.
Отговор в тема
Страница 51 от 61 ПървиПърви ... 41474849505152535455 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 251 до 1 275 от общо 1524
  1. #1251
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Аз пък си взех една книжка на Букай от библиотеката и една на Джон Грийн. Да видя втория защо някои го харесват, а някои пък въобще. А първия... защото скоро нищо негово не съм чела.

  2. #1252
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    прочетох "Мол Фландърс" на Дефо. честно казано започнах я, защото самата книга по много интересен начин попадна у мен, едно момче я намери на будката до нас и ми я подари преди година :Д не съм очарована от книгата, лесно се чете, ама всичките тия мъже, любовници, кражби.. наистина може да представя живота тогава, ама не ме грабна.
    сега си препрочитам "Монахът, който продаде своето ферари" и започвам да следвам уроците там за да си въведа малко баланс в живота, нужен ми е.. :3

  3. #1253
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Някой има ли Сто години самота за киндъл (azw, mobi) на английски?

  4. #1254
    Аз пък оня ден бях в София и си купих от книжарницата в The Mall три стихосбирки на съвременни български поети. Става въпрос за "Няма места за сбогуване" на Иван Брегов, "Прах и драскотини" на Александър Байтошев и "Никол слиза по стълбите" на Димитър Ганев. Не съм ги прочела още, но от това, което погледнах, може би третият автор ми допада най-много.
    Взех си и една книжка с разкази на Стивън Кинг, Джордж Мартин и Дан Симънс - Dark visions. Още не съм я отваряла.
    Иначе сега чета "Парфюмът". Засега ми харесва, но съм още съвсем в началото. Ще се изкажа по-подробно, когато я прочета.

  5. #1255
    Повече от фен Аватара на dark_angel3
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    410
    Цитирай Първоначално написано от Colouring Виж мнението
    Ох, хора, направо ме е срам, че не се включвам в тази прекрасна тема, ама нямам никакво време да оставя по някакъв по-смислен коментар. :@
    Доста интересни книги сте обсъждали. Някои съм ги чела, други не, но ми влезнаха 1-2 в списъка.

    Понеже скоро виждам, че сте коментирали Спаркс. Ох, на мен също ми е много сладникав. В смисъл, понякога като че ли съм в настроение за такива истории, ама предпочитам да гледам някакъв филм като екранизираните по книгите му, отколкото да седна и да прочета някоя негова книга. И въпреки че A walk to remember съм я чела, предпочитам филма.

    Относно "Преди да умра" - изобщо не ми хареса. Доста я хвалят и макар да има малко по-остър език, мисля, че е подходяща за възрастова група около 15 години. Не знам, не ме впечатли. Разминавах се с героинята по доста параграфи и не ми допадна мисленето й на доста неща. Абе, средна работа. Съжелавам, че съм си дала парите за такова четово, вместо да си купя някоя по-стойностна книга.

    Игрите съм ги чела и трите книги. Първата е доста добра, втората става, третата не чак толкова. Книги като тези стават за убиване на време, ако си се докоснал до истинската литература, няма да ти влезнат в списъка с любими. Това не означава, че не си струват четенето обаче. Интересна е трилогията, става за убиване на време, даже първата книга трудно може да се остави.

    Скоро и аз ще си набавя някоя книга на Бредбъри, защото "Вино от глухарчета" много ми допадна и искам да се запозная по-обстойно с творчеството му.

    Аз лично съм като че ли най-голям почитател на книги като "Брулени хълмове", "Джейн Еър", "Отнесени от вихъра", като наи-най любима ми е "Гордост и предразсъдъци". Джейн Остин е прекрасна. <3
    Не съм съгласна за Игрите, че са убиване на време.. В тях има много смисъл и има за какво да се замислим, определено не са загуба/убиване на време.
    Отностно класиката, аз също съм голям почитател.. Но не мога да се характеризирам като най-най, защото има мн други хора, които са фенове.

    И за да не е спам ;д, когато мога ще напиша това онова, че в момента предстоят изпити ;Д

  6. #1256
    Тъжна съм. Купих си някаква книга на намаление от Гринуич. И след това осъзнах,че всъщност е първата книга от поредица, дотук ок. Прочетох я и естествено не беше довършена,защото нали е поредица. Може да се каже,че ми хареса.
    И след това разбах че втората част я няма преведена на български (всъщност втората част е трябвало да се изаде Октомври 2012). нп.

  7. #1257
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от x7aZzy Виж мнението
    Самота, че и стогодишна. Как да устои човек.


    Аз съм гледала филма "Любов по време на холера", не знам дали е по книгата, но много, много ми хареса и ме докосна. Сега дори не си спомням нищо, само една сцена, обаче помня емоцията... страхотен филм.

