.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Голям фен Аватара на Slobbery
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    617

    Възпален лимфен възел

    Здравейте,възпалил ми се е левият лимфен възел на врата и ме наболява при допир доста,знаете ли някакво ефикасно и бързо лечение,понеже не искам пак да тормозя майка ми,че ми има нещо,защото тя е много стресирана отностно здравето ми..
    Последно редактирано от Slobbery : 01-08-2013 на 00:18

    ~

  2. #2
    Това възпаление може да се дължи поради много причини. Така или иначе трябва да се консултираш с лекар.

  3. #3
    Възпалението,може да е от много неща,по-добре се консултирай с лекар

  4. #4
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Възпален лимфен възел говори, че в близост развиваш инфекция - ухо, гърло, нос, зъб. Обърни си внимание дали другаде нямаш проблем. Лимфният възел няма как да ти намалее и да спре да те боли от само себе си - той не е болен, за да оздравява.
    Единственото заболяване на самите лимфни възли е онкологичен проблем - много рядко срещано.

  5. #5
    Голям фен Аватара на Slobbery
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    617
    Той се пооправи уж...
    Към mimsssssss,преди две-три години мисля ,че боледувах от одобна болест,която ми се получи след одраскване от котка,подуха ми се лимфните възли и казаха ,е е някаква болест,на която вече не и помня името(беше фелиноза мисля,но не съм сигурна),но тогава дори не успяха и да докажат ,е е това,защото беше много рядко срещано в България
    Последно редактирано от Slobbery : 01-09-2013 на 15:04

    ~

  6. #6
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Виж сега - все едно си удряш капачката и ти се подува цялото коляно. Нещата са свързани. Ако ти е паднала пломба и ти забира зъб е възможно да ти се подуе бузата/врата/лимфният възел. Може да имаш гнойна ангина, червено гърло или нещо си друго. От лимфните възли се произвеждаха едни забравих ги на бг, които атакуват инфекцията и самите те са като филтри и се възпаляват. Единствената болест на самият лимфен възел казах вече е рак. Ако лимфният възел е с топчеста структура, не много мек и с бутане с пръст се мести - имаш инфекция. Иначе ако е срасната тъкан, твърда и болезнена, неопределена дали е топче, а цялостна маса е рак.
    Прегледай си местата с други лимфни възли, ако ти е само на врата - отиди на уши, нос, гърло или при личната. Ама личната ще ти изпише Б комплекс и най-много някви кръвни да ти пусне...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си