.
Отговор в тема
Страница 68 от 118 ПървиПърви ... 185864656667686970717278 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 676 до 1 700 от общо 2929
  1. #1676
    anonymous708973
    Guest
    Да мина пак да ви подканя към инвестиране в електрическа четка за зъби.
    След по-малко от месец с комбинацията ел. четка за зъби + конец + вода за уста (първите две поне по веднъж на ден, водата - след всяко миене на зъби и веднага след ставане) има наистина видима разлика, даже на снимки се забелязва^^

  2. #1677
    Супер фен Аватара на malka_sladkka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Луната
    Мнения
    1 738
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Да мина пак да ви подканя към инвестиране в електрическа четка за зъби.
    След по-малко от месец с комбинацията ел. четка за зъби + конец + вода за уста (първите две поне по веднъж на ден, водата - след всяко миене на зъби и веднага след ставане) има наистина видима разлика, даже на снимки се забелязва^^
    Напълно съгласна съм с това мнение. Ел. четка промени живота ми. Бях доста скептично настроена и пробвах на шега, от този момент не съм спряла да я използвам. Дори е по-мъзерливо

  3. #1678
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Вие на коя марка ползвате? Колко парички дадохте ? За колко време се захабяват самите косъмчета и от къде се купуват резервни?


  4. #1679
    Никога не съм ползвала електрическа четка. Струва ми се странно, няма ли вибрации, които да дразнят или пък косъмчетата да са много твърди, защото на мен много четки ми правят проблеми? И наистина ли зъбите стават по-бели?

  5. #1680
    Аз да похваля протеиновия шампоан на Напура, много готино шампоанче. В комбинация с реконструктора на Афоджи наистина има ефект и косата изглежда доста по-добре.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  6. #1681
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от minavla Виж мнението
    Никога не съм ползвала електрическа четка. Струва ми се странно, няма ли вибрации, които да дразнят или пък косъмчетата да са много твърди, защото на мен много четки ми правят проблеми? И наистина ли зъбите стават по-бели?
    Замислила съм се на наште да подарявам такива технологични чудеса, че доколкото ги познавам, финанси за това не биха отделили. Та ще споделям и аз опит и наблюдения по-нататък.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #1682
    Черния петък носи няколко нови айтъма

    http://girlstemptation.blogspot.com/...pressions.html


  8. #1683
    това червило матово ли е?

  9. #1684
    anonymous708973
    Guest
    Измивен гел, който почиства и грим, на Алверде с хамелис и лайка. С няколко вида масла е, доволна съм, не ми изсуши кожата, утре ще видим как се справя с грим

  10. #1685
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от kaRamella Виж мнението
    Вие на коя марка ползвате? Колко парички дадохте ? За колко време се захабяват самите косъмчета и от къде се купуват резервни?
    Четката на приятеля ми, който ползвам в момента, е на Oral B. http://ecx.images-amazon.com/images/...L._SL1500_.jpg

    В ДМ струва 20 евро, цените са между 15 и 99. Има и четки с екстри от сорта на спиране, когато трябва да смениш областта от устната кухина, която почистваш. :д
    В България със сигурност ще намериш в Техномаркет или Технополис.
    Сменя се самата глава, тук най-изгодният вариант е четки на домашната марка на ДМ 4 броя за 7 евро. Главите са сходни, би трябвало да пасват за всички модели четки. На опаковката пишеше, че се сменят като нормална четка на 3 месеца.
    А самата дръжка не виждам защо да се сменя, тя си има зарядно и т.н., бе... като всеки ел. уред - като се прецака :д

    Почистването е в пъти по-добро по причината, че по принцип зъби се чистят с кръгови движения, обаче с нормална четка имаме склонността да чистим напред-назад, което не само набива остатъци в междузъбното пространство, а и е вредно за зъбите. Аз имам склонност бая да натискам. Електрическата четка спира за 1-2 секунди да вибрира, когато го усети това.

    В заключение - много съм доволна!!

  11. #1686
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    ^аз имах една за 20-ина лв от ДМ, но не ми хареса и след месец спрях да я ползвам. стори ми се, че с нея отнема много повече време да си почистя хубаво зъбите. чудя се дали проблемът е, че е била нискокачествена.

  12. #1687
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    електрическите четки не влияят добре на венците

  13. #1688
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от Deadlock Виж мнението
    ^аз имах една за 20-ина лв от ДМ, но не ми хареса и след месец спрях да я ползвам. стори ми се, че с нея отнема много повече време да си почистя хубаво зъбите. чудя се дали проблемът е, че е била нискокачествена.
    не, аз също с нормална четка си почиствам по- добре зъбите, много по- гладички ги чувствам, а съм имала нелоша електрическа

  14. #1689
    anonymous708973
    Guest
    Абе, казват уж, че с електрическа отнемало повече време, обаче на опаковката на една пишеше 2 минути, като на всеки 30 секунди започваш нова четвъртина от устната кухина. Според мен не я използвате правилно, и аз като дете не я харесвах и мислех, че не почиства добре. Просто е напълно нелогично нормална четка да е по-добра.

