.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 50 от общо 50
  1. #26
    за съжаление го разгледах след това....надявам се при мен да е някакво изключение и средата да е търпима..

  2. #27
    Цитирай Първоначално написано от M455 Виж мнението
    Ами значи, това е - първо пробвай да ги питаш да се откажеш и да ти върнат договора. След това, ако не стане, просто ги уведоми, че няма да го изпълняваш, и накрая направи това, което ти казаха тези преди мен.
    Иначе това, което ти казах, че трябва първо да те съдят, не се знае дали е вярно, защото в договора има точка, че направо се снабдяват с изпълнителен лист, но мисля, че ако възразиш в срок, пак се отива на дело. От друга страна, всяко дело е оскъпяване, а 600-те лева може и да не са чак толкова много ако се наложи да се платят. Но това май изобщо няма значение, просто уточнявам.

    Има обаче един 3-дневен срок, който ако е минал и ако е подадено уведомлението, едва ли ще могат да върнат договора, а ще трябва да се прекратява по друг начин:
    Благодаря! Договора го подписах сутринта на 09.06.2013 сутринта, утре по същото време или малко по-рано ще отида да си го поискам.Надявам се не са действали толкова бързо че за няма и 24 часа са го заверили и изпратили...ще ми падне огромна тежест от сърцето, просто не знам как можах да го направя..от притеснение тази вечер сигурно няма да спя...

  3. #28
    Цитирай Първоначално написано от M455 Виж мнението
    Точен е раздела, иначе нямаше да видя темата, а аз влязох, защото видях, че е не, където се очаква да е и ето, че дадох съвет.
    Мерси за адекватните отговори, честно казано ми помогнахте а не ме нахранихте веднага(което си заслужавам реално, признавам го)...но какво да се прави, за пръв път в живота ми се случва такова нещо, а и всеки прави грешки...

  4. #29
    Ако може още 1 въпрос, съжалявам че ви натоварвам така но... ;(
    Ако някак си са съгласни да ми то прекратят, без неустойка, как да бъда сигурна че не ме лъжат? Например казват ми, ок , свободна си. какъв документ трябва да получа за да съм сигурна чя няма да ми използват личните данни или че няма внезапно да решат че си искат парите и да ме изненадат с призовка...?

  5. #30
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Ама това е много кофти. Взимат те на работа, вбесяват те за да напуснеш и накрая дай 600 лв.

  6. #31
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Ама това е много кофти. Взимат те на работа, вбесяват те за да напуснеш и накрая дай 600 лв.
    Точно...600лв това е страшно много..а и честно казано за пръв път чувам такова нещо..

  7. #32
    Цитирай Първоначално написано от M455 Виж мнението
    Ако това, което ти казаха, е вярно, няма защо да не можеш да спиш. Но е добре да отидеш по-рано при първа възможност. Ако не могат да ти го върнат и трябва да се разваля, вече ще трябва да се подписва ново споразумение или нещо такова и там също трябва да внимаваш какво подписваш. Може и да е нещо едностранно само от тяхна страна. Но то вече няма да е спешно и ще може да се консултираш ако трябва, за да знаеш какво подписваш. Там трябва да пише, че не се дължат неустойки и такива неща. Теоретично има и вариант да се споразумеете за някаква по-малка неустойка, не 600, а примерно 100 лв, но това, нали, както казаха по-горе, е безсмислено, защото тези 600 не ги взимали. За личните данни - каквото е било досега, след подписването на договора, такова си е и занапред.
    Благодаря! Хора наистина много ми помогнахте особено M455, направо задължена съм ви.... Наистина се надявам нещата да се получат, и 100лв да искат няма да са проблем, все пак не са 600.. Отърва ли се ще съм най-щастливия човек и както се казва ще имам "обица на ухото" за напред какво правя. Надявам се и вие се поучихте от моите тъпизми днес и внимавате. Пак благодаря на всички и стискайте палци, ще споделя какво е станало

  8. #33
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    бтв като си търсиш работа и обикновено за мн фирми има някакви негативи из сайтовете, това не означава, че задължително проблема е в тях
    n00bs

  9. #34
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Това е манипулация и изнудване. Те ако предлагат качествени условия на труд няма нужда да се притесняват че някой ще иска да ги напусне до 6 месеца. Повече от това - би имало наплив от желаещи да се вкарат там и черни магии против наетите само и само да уволнят някой по някаква причина за да се освободи място. Аз поне не бих се занимавал при такива условия.

