.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 23 от общо 23

Hybrid View

  1. #1

    Мнения за 1 АЕГ, НФСГ и НТБГ

    Какво мислите за тях? Коя е за предпочитане- езиково или професионалното обучение? С коя гимназия може повече да се реализирам? С коя от тях по-лесно може да се влезне в унивеситет (т.е НФСГ не съм много сигурна, но някъде четох, че може да се влиза с вътрешен изпит в УНСС ,както може да се влезе в СУ от НГДЕК или греша?)?
    Моля за мнения!!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цитирай Първоначално написано от BeHappy^^ Виж мнението
    С коя гимназия може повече да се реализирам?
    Аз уча в 1 АЕГ. Можеш повече да се реализираш с другите две. В АЕГ най-много английския да научиш
    Последно редактирано от OoVasKoO : 06-02-2013 на 13:34

  3. #3
    То английският си го знам, но друго ме притеснява. Аз предполагам, че ще съм с висок бал на матурите и ако запиша НФСГ може да пропилея бала си..НТБГ не искам да я записвам, тъй като няма специалността, която е в НФСГ, а и имат униформи..
    1 АЕГ ми харесва и имам 3-4 начина за транспорт. Харесва ми, но на мама -не.
    Е, някой друг?

  4. #4
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от BeHappy^^ Виж мнението
    То английският си го знам, но друго ме притеснява. Аз предполагам, че ще съм с висок бал на матурите и ако запиша НФСГ може да пропилея бала си..НТБГ не искам да я записвам, тъй като няма специалността, която е в НФСГ, а и имат униформи..
    1 АЕГ ми харесва и имам 3-4 начина за транспорт. Харесва ми, но на мама -не.
    Е, някой друг?
    Ъъ. Не го знаеш английския, повярвай ми

  5. #5
    Супер фен Аватара на kosder
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 657
    Запиши се в НТБГ, че поне балът им е интересен.
    МОМЧЕ

    Penguin power!!
    Империята се разраства-.-

  6. #6
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    НТБГ - съдейки по нелепия клип,който излезе в интернет от бала им... доста стойностни хора учат там

  7. #7
    След НТБГ в университета, ако решиш да следваш пак нещо с икономика (не мога да си спомня точно какво беше), можеш да влезеш направо от 2 курс.

  8. #8
    Супер фен Аватара на kosder
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 657
    Цитирай Първоначално написано от SunT Виж мнението
    След НТБГ в университета, ако решиш да следваш пак нещо с икономика (не мога да си спомня точно какво беше), можеш да влезеш направо от 2 курс.
    Да не става въпрост за "Висше училище по финанси и застраховане"? Като идваха при нас да се предлагат имаха много такива "оферти".
    МОМЧЕ

    Penguin power!!
    Империята се разраства-.-

  9. #9
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    глупости

  10. #10
    Голям фен Аватара на sunshine :**
    Регистриран на
    May 2013
    Мнения
    571
    аз лично предпочитам професионална гимназия пред езикова , защото ти език и с курсове може да си го научиш защо ти е баш 5 години - загуба на време.Аз мисля да кандидатсвам в НФСГ , но иначе и нтбг е същата , но се води по-елитна а и специалноста не е от голямо знчение според мен , но няма значени , ти реши къде точно искаш - като пак казвам по-добре в една от двете а не в езикова

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от sunshine :** Виж мнението
    аз лично предпочитам професионална гимназия пред езикова , защото ти език и с курсове може да си го научиш защо ти е баш 5 години - загуба на време.Аз мисля да кандидатсвам в НФСГ , но иначе и нтбг е същата , но се води по-елитна а и специалноста не е от голямо знчение според мен , но няма значени , ти реши къде точно искаш - като пак казвам по-добре в една от двете а не в езикова
    Ооо, да, много е елитна НТБГ само защото имат задължителна униформа! Хора, събудете се! НТБГ-то има само супер злобните ученици, които налитат на бой на момичетата (това ми го каза една приятелка, която УЧИ ТАМ) и заспали учители. Ако искате да ви пребият на бала, ходете там....прав ви път! Само дето не виждам какво ѝ е елитното на тая гимназия! В НФСГ можете да научите супер мн неща и то полезни, а в НТБГ ги подхващат със специалните предмети още от осми клас и накрая завършват с тройки, защото не могат да смогнат на ново дс, нови хора, нови учители и отгоре на всичкото специални предмети!А в НФСГ поне имат някво самосъзнание как да направят обучението на учениците по-добро и качествено.
    Ако искате да си пропилеете образованието влизайте в НТБГ. Освен това там балът е по-нисък отколкото в НФСГ така че това също говори много!
    НЕ СИ ПРОПИЛЯВАЙТЕ ШАНСОВЕТЕ, ХОРА! :S

  12. #12
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    5 години загуба на време
    Езикът никога не е загуба на време.

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  13. #13
    Никой не казва, че езикът е загуба на време! Ученето му цели 5 година е загуба, защото после какво...Ще знаеш един език и толкоз. Да ще го знаеш перфектно, но на кого му пука, че можеш да пишеш хубави есета и да превеждаш с точност(защото само това ще си научила от езиковата гимназия). С това доходоносна работа не можеш да си намериш, особено в България. Така че моят съвет е за професионалните гимназии. Коя от двете сама ще си прецениш от бала и от това кои специалности ти допадат повече. Надявам се да съм ти бил полезен!

