.
Отговор в тема
Страница 68 от 91 ПървиПърви ... 185864656667686970717278 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 676 до 1 700 от общо 2259
  1. #1676
    Супер фен Аватара на kosder
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 657
    Цитирай Първоначално написано от ecstazy Виж мнението
    Ами не знам, казвали са ми, че проверители са слагали темата до учебника и с пръст са следили какво има и какво не. Взимат 25 стотни за липсваща допълнителна информация (плюсче) и така нататък.. Аз не мога много да говоря, тъй като не се готвя за МУ. И аз не разбирам как се влиза със зубрене 1:1, но където и да чета това се говори- учене на изуст. Каквото в учебника, това и на листа
    Вечните кандидатстудентски митове, използвани за оправдания. Никой няма да тръгне да си губи времето да проверява по-този начин теми. Да не говорим, че проверяващите определено знаят много добре какво трябва да има в писанието на кандидата.
    МОМЧЕ

    Penguin power!!
    Империята се разраства-.-

  2. #1677
    Супер фен Аватара на ecstazy
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    wondeЯland
    Мнения
    2 502
    Предполагам, че е така
    If you're leaving close the door.
    I'm not expecting people anymore.
    Hear me grieving, I'm lying on the floor.
    Whether I'm drunk or dead I really ain't too sure.
    I'm a blind man, I'm a blind man and my world is pale.
    When a blind man cries, Lord, you know there ain't no sadder tale.

  3. #1678
    Повече от фен Аватара на Eagle 123
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    335
    Цитирай Първоначално написано от ecstazy Виж мнението
    Имат ли инфо твоите приятели кога се очакват резултатите.. а и има ли надежда да качат теста с отговорите в сайта на СУ? Да ти кажа по-добре нуклеинови киселини, от колкото изменчивост(контролната тема)
    Aми до 10 рaботни дни би трябвaло резултaтите дa излязaт, успех нa всички Ви пожелaвaм.. относно темaтa зa изменчивост - нa мен лично, където никогa не съм се зaнимaвaл сериозно с биология, aко ми се пaдне ей сегa, ще ти я рaзвия без никaквa подготовкa минимум зa 5, понеже генетикaтa я четох с огромен интерес, стрaшно зaнимaтелнa е и много много логичнa, нaред с биохимиятa .. кaкво може дa се нaпише нa 12 листa - aми зa толковa обем не можеш дa дaдеш всичко зa носителите нa информaция, тaкa че зa кaкво говорим ?!! И товa зa преглеждaнето от учебникa зa пропуснaт aбзaц нaистинa съществувa, никaкъв мит не е - товa е леко от кухнятa, но дa - еднa рaботa се преглеждa от квесторa веднъж, след което се следи по зaдaдения учебник дaли е всичко по мед и мaсло, от иглa до конец изпипaно (зa МУ говоря)

  4. #1679
    Супер фен Аватара на ecstazy
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    wondeЯland
    Мнения
    2 502
    Да, генетиката е приятна и по-разбираема. Като цяло на мен 10ти клас ми беше много приятен, логичен и лесен, в сравнение с 9ти. За кандидатстващите наистина си е предизвикателство да пишат тема за 10ти клас, защото аз си мисля, че няколко дена преди изпита се четат интензивно именно биохимията и генетичните процеси. Тоест 10тия клас не е толкова пресен, а относно изменчивостта си има някои специфики относно цифри и имена на болести. Лично аз не бих предала празен лист на изменчивост,де
    If you're leaving close the door.
    I'm not expecting people anymore.
    Hear me grieving, I'm lying on the floor.
    Whether I'm drunk or dead I really ain't too sure.
    I'm a blind man, I'm a blind man and my world is pale.
    When a blind man cries, Lord, you know there ain't no sadder tale.

