.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    zuser00
    Guest

    Грешки по баловете

    Здравейте, не знам да има друга такава тема,но ако има то се извинявам.Тази година завършвам и се стягам за голямото събитие,но ще ми бъдат от полза мнения на хора с опит,минали вече през това.Тук може да споделяте какви “грешки“ мислите,че сте допуснали на бала си - не е трябвало да харчите толкова за грим/прическа,роклята с обръчи не се е оказал подходящ избор или просто е трябвало да хапнете нещо преди да отиде на голямо събитие. Ще се радвам да споделите ^^

  2. #2
    Фен Аватара на sunrisee6
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София
    Мнения
    162
    Трябваше да ям повече в Шератон, защото беше много вкусна храната.
    И ако сега се върна, бих сменила фризьорката, която доста случайно избрах, без много да му мисля.
    Или преодоляваш страха си и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад кулисите!

    -------
    Where did my cookie go? O.o

  3. #3
    Купи си удобни обувки!!

    Аз лично бях адски недоволна от фризьорката ми.. Взе ми 60 лв. само за къдрици с преса, които и сама щях да си ги направя и то сто пъти по добре.. Като се прибрах в нас трябваше да си дооправям косата сама. Та за мен това си бяха едни напълно излишни пари..

    Огромна грешка, която направих, бяха изкуствените мигли :Х Тези, които си бях купила, бяха просто огромни за лицето ми, и сега като се гледам на снимки от близо, умирам от ужас. Така че внимавайте и за това :Д

    Ако се сетя още нещо, ще пиша

  4. #4
    Супер фен Аватара на Cloud9
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    1 256
    Цитирай Първоначално написано от zuser00 Виж мнението
    не е трябвало да харчите толкова за грим/прическа,роклята с обръчи не се е оказал подходящ избор или просто е трябвало да хапнете нещо преди да отиде на голямо събитие. Ще се радвам да споделите ^^
    Всичко,което си изброила,е грешка.Е,има хора,на които обръча им е удобен,но според мен обръчи за бал е малко в повече.лично мнение.най-голямата грешка е да харчиш прекалено много пари и да се вманиачиш върху това как изглеждаш.балът е страхотно преживяване и трябва да му се насладиш.Намери рокля,която ти е удобна и ти подхожда на фигурата.най-добре е да имаш семпъл грим и прическа.Танцувай много и леко с алкохола.

  5. #5
    anonymous708973
    Guest
    Аз с ръка на сърцето казвам, че по моя бал нямаше грешки.
    Единственото, което не беше перфектно, беше косата ми. Та, препоръчвам да отидеш на пробни прически при един-двама фризьори... Моят, например, се оказа, че подстригва уникално, има страхотни професионални серии в салона, но просто няма особен опит с абитуриентки. Той си беше казал, че не работи с тях, защото са пикли, които не знаят какво искат, но просто направи изключение за мен. Не се получи, както го исках, но не е трагедия.

    На пробен грим също отиди - особено ако не носиш тежък грим по принцип, за да не се изненадаш неприятно. Под "тежък грим" нямам предвид черни клепачи - може да си със светли сенки и гримът пак да е тежък, защото задължително ти трябва покривен фон-дьо-тен, добър коректор, контур, хайлайтър... доста неща са, с които ако не си свикнала, може да е малко кофти. Не се страхувай да си със силен грим, защото на снимки се измива доста. Не се страхувай от изкуствени мигли - дори да имаш хубави, понякога имаш нужда от допълнителна екстра.

    И си купи - НА ВСЯКА ЦЕНА - удобни обувки, които да разтъпчеш преди това. Аз бях с едни и същи на изпращането и бала, например - суперкласически модел, много си ги обичам.

  6. #6
    Аз бях с рокля тип бюстие, но отслабнах преди бала (без да искам) и трябваше спешно да се стеснява. Също, прическата ми беше меко казано тъпа. Понеже не отидох на пробна, фризьорката ми ме направи толкова къдрава, че скъси дължината която бях чакала с месеци. Като цяло това бяха гафовете, другото беше окей. Единственото, което мога да посъветвам е да си вземеш някаква коктейлна рокля, която да можеш да носиш и след това. Няма смисъл да затваряш толкова пари в гардероба.