  14. #14
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Вие пък,ако мислите,че професионалната гимназия ви дава нужната квалификация за съответна професия, жестоко се лъжете.
    Учила съм 5 години в езикова гимназия, сега уча в икономически факултет, мои познати,които са учили в професионални гимназии ( икономика по-специално) също учат моята специалност. И какво ? Нито им е по-лесно, нито аз по-трудно съм се ориенитирала. Никой няма да ви гледа дипломата за средно един ден, слънчица.

  15. #15
    anonymous895156
    Guest
    Кой ви каза, че в езикова гимназия се учи само език Вземете разгледайте учебните планове на училищата, за да видите на седмица по колко часа какво ще имате

  16. #16
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    А бе вие наред ли сте? Какво учене само на език цели 5 години ви гони? В 8 клас е якото учене на езика в езиковите, от девети си се учи всичко. Да не говорим, че и в професионалните в 8 клас пак се учи език (не със същата интензивност и резултатност, но все пак) и не са набляга на никави специални предмети. И за мен в пъти по-добре е една езикова пред професионалната. Защото езиковата си е едно общообразователно даскало и като ви дойде акълът към 10-11 клас с какво искате да продължите след гимназията, ще имате възможността да насочите усилията си само натам. А не от 8 клас да учите в професионална, примерно Банково дело и в 10-11 клас да се усетите, че май не искате икономическа специалност да следвате, а примерно медицина. Толкова се менят интересите и ориентацията в периода от 7 клас до завършването на гимназия, та такъв сценарий е много вероятен. И какво? Хем се гърбите да наваксвате химия и биология за кандидатстване, хем си учите като стой да гледай и множество специални предмети, които като бъдещ доктор едва ли ще са ви от полза. А езиковата си кара по ЗП, покрива си минимума по всички предмети и вече ориентиралият се ученик набляга повече на онова , което го интересува. А като много полезна добавка си има и научен на добро ниво език.
    А дори и да искате да си продължите и висшето в същата сфера, не се залъгвайте, че имате някакъв особен аванс пред другите, които не са учили в професионална. Пък за работа - направо е смешно, ако вярвате, че някой някъде ще наеме примерно счетоводител или банков чиновник със средно. А все като че ли това е доводът на завършилите професионална - излизаме с професия.

  17. #17
    Добре де, не харесвате професионалните. Всеки си гони интересите, но спрете да плюете така.
    Аз казах за това с университета, пък дали авторката ще се заинтересува и ще си провери точно как е, нейна работа. И да, езикът никога не е загуба на време. Просто си преценяваш.

    kosder, не знам, не си спомням. Май не е това.
    Последно редактирано от SunT : 06-03-2013 на 06:18

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Защо на различно мнение се гледа като на плюене? Форумът е за споделяне, авторката търси мнение. Ти казваш своето, аз - моето. Къде е проблемът? А и ако не се лъжа, точно твои постове съм чела, че търсиш варианти да се местиш от НТБГ в езикова. Значи си имаш едно наум, но тук "услужливо" пропускаш да го споменеш. Докато на мен съвестта ми е чиста, не величая излишно даскалото си, само защото уча в него. Често съм изразявала минусите му, нищо, че поне на теория се води най-елитното държавно. Само така постовете ни ще са полезни на някого като инфо. Иначе само ще се напреварваме да си мерим ..... (Хайде да не е друго, егото). .

  19. #19
    IrrationalDecision, това не беше към теб. Просто усещам един негативизъм спрямо професионлните гимназии.
    Само за информация, местенето ми щеше да бъде по съвсем други причини.
    Последно редактирано от SunT : 06-03-2013 на 18:00

  20. #20
    Пък и тая униформа само да ви сгажда живота допълнително...ама вие си решавате

  21. #21
    Ако си учила 5,6 или 7 години английски, няма смисъл да влизаш в 1АЕГ
    Ако искаш в езикова ти препоръчвам да отидеш в немска или френска гимназия, защото това са най-тегавите езици като граматика и като произношение, поне за мен
    Също в момента никой няма да те попита дали знаеш английски, ти ТРЯБВА да го знаеш и да го говориш едва ли не като майчин
    А, ако знаеш аглийски и испанския ще ти е песен ...
    Езиковите гимназии са за хора, които все още не са сигурни с какво искат да се заминават "като пораснат". Ако ти си решила, че искаш да ставаш икономист - пали джапанките и в НФСГ или НТБГ, но ако не си сигурна няма смисъл да губиш 5 години в смятане на лихви и бла-бла-бла ....
    То вече мина записването, така че беше малко безсмислено цялото писане.... Айде успех

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от DreamRockx Виж мнението
    Също в момента никой няма да те попита дали знаеш английски, ти ТРЯБВА да го знаеш и да го говориш едва ли не като майчин
    Има адски много хора, които не знаят английски в България. |( T'ва откъде го измисли, нямам идея.

    Цитирай Първоначално написано от DreamRockx Виж мнението
    А, ако знаеш аглийски и испанския ще ти е песен ...
    Английският и Испанският нямат почти нищо общо.

  23. #23

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си