.
Затворена тема
Страница 10 от 102 ПървиПърви ... 678910111213142060 ... ПоследнаПърви
Резултати от 226 до 250 от общо 2539
  1. #226
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Само на мен ли ми беше адски тъп светилника?
    Нямах търпение да свърши, макар че чета друга част от тетралогията в момента

    "Тютюн" ми стана любимата книга, прочетох я буквално на един дъх.

  2. #227
    И на мен "Железният светилник" ми беше много интересен.Сега се чудя дали да почвам с Тютюн или да гледам само филма и да прочета резюмето

  3. #228
    "Тютюн" ми стана любимата книга, прочетох я буквално на един дъх.

    +1 Страхотна е !

  4. #229
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от pet1tety Виж мнението
    "Тютюн" ми стана любимата книга, прочетох я буквално на един дъх.

    +1 Страхотна е !

    И на мен ми е любима!
    Още 12 дни и айде началото на края започва!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  5. #230
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    пифи стига де
    аз го заебах светилника :Д
    почнах 50 нюанса сиво, та после през дупЕто да ми излезнат и тютюна, и светилника..
    ЗАЩО НЕ УЧИМ ЕРОТИЧНИ РОМАНИ В УЧИЛИЩЕ МАМКА МУ :д
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  6. #231
    Супер фен Аватара на kosder
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 657
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    пифи стига де
    аз го заебах светилника :Д
    почнах 50 нюанса сиво, та после през дупЕто да ми излезнат и тютюна, и светилника..
    ЗАЩО НЕ УЧИМ ЕРОТИЧНИ РОМАНИ В УЧИЛИЩЕ МАМКА МУ :д
    Е "Декамерон" имаше наклонности на романтична книга ;D
    МОМЧЕ

    Penguin power!!
    Империята се разраства-.-

  7. #232
    сега завърших 12 клас и взех матурите без никъв проблем. не съм чел нито 1 книга нито съм гледал филм ... матурата е гига лесно, нищо, че тази година беше по-трудна от 2011

  8. #233
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Иве,еротични романи в училище?!
    Не помните ли, какво беше в 8 клас, когато учихме половите системи по биология! Не знам при вас как е било,но при мен беше АД, разбира се направен от момчетата. Та за нищо на света не искам пак да им слушам умозаключенията...
    Та по тая тема, ако не стана доктор, някой знае ли къде се учи сексология, МОЖЕ ДА СЪМ НОВАТА КОБИЛКИНА...
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  9. #234
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979

    учи психология и специализирай
    а за половата система-същата работа беше и при нас
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  10. #235
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението

    учи психология и специализирай
    а за половата система-същата работа беше и при нас
    E гОема си, гледай как веднага се сети, а аз се чудих, ли чудих какво се учи!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  11. #236
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Ние имахме биология на немски...госпожата имаше меко 'р' и всеки път като кажеше кхххъв (кръв)и се попикавахме да се хилим.
    Последно редактирано от SuNsEt : 09-07-2012 на 20:01

  12. #237
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    В сърчицето на моето дяволче (sun)
    Мнения
    962
    Леле, вече и аз официално съм 12-ти клас...
    Направо не мога да повярвам кога мина времето. Вчера бях стреснато мъниче пред страшните врати на училището, а сега - готвя се за матури, балове, кандидатстване и какво ли още не...
    Малко късно се разписвам в темата, но сега чак я видях.
    Аз честно казано мисля да не си давам хич зор за матурите, защото те реално не играят никаква роля при кандидатстването ми - нито по БЕЛ, нито свободно избираемата
    Което си е облекчение, но пък имам да ходя на други курсове и става една...
    Интересно ми е да видя какво ще замислим с моя клас за края на годината, защото честно казано не ми се ходи изобщо на този бал. Не за друго, а заради чалгата, прекомерно силното желание на всички да изпъкнат и куп други глупости.
    МОМИЧЕ СЪМ!!!

