.
Отговор в тема
Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 115
  1. #26
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    злото е проекция не на противоположното на човешките желания, а противоположното на Божията воля.

  2. #27
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    злото е проекция не на противоположното на човешките желания, а противоположното на Божията воля.
    Това са глупости. Божията воля е заобиколно обяснение и събирателен образ на човешките желания и страхове. Кое друго същество в големия необятен свят ако не самия човек би си измислило подобна глупост - че има живот след смъртта, че Бог ни е създал и ни обича, че всъщност това което прави зло на нас е зло за целия свят, че това което правим има значение на вселенско ниво... това са все човешки идеи- създадени от хора за да служат на хора. Нищо божествено в тях. Също както и концепциите за добро и зло.

  3. #28
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    Това вече е въпрос на вяра и любов към Бога. Какво ще е отношението му към Бога всеки човек сам си го решава (свободна воля)....................

  4. #29
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    "Бог е мъртъв" - Фридрих Ницше

  5. #30
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    и кво сега, опитваш се да ме впечатлиш ли?

    "И рече безумец в сърцето си: няма Бог" - на Фридрих Ницше пра-пра дядо му.
    Последно редактирано от defender : 11-29-2012 на 11:46

  6. #31
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Оффф закво изобщо се опитвам да ти обяснявам. Ти си промит мозък, вярваш си в някакви прости взаимовръзки и разделения на света. И не виждаш че тези прости обяснения са всъщност създадени изцяло в твоя полза, да ти служат на теб и твоята психика. И те разбирам. Защо ти е да се отказваш от една лъжа, когато тази лъжа ти върши чудесна работа..... Но за да откриеш някаква истина, трябва да си готов да жертваш част от себе си, да си събориш къщичката от карти която наричаш свое битие, а за това се изисква смелост и поемане на отговорност. Никой не иска да поеме отговорност за собствените си действия и мисли - затова постоянно ги приписва на някакво външно явление - дали ще е друг човек, дали ще е обществото, дали ще е Сатаната - няма значение.
    Последно редактирано от Doom_Stalker : 11-29-2012 на 11:59

  7. #32
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    Но за да откриеш някаква истина, трябва да си готов да жертваш част от себе си, да си събориш къщичката от карти която наричаш свое битие, а за това се изисква смелост и поемане на отговорност.
    християните точно това правят, пише си го и в Библията.

  8. #33
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    християните точно това правят, пише си го и в Библията.
    Те го правят ама ти не го правиш. Вместо това взимаш идеята и я привеждаш отново под малките си разбирания за света. Защото ти не искаш Истината, не искаш Бог ... ти искаш да си "образ и подобие". И това всъщност се отнася за всички последователи на някаква истина, водач,Бог ... те искат да се изживяват като истинското и божественото, затова целят да го изкопират, да му вземат всичките качества и да ги припишат на себе си - и така и те да се изживяват като истина и Бог. Но чрез подражание и преструване не се става Бог, и не се достига до същината на нещата. Ти си оставаш просто образ и подобие. И отново гледаш другите Богове и истини през призмата на мравешкото(детското). Вечно с цел да му подражаваш и да се изживяваш като него.

  9. #34
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ние подражаваме не защото сами по себе си искаме да ставаме Богове, а подражаваме защото Бог изисква това от нас, а не за да угодим на себе си.

    ПП:толкова си неинформиран, ама иначе много ти знае балалайката............. вижда се че цялото ти знание за християнството се заключава в някакви си твои си съчинение и философии за него и почти нищо по същество................. но ти с вярваш.
    Последно редактирано от defender : 11-29-2012 на 12:33

  10. #35
    Супер фен Аватара на Incadeptus
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 425
    Цитирай Първоначално написано от Verminaard Виж мнението
    А най-забавното е че от всичките изброени видове 'сатанисти' само последователите на Луциферианизма попадат в тая графа.И отделно ти както си го написала излиза 'луциферство' а такова нещо няма.Какво общо имат паганистите и 'антибуди'-те със сатанизмът? Отделно да не говорим че некромантиката няма нищо общо със теистичният сатанизъм а си е подразделение на хаос магията.

    Сега по темата.Въпреки легионите от пишман-сатанисти да твърдят обратното, обърнатият кръст си е чист християнски символ и няма абсолютно нищо общо със Сатанаил.Петровият кръст произлиза от Ориген Александрийски който разпъва св.Петър надолу с главата и е символ на мъченията на Петър на кръста.Да носиш обърнат кръст и да разправяш че си сатанист е същото като да носиш нормален кръст и да викаш че си антихриста - безсмислено и безумно е.
    Отделно, обърнатата пентаграма също не е чист сатанински символ а се използва за фокус при черни магии. От там се приобщава като сатанински символ защото се използва при повечето им инвокации.