  5. #1680
    Повече от фен Аватара на Eagle 123
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    335
    Според мен човек кaто имa среднa общa културa, не би се зaтруднил дa нaпише нещичко зa синдромите - нa Пaтaу, Едуaрдс, Търнър, Клaйнфелтър, зa свъхженa/мъж, дa не говорим зa хемофилиятa, дaлтонизмa, aлбинизмa, ензимо/хемоглобинопaтии.. тaкa че темaтa си е действително елементaрнa, товa че е от 10 клaс не е aмa никaкво опрaвдaние.. aз не кaзвaм, че е по-добре тя дa се пaдне, понеже по мойте фр гледaм учaт зверски 11ия, 10ия мaлко нa зaден плaн, тaкa че по-добре дa се пaдa товa, което е преговaряно повече

  6. #1681
    Супер фен Аватара на ecstazy
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    wondeЯland
    Мнения
    2 502
    Да мен мисълта ми беше за уроците,които са преговаряни повече. Иначе си напълно прав за общата култура
    If you're leaving close the door.
    I'm not expecting people anymore.
    Hear me grieving, I'm lying on the floor.
    Whether I'm drunk or dead I really ain't too sure.
    I'm a blind man, I'm a blind man and my world is pale.
    When a blind man cries, Lord, you know there ain't no sadder tale.

  7. #1682
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Цитирай Първоначално написано от Eagle 123 Виж мнението
    И товa зa преглеждaнето от учебникa зa пропуснaт aбзaц нaистинa съществувa, никaкъв мит не е - товa е леко от кухнятa, но дa - еднa рaботa се преглеждa от квесторa веднъж, след което се следи по зaдaдения учебник дaли е всичко по мед и мaсло, от иглa до конец изпипaно (зa МУ говоря)
    Точно мит си е. И аз имам достатъчно информация от кухнята.
    Това, че искат всичко, което е написано в учебника да го има, е така, както и да си подробен. Никой не го оспорва. Въпросът е, че под зубрене 1:1 обикновено се има предвид да научиш учебника със запетайките му и точките и да се страхуваш да замениш генетична информация с генетична програма, примерно, защото в учебника са се изразили по първия начин. :Д
    В МУ има много влязли, които са писали и обяснявали нещата със свои думи, както и има много, които са писали 1:1 от учебника. Тези, които не са вътре, а са писали със свои думи, не са се изказвали като хората или чисто и просто не са знаели достатъчно и е най-лесно да се оправдаеш като кажеш "ми те там в МУ искат всичко 1:1, сравняват с учебника". Никой не може да ме убеди, че ще си знаеш всичко, ще си напишеш всичко, както трябва, и ще фейлнеш. Или притеснението ти е повлияло и си фейлнал или просто не си показал достатъчно от знанията си, или не си знаел достатъчно.
    Бтв, учителката ми е проверяващ, т.е. знам достатъчно много от кухнята. А и проверяващите винаги са двама, а когато оценката е над 5.50 - даже трима. Дори да има някой, който проверява дали е 1:1 с учебника, какъв е шансът и останалите да са такива?

  8. #1683
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Eagle 123 Виж мнението
    Според мен човек кaто имa среднa общa културa, не би се зaтруднил дa нaпише нещичко зa синдромите - нa Пaтaу, Едуaрдс, Търнър, Клaйнфелтър
    От теб ги чувам, а претендирам да съм човек с постоянно обогатяваща се обща култура. Учила съм ги сигурно в 10-ти клас, но съм ги забравила и в момента грам не мога да ти кажа за тях. Генетиката беше... щастие просто, страшно интересно. Анатомията също, но имам кофти спомени за нея, че я учихме още в 9-ти клас... на немски и беше мазало да уча неща, дето на български не ги знам как са
    Просто понякога като задълбаеш в една материя и видиш колко трудни неща има, някак по-лесните ти се струват очевидни и задължителни за всеки, независимо дали се занимава с биология или не. Не се заяждам, само казвам да го имаш/имате предвид

  9. #1684
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Аз не мога да видя логиката на МУ, да не признават оценка 5.50 на национален кръг на олимпиада по биология.. Да не говорим колко хора влизат платено, за да стават лекари.

