.
Отговор в тема
Страница 61 от 199 ПървиПърви ... 115157585960616263646571111161 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 501 до 1 525 от общо 4966
  1. #1501
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    bloodyF, и аз съм на мнение, че е много по-интелигентна история да вапцам със седефени. Не се занимавам да събирам кофички от кисело мляко, пък да разтварям бои, пък после да изхвърлям.
    Но не ползвам ръкавиците, а найлонови пликчета от супермаркетите- по-удобни са и не се късат, а при смяна на цвета просто взимам ново пликче.
    Яйцата от един цвят суша върху найлоново пликче /иначе се облепят със салфетки или вестник, ако ги суша върху такива/ и после ги прехвърлям в кошничка
    А след приключване на занятието кухнята е в такъв вид, все едно не съм боядисвала яйца.


    PinkPan7her, воистина воскресе! Оплачи се какво стана с плановете.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  2. #1502
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Боите пък ние винаги сме разтваряли в буркани и не сме имали проблеми. Дори първоначално се ядосах, че майка е пратила такава седефена боя и че няма да мога да използвам памук за шарениийки, ама в крайна сметка по друг начин ги нашарихме. Аз миех ръкавиците по едно време, падаше си боята бързо и проблеми нямах. Много бързо ги боядисахме и съм доволна. Пък и приятелят ми за пръв път му беше и много се чуди и смя :Д

  3. #1503
    И ние с такава седефена боя, но пишеше перлена на нея. В последния момент видях как се опитват да отворят боята, мислейки, че вътре има друга опаковчица и ако не бях извикала НЕ! поне 5-6 пъти, щеше да има пролетно пребоядисване.
    Хич не ми харесват тея бои. Ръкавиците ми лепнат по яйцата и се свличат от ръцете ми и в крайна сметка се олепвам много повече, отколкото с нормалните бои, яйцата станаха с цвят на ако и жълтото въобще не се вижда. Освен това въобще нямаше зелено в опаковката.
    Догодина трябва да измислим нещо друго - рисувах по две яйца с лак за нокти и станаха страшно красиви :Д
    Слагахме дантели, но грам не си личат. Правихме няколко с листенце и увито в чорапогащник - те се получиха много красиви.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  4. #1504
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Ооо, при нас пък едно 1/3 от яйцата ни са зелени. Хаха, и жълтите се получиха ярки! Явно зависи много как ги пипаш и какво ги правиш :Д

  5. #1505
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    а пък ще ме учат да правя риба като в nordsee
    и мисля, че досега не съм готвила с риба

  6. #1506
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    bloodyF, и аз съм на мнение, че е много по-интелигентна история да вапцам със седефени. Не се занимавам да събирам кофички от кисело мляко, пък да разтварям бои, пък после да изхвърлям.
    Но не ползвам ръкавиците, а найлонови пликчета от супермаркетите- по-удобни са и не се късат, а при смяна на цвета просто взимам ново пликче.
    Яйцата от един цвят суша върху найлоново пликче /иначе се облепят със салфетки или вестник, ако ги суша върху такива/ и после ги прехвърлям в кошничка
    А след приключване на занятието кухнята е в такъв вид, все едно не съм боядисвала яйца.


    PinkPan7her, воистина воскресе! Оплачи се какво стана с плановете.
    Реших да не меся козунак. Яйцата не станаха изобщо, ама никак. Нямаше агнешко, та пекох пуешко, обаче реших да се правя на Гордън Рамзи, прекалих с виното и ми стана течна манджата. Толкова се усещаше, че чак ми се отврати и не изпих чашата вино към обяда. Пък е готино виното и сама съм си изпивала по бутилка, и то в дни, в които не се напрягам да пия.
    Сдърпахме се с приятелка, завъртя ми тъпи номера... някво никакво ми е такова.

  7. #1507
    Колко е миличка тази тема! <3
    Аз днес на пук на празника цял ден си лежах и спах, а сега цяла вечер ще будувам.

    А иначе се появявам да попитам за изпитани рецепти за домашна пица. Аз все си правя с домати, сирене (или кашкавал??) чедар и български кашкавал. Понякога слагам и гъби. Но ми се иска да опитам нещо ново, но пък в същото време да не е супер странно. Споделете рецепта за пица, която обичате. (:
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  8. #1508
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    http://imgur.com/MiJZKCq
    ето ги наще яйца тая година.

    и козунаците:

    преди печене:

    http://imgur.com/ibYayNM
    http://imgur.com/O63rduY
    http://imgur.com/h0eSjxS

    Доволна съм :Д

  9. #1509
    Домати, гъби, маслини, кашкавал и малко песто
    пицата зависи главно от тестото
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  10. #1510
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    пицата зависи главно от тестото
    Ъъъъ, в това просто няма никаква логика. В Италия толкова пици изядох, до една бяха с еднакво тесто, само пълнежът беше различен.

    Хаяши, мажеш със зехтин и доматен сос, слагаш парчета шунка, гъби, ананас и малко преди да извадиш от фурната, поръсваш с кашкавал. Пица "Хавай" се казва в България, 100% си я чувала

    Аз много обичам с лук, чоризо и домати. Или с три-четири сирена.
    В Италия опитах пица "Капрезе", облизах си пръстите и още размишлявам дали да не омеся едно тесто :д

  11. #1511
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Ъъъъ, в това просто няма никаква логика. В Италия толкова пици изядох, до една бяха с еднакво тесто, само пълнежът беше различен.