  13. #238
    Супер фен Аватара на Thrombocyte
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    1 547
    Ей, ей! Да си имаме уважението - за мен лично Биологията винаги е била по-интересна от драсканиците на депресивните ни литературни дейци.
    За жалост, тъй като до някаква степен ми се отдава да "тегля" локуми и да симулирам дълбокомисленост, учителката ми по БЕЛ има болната амбиция за отлична оценка на матурата (далеч не споделям нейните възделения).
    Respect my authoritah

  14. #239
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    На мен пък литературата абсолютно винаги ми е била най-най-най-интересния предмет. Учителките ми бяха супер интересни и обясняваха много готино,както и сегашната-тя ми е любимка.Вдъхва ми респект и...абе много си я обичам. Учителките по БЕЛ ,които са ми преподавали може би бяха единствените,които повярваха в мен.

    Ох...искам да ви се оплача от себе си ! Сигурно вие сте много добри по английски и няма от какво да се притеснявате,обаче аз...съм трагедия! Едно време много ми вървеше тоя език ,обаче от 5 години нямаме свестен учител и много изостанах.Сега съм решила това да ми е втората матура,а вчера направих матурата за 2012 и от 35 въпроса имам 20...А при частта с изреченията съм запазила смисъла,обаче времето постоянно ми е грешно. Ще се ходи на уроци И на самоподготовка якооо

  15. #240
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    сънсет, що не караш по нещо друго?
    мен английският ми е много добър , а математиката средна и затова си избрах английски..
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  16. #241
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    И аз като Сънсет обичам литературата. Винаги съм имала уникални учители по бел. Хора, чието призвание е да преподават. Винаги са ме вдъхновявали, разбирали и подкрепяли и разбира се, очакват от мен 6 на матурата и аз ще се постарая!Първата ми учителка по бел ( 5-7 клас) откри "таланта" в мен и ме помоли да участвам в "Моите детски мечти" с есе и аз приех. Написах нещо за 1 ден, дадох и го и спечелих 1-во място. Оттогава вярвам в себе си!
    Аз размислих за медицината, на пук на ученето ми през цялото лято на теми, задачи и други глупости, се отказвам. Просто тази сутрин се събудих и видях живота си по друг начин, не като лекар(въпреки, че това ми е детската мечта). Понякога се чудя от къде ми се роди тая идея в главата. Може би от невинните ми детски виждания, че искам да помагам на хората, да съм самаряника.... Много странно се чувствам, все едно погребвам част от съзнателния ми живот, през който съм си мечтала за лекарската професия,виждала съм се как завършвам, как протича животът ми... Сега си давам сметка, че аз се самонавивах, че мога да го постигна,нахъсвах се сама,че от мен ще излезе, едва ли не, Господ... Е да,ама не.
    Тази нощ почти не съм спала и си задавах въпрос, след въпрос -какво всъщност искам да правя, само аз, без да вземам под внимание родилския натиск, мненията на другите хора и май ми се изясни мозъкът. След снощния психоанализ, който си "ударих", реших, че трябва да правя това, което ми се отдава най-добре, което правя с удоволствие и се самозабравям като го правя, а то е да пиша. Окончателно го реших - ще се пробвам в СУ(журналистика или ВО)...
    Сега остава да кажа на майка ми:" Мамо,дъщеричката ти няма да става хирург, а журналист на свободна практика, не се притеснявай за мен,ако не си намеря работа след като завърша ще започна да се продавам... Ако оживея, ще ви пиша пак!!! :*
    Извинявайте, че ви занимавам с моите главоблъсканици, но си ви чувствам близки...
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  17. #242
    Супер фен Аватара на Thrombocyte
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    1 547
    Пифиела, "лог"-нах се само, за да изкажа адмирациите си и да се опитам да опиша колко съм запленен от словоизляението Ви, но след 10-15 написани реда изтрих всичко и реших да остана с най-основото, най-чистото и най-искреното - "Давай напред! ".
    Respect my authoritah