  7. #7
    Така... да изкажа мнение за роклите с обръч. Не съжалявам за моята, не мога да съжалявам за нещо, което толкова обичам, дори и да беше неудобно. Истината е за този тип рокли е, че на теб (докато ги носиш) са ти супер удобни. Моите съученички се препъваха в техните и постоянното вдигане на роклите от земята си беше пълен цирк, а пък в роклите с обръч имаш място половин шпагат да направиш. Ходех си все едно съм гола, сериозно, супер удобно и хладно едно такова (че пък корсета спарва леко) Ама си имат и своите минуси. Както казвам роклите са супер удобни за теб, но не и за другите. Постоянно се настъпва роклята и пречи на другите, защото е обемна. (моята дори я скъсаха, защото най-горния плат беше мрежа и постоянно се заплиташе в пайети или токчета на обувки). И е кофти да танцуваш с нея, чувстваш се като онези кукли в кутийките, само на едно място и само напред-назад и това e! По средата на моя бал, така и така вече ми беше скъсана роклята, махнах си обръча и живот брат. Само, че роклята се издължи и дори и аз вече си я настъпвах, но поне можех най-сетне да танцувам! Като цяло, отново, не ме е яд, но ако не ти е мечта за обемна рокля, не си купувай. Да, изглеждат прекрасно, но не си заслужава цялото мъчение. С ръка на сърцето, ако знаех, може би нямаше да си я купя.
    Друго, което да споделя е може би цената, не се изхвърляйте, защото няма смисъл. Моята не беше 1000лв, но и парите, които струваше не си заслужаваха, егати почивката на морето можех да си изкарам с тях.

    p.s. Ако сте корсет или имате някакви подобия на "корсет" на гърба си задължително си носете резервни лентички, На 5 от момичетата от моя бал се скъсаха.
    p.s.2. Пак казвам, ако не ви е мечта, не се изхвърляйте и с вкстеншъни и изкуствени нокти. 2 месеца по-късно ще ви е смешно, че сте го направили.
    p.s.3. Честно, трябваше и аз да избера елегантността, ама пък реших да съм принцеса. Така, че колкото и съвети да получите в темата, накрая съвсем друго ще стане!

    Целувки!

  8. #8
    xXxMimixXxX
    Guest
    Аз бях със семпла рокля в прасковено която успях да купя от Зара и за която дадох само към 80лв. Косата и гримът ми ги направи една моя приятелка, която се справи доста добре (поне така мисля ). Изкарах си чудесно, но ако можех да променя нещо това щяха да бъдат изключително неудобните обувки…напълно безсмислено. Към края на вечерта вече не можех да ги понасям и се събух. Същото се случи и с още няколко момичета, наистина глупаво..

  9. #9
    14 см обувки и рокля с обръч подравнена по тях. После като ги свалих цяла нощ се спъвах, но се успокоявах, че ако не беше обръчът да я държи далеко от краката ми можеше и да се пребия.
    Мама ми стегна корсета твърде много и като се прибрах сутринта имах рани под мишниците.

    Нещо, което винаги ми се набива в очите обаче е белият коректор под очите. Стои просто потресаващо на снимки със светкавица, а масово гримьорите го слагат така.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от xXxMimixXxX Виж мнението
    Аз бях със семпла рокля в прасковено която успях да купя от Зара и за която дадох само към 80лв. Косата и гримът ми ги направи една моя приятелка, която се справи доста добре (поне така мисля ). Изкарах си чудесно, но ако можех да променя нещо това щяха да бъдат изключително неудобните обувки…напълно безсмислено. Към края на вечерта вече не можех да ги понасям и се събух. Същото се случи и с още няколко момичета, наистина глупаво..
    Евала. Такива рокли трябва да се въведат като дрескод, за да се спре с безумията, които излизат всяка година.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си