.
Затворена тема
Страница 7 от 102 ПървиПърви ... 345678910111757 ... ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 2539
  1. #151
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Цитирай Първоначално написано от SuNsEt Виж мнението
    А дипломата от УНСС къде се признава в чужбина?

    И същото искам да попитам за СУ и ТУ...
    Извинявайте,но пак искам да попитам същото.

  2. #152
    Цитирай Първоначално написано от MoulingRouge Виж мнението
    Да, мисля право да е.Иначе се надявам да ме приемат в СУ, ако не, ПУ.

    П.С. Мерси за отговорите.
    Няма нищо... Дано те приемат!

  3. #153
    Цитирай Първоначално написано от pet1tety Виж мнението
    Няма нищо... Дано те приемат!

    Благодаря ти! Пожелавам на всички трудът да бъде възнаграден с успешно следване и още по-успешна кариера!

  4. #154
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Вас не ви ли интересува дали дипломите ви ще се приемат в чужбина?

  5. #155
    Цитирай Първоначално написано от SuNsEt Виж мнението
    Вас не ви ли интересува дали дипломите ви ще се приемат в чужбина?
    Приемат се във всички страни членки на ЕС и още някои, но не знам кои точно.
    http://www.mon.bg/left_menu/register.../registar.html - тук може да видиш в кои университети дипломите важат и в чужбина.

  6. #156
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Мерси много

  7. #157
    Пак заповядай.

  8. #158
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от MoulingRouge Виж мнението
    Приемат се във всички страни членки на ЕС и още някои, но не знам кои точно.
    http://www.mon.bg/left_menu/register.../registar.html - тук може да видиш в кои университети дипломите важат и в чужбина.

    Не ми предстои кандидатстване през тази учебна година, но ми е интересна темата ви.

    Във връзка с горния цитат искам да попитам нещо. Може и да е тъпо, но все пак. Това, че дадените на сайта на МОН университети са акредитирани автоматично ли означава, че дипломите им са признати в чужбина?Акредитацията не е ли само предоставено (при това, както се вижда за определен срок) право на дадено учебно заведение в БГ да обучава за висше, със съответните специалности и степени? Но това не би трябвало да гарантира признаване на дипломата в чужбина. Нещо акредитацията и признаването на дипломата не ми изглеждат едно и също. Или? Акредитацията си я дават у нас и това прави призната дипломата на наша територия, ама дали и навън задължително я признават или се налагат различни доучвания.

  9. #159
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    акредитацията реално е разрешение на унито да действа, НО

    Всеки гражданин, завършил висше образование в акредитирано българско висше училище, има право да получи признаване на дипломата си, както с цел да продължи образованието си, така и в случай, че желае да упражнява професията си в друга страна. Условията за признаване в двата случая са специфични за всяка отделна страна.
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  10. #160
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Което излиза,че ако искам да ми признаят дипломата в Испания(примерно) ,трябва да следвам някакви условия на страната,които моя университет би трябвало да изпълни ,за да ме признаят в Испания.Така ли??
    Или просто въобще не ти приемат дипломата ами кандидатстваш по някакви техни си критерии?Макар ,че така излиза,че си само със средно образование(което също може да не вАжи).

  11. #161
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    ами не зная
    обаче ще ти дам пример с леля ми
    завършва икономика във ВТУ, отива в Португалия и мие чинии отначало.
    след това кара някакви като приравнителни изпити в уни там и й дават някаква диплома, с която уж може да работи

    по-скоро си е до университет, до специалност и до държава
    аз примерно ще уча право
    тоест ако ща на луната да ида, това право НЯМА как да го практикувам в друга страна, ако карам 5 години магистър тука
    щото законите са индивидуални за всяка държава и няма как просто
    ама ти ако учиш химия примерно и отидеш след 5 години в англия да вземеш докторантура или нещо такова, нали се сещаш, че химията си е една и просто е на различни езици, изкарваш си преведено копие и ако си окей с английския и си действаш..
    поне според мен е така,
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  12. #162
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Аз се чудя ,след като можем да учим магистратура в чужбина ,защо и дипломите ни да не се приемат в същата държава?Няма логика иначе.