  15. #1690
    Супер фен Аватара на girl91
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 998
    Аз също имам електрическа четка от ДМ и ми харесва - използвах я след като ми я подариха, след това дълго време не я използвах и от скоро пак я използвам, но използвам и нормална четка за зъби, т.е. понякога се мия с електрическа, понякога с нормална.

  16. #1691
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Или пък обратното- ти да не можеш правилно да ползваш обикновена и затова с електрическа ти се струват по - добри резултатите.

  17. #1692
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Почистването е в пъти по-добро по причината, че по принцип зъби се чистят с кръгови движения, обаче с нормална четка имаме склонността да чистим напред-назад, което не само набива остатъци в междузъбното пространство, а и е вредно за зъбите.
    Това за движенията при миене на зъбите ми го обяснява и стоматоложката, понеже с натиска и това *напред-назад* се оголват шийките на зъбите. Оттам пък тръгват проблеми със свръхчувствителност, където пък никакви пасти не помагат...

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  18. #1693
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    електирческите четки са за сакати и несръчни

  19. #1694
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Просто е напълно нелогично нормална четка да е по-добра.
    ти си напълно нелогична

  20. #1695
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536







  21. #1696
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Или пък обратното- ти да не можеш правилно да ползваш обикновена и затова с електрическа ти се струват по - добри резултатите.
    Проста математика:
    С обикновена четка - 300 завъртания на минута.
    С електрическа - 3000 до 7000 на минута.
    Времето е константа, съдейки по опаковките на двете четки и препоръчителното време.

    Извод: Електрическата четка е по-ефективна за единица време.

    Да добавим фактори като този, че хората си взимат просто някаква четка от щендера, евентуално гледат да е medium, ама какви косъмчета имала, да бе да. Кой ще даде 5 лв за четка за зъби? Аз съм от тоя тип, свидило ми се е за четки, най-скъпата ми е била 1.50 :д Не казвам, че всички са така, ама хайде честно, колко време отделяте да си изберете четка за зъби или взимате опаковката, на която пише 1+1 гратис
    Да добавим фактора, че често хората си мият зъбите по-кратко от тези 3 минути.
    Да добавим факта, че често натискаме прекалено много - ако ви покажа четката за зъби на баща ми и как я прави на гъз за 2 седмици ползване, лошо ще ви стане. Мога да го чуя от съседната стая как си мие зъбите
    И т.н., и т.н. Дори да изолираме тези фактори, горният извод си остава валиден.

    Също толкова вярно е, че разлика има. Ама наистина има. Зъболекарката (при която не съм стъпвала от 3 години сигурно) ме хвалеше винаги как се грижа за зъбите си. А сега забелязвам голяма разлика - казвам го с идеята, че базата, положението, с което сравнявам, също е било добро. Яд ме е, че нямам преди-след снимки, ама уж щях само един-два пъти да си измия зъбите, да видя как е и като усетих колко е различно, веднага минах само на електрическа.

    А това, за което калпазанката говори, майка ми го има и след НГ ще й правят операция, далеч не е приятно.

    Та, не споря, просто обясних за тези, които се интересуваха по-горе. На база на това може някой да реши да опита, знам ли?

  22. #1697
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    знаеш ли кое е простото в случая?
    ти

  23. #1698
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Електрическите имат по- малка площ.
    Оборотите на въртене са предмет на една друга наука, различна от математиката.
    Не обясняваш, заявяваш, че ние не я ползваме правилно (seriously? това е четка, не ядрена ракета), защото можем да си измием зъбите по- добре с нормална четка.
    (Аз лично си купувам с меки косми-да и не си купувам от 1,5- не. Ползвах електрическата, и то на sensitive режим и плюех кръв. Това го споменавам в отговор на предположението ти,че масово хората не инвестират в хубави четки, няма общо с тезата ми, че не чисти толкова добре.)
    btw, мия си зъбите точно 4 минути, не знам какви са тия 2

    Може в мен да е проблемът де- устата ми да е голяма и затова 4min, но пък ръката ми да е бърза и да прави >300 оборота в минута, та затова чисти зъби, знае ли човек
    Последно редактирано от therichbitch : 12-13-2014 на 20:35

  24. #1699
    anonymous708973
    Guest
    Признавам си, не разбирам нищо от чувствителни зъби, моите не са. Разкървавявала съм си венеца с нормална четка, когато се опитам да я движа максимално близо до основата на зъбите, и първите 2 пъти с конеца, иначе никога.
    А за неправилното ползване - адски често съм чувала, и на Калпазанка са й обяснили, че кръговите движения лесно прерастват в напред-назад, ако човек залага повече на бързината, просто механично е по-лесно :д
    (Обясненията са ми трепач, знам.)
    Иначе - съвсем логично да си избираш четка по-внимателно при проблеми със зъбите, така е

  25. #1700
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Много са различни мненията и определено не може да се каже кое е по-доброто.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си