.
Отговор в тема
Страница 6 от 61 ПървиПърви ... 23456789101656 ... ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 1524
  1. #126
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Снощи започнах "Библиотеката на мъртвите" от Глен Купър. Започва обещаващо, но имайки предвид колко книги от този жанр съм прочела, една неточност да има и ще ме откаже от прочит. Ужасно обичам такива книги.
    Резюмето на книгата ужасно много напомня на "Намисли си число" от Джон Вердън. Много интересна и непредвидима книга, аз я изчетох за около 1-2 дни, без значение, че страниците са 400+.
    И спря да се върти за миг земята..




  2. #127
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Стрaшно много безплатни е-книги има в gutenberg.org. Даже във формати за е-четци (sun)

  3. #128
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    433
    Някой случайно да е чел Махалото на Фуко? Мнение?

  4. #129
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Аз предлагам авторката да събере споменатите сайтове за безплатни онлайн книги и да ги публикува на първа страница, за да не се рови човек из всички страници, докато открие тази полезна информация.
    И спря да се върти за миг земята..




  5. #130
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Аз предлагам авторката да събере споменатите сайтове за безплатни онлайн книги и да ги публикува на първа страница, за да не се рови човек из всички страници, докато открие тази полезна информация.
    как?

  6. #131
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Не можеш ли да редактираш поста си? На мен под всичките ми постове има опцията за редакция.
    И спря да се върти за миг земята..




  7. #132
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Да, но след определено време тази опция си отива. :с и сега не мога.

  8. #133
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Ами да събереме тогава по-голям списък със сайтове и да накараме някой модератор да свърши работата.
    И спря да се върти за миг земята..




  9. #134
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Ами да събереме тогава по-голям списък със сайтове и да накараме някой модератор да свърши работата.
    Подкрепям с две ръце.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  10. #135
    http://tuebl.ca/ е моята съкровищница. Страшно много класическа и модерна литература в ebook формат, чудесен сайт.
    Инак сега чета Метро 2033 на Дмитрий Глуховски и ми се наложи да я спра за малко, че почнах да сънувам кошмари от нея. Хубава книга е. Що се отнася до руска фантастика поставям Лукяненко на най-високия възможен пиедестал като Най-Великия, но и стилът на Глуховски е достъпен и картините, които рисува, са ярки и убедителни. Радиацията е наистина най-големият ми страх и тази книга ме върна към него направо ударно. Ама ще я дочета. Пък.
    When you awaken in the morning’s hush
    I am the swift uplifting rush
    Of quiet birds in circling flight.

    I am the soft starlight at night.
    Do not stand at my grave and cry,
    I am not there; I did not die.

  11. #136
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    Някой чел ли е "Портокал с часовников механизъм" ?
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  12. #137
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Вече имаме 4 сайта. Ако не станат 5 скоро, ще пиша на някой модератор да добави списъка към началната страница.

  13. #138
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    http://www.booksbg.org/ - По-бедно е от към заглавия, сравнено с други онлайн библиотеки, но пък има много интересни и заслужаващи си книги.
    http://e-bookbg.com/ - От тук не съм сваляла, защото е във формат txt, а аз предимно чета на doc и epub. И тук обаче има интересни нещица.
    http://www.avtori.com/ - Съвсем наскоро открих този сайт за аудио книги. Има повече приказки, проза и поезия, които всички сме чели. Много бедно от към заглавия, но според мен труда на създателите на сайта, заслужава да се възнагради. Виждам сега, че Под игото го има в аудио формат. Това предполагам би помогнало на всички ученици, все още борещи се с книгата.
    И разбира се zamunda.net - много книги, на български и на английски.

    Аз най-често свалям от читанка и от замунда. В тях съм намирала всички книги, които търся.
    И спря да се върти за миг земята..




  14. #139
    http://www.goodreads.com/

    Не знам дали е пускан този сайт много е хубав .Не е точно за сваляне на книги но е по скоро за обменяне на прочетеното и откриване на нови заглавия и приятели .
    Съжалявам ако е пускан

  15. #140
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Гуд рийдс го знам :Д

    Иначе, мен ме е яд, че тези в чужбина не могат да свалят от замунда. Записвам си ги и довечера ще пиша на някой модератор.

  16. #141

  17. #142
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Иначе, мен ме е яд, че тези в чужбина не могат да свалят от замунда. Записвам си ги и довечера ще пиша на някой модератор.
    Защо не?
    http://bgtorrentz.net/zamunda-net/

  18. #143
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Не става :с преди 5 години се отказах. сега си имам други сайтове.

  19. #144
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от teenems Виж мнението
    Някой чел ли е "Портокал с часовников механизъм" ?
    Майкоо, току що го гледах ии.. ами, влезе ми под кожата, макар че не разбрах много. Но определено съм навита да порчета книгата, досега не знаех, че дори има такава! Aууу!

  20. #145
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    ^Има!!Аз онзи ден си я взех от магазин втора употреба,но се оказа ,че е на руски!Много се ядосах..и ще търся по книжарниците.Автор:Антъни Бърджес
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  21. #146
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от teenems Виж мнението
    ^Има!!Аз онзи ден си я взех от магазин втора употреба,но се оказа ,че е на руски!Много се ядосах..и ще търся по книжарниците.Автор:Антъни Бърджес
    Ама ти не разлистваш ли книгата преди да си я купиш? Аз ще я чета на таблета, разбрах за нея, че е особен превода и, понеже в оригинала има думи на руски и те са оставени при превода по български, звучи интересно. Иначе ако не знаеш руски, той е славянски език и е доста сходен с българския и не би трябвало да имаш проблем.

  22. #147
    Цитирай Първоначално написано от Kaena Smith Виж мнението

    Впрочем въпросните корици,са плакати от филмите.

    А мнение за "Спасителят в ръжта" ?

    Между другото,имате ли някакъв тефтер/(тетрадка),в който да си записвате цитатите,които са ви харесали ?
    Много е добра книгата!!

  23. #148
    препоръчайте ми някоя книга, която да е за нещо по истински случай или как да го кажа да е за нещо истинско.Много обичам измишльотини ама сега искам малко да си обогатя общата култура.Чакам идеи

  24. #149
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    ^Аз в момента чета книгата "Fucking Берлин" ,тя е по истински случай

    Цитирай Първоначално написано от ROFLWTF Виж мнението
    Ама ти не разлистваш ли книгата преди да си я купиш? Аз ще я чета на таблета, разбрах за нея, че е особен превода и, понеже в оригинала има думи на руски и те са оставени при превода по български, звучи интересно. Иначе ако не знаеш руски, той е славянски език и е доста сходен с българския и не би трябвало да имаш проблем.
    Ооо..значи затова е написана така!А на мен ми се стори,че е на руски.
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  25. #150
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Аз си бях дала почивка малко от поредицата "Игрите на глада", поради една книга, която трябваше да прочета за училище. Става въпрос за "Робинзон Крузо" на Даниел Дефо и определено книгата се вписва в списъка ми с любими книги. Някак, имах чувството, че самата аз съм на този остров и изживявам тия неща.
    Та, ето няколко цитати от книгата на Дефо:

    И в най-голямата беда винаги можем да намерим нещо утешаващо и да го преценим като положително в равносметката на доброто и злото."

    "Колко често в живота ни се случва така, че злото, от което най-много се опасяваме и което ни се струва най-голямото на света, щом ни сполети, се оказва всъщност единственото средство за спасението ни от злощастието, в което сме попаднали."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си