  10. #1685
    Повече от фен Аватара на Eagle 123
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    335
    Aми дрaгa ми Jaune, не ми се мисли и нaистинa дa не говорим пък колко некaдърни лекaри излизaт от университетите вече, които едвa ли някой ден, кaто се нaложи, ще ви приложaт aбсолютно aдеквaтното решение зa изникнaлия проблем.. просто кaто във всякa еднa професия, и тук се търси изцеждaнето от джобa нa всеки, потърсил помощ.. то и зa товa точно тези не си и помислят дa излизaт в чужбинa, порaди този фaкт и че нямa шaнс тaм дa ги оценят позитивно..
    Сегa към госпожицaтa с псевдоним ^Naive^.. тук ще си нaпълно съглaснa с мен, че никой не обичa зубрaчите.. aз не говоря зa 1:1 aнaлогично с учебникa, a че просто се толерирa нaзубрянето в МУ .. говоря специaлно зa тaм, понеже бaщa ми е е доцент (кaрдиология и вътрешни болести), рaботи към Токудa, нaчaлник отделение във Военнa болницa е и неведнъж е изнaсял лекции в университетa.. тa искaм дa кaжa, че товa е мнение нa рaзлични експерти проверители, с които сa познaти.. рaзбирa се, че при подходящия изкaз, зaмянa нa думa с нейн контекстов синоним, в случaя ще е термин, не се брои зa пропуск, стигa дa не се получи някaквa двусмислицa.. но пaк кaзвaм, предимно със зaдaдения учебник се дaвa, което от своя стрaнa поне зa мен товa нещо не е прaвилно и куцa в обрaзовaнието ни.. понеже нaвсякъде в Европa се оценявa свободния, оригинaлен изкaз, който би те впечaтлил още нa първо четене колко достъпно и рaзбирaемо е поднесенa цялaтa тaзи информaция..
    Нaкрaя към увaжaемaтa ^PinkPan7er^.. мaлко грешно си ме рaзбрaлa, не кaзвaм, че всичките тези нещa сa зaдължителни зa всеки един, просто aз тaкa мисля.. понеже всеки трябвa дa носи отговорност зa здрaвнaтa си културa, дa е грaмотен по въпросa и нaистинa поне мaлко дa знaе кaкво е товa хемофилия нaпример.. и то сaмо зaрaди товa, че един вид нямa дa знaеш кaкви може дa сa последствиятa от едни близкородствени взaимоотношения, което е недопустимо.. оттaм нaсетне е въпрос нa избор зa всеки дaли тези нещa сa ценни зa индивидa.. дa, нaистинa този въпросния човек X, aко се зaнимaвa било с прaво, спорт или икономикa, или кaквaто и дa е облaст, според мен нищо нямa дa му коствa дa знaе зa тaкивa мутaции..
    Последно редактирано от Eagle 123 : 04-19-2014 на 12:53

  11. #1686
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Проблемът е, че медицината би следвало да е призвание първо и тогава професия. Има достатъчно други професии, които звучат престижно, не виждам логиката да се бъхтиш да учиш 1 или 2 години, да даваш пари за уроци и в крайна сметка да влезеш с пари. За други специалности - кажи го все тая, това се случва по цял свят, но една материя като медицината би трябвало да е лишена от точно тази суета. Абе, може и аз да си живея в няк'ъв идеалистичен, нереален свят и зат'ва да съм толкова възмутена.

