.
Затворена тема
Страница 95 от 102 ПървиПърви ... 4585919293949596979899 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 351 до 2 375 от общо 2539
  1. #2351
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Много ме кефи как винаги има правило, изключение на правилото, изключение на изключението на правилото и така по ред на номерата
    Никога няма изключения в езика. Има само граматики, които или не могат да обяснят, или го намират за излишно, и го оставят като изключение. Но всяко нещо в езика си има мотивация и, ако е в разрез с правилата, то правилата трябва да се пренагласят. Правилата се определят от и се менят според речта, а не тя да е подчинена изцяло на нещо неизменно и изяснено.

    Да не говорим, че различните школи имат различни гледни точки върху дадени правила и едни ги отричат, други не.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  2. #2352
    Правило : към Н-склонение спадат това това това и това, всичко от мъжки род. Изключение : das Herz. Обясни ми логиката то да спада към Н-склонение ако има логика? То просто е така направено, учиш го наизуст, че е и толкова.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  3. #2353
    И аз тази година съм абитуриент, и се кефя много! Но имам само едно притеснение,как ще се справя с матурите, сиг не съм единствения.. :\

  4. #2354
    Супер фен Аватара на DisturbiaV
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    1 402
    Епитата в УНСС до 20 май ли са O.o няма ли и по-нататък бе....

  5. #2355
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Правило : към Н-склонение спадат това това това и това, всичко от мъжки род. Изключение : das Herz. Обясни ми логиката то да спада към Н-склонение ако има логика? То просто е така направено, учиш го наизуст, че е и толкова.
    Има си някакво обяснение, но трябва да се изследва в историята на езика какво се е менило, може да е било в мъжки род преди, може да има и някаква друга причина. Но неправилните глаголи например, които са изключение на правилото, всъщност са форми, които са, доколкото ми е известно, общи за цялото семейство езици и си имат своя произход, който обяснява нещата. Не са произволни изключения, които трябва да се наизустят, защото така е казал граматическият Господ.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #2356
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от DisturbiaV Виж мнението
    Епитата в УНСС до 20 май ли са O.o няма ли и по-нататък бе....

    Изпити до юли месец има(включително).
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  7. #2357
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Chacho Виж мнението
    Никога няма изключения в езика. Има само граматики, които или не могат да обяснят, или го намират за излишно, и го оставят като изключение.
    МОЛЯ?! о.О
    Не съм очаквала подобна глупост от теб. На мен и по български, и по немски, и по английски ми е преподавано с изключения. Майка ми е филолог, при това страшно кадърен, моля ти се.

    Тоя идиом, впрочем, съм го срещала и учила в учебника за CAE, в момента обаче изобщо не мога да си спомня какво значи. Бих се сетила според контекст, ама то така и баба знае :д
    Ако го направя тоя тест (но ме мързи) и на мен ще ми изкара C1 по немски, на което имам и сертификат, ама... не си оценявам немския на толкова. Лексика ми липсва...

  8. #2358
    Означава, че хората, които имат еднакви интереси, някак си винаги се събират, което няма нищо общо с това да са най-добри приятели. Ако схвана нещо :Д
    мен ме кефи валят кучета и котки него поне го бях чувала.
    На немски и на мен ми липсва лексика, което си обяснявам, че съм го започнала чак в 8 клас, но граматиката ми е доста по-добра, докато английския - точно обратното, граматиката знам как е, но не и защо, но на лексика не можеш да ме пипнеш. защото го говоря от 4 годишна, майка ми беше решила да ме прати на уроци преди училище, че да съм всестранно развита личност но пък граматиката ми не е чак толкова силна, защото учителите ми са били некадърни винаги... ама "не силна" имам предвид, че само най-тежките времена оплитам, защото са изкарани от контекста :Д
    Последно редактирано от JoLLiE92 : 04-09-2013 на 14:24
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  9. #2359
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    че само най-тежките времена оплитам, защото са изкарани от контекста :Д
    А аз всичките времена оплитам ,но лятото съм се зарекла да изкарам нивата(като събера парите!)
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  10. #2360
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    изключенията в езика няма как да са случайни, но ако целиш да го ползваш само като средство за комуникация, не е необходимо да изучаваш какво стои зад тях. за някои цели е достатъчно изключенията да си останат изключения, а за други - да се навлиза под повърхността.

  11. #2361
    Цитирай Първоначално написано от pifiella Виж мнението
    А аз всичките времена оплитам ,но лятото съм се зарекла да изкарам нивата(като събера парите!)
    аз съм се зарекла да науча италиански
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  12. #2362
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Ако го направя тоя тест (но ме мързи) и на мен ще ми изкара C1 по немски, на което имам и сертификат, ама... не си оценявам немския на толкова. Лексика ми липсва...
    Има и С2 (на теста) , което е още по-иронично предвид въпросите..