    Чела съм "Преди да умра", като бях на.. 16-17, не ми допадна. Не очаквах толкова плоски разсъждения от човек в такава драматична ситуация. Не я дочетох даже.
    Което ме връща към "Яж, моли се и обичай", където бях стигнала до частта с "моленето", ама ми писна. Учителка, която много уважавам, ми подари книгата, та мисля да й дам втори шанс

  8. #1258
    Мега фен Аватара на Colouring
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    4 269
    Не знам дали сте я коментирали по-напред, ама сега ще се опитам да си намеря "Крадецът на книги". Пак направих грешката да гледам филма, но ужасно много ми хареса и ТРЯБВА да прочета и книгата!

  9. #1259
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Коментирала съм я, да. Остава една от любимите ми книги, а филма не мога да се накарам да го гледам, просто защото знам, че ще си изплакна очните ябълки със солена вода.

    Бррр.

  10. #1260
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    “A human doesn’t have a heart like mine. The human heart is a line, whereas my own is a circle, and I have the endless ability to be in the right place at the right time. The consequence of this is that I’m always finding humans at their best and worst. I see their ugly and their beauty, and I wonder how the same thing can be both. Still, they have one thing I envy. Humans, if nothing else, have the good sense to die.”

    Markus Zusak, The Book Thief

  11. #1261
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    ^Само на мен ли ми се стори, че половината от книгата не присъстваше във филма? Почнах да я чета с прекалено големи очаквания и някак си останах малко разочарована. Не казвам, че не ми харесва, просто.. търсех нещо повече. След време сигурно ще и дам втори шанс, сега ще отлежава малко на рафта

  12. #1262
    Мега фен Аватара на Colouring
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    4 269
    Поръчах да ми я донесат в книжарницата, че я нямаше и другата седмица вече ще я започна.
    Дотогава - 1984 на Джордж Оруел. Отдавна й се каня, сега я намерих и ще й дам шанс.

  13. #1263
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    ^Коментирала съм я, да. Остава една от любимите ми книги, а филма не мога да се накарам да го гледам, просто защото знам, че ще си изплакна очните ябълки със солена вода.

    Бррр.
    И аз съвсем наскоро си купих "Крадецът на книги", но още не съм я почнала. Когато ми свършат изпитите ще я подхвана. Сега завършвам "Ана Каренина" - много бавно се чете, много подробности, терзанията на Левин взеха вече да ме дразнят , но като цяла хубава книга!

  14. #1264
    Up.
    Днес прочетох "Никол слиза по стълбите" на Димитър Ганев. Той е на 22 години и това е дебютната му стихосбирка. Горещо я препоръчвам, невероятна е. Това са любимите ми стихотворения:

    ***
    А беше февруари (аз помня), студът
    отвън ми беше тесен,
    четирите стени на нощта не ме
    побираха, а в ъглите им намирах
    праха от собствения си разпад и го
    слагах под килима. Опитвах
    да живея със себе си, със студа
    и със стените, и с чашата, по чийто
    ръб следите от червилото
    ти бавно избледняваха
    също като мен,
    а на дъното й пак аз
    се утаявах
    бавно – аз, твоят недопит
    вчерашен чай,
    изстивам за студа,
    за стените,
    както преди съм
    правил в толкова други
    чаши.

    ***
    Идваш и димът по очертанията ти се стеле,
    наслоява се по белите тапети на стаята,
    по жадните ми бели дробове,
    не съм влюбен в теб, а в спасението, което представляваш и
    което разграфява на квадрати
    белите петна на лудостта,
    останали по мен като
    петна от паднала мазилка.
    Идваш внезапна като утрото, белязало завинаги телата ни
    със зебровата сянка на щорите,
    които забравих да пусна.
    Да те искам, беше въпрос на оцеляване,
    трябваше да си тук като въздуха и времето -
    не ми липсваш, някои чувства са просто от
    разсеяност: продължавам да забравям
    да пусна щорите.

  15. #1265
    Супер фен Аватара на lisi4ety
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Just touched down in London town
    Мнения
    1 320
    Много страдам, че съм в сесия и нямам време за четене на хубава литература Тамън бях хванала 3 книжки ;д

    Цитирай Първоначално написано от Colouring Виж мнението
    Поръчах да ми я донесат в книжарницата, че я нямаше и другата седмица вече ще я започна.
    Дотогава - 1984 на Джордж Оруел. Отдавна й се каня, сега я намерих и ще й дам шанс.
    Обичамобичамобичам <3

    Цитирай Първоначално написано от dark_angel3 Виж мнението
    Не съм съгласна за Игрите, че са убиване на време.. В тях има много смисъл и има за какво да се замислим, определено не са загуба/убиване на време.
    Отностно класиката, аз също съм голям почитател.. Но не мога да се характеризирам като най-най, защото има мн други хора, които са фенове.

