

    П.П. Като си вървиш из Берлин, в момента, в който прекрачиш линията, (казвам го почти буквално) си личи разликата в атмосферата, ако щеш архитектурата и т.н. Икономическите показатели за 2те му части също са различни, което пък обуславя и големината на разходите за живот. Това, че стената я няма, не е довело до пълна унификация на цялата немска територия.

    WTF, знам къде си- в Leipzig, нямам по- задълбочен интерес точно по тази тема.

  14. #514
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Пантерке, недей. Затова не съм казала в кой, нямам намерение да стресирам кандидатстващите, те са си стресирани.
    Пиши ми на ЛС кой е университетът, аз ще разпитам хора, които учат там. Моля

    Не се избивайте, де.

  15. #515
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Това ми е ясно, но като нация са по- различни доста, следователно процентно са по- неотзивчиви и студени (нищо, че обикновено се усмихват от любезност). Наречи го клише, но е факт.
    Демек, това да си различен означава, че си по-неотзивчив и студен?

  16. #516
    anonymous708973
    Guest
    Не се хващай за думата, де. Сигурна съм, че не искаше да каже това.
    Но със сигурност за праволинейни студени. Любезни - да, приятелски настроение - никога.
    (Имат си и доста положителни черти, които се надявам да попия.)

  17. #517
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Да, зачетох се и не съм изразила подобаващо причинно- следствената връзка в изречението.
    Но смисълът си остава същият. Имала съм достатъно контакти с германци и съм се убедила в тези им качества.
    Това, че си различен от нация, която е по- отзивчива, гостоприемна и топлосърдечна, какъв те прави?

    Далеч съм от мисълта, че българите сме цвете за мирисане, но германците съвсем избиват рибата.
    Не съм швабофоб, още имам контакти (макар и по- малко и по- индиректни) със страната, езика, хората, но не ме радват достатъчно (хората), за да живея там.

  18. #518
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Сами или с фирма мислите да кандидатствате?

  19. #519
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    По принцип повечето хора ползват фирми- по- удобно е. Ти избери някоя, но не се осланяй на 100% на "професионализма" им и имай готовност, ако се наложи, да поемеш нещата в свои ръце.

  20. #520
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    За фирма - аз останах много разочарована, като отидох в Интеграл и се оказа, че си нямат хал-хабер от Германия, съответно ми предложиха 1 куп частни унита. Отказах се, естествено. Ще видим дали ще си направя успешно кандидатурата :р
    always late but worth the wait!

  21. #521
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Хора , на вас колко пари ще ви е куверта за ресторанта ?
    Нашия клас се спряхме на 90 лева за 1 вечер ,като който иска да остане още няколко дена ще си взема стая в Хотела ( в Слънчев Бряг ) .
    Също така при пристигането там ще си вземе 4-5 стай , че да сложиме дрехи багаж ако има някой

  22. #522
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Нашият куверт е 159лв в Гранд хотел София


    ^^ integral изобщо не ги бройте за кандидатстването в Германия. Те идваха даже в у-ще да ни зарибяват и казаха, че заради това, че се кандидатства по-късно в Германия те не предлагат уни-та там, НО ако искаме можели да ни задвижат документите ($$$$)
    Точно за Германия и Австрия съм чувала отзиви от кандидатствали с УниКонсулт. Противоречиви мнения- едни са ги прецакали, други мн. добре са се оредили общ... взето за всичко трябва и късмет

  23. #523
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Еее, това да не е лотария :р
    като си плащам, очаквам полза. Не виждам смисъл да съм с фирма и да треперя дали няма да ме прецакат.
    always late but worth the wait!

  24. #524
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    кувертът ни е около 70-80 лева май
    а аз в крайна сметка го реших, благодарение на Леприкона!!!
    1во желание:португалска филология/скандинавистика
    бек ъп: МИО-ЮЗУ
    решено!
    почвам да решавам тестове за ЮЗУ по БЕЛ и продължавам с АЕ за СУ..дано да се справя някакси :Д
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  25. #525
    Фен
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    botevgrad
    Мнения
    164
    therichbitch може ли да ми кажеш колко време си била в Германия, защото се забелязва острото ти мнение към цялата нация? (не се заяждам). Аз прекарвам горе-долу 6 месеца за 1 година там и смея да твърдя, че 90% от германците, с които съм имала контакт са били приятелски настроени. След 3 седмици заминавам пак и откровено казано нямам търпение, защото там имам спокойствието, което тук не получавам. И не не казвам, че България е зле, но смятам, че твоето мнение е твърде крайно. Не искам да се заяждам или карам с някой, но просто ми стана интересно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си