    Някой ако разполага с по- надеждни, да ги пусне )

  13. #2363
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Ако го направя тоя тест (но ме мързи) и на мен ще ми изкара C1 по немски, на което имам и сертификат, ама... не си оценявам немския на толкова. Лексика ми липсва...
    Лексиката е много, ама много важна.
    В училище не го осъзнавах, но ми дойде акълът по- късно.

    Аз съм с ниво С2, но само на хартия. Дори не мога да си представя да сравнявам българския си с познанията ми по немски. Абсурд.
    Съветът ми е - учете думички. С определителните членове.

    едит: не го погледнах този тест, който го бяхте постнали по- назад. Заслужава ли си?


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  14. #2364
    Нали нямало вече ниво C2?
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  15. #2365
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Мне, не си заслужава
    Не знам дали го има като сертификат, равнява те на Muttersprachler уж.


    x7aZzy, може ли да те питам нещо?

  16. #2366
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    30 от 30.
    Омг, това беше пълна загуба на време.
    Не се подвеждайте - подобни тестове хич не са критерий за каквото и да било ниво.

    therichbitch, питай, само да мога да отговоря.

    едит: Е как да няма С2? Има си.
    Ама не знам за какво може да му потрябва на някого.
    Аз го изкарах, защото трябваше да избера нещо така или иначе. Колебаех се между С2 немски и А2 полски.
    Последно редактирано от x7aZzy : 04-09-2013 на 15:33


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  17. #2367
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Ми, аз си ги правих, после правих и хартиен от 100 въпроса, по-''разпростиращ'' се из английския език.
    Изкара ме Advanced , карах и курс в същата школа. Но преподавателката ми беше страхотна и бяхме 3-а човека в група. Доволна съм, но теста наистина не е нещо....определящо.


    Аз искам да науча немския. ASAP.
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  18. #2368
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Какво сте го захаресвали тоя немски, бе?
    Аз имам чувството, че хората само се псуват на тоя език. -_-
    Никога не бих искала да го уча пак.

    Днес рисувах за портфолиото и съм доволна.

  19. #2369
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Е, то вие едно учене имахтеее...
    Само при Хитлер май


    А той е супер прекрасен, много ми е секси

    Ама като знам хората по колко време го учат...поне 2-3 курса ще трябва да мина, така че след първата бригада може и да стане
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  20. #2370
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    ОБОЖАВАМ НЕМСКИ!
    Ще го науча тоя език,щом съм рекла, имам мераци и за италиански,но немския ми е на първо място.
    maDamn

  21. #2371
    anonymous708973
    Guest
    От мен да знаете - кой твърди, че немският е груб, не се е занимавал с него.
    Нормално да звучи грубо, ако казваш NEIN, NEIN с храчещо-викаща интонация :д

    Оф, не знам как ще уча на тоя език от септември.
    Толкова го харесвам, уча го 12-та година и нямам никакъв стимул да уча думи и т.н., защото ми се струва тооолкова необятен.
    Дали наистина хора толкова бързо вдигат нивото в чужбина?

  22. #2372
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Да, свикваш лесно. (ако това визираш) Когато престане да ти прави впечатление, че ти преподават на друг език и започнеш да мислиш на него, няма да има място за никакви притеснения, а това няма да стане бавно, ако си се занимавал с езика дълго време. Думите ще ги научиш с комуникацията с хората bzw лекциите

  23. #2373
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    От мен да знаете - кой твърди, че немският е груб, не се е занимавал с него.
    Нормално да звучи грубо, ако казваш NEIN, NEIN с храчещо-викаща интонация :д

    Оф, не знам как ще уча на тоя език от септември.
    Толкова го харесвам, уча го 12-та година и нямам никакъв стимул да уча думи и т.н., защото ми се струва тооолкова необятен.
    Дали наистина хора толкова бързо вдигат нивото в чужбина?
    Много по- лесно е, отколкото звучи.
    Пък и ти си го учила 12 години, аз само 5.
    Ще ти дойде стимулът.


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  24. #2374
    Казаха ми, че C2 не съществува от няколко години.
    Немският е красив ПЪК! Италианският е най-прекрасният, но все пак.... има много по-противни от немския.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  25. #2375
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Оф, не знам как ще уча на тоя език от септември.
    Толкова го харесвам, уча го 12-та година и нямам никакъв стимул да уча думи и т.н., защото ми се струва тооолкова необятен.
    Дали наистина хора толкова бързо вдигат нивото в чужбина?

    Пффф, и аз така. Това ми кошмар. Имам чувството, че от толкова учене, учене, учене като отида там на лекцията ще разбера 8 думи на кръст Аз смея да твърдя, че мога да пиша доста добре (на немски) ама говоренето ми е страшна мъка.
    Надявам се, че наистина е така, както всички разправят. Като отидеш там и за 1-2-3 седмици се отпускаш, уж

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си