.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16

Hybrid View

  1. #1
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776

    Отказване на цигари

    Така значи твърдо съм решил да спра цигарите, поради много причини. От 2 дена не съм палил и ми е много гадно. Постоянно имам някаква тежест в главата, вие ми се свят, постоянно съм гладен. Искам да попитам това кога ще отмине, и дали ще надебелея предвид че не се тъпча постоянно и спортувам всеки ден ?

  2. #2
    Определено няма да надебелееш а никотиновият глад ще те напусне много скоро .Изтърпи няколко дни и после дълги години няма да съжаляваш.

  3. #3
    Извинявай, ама от 20 години ли пушиш, че да си се пристрастил толкова?
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  4. #4
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    О, я стига. Това е до психологическа нагласа в момента. Майка ми пуши от 30 години и по време на една пневмония зимата ги спря за 5-6 месеца без никакви номера и припалване в тъмното без да надебелее или да страда душевно чак така. Внушаваш си.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  5. #5
    Супер фен Аватара на BrokenInnocence
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    1 328
    Цитирай Първоначално написано от SisiStrange Виж мнението
    О, я стига. Това е до психологическа нагласа в момента. Майка ми пуши от 30 години и по време на една пневмония зимата ги спря за 5-6 месеца без никакви номера и припалване в тъмното без да надебелее или да страда душевно чак така. Внушаваш си.
    Съгласна съм, че до голяма степен е на психическа основа, но примера ти не е съвсем удачен. Моята майка е същата история - пуши от ученичка, тоест вече 30тина години, ако не и повече и през година-две ги спира за по 5-6 месеца, уж да си изчистела организма. И после пак почва. Та мисълта ми е... че това, че 5 месеца не пушиш не означава, че си ги отказал. Даже това с по няколкото месеца прави положението още по-зле, защото създава илюзията "Щом мога за еди-колко-си месеца да ги спра, значи нямам проблем да ги спра за постоянно когато си поискам... ама сега точно не искам, тъй че я да запаля една." Трудното на отказването от цигарите не е да спреш да пушиш, а да продължиш да не пушиш, така да се каже. Май не го обясних много ясно, но по принцип непушач трудно може да го разбере; и аз като бях непушач все си мислех "А бе тея кво се правят на интересни, не можели да спрат цигарите, да бе да." Но е факт, милиони пушачи по света го доказват, не е само до слаба воля, просто не е толкова лесно колкото изглежда, ако беше нямаше да ги има тези кампании "Обадете се на тел.12345 и ще ви помогнем да спрете цигарите." и всичките алтернативи като лепенки, дъвки и т.н., създадени с цел да ти помогнат да спреш. Общо взето най-добре го е казал М. Твен "Да спреш цигарите е лесно. Правил съм го стотици пъти."
    No man for any considerable period can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

  6. #6
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от BrokenInnocence Виж мнението
    Съгласна съм, че до голяма степен е на психическа основа, но примера ти не е съвсем удачен. Моята майка е същата история - пуши от ученичка, тоест вече 30тина години, ако не и повече и през година-две ги спира за по 5-6 месеца, уж да си изчистела организма. И после пак почва. Та мисълта ми е... че това, че 5 месеца не пушиш не означава, че си ги отказал. Даже това с по няколкото месеца прави положението още по-зле, защото създава илюзията "Щом мога за еди-колко-си месеца да ги спра, значи нямам проблем да ги спра за постоянно когато си поискам... ама сега точно не искам, тъй че я да запаля една." Трудното на отказването от цигарите не е да спреш да пушиш, а да продължиш да не пушиш, така да се каже. Май не го обясних много ясно, но по принцип непушач трудно може да го разбере; и аз като бях непушач все си мислех "А бе тея кво се правят на интересни, не можели да спрат цигарите, да бе да." Но е факт, милиони пушачи по света го доказват, не е само до слаба воля, просто не е толкова лесно колкото изглежда, ако беше нямаше да ги има тези кампании "Обадете се на тел.12345 и ще ви помогнем да спрете цигарите." и всичките алтернативи като лепенки, дъвки и т.н., създадени с цел да ти помогнат да спреш. Общо взето най-добре го е казал М. Твен "Да спреш цигарите е лесно. Правил съм го стотици пъти."
    А, разбирам, права си. Преди пушех, сега съм ги спряла. На моменти е трудно, но дори сама ясно осъзнавам, че паленето на цигара не е до нужда от никотин или някаква болка, абстиненция, без значение, а от някакъв вид моментна слабост. Това важи и за мен, когато съм си палила забранени цигари. Всичко е до внушение и нагласа. Ако се настроиш, че не искаш - спираш без много мъки. Аз се настроих, че докато спортувам, пушенето ми пречи да си подобрявам рекордите в тичането и това направи нещата много по-лесни. Замених цигарите с нещо здравословно. Може би това е най-хубавото решение. Да ги смениш с нещо.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  7. #7
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Пуша от 5 години грубо по 15 цигари на ден. До 2 седмици се надявам да няма помен от сегашното.

