.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496

    Question Анти-вирусна програма+регистър

    Така, първо да си извиня, сигурна съм, че има и други такива теми, но не знам дали е от сайта или от браузъра ми, не мога да търся теми (дава ми грешка, ако е от значение).. Искам да попитам за добра антивирусна програма и за програма за почистване не регистрите от грешки.. Значи имах проблем с компютъра, че на моменти ми се изключваше екрана, застива и след това става черен за 5-6 секунди и после всичко си върви, главно като отварях Youtube. Установих, че е вирус, който обаче Windows Defender, Microsoft Security Essentials и Avast! не засичаха.. За това вчера си преинсталирах ОС-то, а и по още една причина - Уиндоуса ми не е купен, дръпнала съм го от нета, та след месец ползване на Microsoft Security Essentials програмата засече, че ОС-то ми не е genuine..
    Засега съм си свалила Avast!, регистрирала съм се за година безплатно ползване.. Освен това свалях нещо и с него ми се дръпна PC Tools Registry Mechanic. Намерих кейгън, с който го регистрирах за постоянно; на първото сканиране ми намери около 300 грешки и ги поправи.. Искам да попитам за тази програма специално какво точно прави, тъй като не съм я ползвала преди.
    Та има ли нужда да свалям още нещо, преди време ползвах AVG, но тази програма за мен нищо не прави, никога нищо не намираше, същевременно го сканирах с Windows Defender, който ми намери 3 вируса.
    Това с антивирусната е първо, трябва ми и програма за почистване на регистъра от грешки. Ползвам от край време CCleaner, не знам дали нещо върши, но приятел ми каза, че програмата само пренарежда файловете. Затова искам да попитам дали да търся програма за почистване на регистрите или CCleaner е достатъчна..
    Знам и че не трябва компютъра да се пренатрупва с анти-вирусни, а и аз не искам да го правя, трябва ми само една, която върши работа. Благодаря предварително!
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    най-добрата антивирусна за мен е norton, а най-вече internet security версията(nis), обаче може да не открие определени malware, но пък може да се комбинира успешно с malwarebytes anti-malware и др. подобни, относно регистри чистачите, те са много полезни при възникване на бъгове при инсталация или деинсталация на софтуер, а също и за ускоряване на системата, освен ccleaner и registry mechanic, която е една от най-добрите програми за почиставне на регистритата, много успешна е и wise registry cleaner, а колкото за грешката при търсене на темите, при мен ми показва това съобщение:

    "connection to localhost:9312 failed (errno=111, msg=Connection refused)"

    може и да я има при всички юзъри
    Последно редактирано от npp : 01-01-2013 на 12:45

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Благодаря много за отговора, ще погледна програмите, които спомена!
    Колкото до форума - да и на мен ми излиза същото.. :/

    А за да не правя нова тема.. Имам един малък проблем с Bookmarks в браузъра ми (SRWare Iron). Преди да си преинстална ОС-то запазих на външна памет някои неща (снимки, филми, музика и т.н.), заедно с тях и Bookmarks.bak файла от старата ОС от папката на браузъра с всичките Bookmarks (тъй като са прекалено много и няма начин да ги вкарвам на ново едно по едно) Затова сега искам да ги сложа в сегашния SRWare браузър, но нещо не става.. Смисъл отварям с Notepad файла със старите ми Bookmarks, копирам садържанието и го поставям в два файла: Computer\C:\Users\Anna\AppData\Local\Chromium\User Data\Default\Bookmarks.bac и Computer\C:\Users\Anna\AppData\Local\Chromium\User Data\Default\Bookmarks (няма разширение, на Type ми дава само File) Заменям всичко, запазвам ги, ресвам браузъра и.. Не се появяват.. Отново отварям двата файла. Копираното садържание стои само в Bookmarks.bac файла, а в другия файл, само Bookmarks, си стои старото садържание, все едно не е променяно.. Пробвах да го заменя наново и да ресна целия комп, пак нищо не става.. Някакви идеи как да го оправя?! Благодаря
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    няма ли функция backup и restore за bookmarks в браузъра?!, по принцип най-лесно е с нея

