.
Отговор в тема
Страница 133 от 199 ПървиПърви ... 3383123129130131132133134135136137143183 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 301 до 3 325 от общо 4966
  1. #3301
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    4-ти км

  2. #3302
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от galaxy29 Виж мнението
    ама то и каква е логиката тук за сода ;о
    Ами, в мъфини, в които има кисело мляко, почти винаги има и сода, за да неутрализирала киселото.

    Иначе благодаря ви на всички, и аз стигнах до извода за течната сметана, като прочетох няколко рецепти.
    МУХАХАХА, сега нямам търпение да пробвам как ще се получи!

  3. #3303
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    аз ги правя със заквасена винаги, но пък слагам супер много подправки, вероятно те неутрализират

  4. #3304
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    дам и аз като ричито

    иначе за содата не знаех ;о

  5. #3305
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    да, и не е вярно това за содата

    содата е набухвател, който обаче се активира при взаймодействие с киселина (оцет, кисело мляко)...затова се смесват често двете, не за да не е кисело...
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  6. #3306
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от AliceSw Виж мнението
    да, и не е вярно това за содата

    содата е набухвател, който обаче се активира при взаймодействие с киселина (оцет, кисело мляко)...затова се смесват често двете, не за да не е кисело...
    В една книжка за мъфини го четох това И във всички рецепти си имаше допълнително бакпулвер.

    Да се похваля - снощи си усъвършенствах пуешкото на тиган с пикантен доматен сос. Мъжо си облиза пръстите, никаква подправка не добави (обикновено изпразва половин бурканче люто/черен пипер/къри), даже сол!
    Пък аз не си изплаках очите от люто! Много ме бива бе, ей!

  7. #3307
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    е това, че е набухвател го знам хахах
    просто за другото ми беше чудно

  8. #3308
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    http://goingviralposts.today/she-pou...-was-watering/ Вижте каква леснотийка намерих. :Д

    Чудя се само дали е вкусно...:Д

  9. #3309
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Това е като на Ирина фъджа, само че без нищо вътре.
    Вкусно е, но не е нищо особено, има вкус на шоколад :Д

    Но не ползвай микровълнова.

  10. #3310
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от Ewok Виж мнението
    Това е като на Ирина фъджа, само че без нищо вътре.
    Вкусно е, но не е нищо особено, има вкус на шоколад :Д

    Но не ползвай микровълнова.
    Микровълнова в нас ползваме само за размразяване. :Д

    Ще го опитам тези дни, и без това съм обещала на мама да ѝ направя десертче. :Д

  11. #3311
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    т'ва американско прасе ко пробутва малоумната микровълнова
    като леля ми...

  12. #3312
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Чудесен и полезен шейк. Слагам кисело или прясно мляко в блендера, добавям 2 супени лъжици сусамов тахан, 2 банана, една - две супени лъжици мед, какао на прах (от истинското, не нескуик), може да се добави и авокадо. Препоръчвам на хората, които тренират нещо или тези, които нямат енергия и особено на тези, които нямат навика да закусват сутрин
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  13. #3313
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    С мама сме си набелязали утрешния ден като ден за готвене. ;3

    Понеже се сетихме, че отдавна не сме яли имамбаялдъ, решихме, че това ще е едно от ястията в менюто. Към него ще има и салата с моркови, червено цвекло и ряпа и най-вероятно някакво десертче /това, което споменах по-рано се отмени за друг път/. Но понеже имаме хищник в къщата :Д, се чудихме и за нещо месно и лекичко, което малко или много да си пасва с останалите изброени. За пореден път ще искам съвет от вас. :Д Моля ви, мили хора. ;с

  14. #3314
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Имамбаялдъта си е чисто кьопоолу. Патладжани демек. Вървят като месо с пилешко със силни подправки, както и чесън, понеже патладжаните не са особено силни като вкус. Например пилешки гърди (бяло месо) с кориандър, куркума евентуално, чесън в имамбаялдъта може би. На гърдите сложи зехтин, зелен лук пера, черен пипер и най - добре ги сложи цели, само че нарязани като наденички на черти, да се пекат на фурна. Не слагай киселини на пилето, ако го печеш
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  15. #3315
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Мисълта ми беше да е по-скоро нещо като мезе, а имамбаялдъта да е основното. Просто сме толкова изключили и двете, че не е истина. ;с

  16. #3316
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    http://goingviralposts.today/she-pou...-was-watering/ Вижте каква леснотийка намерих. :Д

    Чудя се само дали е вкусно...:Д
    такъв фъдж би станал по-вкусен със сухо мляко, кондензираното може да не го насити добре с млечния вкус, т.е. би било по-добре ако може да се прибави сухо мляко към кондензираното

  17. #3317
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Пуешко/пилешко филе от тия, дето ги продават насипни и нарязани, увити около сирене, заковани с клечка за зъби с половинка чери домат
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  18. #3318
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Чудесен и полезен шейк. Слагам кисело или прясно мляко в блендера, добавям 2 супени лъжици сусамов тахан, 2 банана, една - две супени лъжици мед, какао на прах (от истинското, не нескуик), може да се добави и авокадо. Препоръчвам на хората, които тренират нещо или тези, които нямат енергия и особено на тези, които нямат навика да закусват сутрин
    А, каква хубава идея да проям тахан. Благодаря, ще го пробвам!

