.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 30
  1. #1
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366

    Ниско кръвно и цикъл

    Напоследък имам един доста сериозен проблем. От вече 6-7 години някъде много ме боли когато ми идва всеки месец, от години съм така и понякога боли слабо, понякога все едно Сатаната си прави ебавки с мен. Anyway, в началото на тази година пих едни лекарства (свързани не с това, но явно имаха влияние) и изобщо не ме болеше. Имах си други проблеми, но в отношение на цикъла ми нямаше болки никакви. Беше Рай. Е, наложи се след месеци да сменя лекарството с едно по-силно и тогава дойде истинския Ад. Бях лятото с най-добрата си приятелка на селото й и когато ми дойде болката беше умножена по над 10. Дори съм се разплаквала от болката, а не съм глезена да плача за най-малката болка, което ще рече, че доста сериозно болеше. Едвам се прибрах, като тя ми помогна, а преди това бях буквално легнала на стълбите в една сграда защото не можех да се движа дори. Всичко ми премаля до такава степен, че имах световъртеж и краката ми не можеха да ме издържат, а болката беше неописуема. Явно и от самата болка не съм можела да вървя (така ми казаха и съм тръгвала дори да припадам о.О но не, не припаднах). Легнах и с 300 зора заспах и всичко свърши. На другия месец имаше болка, но бързо я притапих и говорих с медицинско лице - казаха, че когато ми идва и аз съм с ниско кръвно (имах и анемия) и то още повече ми пада кръвното и границите са приближени и става мазало. Тогава не се замислих и на другия месец взех, че ядох храна, от която кръвното пада и точно ми беше дошло и следобеда съжалявах многократно за това. Пак се случи това, че не мога да се движа, едвам вървя, пих течен аналгин и пак не ми мина, от спазмалгон-а спря да ми минава, а от нурофен-а още преди година спря. Последния път беше още по-зле и от лятото. По едно време направо ми се искаше просто да си отида (а съм против глупостите на пуберите със самоубийства, смърт и т.н.) и да спре тази мъка и така съм стояла 1 час и просто заспах неосъзнато. Другата седмица ще ми идва и ужасно ме е страх, че ще се случи същото. Предполагам бе излишно да пиша всичко горе, но нека минем към въпроса - какви храни освен айрян със сол вдигат кръвното? Личния ми лекар каза, че това със сладкото при ниско кръвно било мит, но тогава други неща за вдигане на кръвно какви има?
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  2. #2
    Това наистина е гадно..

    Говорила ли си с майка си?

  3. #3
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    аз нямам чак такива проблеми (да чукна на дърво), но след едно прилошаване лекарката ми изписа едни хомеопатични капки Вивитон S, които да ти кажат поне при мен имат само краткотрайно влияние веднага след като съм ги приела, ама.. пак си е подобрение. иначе за кръвно не знам и аз, на мен са ми казвали да пия кола, айрян и да ям чиста захар (ама пък това според мен е ако имаш кръвна ниска захар, а не ниско кръвно, дзз ;д)

  4. #4
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    Говорила съм с нея, но тя ми казва постоянно за това с айряна и солта. Като малка и тя била също като мен, но тогава нямали голям избор от лекарства и пиела единствено аналгин, за да й спре болката, но казва, че е стигала и до повръщане, защото до такава степен я боляло. Скоро ходих на гинеколог и тя ми каза, че тези болки били хубави, означава, че детето ми щяло да е здраво и то доста здраво, болката се определяла по степента на здравето или нещо такова. Не помня вече какво беше казала и щяло да спре да боли чак като родя, но не мисля да е в близките 5 години. Иначе странно, преди месец ми изписаха Вивитон S да съм го пиела когато ми било в краен случай доста ниско кръвното, но да не се получи някаква реакция от капките и течния аналгин (В момента за болки само него пия)? Страх ме е вече дори да си правя "експерименти" с тези лекарства. Ще пробвам идните дни да пия предимно Вивитон-а и да пия кола щом се налага и се надявам силно да има ефект.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  5. #5
    На колко си години всъщност?

  6. #6
    Повече от фен Аватара на ~LadyCrawley~
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    396
    Не мисля, че колата ще ти реши проблема. Пробвай с капките, като преди това се консултирай с лекар дали няма да имат вредно влияние, примесени с аналгина-все пак е доста силно лекарство.

  7. #7
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    Мен преди време също доста ме болеше, особено първият ден. Ибупром-а много ми помагаше, пия 2 хапчета и след половин час почти не усещам болка.