  5. #5
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    най-добрата антивирусна за мен е norton, а най-вече internet security версията(nis), обаче може да не открие определени malware, но пък може да се комбинира успешно с malwarebytes anti-malware и др. подобни, относно регистри чистачите, те са много полезни при възникване на бъгове при инсталация или деинсталация на софтуер, а също и за ускоряване на системата, освен ccleaner и registry mechanic, която е една от най-добрите програми за почиставне на регистритата, много успешна е и wise registry cleaner, а колкото за грешката при търсене на темите, при мен ми показва това съобщение:

    "connection to localhost:9312 failed (errno=111, msg=Connection refused)"

    може и да я има при всички юзъри
    Нова Година дойде, а простотията ти продължава да е все същата.
    CCleaner е боклук, който се ползва само от идиоти.
    Free версията на Аваст е десет пъти по-добра от Нортон.
    За региситрите поне малко образованите ползват CleanMyPC - Registry Cleaner, ти обаче не си от тях, кефиш се на боклуци.

  6. #6
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от AniBG Виж мнението
    Така, първо да си извиня, сигурна съм, че има и други такива теми, но не знам дали е от сайта или от браузъра ми, не мога да търся теми (дава ми грешка, ако е от значение).. Искам да попитам за добра антивирусна програма и за програма за почистване не регистрите от грешки.. Значи имах проблем с компютъра, че на моменти ми се изключваше екрана, застива и след това става черен за 5-6 секунди и после всичко си върви, главно като отварях Youtube. Установих, че е вирус, който обаче Windows Defender, Microsoft Security Essentials и Avast! не засичаха.. За това вчера си преинсталирах ОС-то, а и по още една причина - Уиндоуса ми не е купен, дръпнала съм го от нета, та след месец ползване на Microsoft Security Essentials програмата засече, че ОС-то ми не е genuine..
    Засега съм си свалила Avast!, регистрирала съм се за година безплатно ползване.. Освен това свалях нещо и с него ми се дръпна PC Tools Registry Mechanic. Намерих кейгън, с който го регистрирах за постоянно; на първото сканиране ми намери около 300 грешки и ги поправи.. Искам да попитам за тази програма специално какво точно прави, тъй като не съм я ползвала преди.
    Та има ли нужда да свалям още нещо, преди време ползвах AVG, но тази програма за мен нищо не прави, никога нищо не намираше, същевременно го сканирах с Windows Defender, който ми намери 3 вируса.
    Това с антивирусната е първо, трябва ми и програма за почистване на регистъра от грешки. Ползвам от край време CCleaner, не знам дали нещо върши, но приятел ми каза, че програмата само пренарежда файловете. Затова искам да попитам дали да търся програма за почистване на регистрите или CCleaner е достатъчна..
    Знам и че не трябва компютъра да се пренатрупва с анти-вирусни, а и аз не искам да го правя, трябва ми само една, която върши работа. Благодаря предварително!
    Сложи още 5 АВ, за да спиш спокойно, а не си прави труда да научиш как се ползва Аваст, за да се оправдаваш, че тя не била намерила нещо си.
    Сканира се преди стартирането на Уиндоус(не знам как по-разбираемо да го напиша) , а не се сканира папка, дял от харда и т.н.

  7. #7
    Супер фен Аватара на MrCreeper
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 122
    Точно така, когато си включваш компа антивирусната сканира харда и след това се зарежда виндовса, напълно подкрепям мнението ти
    Don't hate the hacker,
    hate the code!

  8. #8
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от MrCreeper Виж мнението
    Точно така, когато си включваш компа антивирусната сканира харда и след това се зарежда виндовса, напълно подкрепям мнението ти
    Без тоя емотикон щях да се заблудя, че имаш някви минимални знания, за твое съжаление не си успял да го напишеш правилно, защото АВ не сканира харда и не зарежда Win след това.

