.
Отговор в тема
Страница 13 от 61 ПървиПърви ... 39101112131415161723 ... ПоследнаПърви
Резултати от 301 до 325 от общо 1524
  1. #301
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Лелеее, не можеше да ме отлепиш от тия книги.
    Жалко, че сега изобщо не чета толкова.

    Мнение за "Майсторът и Маргарита"?
    Много, ама много откачена книга. Реалистична гротеска. Покрай всичките ненормални работи, които се случват, Булгаков вкарва много успешно философските си идеи.
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  2. #302
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Искам един ден да си ни премиер!
    мани, ама както съм се запътила с International Relations with Russian/Scandinavian Studies...

    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Някои още си го искаме това.
    <3

    ПП, защо не четеш сега? Книгите, които изброих са толкова хубави, а има още по-хубави.

    Аз продължавам с шведската книга. Сега се сетих, че и 1984 ме чака да я довърша. Това сигурно са 2-те най-ужасни книги, които съм чела някога по едно и също време. Лош късмет имам. :С Ама как ще нападна моите книжки след като тези бъдат прочетени и изоставени/забравени *протрива ръчички, подхилквайки се*

  3. #303
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    То и аз не чета, главно понеже не ми остава време, рядко се сещам за през свободното ми време, разсейвам се. Иначе ми се иска да чета и аз, колкото четях преди. Все пак в детските ни години малко неща ни бяха в главата, нали? И следователно повече свободно време за четене.
    Ех, знаете ли, искам да дойде лятото - тихо приятно време, без никакъв ветрец, слънчевите лъчи да галят кожата ни нежно, на терасата с книжка в едната ръка, коктейл в другата или там някакво питие; пускаш си музичка и всичко си е на 6 6 6.. Ех!!!

  4. #304
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от ROFLWTF Виж мнението
    Ех, знаете ли, искам да дойде лятото - тихо приятно време, без никакъв ветрец, слънчевите лъчи да галят кожата ни нежно, на терасата с книжка в едната ръка, коктейл в другата или там някакво питие
    Хващала съм тен на терасата, докато чета.
    Обожавам!
    Не мога да чакам чак до лятото обаче. Вече започнах да излизам, когато се постопли малко. Вчера ми отлетяха два часа с книжка в ръка на терасата и кафе на масата пред мен.
    Последно редактирано от xoxi : 03-12-2013 на 12:08
    И спря да се върти за миг земята..




  5. #305
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Ох, аз в България лятото е ужасно да се чете навънка. Толкова задушно, горещо.. илл. В Швеция е готино, защото е 25 градуса, лек ветрец, сядаш върху зелена тревица ^^

  6. #306
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    ПП, защо не четеш сега? Книгите, които изброих са толкова хубави, а има още по-хубави.
    Все си мисля, че нямам време. Вечно или ще излизам, или наистина трябва да уча, или ще изгледам "само още една" серия от любимия си сериал... да беше един, добре щеше да е, ама като всяка седмица излизат по 4-5 серии от сериали, които следя..оф.
    А всъщност сега ми е времето да чета, защото като стана студентка, ептен няма да мога да чета друго покрай тухлите по икономика.

    Ще взема да си направя един амбициозен списък от 100-тина заглавия (засега толкова), иска ми се обаче да е по автори, за да добия трайни и верни впечатления за стил, изказ и т.н.
    Дотук знам, че мнооого се радвам на Джефри Арчър.

    Нещо като: Майсторът и Маргарита, 1984, Фермата за животни - така ли беше заглавието?, Името на розата, Брулени хълмове, На Западния фронт нищо ново, Алхимикът, 11 минути, няколко неща на Хорхе Букай, за да си изградя сама мнението за него и т.н., и т.н.

  7. #307
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Аз имам такъв списък с книги :Д Около 20-30 заглавия вече съм прочела/намерила/купила. А списъкът е правен преди 3 месеца. Супер мотивиращо и готино.

    И мда, Фермата за животни се казва книгата. :Д 1984 ме разочарова, страшно бавно ми върви, в училище семинариумите, които правим пропуснах, защото бях болна често. Ох, книгата ме изморява.

    Не знам, ама аз винаги ще намеря време за книги. Туко що обърнах прекарах 2 часа в учене по история, сега пак чета книга. И аз ще кандидатствам в университет, и аз ще имам доста неща да чета, но пък книжките ми няма да забравя <3

  8. #308
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Пак се включвам.

    Прочетох шведската книга по действителния случай - I skuggan av ett brott (в сянката на едно престъпление). Е, не научих нищо ново около убийството. Авторката просто беше описала гордостта си от това да бъде част от това семейство. Имам чувството, че е написала книгата ей така - за да грабне и някой друг лев. Само генерални обяснения и описания на средата, в която лицата са израснали, както и кратко описание на самите хора и до там. Разочарована съм, едвам я прочетох.

    Почнах да чета The Go-Between, защото най-добрата ми приятелка я чете в часа си по английски, и се нуждае от помощ за есета и други писмени задачи. Книгата до тук мога да кажа, че е интересна - езикът е богат, формален. В книгата the narrator, Леонел (наричан просто Лео) споменава често зодиакалните знаци, символиката зад дадени предмети, както и черна магия и мистисизъм. Няма нужда да споменавам, че аз дълбоко се вълнувам от такива нещица :Д (падам си по митологии, символика, и т.н.) Ще видим по -нататък как ще се развие книгата, но дотук съм наистина доволна.

    При вас как върви?

  9. #309
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Сдобила съм се с няколко нови книжки. "Обичай ме, ако смееш" и "Ало, любов, къде си", които са от колекцията на Cosmopolitan. Хвърлих им едно око и ми се сториха леки, и интересни за четене.