  10. #35
    anonymous708973
    Guest
    Преди да мрънкате наред, вземете се поинтересувайте малко.
    ЕСТЕСТВЕНО, че ще плаща неустойка, ако напусне преди тия 6 месеца. Защо ли? Защото тия 6 месеца са изчислени като избиване на инвестицията, наречена "обучение на новоназначен". С прости думи, те отделят пари и време, за да я обучат, тя няма право да не им ги върне във вид на труд за 6-месечен период.

  11. #36
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716
    Значи аз преди две седмици подписах договора. Казаха ми това за 6те месеца и 600лв, които трябва да се платят, ако напусна преди това. Но моят договор, както разбрах и твоят, е сезонен. А пък и ми казала, ако закъснея три пъти или не отида пак 2-3 пъти, ме гонят направо.
    Аз издържах два дни сложиха ме още първия ден на каса, имат по 10 чаши, всяка е за различно нещо. 10-15 десерта. 20 сандвичи, хапки....лудницата беше пълна. Отделно първо ме учиха за хигиената, разни кърпи и парцали. Разни мопове.
    Първият ми ден беше трагичен, много хора, носене на храна постоянно-картофи, напитки, десерти. Вторият вземах само поръчките и беше по-леко. Но толкова много за помнене, около 15 категории, вътре с по още 10. Много се бях шашнала.
    А също ще съм студентка и ми предстоят изпити. В главата ми бяха само сандвичи и глупости. На другия ден пък ми беше много лошо, не ми беше добре. И се отказах да ходя повече. Прекратихме договора. Писахме, че ще заминавам да уча в чужбина и така.
    Иначе като цяло се свиква. Но лятото е лудница. По принцип обучението е три седмици, моето беше два дена и искаха да съм сама на каса, нямаше как да се получи просто. Поне се научих да им правя салатите.
    Аз там бях два дена, както вече каза. Не бях яла нищо, освен салата у нас. Миришеше ми ужасно и не ми се гледаше храна.
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  12. #37
    Цитирай Първоначално написано от lqlq89 Виж мнението
    Значи аз преди две седмици подписах договора. Казаха ми това за 6те месеца и 600лв, които трябва да се платят, ако напусна преди това. Но моят договор, както разбрах и твоят, е сезонен. А пък и ми казала, ако закъснея три пъти или не отида пак 2-3 пъти, ме гонят направо.
    Аз издържах два дни сложиха ме още първия ден на каса, имат по 10 чаши, всяка е за различно нещо. 10-15 десерта. 20 сандвичи, хапки....лудницата беше пълна. Отделно първо ме учиха за хигиената, разни кърпи и парцали. Разни мопове.
    Първият ми ден беше трагичен, много хора, носене на храна постоянно-картофи, напитки, десерти. Вторият вземах само поръчките и беше по-леко. Но толкова много за помнене, около 15 категории, вътре с по още 10. Много се бях шашнала.
    А също ще съм студентка и ми предстоят изпити. В главата ми бяха само сандвичи и глупости. На другия ден пък ми беше много лошо, не ми беше добре. И се отказах да ходя повече. Прекратихме договора. Писахме, че ще заминавам да уча в чужбина и така.
    Иначе като цяло се свиква. Но лятото е лудница. По принцип обучението е три седмици, моето беше два дена и искаха да съм сама на каса, нямаше как да се получи просто. Поне се научих да им правя салатите.
    Аз там бях два дена, както вече каза. Не бях яла нищо, освен салата у нас. Миришеше ми ужасно и не ми се гледаше храна.
    Здравей! Аз днес нямах кураж да отида, беше ме страх....документи още не съм тръгнала да си вадя, мисля да се позабавя... между другото не са ми казали че ми е сезонен договора, ти как го разбра това? Как прекрагихте договора, ако мога да те попитам? Взаимно съгласие, ти поиска или те? Искат ли ти пари? И ако не е тайна, в кой Мак?

