.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    Bioderma VS. La Roche - Posay

    И така,най-накрая реших да си купя медицинска козметика . С проблемна кожа съм - мазна,с широки пори и черни точки в областта на носа и бузите.Предпочитам гел,тоник/мицеларна вода и матиращ хидратант. Преди време повече клонях към Bioderma (гела,водата за мазна/комбинирана кожа и Pore Refiner),обаче разбрах,че крема не е хидратиращ и търсих,но не намерих нищо тяхно хидратиращо и в същото време - матиращо,затова се отказах.А бях чела тооолкова много хубави мнения.После минах на La Roche - Posay (серията Effaclar).Но прочетох,че няма особено хубави мнения и пак се отказах.За Vichy не съм мислила.Почиствам си кожата всеки ден и един път седмицно си правя парна баня с лайка и маска с хума и други неща,обаче тея черни точки не мога да ги махна просто.Лентички на Victoria ще си взимам тези дни,но бих се радвала и да ми препоръчате нещо наистина ефикасно.

  2. #2
    Повече от фен Аватара на valentinadr
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    330
    Аз в момента използвам измиващ гел на Nuxe и мицерална вода+термална и крем за лице на La Roche-Posay и съм много доволна

  3. #3
    А с каква кожа си?И може ли да ми пратиш линкове,че това нищо не ми говори.

  4. #4
    Супер фен Аватара на weheartiit
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 529
    същата кожа имам и аз ...
    гелчето на биодерма и аз го ползвам,хубаво е
    мицеларната вода на биодерма също съм я ползвала (със зелената капачка),но въпреки че
    съм с мазна кожа многооо ми я изсушаваше.
    за тази обаче с розовата капачка съм чувала само хубави мнения,така че според мен
    тя е добър избор.за хидратиращо кремче аз ползвам най-обикновенно http://st1.asam-cosmetic.de/tl_files...ceme-100ml.jpg
    струва около 2-3 лв. ,попива бързо и е многоо икономичен.харесва си ми засега,жалко,че
    ми свърша и не мога да го открия отново понякога ползвам и този на нивея http://static1.framar.bg/product/nivea-soft.jpg
    но той ми идва по-мазен

  5. #5
    Голям фен Аватара на shusha
    Регистриран на
    Apr 2013
    Мнения
    860
    Биодерма не ми пасна въобще. НЯмаше ефект. Ползвах и виши и той беше по-добре.
    Черните точки само козметик може да ти ги махне.

  6. #6
    Повече от фен Аватара на valentinadr
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    330
    Последно редактирано от valentinadr : 09-08-2013 на 21:01

  7. #7
    Супер фен Аватара на aniezina
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Някъде там....
    Мнения
    1 113
    Моята козметика е сбор от Bioderma, Nuxe и Uriage. На La Roche - Posay съм използвала само тестери и съм доста очарована. За момента съм доволна от продуктите си, когато някой от тях се нуждае от замяна вероятно ще пробвам нещо на La Roche - Posay. И двете марки, които си посочила са добри. На мнение съм, че трябва да търсиш подходящи продукти, за твоята кожа, а не подходящи марки.
    Хвърлиха ме в Пирифлегетон а сега преплувам Ахерон. После ще се гмуркам в Мнемозина. Следва Кокит а след нея Стикс. Сетне ще се давя в Лета, докъто изтезаната ми душа се моли за водите на Еридан...
    http://bgpentagram.bulboard.com

  8. #8
    Не е нужно всичко да е на една марка. Според мен е достатъчно просто кремът да не изсушава кожата.
    Между другото мицеларната вода и гелът на Биодерма (за Себиум говоря специално) имат едно и също действие. Едното е за тези, които не харесват продуктите за измиване, а другото следователно тези, които го предпочитат. Точно така си казват и от марката.
    Имат крем Hydra, може да го провериш.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Изобщо не съм доволна от Биодерма,и ако трябва да избирам от двете споменати марки в заглавието ще се спра на втората.
    За Avene съм попринцип, най-вече термалната вода.
    To infinity and beyond.

  10. #10
    Мицеларната вода ще я използвам за премахване на грим.Значи е ясно - гелът на Bioderma.Проблемът обаче е,че си харесах матиращия хидратант и Pore Refiner,въпреки че имат съвсем различно предназначение.Ще е много ли,ако си взема и двата?

  11. #11
    За грим по - добре използвай на Сенсибио (розовата), защото зелената не става за около очите.
    Няма да е много. Даже щях да ти казвам, че може да вземеш AKN, защото него го водят за черни точки.

  12. #12
    О,да,определено ще е Sensibio,това отдавна съм го решила.Сега разгледах малко и видях,че имат и хидратиращ крем за мазна кожа,който в сайта го няма.Обаче като се замисля,ми трябват доста неща - за почистване и затваряне на порите.А и вече тотално се обърках какво да си взимам.

  13. #13
    Мега фен Аватара на strawberry88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    10 697
    Специално за измиващия гел - опредеделено Биодерма!

  14. #14
    Голям фен Аватара на monroe999
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    907
    аз последно си взех бебешката мицерална вода на Биодерма, защото е по-евтина и честно казано не виждам разлика с розовата

  15. #15
    Супер фен Аватара на aniezina
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Някъде там....
    Мнения
    1 113
    Цитирай Първоначално написано от Penny Lane. Виж мнението
    За грим по - добре използвай на Сенсибио (розовата), защото зелената не става за около очите.
    Няма такова нещо, става и за сваляне на грима от очите и за почистване на лицето. Просто е за мазна кожа. Използвам я от 3 години и съм страшно доволна.
    Хвърлиха ме в Пирифлегетон а сега преплувам Ахерон. После ще се гмуркам в Мнемозина. Следва Кокит а след нея Стикс. Сетне ще се давя в Лета, докъто изтезаната ми душа се моли за водите на Еридан...
    http://bgpentagram.bulboard.com

  16. #16
    ^ На много хора им пари/люти около очите затова го казах.
    За почистване - гелът.
    За порите - Pore Refiner.
    + Sensibio за грим. Или Себиум. Може да вземеш по 100мл. и от двете и да ги пробваш.
    За черните точки си вземи скрабът? или AKN? Ако търсиш нещо и за тях.

  17. #17
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Цитирай Първоначално написано от monroe999 Виж мнението
    аз последно си взех бебешката мицерална вода на Биодерма, защото е по-евтина и честно казано не виждам разлика с розовата
    Трие ли грима също толкова добре и каква и е цената

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  18. #18
    Супер фен Аватара на aniezina
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Някъде там....
    Мнения
    1 113
    Цитирай Първоначално написано от Penny Lane. Виж мнението
    ^ На много хора им пари/люти около очите затова го казах.
    Не знам как ще им пари, ама разни хора-разни реакции. На мен (по абсолютно невнимание) и в очите ми е попадала и не съм имала нито лютене нито нищо. Просто неприятното усещане на вода в окото.
    Хвърлиха ме в Пирифлегетон а сега преплувам Ахерон. После ще се гмуркам в Мнемозина. Следва Кокит а след нея Стикс. Сетне ще се давя в Лета, докъто изтезаната ми душа се моли за водите на Еридан...
    http://bgpentagram.bulboard.com

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си