  19. #3319
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    А, каква хубава идея да проям тахан. Благодаря, ще го пробвам!
    Ъъъ, тахан с кисело мляко е ужасна комбинация ;Д Едно, че не е хубаво да се смесват, и второ на вкус.

  20. #3320
    Тази тема ме кара да осъзная, че е крайно време да си купя блендер. А аз много обичам тахан!

    А като видях колко кондезирано мляко и масло сложи тази в шоколода и ми стана лошо. xD
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  21. #3321
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    някой беше хвалил нутри бомбата (nutribullet), с майка ми се чудим, дали да не си вземем на изплащане (ако още се предлага тая оферта)
    вариант е и да си вземем някакъв евтин блендер
    та някакви мнения и препоръки?

  22. #3322
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    и аз още умувам, ама май не е добре евтин блендер- мощността е малка в повечето случаи, не разбива добре съставките и каните понякога са по- слаби

  23. #3323
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    дам и трябва много да го жалиш, че да не се счупи :Д

    аз имам такива наблюдения за съкоизтисквачки
    взеха евтина някаква мои роднини и трябва да режеш плодовете и зелечуците на фини парченца, да отделяш всяка семка и отпадъчен продукт (а то принципно отпадъците си отиват в кутишката за боклуци и може и да не се стараеш толкоз), докато стане сокче е мъка и мирише гадно, мислехме, че само в началото ще мирише (като при подобна нова джаджа), ама и след това си остана миризмата и постоянно изглежда сякаш ще избухне хахах
    докато от фреш бара на братовчед ми се сдобихме със старата им професионална машинка и въпреки че е стара е супер мощна и мели всичко, дори не е нужно да ги чистиш хубаво и може да пускаш и цял морков и ябълка, стига да не е мн широка :д


    ама понякога се налага и с фалшиви дас е справяме, к'во да се прави :д

  24. #3324
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от galaxy29 Виж мнението
    и мирише гадно, мислехме, че само в началото ще мирише (като при подобна нова джаджа), ама и след това си остана миризмата и постоянно изглежда сякаш ще избухне хахах
    Хаха, да! Нашите така успели да прецакат един блендер, сега имат нов, който е някаква много шик джаджа, пак мирише, когато разбиваш продължително нещо. Бях пробвала хумус да направя, минах на пасатора, че ме достраша.

  25. #3325
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от Jaune Виж мнението
    Ъъъ, тахан с кисело мляко е ужасна комбинация ;Д Едно, че не е хубаво да се смесват, и второ на вкус.
    Тахан с кисело мляко не е толкова лошо, колкото си мислиш, ако е хомогенизирано, на вкус поне, комбинацията е идеална за хора, които тренират с цел покачване на мускулна маса, както и за заместител на някакво хранене, понеже таханът е богат на полезни мазнини и протеини, като и има високо съдържание на въглехидрати (хората смесват кисело мляко с мюсли, примерно), а самото мляко е богато отново на белтъчини (протеин), захари (въглехидрати) и мазнини (тук вече съм чувал всякакви спорове относно полезни или вредни са те), прясно или кисело. Та проблем за смесването, освен индивидуалните вкусови предпочитания, аз лично не виждам по никакъв начин, освен, че млякото притъпява леко горчивия вкус на тахана и го смекчава. Сусамовият тахан практически представлява смлени зърна от сусам, както би си сложила примерно сусам в млякото, разлика няма.
    Сусамовият тахан е хубав и като закуска с мед в пропорции 1:1, може да се добави и пчелен прашец, което го прави изключително енергийна закуска.

    Относно блендерите. За мен лично, един хубав блендер означава блендер, който да е в състояние за минимално време да ми направи шейк, в който може да има и твърди частици (ядки, лед и прочее), без да му се износи бързо каната и да му се захаби бързо ножа. В този ред на мисли блендер под 300 вата за мен не върши работа. Този вкъщи е 350 вата и засега няма и драскотина по каната, а меля доста работи с него. Ако говорим за цени, скъп или евтин блендер е относително понятие, така че ако някой иска да бъде насочен към даден продукт, хубаво е да каже до какви пари го търси, защото например за мен може блендер от 80 лева да е ок, за друг от 200, за трети от 50 и прочее. Отворих оня сайт за техника, дето вчера имаше черен петък (не му правя реклама, просто там ми е най - удобно да правя справка за цени) и от разгледаните от мен всички блендери, най - доброто съотношение между ниска цена и качество, беше това http://www.emag.bg/blender-philips-d...0/pd/D09QRBBBM

    А още една рецепта за шейк от мен, то е по - скоро смути - без значение какъв плод, който на английски завършва на -berry, прясно мляко, малко сметана от флакон, черен шоколад на парченца, мед, по желание канела или джинджифил. Много просто и много вкусно.
    Последно редактирано от prosto_chovek : 11-29-2014 на 16:23
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си