  9. #9
    Супер фен Аватара на MrCreeper
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 122
    Да вярно, реално погледнато и като проверяваш харда за лоши сектори, то всъщност не го проверява него, а просто гледа дали има някви боклуци по пистите :Д

    Ама нищо, то като си пуснеш антивирусната да ти сканира харда, тя в никакъв случай не проверява как действат програмите и файловете, които имаш :Д
    Don't hate the hacker,
    hate the code!

  10. #10
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Хард и дял не е едно и също, ти си го мисли за такова.

  11. #11
    Супер фен Аватара на MrCreeper
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 122

    Аз бъркам дял с хард, а?
    Като ти казвам, че се сканира целия хард, имам в предвид, че се сканира АБСОЛЮТНО целия хард диск.
    Don't hate the hacker,
    hate the code!

  12. #12
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Вземи да се върнеш в първи клас, за да научиш основните неща, че само смях ми правиш с глупостите си.

    http://prikachi.com/images/763/5687763N.jpg

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Нова Година дойде, а простотията ти продължава да е все същата.
    CCleaner е боклук, който се ползва само от идиоти.
    Free версията на Аваст е десет пъти по-добра от Нортон.
    За региситрите поне малко образованите ползват CleanMyPC - Registry Cleaner, ти обаче не си от тях, кефиш се на боклуци.
    ccleaner е добра програма за почистване, и то най-вече защото не предизвиква бъгове за разлика от други макар и считани за най-добри, но за почистване на регистъра по-добри са registry mechanic и wise registry cleaner отколкото ccleaner, аваст е добра антивирусна, но norton е много по-добра по отношение на стабилност, превенция и защита в реално време

  14. #14
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ccleaner е добра програма за почистване, и то най-вече защото не предизвиква бъгове за разлика от други макар и считани за най-добри, но за почистване на регистъра по-добри са registry mechanic и wise registry cleaner отколкото ccleaner, аваст е добра антивирусна, но norton е много по-добра по отношение на стабилност, превенция и защита в реално време
    Да си копи/пействам копирания от теб мой пост, за да не се налага пак да пиша същото ли ?
    CCleaner е боклук, който е по-вероятно да прееебе ОС, а не да имаш полза, Нортън е същата простотия, registry mechanic и wise registry cleaner са много по-назад по добре свършена работа от CleanMyPC Registry Cleaner.
    С Аваст съм от три години, тегля кракове, пачове и кейгъни с месеци преди да се пуснат по тракерите, проблеми не съм имал.

  15. #15
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Да си копи/пействам копирания от теб мой пост, за да не се налага пак да пиша същото ли ?
    CCleaner е боклук, който е по-вероятно да прееебе ОС, а не да имаш полза, Нортън е същата простотия, registry mechanic и wise registry cleaner са много по-назад по добре свършена работа от CleanMyPC Registry Cleaner.
    С Аваст съм от три години, тегля кракове, пачове и кейгъни с месеци преди да се пуснат по тракерите, проблеми не съм имал.
    И ти си боклук, но спрях да ти го натяквам нали?
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  16. #16
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от MaGuSs Виж мнението
    И ти си боклук, но спрях да ти го натяквам нали?
    Защото не можа да го докажеш, а ми харесва как наричайки боклук някоя програма, ти се приемаш за такъв, защото си бил достатъчно глупав да я ползваш.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Ок значи си оставам с Аваст..

    И последно ми трябва помощ за още нещо - постоянно ми дава, че имам разни ъпдейти и прочее, но от както съм с тази ОС (Windows 7 Snow Leopard, което прониципно би трябвало да е по като ОСто на Епъл, но на мен си ми излиза всичко като на 7) постоянно ми дава, че не мога да инсталирам Service Pack 3, заради липсващи файлове, предполагам, защото системата не е Ultimate.. Та има ли някакъв начин да изтегля тези въпросни файлове, за да го дръпна или изобщо няма смисъл и мога да си карам без него..!?