  18. #243
    Супер фен Аватара на gabi_94
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    2 620
    Изобщо ама изобщо си нямам идея какво да уча. Абсолютна каша ми е в главата. Ако говорим за мечти - моята винаги е била и винаги ще остане да пея на голяма сцена. В един момент исках да уча в академията поп и джаз пеене, ноооо след това се замислих и реших, че ми трябва нещо по-стабилно, че хората очакват повече от мен и че умствения ми потенциал трябва да се оползотвори за нещо друго. Та сега съм супер неориентирана. Мислех си за филология и по-точно скандинавистика, предвид факта че бях два пъти във Финландия и се запознах доста с начина на живот на хората там, езика и т.н. Толкова се чувствам привлечена от тази страна, че само заради нея бих записала скандинавистика. Мислех си и за МИО, не съм обаче сигурна, че ще ми хареса. Друга евентуална възможност е и туризма. Не знам доколко обаче представите ми се разминават с действителността. Хаос, хаос в и без това обърканата ми главица... За бала изобщо не мисля. Ако някой ми прочете излиянията може и даде някакъв съвет относно трите неща, които съм споменала. Изобщо събирам всякакви мнения
    If you do not tell the truth about yourself
    you cannot tell it about other people!

  19. #244
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от gabi_94 Виж мнението
    Изобщо ама изобщо си нямам идея какво да уча. Абсолютна каша ми е в главата. Ако говорим за мечти - моята винаги е била и винаги ще остане да пея на голяма сцена. В един момент исках да уча в академията поп и джаз пеене, ноооо след това се замислих и реших, че ми трябва нещо по-стабилно, че хората очакват повече от мен и че умствения ми потенциал трябва да се оползотвори за нещо друго. Та сега съм супер неориентирана. Мислех си за филология и по-точно скандинавистика, предвид факта че бях два пъти във Финландия и се запознах доста с начина на живот на хората там, езика и т.н. Толкова се чувствам привлечена от тази страна, че само заради нея бих записала скандинавистика. Мислех си и за МИО, не съм обаче сигурна, че ще ми хареса. Друга евентуална възможност е и туризма. Не знам доколко обаче представите ми се разминават с действителността. Хаос, хаос в и без това обърканата ми главица... За бала изобщо не мисля. Ако някой ми прочете излиянията може и даде някакъв съвет относно трите неща, които съм споменала. Изобщо събирам всякакви мнения
    И аз така се лутах между различни специалности и накрая получих просветление
    Има още малко време, мисля, че ти най-добре си знаеш. Може скандинавистика, а после да отидеш в някоя скандинавска държава и там да учиш музика/пеене... МИО-то и всякакви неща свързани с икономика са ми крайно противни, така че не мога да кажа нищо
    За бала не се бой и аз още не го мисля много, не си единствена

  20. #245
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Здрасти Габи и аз съм Габи
    Мнение(колко е компетентно и на място, ти сама ще решиш ) мога да ти дам за МИО, защото аз уча в икономическо и съм запозната горе долу. Като цяло МИО ти дава много широко поле на действие,светло бъдеще и добро заплащане, но само ако ти се учи от сърце. Това е специалност(в частност икономиката), която трябва да се разбита и да се учи с желание. Невъзможно е, да не ти се занимава с икономика и да го учиш, да слушаш лекции, които не разбираш, пък да не говорим как ще се вземат изпити,от които си нямаш и представа. На фона на икономическата ни криза е прекрасно, човек да разбира какво се случва с икономиката,а не да гледа като "теле в железница". Ако си търпелива и предвидлива, отдават ти се сметките, логическите задачи,владееш отлично език и си готова да се "заровиш" в макро и микроикономики,давай смело напред,без да се замисляш!
    За туризма да кажа нещо. Харесва ми много като специалност и последващото развитие не е никак лошо. Всички се надяваме България да се развива в бъдеще,а именнно туризмът е свързан с бъдещия просперитет на милата ни родина. Ако обичаш да пътуваш, да работиш с многоооо хора,да говорш без да спираш, да организираш и координираш хората и си на "ти" с пространственото ориентиране,давай тогава!
    А за скандивинистиката си нямам и на идея къде и как можеш да се реализираш после, за България говоря...
    Затвори си очите, забрави всичко и си запитай: Какво всъщност искам АЗ,а не някой друг. Къде се виждаш след 10 - 15 години. Щастлива с това, което сама си си избрала или неудовлетворено и объркана от живота? Помисли си хубаво,имаш цял един живот пред теб!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  21. #246
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от Thrombocyte Виж мнението
    Пифиела, "лог"-нах се само, за да изкажа адмирациите си и да се опитам да опиша колко съм запленен от словоизляението Ви, но след 10-15 написани реда изтрих всичко и реших да остана с най-основото, най-чистото и най-искреното - "Давай напред! ".