  13. #38
    anonymous708973
    Guest
    Първи ден на каса, милата.
    Оня ден на един момък му отне 4-5 минути да донесе две салатки, 2 дресинга и сандвич. Погледна си в списъка 5 пъти и забрави да даде вилици. Съжалих го..

  14. #39
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Преди да мрънкате наред, вземете се поинтересувайте малко.
    ЕСТЕСТВЕНО, че ще плаща неустойка, ако напусне преди тия 6 месеца. Защо ли? Защото тия 6 месеца са изчислени като избиване на инвестицията, наречена "обучение на новоназначен". С прости думи, те отделят пари и време, за да я обучат, тя няма право да не им ги върне във вид на труд за 6-месечен период.
    Да, но в повечето случаи се подписва временен договор за изпитателен срок и има клауза, която гласи, че можеш да напуснеш с едномесечно предизвестие без неустойки. И съм почти сигурен, че законово са длъжни да впишат такава клауза.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  15. #40
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Първи ден на каса, милата.
    Оня ден на един момък му отне 4-5 минути да донесе две салатки, 2 дресинга и сандвич. Погледна си в списъка 5 пъти и забрави да даде вилици. Съжалих го..
    Аз бях по същия начин. А имах човек, който ме обучаваше. Постоянно се допитвах до мацката. Лудницата беше пълна. Много е кофти в началото. И колегите те гледат странно, понеже си нов. Правят ти забележки, че си се бутал. Ами чакайте малко, все едно вие не сте били така. Адски дразнеха. И всички някакви прасенца, мислещи се за велики, че си хапват и по няколко менюта

    fify.koleva защо не отиде? Не ти ли се обадиха? От кога ти е договора? Ами аз като подписвах ми казаха, че ми е сезонен. А и там писахме от юни до края на септемрви, че важи договорът. Ти какво писа? Управителят беше казал, че след изтичането на договора, който иска може да продължи и да го вземат за постоянно. Ама сети се какво сте писали, от кога до кога си на работа? Аз исках да се махна.
    А и както май бях споменала вече. Управителят като подписвах обясни, ако не отидеш на работа 2-3 пъти, те гонят без да те предупреждават. Същото важи и като се натрупат закъснения.
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  16. #41
    Цитирай Първоначално написано от lqlq89 Виж мнението

    fify.koleva защо не отиде? Не ти ли се обадиха? От кога ти е договора? Ами аз като подписвах ми казаха, че ми е сезонен. А и там писахме от юни до края на септемрви, че важи договорът. Ти какво писа? Управителят беше казал, че след изтичането на договора, който иска може да продължи и да го вземат за постоянно. Ама сети се какво сте писали, от кога до кога си на работа? Аз исках да се махна.
    А и както май бях споменала вече. Управителят като подписвах обясни, ако не отидеш на работа 2-3 пъти, те гонят без да те предупреждават. Същото важи и като се натрупат закъснения.
    Аз го подписах на 9 Юни, нали преди 2 дена, но без да давам никакви документи. Носих си само личната карта за да си попълня данните и това е. На договора като подписах го взеха и не сложиха никакви дати и управителката каза че чака да и занеса нужните документи за да ме регистрира в НАП и да започна работа, затова си мисля че в момента договора ми, дори подписан е неефективен. Нищо не са споменали да е сезонен, явно си е 6 месеца. Да това за неявяването и закъсненията ми го казаха, но в договора пише че дори да те уволнят те, преди да са минали 6 месеца пак си плащаш 600лв...но нз, щом няма дати на договора и мой документи в тях мисля че е неефективен още

