.
Отговор в тема
Страница 31 от 349 ПървиПърви ... 212728293031323334354181131 ... ПоследнаПърви
Резултати от 751 до 775 от общо 8725
  1. #751
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от LadyDi Виж мнението
    Никой нищо не натрапва. На някои хора им е интересно и толкова. Теб като не ти изнася, просто не чети и не се интересувай. Какъв е проблема Щрудел или който и да е, да си говори за тези неща?
    Това.

    И това, че ти не можеш да си го представиш изобщо не означава, че не е възможно.

  2. #752
    anonymous708973
    Guest
    Който нарича астрологията псевдонаука, да вземе да се информира и да спре да я свързва само с баба ви Аленка по телевизията. Мнооого си падам по аргумента "Ба, астрология... аз в зодии не вярвам". Просто... леш.

  3. #753
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Aз, бтв, наскоро седнах да ровя из научни журнали за астрологията с надеждата, че всъщност има подкрепа и рационалният критик в мен ще задоволи желанията на емоционалния наивник. :Д Но не, никакви добри резултати не открих.

  4. #754
    Цитирай Първоначално написано от LadyDi Виж мнението
    Никой нищо не натрапва. На някои хора им е интересно и толкова. Теб като не ти изнася, просто не чети и не се интересувай. Какъв е проблема Щрудел или който и да е, да си говори за тези неща?
    Мен ми е готино да поставям медицински диагнози и да препоръчвам лечение, и на някои хора им е интересно. Какъв е проблема?

    Просто казвам, че някои хора действително разбират от някои неща, други - не. Всичко е свързано с години учене и труд.
    Ако действително го възприемате като наука не виждам защо бихте отрекли.

    Както не бихте послушали мен като ви изпиша ксанакс за мозъчния тумор за който съм чела, защото ми е интересно, така се очаква и да е с всички останали области.

  5. #755
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от NeutralMilkHotel Виж мнението
    Мен ми е готино да поставям медицински диагнози и да препоръчвам лечение, и на някои хора им е интересно. Какъв е проблема?
    Сериозно ли си толкова глупава, че правиш паралел между двете неща?

    Deadlock, не си търсила достатъчно значи. Пиши на Щрудел.

  6. #756
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Сериозно ли си толкова глупава, че правиш паралел между двете неща?
    явно
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  7. #757
    Е, нали е наука сeриозна като всяка друга?

  8. #758
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    само дето астрологията няма как да ти навреди на практика, освен ако не си малоумен
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  9. #759
    anonymous708973
    Guest
    Мдааам, никаква разлика няма между това да разказваш за хобито си и това да предписваш лекарства за заболявания, които дори не си сигурна, че отсрещният има.
    В единия случай хората ще се отегчат или ще ти се смеят, в другия можеш да убиеш или поне натровиш, или предизвикаш силна алергична реакция на някого. Нали. Биг дийл.
    Няма никакво значение дали е сериозна наука. Психологията също е наука, но едва ли някой ще умре, ако му направя психологически портрет.
    Неслучайно лично съм получавала бан, задето "изписах" противозачатъчни от определена марка на една девойка, която се чудеше как да се справи с цикъла си. И това е доста безобидно. Я си представи, че ми "изпишеш" лекарство, съдържащо пеницилин, предвид факта, че съм алергична.
    Вземи се в ръце, щото ако наистина мислиш, че е едно и също, ще се въздържа да правя заключения за сивото ти вещество.

  10. #760
    Виж в интернет истории за това как хората си преобръщат живота, отказват се от лечение, взимат бизнес решения и прочие на базата на псевдо-астрология.

    Ако примера с медицината не ви кефи го заменете с психология, например. Пак някой дава съвет и/или прави профил на някого и резултатът зависи единствено от знанията в областта на този някой.

  11. #761
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от NeutralMilkHotel Виж мнението
    Виж в интернет истории за това как хората си преобръщат живота, отказват се от лечение, взимат бизнес решения и прочие на базата на псевдо-астрология.

    Ако примера с медицината не ви кефи го заменете с психология, например. Пак някой дава съвет и/или прави профил на някого и резултатът зависи единствено от знанията в областта на този някой.
    нещата са различни
    пак ти казвам, че ако имаш акъл в главата си, това какво ти е казал някой в даден форум не би трябвало да ти повлияе
    същото е и с психологията - аз мога и до утре да ти обяснявам, че си шизофреничка, защото проявяваш всички симптоми на болестта например (понеже така съм чела)
    или да ти кажа, че си холерик - и кво? ти ако искаш ми вярвай, какъв ти е проблема?
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  12. #762
    Защо трябва някой да умре, че да се е случило нещо лошо? И защо въобще трябва да се случи нещо лошо, че да се докаже, че някой не е прав?