  8. #8
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    На 16. Така съм с тези болки откакто се помня.
    С колата може и да стане, макар да избягвам газирани напитки.
    Да, първия и втория доста боли. Понякога ме боли така ден преди да ми дойде, но е по-рядко. С ибупром може и да пробвам, просто се страхувам с тези омешвания на лекарства. Сега не пия нищо, но ако пия ибупром и този Вивитон С за вдигане на кръвното да не се получи реакция, че веднъж се изпатих от това. За течния аналгин пия само 1 ампула на ден, но понякога не ми минава и се чудя дали мога да пия още една, но едни ми казват, че е силно лекарство и не бива да се пие повече от 1 ампула, други казват, че нищо нямало да ми стане да пия още една. Поне ще сложа Ибупром в списъка.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  9. #9
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    стига мрънка, все повече ще те боли, докато не родиш

    щом можеш да заспиш, всичко е 6, имам позната, която при всеки цикъл я кара линейка до болницата и стои по ден два на системи
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  10. #10
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    ^ Милата ти приятелка.

  11. #11
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    Аз мрънкам? Аз ти обяснявам, че съм при припадане мрънкала съм била, дори не знаеш какво е, разбирам приятелката ти напълно. Дори съм такава, че си трая дълго и съм напук, ти ми викаш, че съм мрънкала. Хайде стига глупости. Пхах... де да мрънках, мечтая си да мрънкам, но от сега треперя при следващия път и изобщо не преувеличавам.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  12. #12
    Повече от фен Аватара на ~LadyCrawley~
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    396
    Цитирай Първоначално написано от AliceSw Виж мнението
    стига мрънка, все повече ще те боли, докато не родиш

    щом можеш да заспиш, всичко е 6, имам позната, която при всеки цикъл я кара линейка до болницата и стои по ден два на системи
    Как спокойно даваш акъл на някой, а дори не знаеш какво е всъщност. До колкото разбрах от коментара, теб не те боли толкова, колкото авторката, so..

  13. #13
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    ^ Това исках да кажа с две думи. Просто сега вероятно ще ме вземат за поредното преувеличаващо лапенце. Не, наистина не съм преувеличаваща. Доста инат човек съм. И до край съм със стиснати юмруци преди да се пречупя. Не съм за най-малката болка да оревавам света. Случи се веднъж, защото ме болеше ужасно много и не можех да издържа и просто от болки до там стигнах, че ми прилоша ужасно много, но вървях по пътя така на инат, викаща си, че нищо ми нямало, мога да издържа. Въртя се по 1-2 часа преди да заспя и то пак от някакъв инат. Болката не ми позволява дори да заспя и едва ли не трябва да пия приспивателни, за да заспа. Единствено тогава ми минава тази болка. Изпитвала съм от най-малката до едни от най-ужасните и силните болки при менструация. Знам какво е да ти е леко, знам какво е и да е ад. Не искам дори да се тъпча тогава с хапчета, дори е толкова силна тази болка, че от хапчета не ми минава, но нищо не казвам или да ходя да търча и да викам "ох боли ме, боли ме". Смятам, че наистина много момичета са имали поне един такъв период, на други им е лесно, всички сме различни. Така че не, изобщо не преувеличавам. Иска ми се, дори желая искрено да съм преувеличавала, но изобщо не преувеличавам или да мрънкам от "някаква си дребна болка". Ти сама каза, че приятелката ти е в болница, а не ти, следователно казваш, че нямаш идея каква е, но все пак всеки преувеличава, но имаш приятелка, която влизала в болница и си на мнение, че на другите с нея им е нищо. Да, нейното до такава степен е силно, че наистина е гадно, но това не значи, че няма и хора, които ги боли силно, но се лигавят. Мога и да ти кажа, че съм на едно стъпало зад нея дори.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  14. #14
    Повече от фен Аватара на ~LadyCrawley~
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    396
    Ами някои момичета не осъзнават какви щастливки са, защото не ги боли много силно, но пък тези много-големите и разбиращите....айде моля ти се. Докато не изпиташ поне нещо подобно, не говори за преувеличаване, че не дай си боже зъб те заболи или нещо по-сериозно...лекарят отсреща може и да ти се присмее..wow!

  15. #15
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    изпитвала съм такова нещо, едно време повръщах от болка в някои дни, преебаното е, че така и хапчетата не действат, затова ви казвам, че мрънкате

    ако боли наистина, не можеш да заспиш /важи за всякакъв вид болка/

    авторката да си намери подходящи болкоуспокояващи, или да ходи на доктор, защото подобни болки могат да са знак за проблем
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  16. #16
    Мега фен Аватара на Баща Ти
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    3 251
    Спортуваш ли? Хидратираш ли се достатъчно? Стресирана ли си от ежедневни проблеми?

