.
Отговор в тема
Страница 5 от 61 ПървиПърви 1234567891555 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 1524
  1. #101
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Xoxi, тая пък сцена, където той написва 'Теса' навсякъде ми се стори най-тъпа Липсваше всякаква магия. Ама абсолютно. Той я оставя - шокиран е, окей. И решава да компенсира като я 'прави известна' чрез написването на името и навсякъде в града. Е, тъпо ми се стори.
    Самата мечта и изпълнението бяха тъпи, да. Но просто ми хареса самата идея на този момент. Той знае, че тя е болна и видно има проблеми с приемането на болестта. Точно в онзи момент в банята тя искаше да се скрие от него, но въпреки това той я видя и се вкамени, буквално. Точно този момент го почувствах най-истински. Не я беше търсил и не беше ходил при нея, докато беше тя в болницата, може би от страх да не се сблъска с нова толкова ясна проява на болестта. Въпреки това обаче се беше постарал да я направи щастлива, спомняйки си за нещата, които му е споделила и опитвайки се да изпълни желанието й. Неговият жест го приемам като извинение за страха му, за слабостта която прояви.
    А драскането из целия град наистина е тъпо.

    Цитирай Първоначално написано от CoNviCt
    Как можеш да спреш, когато ти остават 5 страници?
    Чета предимно вечер преди да заспя. 1 страница да ми остава, ако ми се доспи прекалено много, пак съм в състояние да я оставя за следващия път.
    И спря да се върти за миг земята..




  2. #102
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Поставяш съня пред любопитството?

  3. #103
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Мхм, определено съня ми е по-важен.
    Когато съм свободна през деня, мога цял ден да прекарам с нос забоден в някоя книга. От сън обаче не се лишавам заради книги. Имала съм проблеми от недоспиване в миналото и не искам да се повтарят. Няма да ми избяга книжката.
    И спря да се върти за миг земята..




  4. #104
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Конспирации?
    "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг.
    Мм, благодаря ти, че ме насочи към този автор. Колко негови книги си изчела ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  5. #105
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Ако не можеш да жертваш съня за книга, за какво въобще би го жертвала?! Живот, в който сънят заема първо място. Със същия успех можеш и да си ленивец. Нищо лично.

  6. #106
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Аз в момента чета Удхаус. Не знам как го прави, но винаги ме докарва до смях. Любимата ми негова е "Горе главата, Джийвс" която буквално ми докара мускулна треска на корема. Препоръчвам го горещо, особено на хора които четат по няколко книжки едновременно. Удхаус пише леко, неангажиращо и според мен е идеален да се чете паралелно с по-тежки книги.

    С много лошо впечатление ме остави "Разум и чувства" на Джейн Остин. Към края буквално се изнервих от едностранчивостта на персонажите и развой на събитията в стил deus ex machina. Много ме подразни степента в която двете сестри са противопоставени. Едната е крайно емоционална, другата е крайно рационална. Ясно, че това е идеята на книгата. Просто не ми допадат персонажи, които са до край последователни в склонностите си, без минимално залитане в друга посока. Знам, че тази книга има адски много фенове, но за мен "Гордост и предразсъдъци" си остава най-доброто произведение на Остин.

    Цитирай Първоначално написано от Ukhtar Виж мнението

    Аз да си кажа, че екранизациите на Fight Club и A Clockwork Orange надминават книгите и то с много.
    Това просто не мога да го отмина. "Боен клуб" като филм е наистина страхотен, един от любимите ми, но в никакъв случай не е по-добър от книгата. Чък Поланик пише много стегнато и рисува страхотни персонажи, дори на моменти да изгрубява. Особено "Боен клуб" му е много добра книга, редом с "Невидими чудовища". Просто още с първите страници създава една атмосфера и умело я поддържа до самия край на книгата. Тя е много по-тягостна от филма, има едно мрачно усещане, което във екранизацията е притъпено и не може да се разгърне пълният блясък на идеята. Просто според мен книгата е по-добра, по-добре манипулира емоциите, по-добре създава атмосфера и най-вече не се разсейваш от полу-голия Брат Пит
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  7. #107
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от CoNviCt Виж мнението
    Ако не можеш да жертваш съня за книга, за какво въобще би го жертвала?! Живот, в който сънят заема първо място. Със същия успех можеш и да си ленивец. Нищо лично.
    Леле, в какъв филм ме вкара.
    Не става въпрос само за съня. Не бих си жертвала здравето за нито една книга. Както казах, през много проблеми съм минала именно заради лишаването от сън и то заради неща, които не са били неотложни. Дали ще си дочета книжката тази нощ или утре, за мен е без значение.
    Въобще не четеш какво пиша, май си прочела каквото си искала да прочетеш.
    И спря да се върти за миг земята..




  8. #108
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Мъж.

  9. #109
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Все тая.
    И спря да се върти за миг земята..




  10. #110
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Xoxi, права си. За здравето.