  13. #763
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Блааа,блааа,блаа
    maDamn

  14. #764
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^И това са някакви доста обсебени личности.

    Не клоним в тази крайност. Всъщност, 90% от хората интересуващи се от астрология не клонят в тази насока. Разбирам да беше обратното, ама ти използваш някакви екстрамни и рядки случаи на огромно влияние на астрология върху живота на другите. Повечето просто говорим как рибите са емоционални, а телците инатливи.

  15. #765
    anonymous708973
    Guest
    Дала съм пример с психология точно. Смятай как си ми чела поста.

    Ще се радваме да прочетем впечатленията ти от последната статия за мозъчните тумори, но да предписваш лекарства със сигурност не е същото като да правиш профил на някого на база зодия, асцедент, луна, разположение на домове и така нататък. Ако някой е решил да си преобръща живота на база описаното във форум, това е негов си проблем. В най-лошия случай какво може да стане? Хайде да не го сравняваме с детенце, което случайно попада тук, вижда име на лекарство и го гълта като бонбони.

  16. #766
    Смятай въобще дали съм ти чела поста.

    А: Това не е така и не се разбира дали е така по този начин. Има хора, които могат да кажат нещо по-реално на базата на наука.
    Б: Боли те фара, никой няма да умре.

    ОК, с това приключва темата.

  17. #767
    anonymous708973
    Guest
    ВОВ, колко сме фатални.

    И да, приключва. Понякога нещата са прости - и да въртиш, и да сучеш, няма да спечелиш в този налудничав спор, щото можеш да бъдеш затапена с точно едно изречение, което и сама написа.

  18. #768
    Да,бе, прости са.
    Ако никой няма да умре истината няма значение.

  19. #769
    anonymous708973
    Guest
    Ох, колко си глупава.

    Спорим единствено за това, че съпоставката ти с изписване на лекарства е малоумна и безпочвена. Не спорим дали в астрологията има истина. Особено не спорим с хора, за които астрология е "онова за зодиите" и/ли "бащата на приятеля ми 30 години се е занимавал с това и пак не прави заключения".

  20. #770
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от NeutralMilkHotel Виж мнението
    Да,бе, прости са.
    Ако никой няма да умре истината няма значение.
    Добре, де. Каква според теб е истината? :Д

    И медицинита и астрологията са науки, да. Ама то и доматът и краставицата са зеленчуци. Въпреки това са коренно различни. Не разбирам защо сравняваш предписването на лекарства, от които последиците може да са огромни и фатални с това, че някой чете книжки по астрология в свободното си време. И друг път съм споменавала във форума, че обичам митологията, но не ме виждате да коля животни в знак на жертвоприношение.

    Едното пряко влияе НЕГАТИВНО на някого, докато другото евентуално би могло да има някакъв ефект върху живота на даден човек, ако то се превърне в нещо повече от интерес.

  21. #771
    Ваш си е проблема, че предпочитате да се захванете за един неуместен пример вместо да проведем някаква дискусия.
    Като не ви се обсъжда това, което ви говоря - просто игнорирайте....А не спорете каква грешка реално без връзка с мнението ми съм направила, защото става селско. "Аз не искам да си говоря с теб за това, което ти искаш, но с удоволствие бих гнявила две страници." Хах...Логика.

  22. #772
    Повече от фен Аватара на insprbL
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    379
    http://www.youtube.com/watch?v=0WKWh...ature=youtu.be istinata se krie v vnusheniqta, a astrologiqta e nai starata nauka kato prostituciqta wsi4ki drewni lekari filosofi i tn. sa se dopitwali do neq.Hirurgi4eskite operacii se nasro4wat sprqmo fazite na lunata , programite za zavisimi na heroini sushto. Kwadratat na mars i venera w wezni i kozirog obqsnqwa napregnatoto povedenie na kardinalnite znaci. A lunata v luv v momenta wi kara da si mislite 4e mnogo znaete i za wsi4ko ste prawi retrogeniq merkuri w Vodoley (prieman za znaka na astrolzoite) provokira tazi diskusiq
    Последно редактирано от insprbL : 02-13-2014 на 14:30

  23. #773
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^номер едно си в списъка ми с любими потребители :Д

  24. #774
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Дано някой да ви банне за спам.
    Welcome to the Jungle...

  25. #775
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    лейди-то е земен асцедент, ще ме пожали :Д
    http://imgur.com/LTXzC66

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си