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Кръвното няма да ти намали болките. Просто намери подходящи обезболяващи.
    Не е лошо да посетиш и доктор, за твое успокоение, че не е нещо по-сериозно, но най-вероятно ще ти каже, че е до организъм...
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  18. #18
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    Ходих някъде преди 3 седмици на гинеколог. Каза, че съм напълно здрава, органите, всичко е екстра, няма от какво да съм се плашила. Всичко ми било наред, а това за болките показвало, че детето ми щяло да е здраво един ден и било хубаво даже да боли. Точно заспиването ми е най-трудната част, но на инат не се спирам и продължавам да опитвам докато накрая не заспя някак.
    За болкоуспокояващи винаги е различно. В началото преди много години започнах да пия Нурофен, но в даден момент организма ми свикна с него и спря да ми минава. Минах на Спазмалгон и когато отново организма ми свикна с него се върнах на Нурофен, бях добре с него, но и този път не се получи и така ги редувах. Преди половин година и малко повече спряха да ми помагат и двете. И тогава ~LadyCrawley~ ми каза за течния аналгин и започнах да приемам него до момента. Добре съм си, но когато бях с нея на село нямах течен аналгин и пих Нурофен. Оттам се получи реакцията на хапчетата, защото приемах от половин година други поради здравословни проблеми. Лекарката ми каза, че Спазмалгон и Нурофен всъщност са си болкоуспокояващи, но имат ефекта, да свалят кръвното. Аз съм с ниско кръвно и оттам съм го свалила още повече и границите са били много, много близки. И когато се прибрах следващия месец си пих течния аналгин, но пак ме наболяваше леко целия ден и не ми мина напълно, но се трае. Чак за слаба болка не съм. На другия месец пак си бях свалила кръвното точно когато ми идвало и пих и аналгин и пак не помогна. Болеше, та се късаше. И сега идва следващия нов месец (другата седмица) и мисля да пробвам Ибупром или да пробвам да пия 2 течни аналгина още като стана сутринта. Цикъла ми е доста нередовен от години, но да, нормално е, но при мен вместо да идва през по-дълги периоди е обратно - идва ми 2 пъти в месеца, на всеки 17 до 20 дни. Всичко това се оказало нормално и всичко ми било свързано с кръвното когато ми е най-лошо, а самата болка може да се отстрани вече с болкоуспокояващо. Мисълта ми беше какво да пия за ниско кръвно, за да мога да предотвратявам ниското кръвно тогава и евентуално ако някой каже някое лекарство, което да пия тогава, за да не ме боли. Също и през тези 2 дена не ходя на училище, защото съм освободена именно от това.
    Ами за трениране.. упражнявам йога, но от нея май ме боли повече.
    Пия около литър и половина на ден понякога вода, понякога сок, избягвам газирано, защото преди постоянно го пиех и бях раздразнила жлъчката ми и трябваше да го намаля и ставам доста изнервена от газираното. Попринцип съм доста изнервена.. постоянно и ставам като Хълк с наличие на кафе или газирано и става мазало.
    Стресирана ли си от ежедневни проблеми? - Винаги е различно, но може да се каже, че да. Отделно и напоследък има доста проблеми у нас и наистина ми влияят доста, следователно да.
    Не знам, мисля си, че кръвното и болките са слети, защото ми прилошава от ниското кръвно, както например като си болен и ти идва - болките са много по-силни и кръвното и този "период" си взаимодействат по разбираеми причини.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  19. #19
    Повече от фен Аватара на ~LadyCrawley~
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    396
    Разкрита съм!

  20. #20
    Мега фен Аватара на Баща Ти
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    3 251
    А колко ниско ти е "ниското кръвно"

  21. #21
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    90/60-70 ми е най-често.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  22. #22
    като човек с кръвно 80 на 50 мога да ти кажа, че най-добре с хапчета...иначе айрян със сол, червено вино, кола и натурален шоколад са нещата, които също могат да ти помогнат

  23. #23
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    Цитирай Първоначално написано от Sirona Виж мнението
    като човек с кръвно 80 на 50 мога да ти кажа, че най-добре с хапчета...иначе айрян със сол, червено вино, кола и натурален шоколад са нещата, които също могат да ти помогнат
    Благодаря
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

  24. #24
    Повече от фен Аватара на vas4e3to0
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Днес на Марс , утре на Венера!!!
    Мнения
    477
    Съчувствам ти, знам какво е. Аз съм припадала. Пия по 2 спазмалгона първите два дни и така се справям с болката. Въпреки че не спира и все още ме боли, пак е поносимо.

  25. #25
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    Точно, има определени моменти когато е поносимо, но при мен са доста рядко. Преди и аз бях така със спазмалгона, пиела съм дори по 3 за 2 часа. Като нищо съм можела да се натровя, но се тъпчех, за да спра болката.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си