    Тия дето се обличат в черно за идеята, носят обърнати пентаграми и кръстове, гледат на умряло и си припяват 'хейл сейтън' със любимата им блек метъл банда от балкана са точно толкова близо от сатанизма колкото и Хитлер е бил виетнамец.
    Another wizard?That's awesome.Are you really A wizard.Браво браво браво


    Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.

  11. #36
    Супер фен Аватара на Incadeptus
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 425
    "The dead is just another path that we must take"-Гандалф Белият


    Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.

  12. #37
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    абе Магьосник, астралните пичове вярват ли Бог бе?

  13. #38
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ние подражаваме не защото сами по себе си искаме да ставаме Богове, а подражаваме защото Бог изисква това от нас, а не за да угодим на себе си.

    ПП:толкова си неинформиран, ама иначе много ти знае балалайката............. вижда се че цялото ти знание за християнството се заключава в някакви си твои си съчинение и философии за него и почти нищо по същество................. но ти с вярваш.
    Глупости, всяка религия или идеология се базира на тези неща за които говоря. Никой не иска да подражава на Бог заради самия Бог и заради самото добро. Самата идея на подражанието е човека да се изживява като нещо което не е. Човекът сътворява всичко това, а действията му са провокирани от несъзнателни мотиви. Зад всяко нещо си има мотив, и в повечето случаи този мотив се крие в самия човек - не в Бог, не в идеологията, не в религията, не в каузата. Така че в съзнанието си ти може да почиташ Бог защото вярваш в него и смяташ че така трябва... Но ако се само-изследваш на по-дълбоко ниво ще откриеш че това съвсем не е така. Сега като гледам на моята вяра в нацизма и в другите простотии в които сляпо съм вярвал, откривам именно тези неща. Всяко мое подражание е било израз на компенсиране на някакво несъвършенство. И с повечето хора също е така.

    Децата подражават на родителите си, а "малките" хора подражават на "големите".
    Последно редактирано от Doom_Stalker : 11-29-2012 на 12:44

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ами за мен душите на хората са болни и пътя е само един за тяхното оздравяване: "Аз съм пътя и истината и живота" - нали знаеш Кой го е казал.

    ако си болен и не искаш да ходиш на лекар, това не означава, че си "голям",
    а повече означава, че си горделиво-тъп.

    ПП: както казах вече всичко си въпрос на вяра.
    Последно редактирано от defender : 11-29-2012 на 12:57

  15. #40
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Пълен ретард.... Абе ти на колко години си?

  16. #41
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    щом свалям Скарлет не съм на толкова малко.....

  17. #42
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Е тя Скарлет е на 16. И доколкото съм чувал от нея, ти си на 15, може би на 16.

  18. #43
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    да бе, според мен е по-голяма, е тогава ша е чакам да стане на 18 и ше ходя да я крадЪ.

    ПП: Дано да нямат куче..... да не вземе да ме ухапе.
    Последно редактирано от defender : 11-29-2012 на 13:11

  19. #44
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    да бе, според мен е по-голяма, е тогава ша е чакам да стане на 18.
    Не виждам никакъв проблем в това че е на 16.


    И само да ти кажа, не мисля че тя има някакъв интерес към теб.

  20. #45
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    що, да не се е влюбила в тебе и да си ходите на кафе скришно. ....................... .

  21. #46
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    що, да не се е влюбила в тебе и да си ходите на кафе скришно. ....................... .
    Не, обаче тя ми разказа за теб. Че си 15 годишен хлапак и т.н.

  22. #47
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    оооооо, разказвала е за мен...................... така се почва.

    Другия път като си говорите, да и кажеш хубави работи за мене.

  23. #48
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    оооооо, разказвала е за мен...................... така се почва.
    Не бе, писахме си в скайп и аз споменах че си ретард и много ме дразниш. И тогава тя ми каза че миналата или по-миналата година, аз като не съм бил в този форум, са те разкрили че си просто пубер. Иначе изобщо не те е споменавала. Затова ти казах че не се интересува от теб. Та кой би се интересувал от ретард? Особено пък от такъв като тебе дето се прави на сваляч( да, твърде очевидно е и честно казано изобщо не ти се получава)

  24. #49
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    аха, значи на тебе ти го е дала скайпа, а аз като й го поисках не ми го даде.

  25. #50
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Не знам, не искам да говоря повече от нейно име. Нито пък да тълкувам действията й.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си