    У-р-а! Виждате ли най-добрата ми приятелка Рейчъл (с нейния тексаски мозък) има страхотна атомно - химична теория за мъжете. Те или са: а) превъзбудени йони, тоест свързват се с друг атом (замайват ви главата), освобождават свободния си електрон (правят секс с вас) и си тръгват напълно заредени; б) благородни газове, тоест не се свързват с никого; или в) ковалентни атоми, които се свързват трайно с друг атом (влюбват се във вас), обменят електрони и създават съвършено стабилна връзка. Идеалният мъж! Идеалната връзка! Дотук чудесен напредък.
    Цитат от: "Ало, любов, къде си".

    Иначе сдобих се още с третата част на Игрите на глада, като след няколко дена ще й дойде реда. Още: "Тайната на имението" на Агата Кристи. Иначе съм си направила един кратичък списък с книги, които искам да прочета. Сред тях е и "Баскервилското куче" и "Граф Монте Кристо".

  10. #310
    anonymous708973
    Guest
    Че тия неща на космополитън заслужават ли да бъдат наречени книги? Ако ти се чете нещо с много секс, бая любовни романи с развитие в 17-18 век са ми минали през ръцете Далеч по-стабилно е от тия модернистични истории.

  11. #311
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Прочетох 1984, интересен завършек, но нищо повече. Никога няма да я докосна отново. Блях.
    Почвам The Great Gatsby ихиихихи. Ще споделям.

  12. #312
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Че тия неща на космополитън заслужават ли да бъдат наречени книги? Ако ти се чете нещо с много секс, бая любовни романи с развитие в 17-18 век са ми минали през ръцете Далеч по-стабилно е от тия модернистични истории.
    Всеки с вкуса и мнението си.
    Аз предпочитам да ги наричам такива и те са си такива, според моите възгледи. А конкретно в двете книжки няма такива секс - сцени, с които се изказа в мнението си. Иначе периодично си прочитам подобни произведения, действат ми като успокоително, защото именно са ми леки за четене. Отпочивам си за момент и после си продължавам с нещата.

  13. #313
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Че тия неща на космополитън заслужават ли да бъдат наречени книги? Ако ти се чете нещо с много секс, бая любовни романи с развитие в 17-18 век са ми минали през ръцете Далеч по-стабилно е от тия модернистични истории.
    Препоръчай ми някакви такива, че си падам леко мания на тая тема (куртизанки главно, хаха) и се чудя какво още не ми е минало през ръцете...
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  14. #314
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^The Mistress of Rome - Kate Quinn

  15. #315
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Че тия неща на космополитън заслужават ли да бъдат наречени книги? Ако ти се чете нещо с много секс, бая любовни романи с развитие в 17-18 век са ми минали през ръцете Далеч по-стабилно е от тия модернистични истории.
    Я сподели няколко заглавия

  16. #316
    Някой чел ли е "Заеко бягай" ? Споделете мнения...

  17. #317
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    някой чел ли е "Параграф 22"? класният ми постоянно цитира извадки от нея и каза, че ако искаме да го опознаем по-добре, трябва да я прочетем

  18. #318
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Catch 22?! Ооо, тя ми е в списъка за четене Задълже трябва да се прочете!

    Все още си чета the go between и се натъжавам.

  19. #319
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от Dagichka Виж мнението
    някой чел ли е "Параграф 22"? класният ми постоянно цитира извадки от нея и каза, че ако искаме да го опознаем по-добре, трябва да я прочетем
    Ами, аз не я харесах. Дойде ми твърде откачена и нелогична. Може би в по-късен етап ще ѝ дам пак шанс, но засега я оставих четена само до 100-ната страница.
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  20. #320
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Купих си трилогията "В градината" на Нора Робъртс (sun)

  21. #321
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Оня ден си взех Чест на Елиф Шафак, тая вечер я почвам. Имаше една книга, която се чудех дали и да я взема, но майка беше с мен и ми вика: стига, книгите като ги прочетеш стоят прашасали в библиотеката.. Е.. библиотеката не е ли за трупане на книги все пак, за кво е иначе.. Тя се казваше: Дъщерята на пазителя на спомени (нещо от тоя сорт). Някакви впечатления и от двете книги?

    Ооо, имаше жена в книжарницата която ми предлагаше трилогията 50 нюанса, много я хвалеше. И си казах: никога отново не прави тази грешка. хахахахах

  22. #322
    Цитирай Първоначално написано от ROFLWTF Виж мнението
    Оня ден си взех Чест на Елиф Шафак, тая вечер я почвам.
    на мен ми хареса, малко като турски сериал е, но е написана красиво
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  23. #323
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от NJ Виж мнението
    Я сподели няколко заглавия
    Трябва да се разровя из сайтовете, за да проверя точните заглавия, но на първо четене се сещам за "Синеокият варварин".

  24. #324
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    прочетох the go- between. страшна книга. разочаровах се мъничко, защото споменаването на зодиакалните знаци не беше често, но пък книгата попада сред фаворитети ми. горещо препоръчвам! запленяваща история, заинтригуваща символика, завладяващ език. натъжи ме, но пък описва страхотно разликите между тогавашните класове (фермер и лорд, примерно) в Англия, силата на съпругите/майките и т.н.

    следваща - великият гатсби

  25. #325
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Вчера започнах да чета третата книга, която е последната част от "Игрите на глада". Засега ми се струва, че последната част ще е по - тежка, защото има война, болка и какво ли още не. Надявам се да е с хубав край, но ще видим как ще се развият нещата.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си