    Едит: Колкото до браузъра, именно след backup and restore това ми се прецака.. За това преинсталирах браузъра..
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  18. #18
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от AniBG Виж мнението
    Ок значи си оставам с Аваст..

    И последно ми трябва помощ за още нещо - постоянно ми дава, че имам разни ъпдейти и прочее, но от както съм с тази ОС (Windows 7 Snow Leopard, което прониципно би трябвало да е по като ОСто на Епъл, но на мен си ми излиза всичко като на 7) постоянно ми дава, че не мога да инсталирам Service Pack 3, заради липсващи файлове, предполагам, защото системата не е Ultimate.. Та има ли някакъв начин да изтегля тези въпросни файлове, за да го дръпна или изобщо няма смисъл и мога да си карам без него..!?

    Едит: Колкото до браузъра, именно след backup and restore това ми се прецака.. За това преинсталирах браузъра..
    Дай информация за годината, от която идваш, защото за седмицата има само SP1(сервизен пакет 1) , а след 2-3 години е възможно да стигнат до SP3.
    Tи тая с Mac ли беше ? Друга причина да слагаш тоя SnowLeopard не виждам.

    Или си сложила това, което също е пълна глупост
    http://www.mascobz.com/best-snow-leo...for-windows-7/
    Последно редактирано от papugai : 01-02-2013 на 20:31

  19. #19
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Не съм с Мак, лаптопа ми е на Compaq. Ами принципно би трябвало да изглежда така, но всъщност не баш.. Излиза си ми като на Уиндоус 7 Ултимейт, само дето зареждащия екран е различен. А причината до го сложа е тъй като, когато си взех лаптопа (преди около 2 години), имах проблем с boot на дисковете, и първоначално единствената ОС, която тръгна беше Убунту, след което тази.. Затова си останах с нея. А това с SP3 си ми го дава откакто си инсталирах системата.
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  20. #20
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Може да не си със седмицата, а с XP, koйто е пипан от някое некадърно детенце. Друга причина да ти дава нещо несъществуващо няма.
    Има ъпдейти, не цял пакет, дори е възможно точно това недоразумение с тема на Mac да е правило всичките ти проблеми.

  21. #21
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Ами не знам, може би наистина това с Мак да е проблема.. Тогава откъде мога да си изтегля Уин 7 Ултимейт да си го кача на диск и да си го инстална без проблем, тъй като имам една друга 7-ца, но тя не тръгва автоматично.. Мой познат я инстална като сложи диска и го отвори през My Computer и го икстратна в Iso и някак си го подкара.. При мен обаче не стана. :/
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  22. #22
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Твоят познат не е направил нищо, на диска е в iso формат, може да се отвори лесно, но не и да се инсталира.
    Щом знаеш как става, не знам защо имаш проблем.
    http://nnm-club.ru/forum/tracker.php

  23. #23
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Ами не, проблемът е, че диска не иска да тръгне при рестартиране на компютъра, за да започне инсталацията.. Това не знам как да го оправя и изобщо как да го инсталирам..
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

  24. #24
    Супер фен Аватара на MrCreeper
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 122
    Ето ти Windows 7 Ultimate x64
    С това се активира.
    Ето с какво да запишеш на диск IMGBURN
    Работи се доста лесно с програмата и е малка.




    Тук гледаш скоростта да е около 2, не е желателно да е по-голяма, за по-малка няма да навреди, но отнема много време.



    След това следваш
    тези указания, имай на предвид, че бутона за влизане в BIOS може да е и Delete
    Don't hate the hacker,
    hate the code!

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 496
    Страшно благодаря!! Ще се опитам да го направя днес следобяд, надявам се да нямам проблеми.

    Едит: А трябва ли да правя това с BIOS-а смисъл не ми е много ясно там как действат нещата, а ме притеснява да не направя нещо, дето не трябва..
    Последно редактирано от AniBG : 01-03-2013 на 10:17
    Женско съм!
    Цитирай Първоначално написано от Ванката
    Депресиращо си тъп бе, Саше!
    ^^

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си