    Оууу не знаех,че мога да въздействам така на хората, радвам се. Благодаря ти, Тромбо и на "ти", следващият път!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  22. #247
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    pifiella, милата! Не е късно за решението ти, но язък за темите.
    Добре че винаги ме е мързяло да се задълбочавам в Биологията и Химията. Иначе медицината е супер перспективна, но просто не е за всекиго.
    Аз пък избрах нещо, което включва част от таланта ми (рисуване и въображение) и е малко или много отъпкан от майка ми път- Архитектурата. Не е особено доходоносно в момента, но е по- добре от това да стана художничка...
    Охх, притеснявам се, че с това, което ще правя с удоволствие, едвам- едвам ще се издържам...
    always late but worth the wait!

  23. #248
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    То да бяха само темите,а аз и задачи, но така е по-добре. Вместо да бях влязла, да не ми издържи романтичната натура на напрежението и да се откажа, когато вече съм стигнала до някъде.
    В последното ти изречение се съдържат двата парадокса на днешната младеш - УДОВЛЕТВОРЕНИЕ И ПАРИ. За съжаление е така, много малко са хората, които постигат такъв баланс. Ако тръгнем да гледаме коя е най-доходоносната професия всички да сме банкери,лекари и адвокати... Не ми е песно да го кажа,но майната им на парите,не знам какво ще постигна,как ще ми се развие животът, дали ще имам пари да си плащам сметките,но ще правя това,което ми харесва и ме изпълва с живот.
    А и архитектурата е велика наука, не е за подценяване и ако не тук, то в чужбина ще успееш.
    Общо взето аз съм на мнение, че ако човек прави това, което му харесва, той ще успее, самата мисъл за това, че си постигнал удолетворение с дейността си, те зарежда с позитивизъм и желание да натриеш носовете на всички,които ти казват......пфф няма смисъл от това,глупаво е,безперспективно е... Е, аз казвам на такива хора, че аз ще успея,макар и с журналистика, ти ще успееш като архитект, всеки ще успее с всичко, стига да го иска, не само заради престижа и парите, а заради самият себе си!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  24. #249
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от pifiella Виж мнението
    Не ми е песно да го кажа,но майната им на парите,не знам какво ще постигна,как ще ми се развие животът, дали ще имам пари да си плащам сметките,но ще правя това,което ми харесва и ме изпълва с живот.
    Харесва ми как разсъждаваш, но мисля, че ако се занимаваш дори с това, което желаеш, а взимаш заплата примерно 400-500лв., с която няма да ти е много приятно да живееш и това, което ти е било най-мечтаната професия може да стане дори досадно и омразно, когато виждаш, че не си добре оценен

  25. #250
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от ParadOx Виж мнението
    Харесва ми как разсъждаваш, но мисля, че ако се занимаваш дори с това, което желаеш, а взимаш заплата примерно 400-500лв., с която няма да ти е много приятно да живееш и това, което ти е било най-мечтаната професия може да стане дори досадно и омразно, когато виждаш, че не си добре оценен
    Прав/а си! Парите или по-точно липсвата им, озлобяват човека и той забравя за всичко. Съмнението винаги ще го има,но все пак всички се стремим да надхвърлим възможностите си и за този период от живота ни е хубаво да мислим само положителни неща. Аз не поставям парите на първо място нито в мислите и идеолигията си, нито в целите, но все пак те са средствата за постигане на нещо в този живот...

    Не се знае и може би, аз ще съм новата Ани Салич (сарказъм)
    А в най-лошият случай ще направим следното: Scrooper ще рисува,Адашката Габи ще пее, а аз ще пиша стихове,вицове и всички ще сме на един площат...и ще си се забавляваме докато събираме стотинки...
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си