  13. #163
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    щото уж се води че бакалавъра е общи приказки, докато магистъра е по-така,детайлно по специалността
    поне тва е моята логика, може и да бъркам//
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  14. #164
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    635
    снимки на хубавите абитюрентки и с роклите , които са си избрали . може и без тях

  15. #165
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    малко е рано за рокли лол
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  16. #166
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Тук има някои от произведенията за матурата в аудио формат: http://myschoolbel.info/Pomagala/Pom.../AudioDZI.html
    always late but worth the wait!

  17. #167
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Цитирай Първоначално написано от scrooper Виж мнението
    Тук има някои от произведенията за матурата в аудио формат: http://myschoolbel.info/Pomagala/Pom.../AudioDZI.html
    Ееее айде стига бееееее вярно лииии Егаааати якото! Много ,много,много ,мноооооого съм ти благодарна!
    Последно редактирано от SuNsEt : 08-26-2012 на 21:16

  18. #168
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Ехооо , училището наближава

    Липсва ли ви?

  19. #169
    Повече от фен Аватара на marrcandy
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    332
    Толкова много ме кефите!И аз завършвам тази година,но не знам какво искам да уча и съм изпаднала в огромна депресия.Ту исках журналистика,ту НСА с културизъм,ту връзки с обществеността, и още около 5 мога да изброя,но най-много се колебая между тези.Някой от вас насочил ли се е към тях? )

  20. #170
    Повече от фен Аватара на marrcandy
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    332
    Цитирай Първоначално написано от SuNsEt Виж мнението
    Ехооо , училището наближава

    Липсва ли ви?
    аз лично не усетих кога мина ваканцията...

  21. #171
    Супер фен Аватара на bloodfrozen
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Far From The Sun
    Мнения
    1 275
    Изобщо не ми липсва даже. Особено като ми е известно, че покрай тия балове атмосферата в клас ще бъде много нагорещена. Необходима ми е психическа подготовка за предстоящите скандали, караници, злобарщини. Усещам, че ще бъде крайно мъчителна година.
    You are broken, I can fix you...

  22. #172
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    marrcandy ,аз едно време исках журналистика,но ако искам да я уча и да сполуча ,то трябва да е в чужбина,а нямам възможност.
    Връзки с обществеността според мен е най-добрия вариант от тези,които каза.

    bloodfrozen , и аз мисля ,че обстановката ще е нажежена. Отначало ще е някак вълнуващо за всички да видим как сме се променили, какво мислим за бала,за други глупости и веднага с първото входно и нещата ще се обърнат.


    Между другото мислите ли,че ще ни дадат входни още първата седмица??? Госпожата по БЕЛ ни беше казала,че още от началото ще поне с контролни и тестове ...

  23. #173
    Цитирай Първоначално написано от marrcandy Виж мнението
    Толкова много ме кефите!И аз завършвам тази година,но не знам какво искам да уча и съм изпаднала в огромна депресия.Ту исках журналистика,ту НСА с културизъм,ту връзки с обществеността, и още около 5 мога да изброя,но най-много се колебая между тези.Някой от вас насочил ли се е към тях? )
    Според мен ще е по-добре,ако запишеш или журналистика или връзки с обществеността.Защото на този етап в Б-я има по-добри условия за реализация на тези спициалности.А за спорта мисля,че в Б-я няма кой знае какво бъдеще, но това е лично мое мнение, не искам да те подвеждам все пак ти си решаваш.Това е съвет ))


    На мен училището ми липсва,липсва ми атмосферата в клас,съучениците, дори и учителите ,като знам ,че вече няма да мога да виждам всеки ден ми е някак странно,но това ще отмине.От друга старана пък не искам да почвам дск,мисля че не съм готова все още за тази крачка в живота ми т.е да завърша.Но пък и много искам да стана студентка :ДДДД
    Абе и аз не знам изпитвам смесени чувства.....

  24. #174
    Между другото мислите ли,че ще ни дадат входни още първата седмица??? Госпожата по БЕЛ ни беше казала,че още от началото ще поне с контролни и тестове ...
    Да и нашата така ни каза и мисля,че ще го направи.Зависи много от г-жата....

  25. #175
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Еее да бе... дано нямам в петък БЕЛ,защото имам билет за еднодневна екскурзия ,която се пада точно първата седмица на 21ви... Пак добре,че започваме да учим на 18ти...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си