    И за да не е спам ;д, когато мога ще напиша това онова, че в момента предстоят изпити ;Д
    "Ако си се докоснал до истинската литература", наистина няма как да са ти любими. Това са не много deep бестселъри, които след време ще бъдат забравени, въпреки че и на мен ми харесаха.

  16. #1266
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    ауе..
    некой да работи в книжарница ?

  17. #1267
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Прочетох "Къде си Аляска?". Бих казала, че това е литература за юноши - нещо от рода на 12-16г. И все пак си мислех, че би могла да ми хареса, доста реклама и' правят хората. Но аз лично останах разочарована. Плоско написана, нямаше почти нищо интересно.
    Сега чета "Петдесет нюанса сиво". Започва обещаващо. Взела съм първата книга от една приятелка, та ако не ми допадне няма да чета изобщо другите две.
    Имам "Гробище за домашни любимци" от известно време и не съм я почнала още, ама сега лятото изобщо време няма да имам, та не знам кога ще е.

  18. #1268
    Супер фен Аватара на sl1nceetoo
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    1 095
    В момента чета горе споменатата "Къде си, Аляска?", идеална е за разпускане и убиване на времето. Последната книга, коята ме докосна и ме държа будна до сутринта беше "Аз преди теб" на Джоджо Мойс. Страхотна е! Ето няколко коментара за нея, които считам за напълно верни...
    - „Необичайна любовна история, която се чете на един дъх!“ Опра Уинфри
    - „Този великолепен роман ще ви върне вкуса към живота – просто трябва да го прочетете!“ сп. Клоузър

  19. #1269
    Чета ''Скарпета'' на Патриша Корнуел, част е от поредицата за Кей Скарпета. Много е приятна, но тази не е толкова криминална, колкото са другите, и затова ми е малко по-скучна. За жалост сега нямам време да чета нещо странично и на практика си е грях, че посягам към друго четиво, а не към някой учебник...

  20. #1270
    Чета на Маркъс Зюсак "аз съм пратеникът" и много ми харесва, даже май повече и от "крадецът на книги".

  21. #1271
    Аватара на AnnieHahha
    Регистриран на
    Jun 2014
    Мнения
    87
    Аз сега около тия изпити не останах с време за четене.
    Иначе съм си приготвила за четене Allegiant,The Fault in our stars.
    Всички други съм ги изчела.. Човек без живот ,лел.
    Препоръчвайте още книги в жанр бестселър или фантастика (но без вампири или върколаци,иу).

  22. #1272
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    В момента чета "Гробище за домашни любимци" и е страхотна. <3 Наскоро разбрах, че близо до училището ми има антикварен магазин, който продавачът от Хеликон ми препоръча. Чудя се дали да отскоча... никога не съм влизала в такъв, но ми е супер любопитно и нищо чудно утре да се отбия. След тази книга мисля да продължа със Стивън Кинг. Осъзнах, че доста лесно се чете, а относно "Крадецът на книги" аз също съм й хвърлила око и се надявам скоро и за нея да намеря време.

    А за Джон Грийн- прочетох всички книги, които са преведени. Не смятам, че са лоши, по-скоро са по-леки, но докато буквално бях зарината с училище, ми се четеше нещо такова- леко и не толкова отвличащо вниманието. От всичките му книги - най-много се смях (дори понякога с глас) на "Множество Катрини" , "Хартиени градове" също е хубава- сюжетът не е толкова заплетен, но ако успееш да вникнеш между редовете, има доста какво да се научи.

    Взех си на Джорд Оруел "Ферма за животни" и се чудя кога да я почвам- прочетох "1984" и ми беше доста интересна, но засега смятам да се придържам известно време към С.Кинг.
    Последно редактирано от Barbie47 : 06-09-2014 на 17:47

  23. #1273
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Книгата на Букай ме изненада този път, въпреки че съм още в началото.
    Засяга теми, които ме вълнуват или по-скоро засягат по един или друг начин. Представя нова гледна точка, която честно казано, не ми харесва много, защото поставя доста неща от ежедневието в неудобната позиция на пълна обреченост. Поне аз така почувствах нещата, но за 40 страници, друго мнение не мога да изкажа.
    Абе, харесва ми.

  24. #1274
    Супер фен Аватара на Cloud9
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    1 256
    Имам идея.понеже нямам пари за книги,а много ми се чете,защо не направим следното-всеки пише какво му се чете и какво има да предложи и ако някой друг има това,което аз търся,например,се свързваме на лично и се уговаряме да си разменим книгите за месец-два.

  25. #1275
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Чета Куджо. Чака ме и Роуз Мадър.

    А ми се чете нещо спиритуално и променящо. Идеи? Препоръки?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си