    CoNviCt, много се вживяваш. И ние се вживяваме също толкова горещо. Но четенето на книга може да докара проблеми - недоспиване, здравословни, както и такива в училище, за тези, които четат по време на час. Е, когато това се случи, и недай си Боже, е непоправимо, книгата наистина ще ми е дала хубави емоции, спомени и размишления. Но няма да може да ме излекува.

    Bloodlust, записвам си прилежно твоите предложения

  11. #111
    anonymous708973
    Guest
    Като стана дума за Before I die, майка ми купи книгата (на български) с идеята да видя "какви истории имало и да се взема в ръце". Е, няма такава глупост. Прочетох първите 10 страници, толкова смешно и бедно написано, че и с един ЕЙ ТАКЪВ шрифт, все едно е книжка за деца. Идеята ми се вижда окей, напълно неутрална съм спрямо нея, щеше да ме грабне, ако беше облечена в думи като хората, обаче... нъц. Филма не съм го гледала, мисля утре да го направя.

  12. #112
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Иначе, и тук в една статия видях дори книга, която описваше много повече творчески личности и тяхното самоубийство.
    ето и българския принос:
    http://youtu.be/tNjir0KZU84

    //ще пиша по-късно;

  13. #113
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    PP, книгата не съм чела и не мога да изкажа мнение. Чела съм единствено My sister's keeper, която също включва умиращо от левкемия момиче. Има много такива книги/филми на същата тематика. Но по-голямата част от тях са добре измислени, но лошо изпълнени.

    Блаб, чакам.

  14. #114
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Да ви се похваля - свалих си някои страхотни книги. Нямам търпение да почна да ги чета, ама кога ще е един Господ знае.

    Иначе, Достоевски най-накрая вкара малко екшън в престъпление и наказание.

    При вас как върви? :Д

  15. #115
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Да ви се похваля - свалих си някои страхотни книги. Нямам търпение да почна да ги чета, ама кога ще е един Господ знае.
    DisappointedDreamer, от къде сваляш? Аз обикновено търся в гугъл и ми е писнало от фалшиви сайтове.

    Иначе да споделя - почнах "Мадам Бовари" и за сега върви добре.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  16. #116
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    http://www.planetebook.com/

    ето тук намерих някои свои мечтани заглавия. Бедно е, но пък е нещо :с

  17. #117
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    http://www.planetebook.com/

    ето тук намерих някои свои мечтани заглавия. Бедно е, но пък е нещо :с
    Благодаря, веднага ще ги налазя!
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  18. #118
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    И аз благодаря за сайта. От толкова време ми се иска да започна на английски някои книги, чиито заглавия мернах в този сайт.
    Кои книги си свали?
    Аз приключих с 451° по Фаренхайт. Тази вечер ще започвам нещо ново (а още имам да дочитам Гробище за домашни любимци), но още се колебая кое точно. Клоня към Английският пациент. Ще прочета по 1-2 страници от всички книги, които съм си приготвила и ще видя коя ще ми се стори най-подходяща за моментните ми настроения. XD
    И спря да се върти за миг земята..




  19. #119
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Стивън Кинг-Куджо. Гледал съм филма, но книгата определено е с класи над него.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  20. #120
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Кои книги си свали?
    Heart of Darkness
    Ulysses
    Metamorphosis
    The Great Gatsby
    Little Women
    Middlemarch
    Crime and Punishment
    Anna Karenina
    The Prince

    ^само заглавия

  21. #121
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Стивън Кинг-Куджо. Гледал съм филма, но книгата определено е с класи над него.
    Оо, имам я на руски и ме чака от 2 лета да я прочета. Ще се засиля тия дни да се взема в ръце и да я започна.. ;д

    Иначе, аз предимно чета на таблета и свалям от тука- има много кнги: http://chitanka.info/

    Току що свърших Арнет Лем - "Годежът", чиклит е, но много ми хареса - не можех да се откъсна от нея, докато не я прочета. Има си интрига, всичко, не е толкова опростена според мен, че да ме откаже още на втората страница. Има и още много добри попадения, но не се сещам сега. Може би друг път. Да не забравя, честит празник на празнуващите.
    Последно редактирано от ROFLWTF : 02-14-2013 на 08:04

  22. #122
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Мда, читанка също е пълна с готини книжки. Само време да има човек.

    Аз изпадам в меланхолия. Мех.

  23. #123
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Някой чел ли е "Доктор Джекил и мистър Хайд"? Изтеглих си я за след "Шогун" и ще ми е кеф да чуя първо мнения.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  24. #124
    Дрийм и аз благодаря за сайта Върши ми полезна работа защото има доста заглавия ,които искам да прочета .Наскоро прочетох за поред път Карън Роуз- Не можеш да се скриеш . Много харесвам тази книга и химията между докторката и Ейдън лъха от километри . Сюжета също е много заплетен и неочакван има изобилие от интересни елементи от местопрестъпленията и психологически анализ на психопата .

  25. #125
    Супер фен Аватара на minchorna
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    1 413
    Прочете Единайсет минути на Коелю и Джон Клилънд — Фани Хил или мемоарите на една лека жена .

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си