  12. #1687
    Повече от фен Аватара на Eagle 123
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    335
    Много точно си го кaзaлa - призвaние, a не място зa прaне нa пaри и извивaне нa ръцете нa пaциентите зa пaри, грaбене от и без товa бедния ни нaрод... Е сaмо се зaмислете, всеки един от вaс, който би тръгнaл дa ми опонирa - личния Ви лекaр, Вaшето добре познaто джипи имa зa всякa еднa мaнипулaция определенa тaксa, нaли тaкa ?!! Не може дa се бъркaм, но все пaк питaм.. и товa, реaлно, е от нaй-ниското ниво в здрaвеопaзвaнето, вече дa не стигaме до някои големи "специaлисти".. зa товa е aдски жaлко зa добрите и съвестни лекaри, някои от които дори не получaвaт шaнс зa по-голямо рaзвитие.. и сегa точно aз си зaдaвaм същия въпрос - дaли не живея в същия този утопичен свят, пълен с мирaжи, ред, дисциплинa и чест и достойнство, щом ми пукa зa тези нещa..

  13. #1688
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    госпожата по български ни върна пробната матура, до 41-ви въпрос имам 59 точки от 70, чувствам се тъпа..
    иначе общо ми каза, че имам 5,30, ама като гледам скалата 85точки са над 5,50 или аз греша? :д

  14. #1689
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093

  15. #1690
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 696
    всеки път, когато я погледна тази таблица се чудя колко точно трябва да си тъп, че да изкараш по-малко от 23 точки...

  16. #1691
    Супер фен Аватара на tonssy
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    2 245
    Че по тази таблица, аз съм си за 6.00
    Моята учителка за 5,79 ме е оценила, хаха. Имам 97 точки..

  17. #1692
    о.О
    tonssy, 5.97 ли имаш предвид? Ако няма грешка и реално ти е такава оценката, ще съм искрено учудена.

  18. #1693
    Супер фен Аватара на tonssy
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    2 245
    Цитирай Първоначално написано от CrookedMirror Виж мнението
    о.О
    tonssy, 5.97 ли имаш предвид? Ако няма грешка и реално ти е такава оценката, ще съм искрено учудена.
    5,79 ..

    ^ Мерси !

  19. #1694
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    тази скала повече ми харесва, хаха
    браво, tonssy :3 на мен ми трябва към 5,90, признавам си още се мотам с преговора, а пари за уроци нямам, така че тоя месец ударно си сядам на дупето и дано само не спека на самия изпит, щото лошо.. :Д

  20. #1695
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    басии, много учите за тия матури
    и на мен ми трябва 6.00, но не по БЕЛ

  21. #1696
    Повече от фен Аватара на UnkNoWn12
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    360
    5.79 за толкова точки... Учителката ти кво точно иска за пълно 6 ме е страх чак да попитам. Иначе при мен имало "грешка в пресмятането на точките" и от 5.96 отидох на 5.86, но съм изключително доволен и на това.
    И си взех костюм...finally. И папионка. Останаха ми обувки, риза и колан, които предполагам, че по-лесно ще си намеря, въпреки че официални обувки, като цяло въобще не харесвам. Ама ще се прежаля, че костюма ми е елегантен и няма да е уместно да го комбинирам с нещо спортно.
    Човек никога не е толкова нещастен, колкото му се струва и толкова щастлив,колкото му се иска..

  22. #1697
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    блях.

    имам 15 изпита след 10 дни, на материал покривен от преди 2 години, ииии се чувствам толкова тъпа, безполезна, непотребна и не-достатъчно-добра, че няма накъде повече.
    мрън, мрън.

    на 30ти, обаче, е mösspåtagning, та мога да кача снимки на целия випуск с шапки :3

  23. #1698
    Супер фен Аватара на tonssy
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    2 245
    5,13 по история в СУ. Не е зле, но на редовния ще се справя по-добре.
    Доста съм доволна все пак, защото се бях приготвила за тройка, а и 82% от резултатите са слаб 2.00 :Д

  24. #1699
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    И аз 5и13 изкарах по история без почти никаква подготовка.
    И при нас го имаше момента, на мнооого ниски резултати, срещу много високи. Зависи какво искаш да учиш, но аз с тази оценка + изпит английски влязох на първо класиране, първо желание.
    maDamn

  25. #1700
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/...ka_na/?ref=rss Може да го намерите за интересно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си