  8. #8
    Мега фен Аватара на nyxu
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    На Лунатаа.. *
    Мнения
    4 102
    Бях чела, че не се пристрастяваме към никотина, а към навика да палим цигара, когато ни е скучно или нервно. Ядеш повече, отколкото преди, защото това замества пушенето и единствено това може да доведе до надебеляване, не и факта, че спираш цигарите. Това за виенето на свят и главоболието, мисля че е до психическа нагласа, не виждам друга причина.
    Хубаво си решил, успех! Дано скоро и аз ги откажа
    Дрън-дрън

  9. #9
    Честно казано не съм пушач,но щом си решил да ги спираш,не се отказвай! Изтрай още няколко дни,всичко е въпрос на воля.

  10. #10
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Аз четох че това са нормални симптоми, понеже вече тялото се чистело от никотина, вади въглеродния диоксид и зарежда кислород. Чувството е че все едно дишаш бързо в продължение на 1 минута. Но трай бабо за хубост

  11. #11
    Голям фен Аватара на besso
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    552
    Внушаваш си, защото очакваш абстиненция. Постоянния глад минава за 3-4 дена. Лесно е да се спрат цигарите, трудното е да не се почват отново. Номера е като спреш да не си позволяваш нито 1 цигара при никакви обстоятелства, щото направиш ли го ще започнеш да пушиш пак преди да усетиш.

  12. #12
    Мега фен Аватара на nyxu
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    На Лунатаа.. *
    Мнения
    4 102
    Оф.. тази тема ме стимулира и аз да ги спра. Уж днес нямаше, но не се сдържах с кафето да не запаля
    Та.. последно реших - с началото на другия месец спирам и цигарите. ОКОНЧАТЕЛНО
    Дрън-дрън

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от nyxu Виж мнението
    Оф.. тази тема ме стимулира и аз да ги спра. Уж днес нямаше, но не се сдържах с кафето да не запаля
    Та.. последно реших - с началото на другия месец спирам и цигарите. ОКОНЧАТЕЛНО
    така няма да ги спреш, повярвай другия месец ше си кажеш ае кфо толко 1 цигара... и така си минава времето аз ги спрях на скоро и как стана - една вечер тъкмо се прибирах към вкъщи и ми беше останала само 1 цигара отворих кутията и вътре беше само тя... и запалката спрях се за малко и се замислих какъв е смисъла да пуша... скинах цигарата и от тогава не съм палил казах си, че за пушене може рядко и по купончета. Иначе гледай близките дни да не се навъртъш около пушачи и до към 5-тия ден вече няма да ти се пуши толко много.

  14. #14
    Мега фен Аватара на nyxu
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    На Лунатаа.. *
    Мнения
    4 102
    Ще успея.
    Дрън-дрън

  15. #15
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Обикновено при заклетите пушачи, които пушат повече от кутия и нагоре, критичният период е 3-тия месец, когато нивата на никотин в организма се изчерпват. Колкото повече време минава, толкова повече ще ти се пуши. Забрави да се изчистиш за 2 седмици или пък да ги откажеш... това е продължителен процес, организма се прочиства бавно.

    Като цяло спирането на цигарите е воля и нищо друго. Ако тръгнеш да си викаш: "спирам ги, ама днес ще запаля една" отиде работата. За мен човек който не може да спре цигарите е човек със слаба воля.

  16. #16
    Голям фен Аватара на besso
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    552
    Всичките тези научни изследвания кога се случва един какво си в организма и истории за "на моята приятелка майка й" ги ползвате за оправдания. Спирате цигарите без да го мислите и толкова. Вече не сте пушачи.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си