  17. #42
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    Майка ти и баща ти да се оправят.. ти явно нищо не схващаш и нямаш желание да схванеш. Не искай съвет от форум. Ако нямаш родители.. питай роднина на който се доверяваш, ама като гледам как нищо не схващаш (умишлено го повтарям, за да си го знаеш) няма и как да прецениш на кой да се довериш.... кофти работа.. успех.

  18. #43
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Аз на твое място, след подписването на такъв договор, бих тръгнала на работа.
    Не дей да рискуваш с тия неустойки. Ще съдиш МакДоналдс ли? Или ще им дадеш 600-те лв?
    Момиче, с този подход не просто няма да си намериш работа, ами направо ще разориш ваште. Лелее, безумно е да не проучиш къде кандидатстваш, още повече че за известните фирми има тонове информация и мнения...
    Отивай на работа, не закъснявай.
    Да, Мака е гаден и да, набутала си се. Но все нещо ще изкараш. Но нека имаш този труд за обица на ухото, а не да се отказваш при първото негативно мнение в интернет.
    always late but worth the wait!

  19. #44
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Не знам някой да е издържал 6 месеца на работа там. Условията са ужасни, парите - нищожни.
    Е как,бе? Нали фирмата е американска? Дас ист айне зер гуте Арбайт!

  20. #45
    Banned
    Регистриран на
    Jun 2013
    Мнения
    36
    Да, това с датите е така, но аз бих им върнал униформата, защото ако съм на тяхно място, пък са ме завлекли, няма да съм доволен.
    Пък и няма от какво да те е страх - нормално е всеки да си гледа интереса.

  21. #46
    здраввейте!днес поодписах договор с мак доналдс ,но съм студентка и на квартира и нашите не ми дават да работя на 8 часа и в 15:00 подписах договора и в 18:00 се обадих да го прекратят.Управителя каза че утре ще ми се обади да каже дали може , защото вече ми бил пуснал документите.

  22. #47
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    подпишеш ли веднъж с тях
    ще си им роб за цял живот

  23. #48

    Unhappy СТОЯН

    АЗ БЯХ ТАМ 3 ГОДИНИ НИКОЙ НЕ ПЛАТИ НЕУСТОЙКА В ДОГОВОРА КАЗВАШ НЯМА ДА ДОЙДА ПОВЕЧЕ РАБОТИ НИЩТО НЕ ПЛАЩА ОБАЧЕ НЯМА ДА ЗЕМИ ЗАПЛАТА ПОСЛЕДНА АЗ ТАКА НА ПРАВИХ ИНАЧЕ ДРУГА НЯМАМ ЗНАЧЕНИЕ ИЗЛЯЗА ТАМ



    АЗ ТАКА ГО ПРАВИХ НИТО ЕДНА ЗАПЛАТА НЕ ПОЛУЧИХ СТОЙНОСТ ОТ 1500 ЛЕВА ТРЯБВАШЕ ЗАМИНАХ МОЕ СЪГЛАСИЕ ЧЛЕН 305



    СЕГА ПАК МЕ ТЪРСЯТ РАБОТА ПРИ ТЯХ ОБАЧЕ НЯМА ДА ВЪРНЕ

  24. #49
    ПЛАЩИЛИ ХОРА ЧЕ ПЛАТИ НЕУСТОЙКА ДА МОЖИ ДА ВЕ ЗАДЪРЖИ ХОРА ТАМ НЯМА ЛИ ХОРА КОЙ ДА РАБОТИ

  25. #50
    НЯМА ДА МОЖИШ НЕУСТОЙКА ДА ГО ПРЕКРАТИШ ДОГОВОРА

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си