    Хаяши, мажеш със зехтин и доматен сос, слагаш парчета шунка, гъби, ананас и малко преди да извадиш от фурната, поръсваш с кашкавал. Пица "Хавай" се казва в България, 100% си я чувала
    чуждопоклонница _)_
    грешиш за тестото или просто не разбираш кво има предвид
    аз обожавам хавайката, само че тия гъби.. не. и тоя кашкавал после.. поркуа ?
    по една случайност нямам снимка точно на хавайката, сигурно щото много бързо ми я унищожават

  12. #1512
    Нямам предвид че някъде ти предлагат да си избираш от различни видове тесто :Д имам предвид, че качеството и вкусът на пицата зависят много повече от блата, отколкото от това, което ще сложиш отгоре. В България не съм намирала пицария с направен по мой вкус блат, защото използват готово тесто и го замесват като питка, а тестото за пица е по-различно.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  13. #1513
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от 102 Виж мнението
    чуждопоклонница _)_
    грешиш за тестото или просто не разбираш кво има предвид
    аз обожавам хавайката, само че тия гъби.. не. и тоя кашкавал после.. поркуа ?
    по една случайност нямам снимка точно на хавайката, сигурно щото много бързо ми я унищожават
    Може и да не разбирам. Прочетох и втория й пост, но... не знам, ние вкъщи си правим тесто за пица в хлебопекарната на специален режим и се получава идеално. В Италия също ядох, не забелязах впечатляваща разлика.

    А гъбите ги има на всяка "Хавай", но може без тях. Виж, кашкавалът е мое изобретение :д

  14. #1514
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    в мойта хавайка ги нема, нема и да ги има

    не съм съгласен за кашкавала, става си перфектно отгоре като го сложиш отначало

    примерно........... готово тесто.. даже блат за пица, едно и също ли е с разточено домашно тесто ? Всъщност тва не е въпрос.

  15. #1515
    Аз си купувам готово тесто за пица от магазина и става чудесно. Различно е от обикновеното тесто.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  16. #1516
    Тук не съм виждала тесто за пица, но съм виждала брашно за пица.
    Пробвай и с парченца нарязан пипер, много обичам.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  17. #1517
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Пък днес направих ето тази торта.

    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...04ecbf59633077

    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...65ba755d0d1c69

    Доста е хубава и ароматна и май добре ми се получи. Единственото, което бих коригирала, е количеството захар в блатовете - малко прекалено сладко ми идва.

  18. #1518
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    мммммммм, ананасова торта
    а пък козунака и яйчицата по-горе, изглеждат прекрасно

  19. #1519
    Салатката от тиквички беше страшно вкусна.На всички им хареса много опредалено ще си запазя рецептата.
    Сега идвам пак да нахалствам.Решила съм да вкарам в менюто си риба и морски деликатеси .Решила съм Събота да правя калмари ако имате идеи пишете.

  20. #1520
    anonymous708973
    Guest
    Панирани едва ли ще искаш, затова с масло. Пиши в гугъл калмари по гръцки.
    Определено добре си решила обаче, адски са вкусни и полезни морските дарова.
    Ако обичаш пушена сьомга, можеш да си правиш чудни салати и wrap-ове с нея.

  21. #1521
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Постепенно започвам да усъвършенствам умението да готвя. Без фурна


    Иначе ако ми се даде рецепта или прочета я прочета някъде. Винаги слагам нещо, което не трябва... Интересното e, че си е пак вкусно
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  22. #1522
    anonymous708973
    Guest
    Ай, домашна страчиатела!

    500 гр йогурт 1.5%
    2 равни супени лъжици захар. Аз използвам обикновена, но с пудра захар даже би станало по-добре.
    50 грама натурален шоколад - моят е 85%. По-добре опитайте със 75%. Вкусът се разгръща, не се изкушавайте да добавяте още! Даже бих казала, че и 40 грама 75%-ов шоколад ще е идеално количество.

    Захарта се разбърква в млякото. Шоколадът се нарязва на ситно, настъргва, начупва, каквото е там (аз взимам парчето шоколад на стайна температура и прокарвам ножа отдолу нагоре в посока към мен. Ако се захване по-малко, става като настърган, както го има по тортите, ако се захване по-голямо парче - тоест, "лентичката" която режем, е по-дебела, се чупи и става на ситни парченца. Ама че обяснение, ох). Добавя се и той. Цялото нещо се разбърква и се слага във фризера, като на всеки 45 минути до час се разбърква пак, за да няма кристали. По мое мнение обаче, не чакайте да замръзне напълно, а просто да е силно студено. Консистенцията е идеална, все едно е купено плодово мляко, само дето е с 1.5% масленост, а не с 4.5%, както са масовите. СУПЕРВКУСНО Е!
    Последно редактирано от PinkPan7her : 04-23-2014 на 10:33

  23. #1523
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    вкъщи бяха ни останали белтъци и искаха да направя целувки
    направих по рецептата на супичка и добавих отгоре настъргани орехи, обаче едните ми изгоряха, ядосах се и ги хвърлих в коша :д
    и хич не ми харесват вече, а като мъничка така обичах, прекалено са ми въздушни и сладки


    и четох как се прави домашно датско и бутер тесто... е няма такава занимавка, по-връткаво и от козунака
    като резюмирах на майка ми рецептата, надявайки се да се навие да направи, набързо ме отряза :д

  24. #1524
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    ^на каква темп. ги правиш целувките? Веднъж пробвах и не бяха сполучливи и мисля, че беше заради високата температура.

  25. #1525
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    вкъщи казват, че трябвало да се сушат, но и те не бяха сигурни
    а пък supichka казва, че сушенето не е сполучливо и се пекат на 100 градуса
    е аз ги пекох на 100 и трябва да си се следят
    фурната ни е със секундомер и първите ги бях пуснала за 5 минути, изключиха се, не ми се сториха готови, пуснах ги за още малко, но котето ни се прибра мръсно и подгизнало, трябваше да го къпя и забравих първата тавичка, та затова изгоряха :д
    вторите се получиха обаче

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си