.
Затворена тема
Страница 81 от 157 ПървиПърви ... 317177787980818283848591131 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 001 до 2 025 от общо 3909
  1. #2001
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Ами гледай по-добре тогава. Да кажеш, че Русия е най-големият агресор в последните 20г е направо смешно.
    Това е държава, която от 200 години има имперски амбиции. Вярно е, че през последните 20 си имаха техни проблеми и се бориха за властта вътре в самата държава, но Путинката се позакрепи на трона и взеха пак да си опъват номерата.

    Питай някой поляк за Александър II, нашия Цар Овободител, 'kurwa' ще се спомене поне 5 пъти в отговора :Д

  2. #2002
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    Говориш за агресари, а тогава виж цяла Африка чия колония е била и дали там фигурира Русия.

    Я виж за Индия като е била колония на Великобритания за какъв геноцид говорим.

    Тя Америка при откриването си е била заселена от същите тия западни колониалисти от Европа, що ли я няма Русия от завоевателите на Северна Америка.

    След втората световна война виж колко конфликта са били замесени САЩ - от около 250, те са замесени в около 200.
    Последно редактирано от defender : 08-24-2014 на 14:29

  3. #2003
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Русия е била бедна и без флот. Как да води задокеанска колониална политика?
    Продължаваш да си търсиш вратичка. Не знам дали са били 250, но съм сигурен, че СССР е имал свое участие под една или друга форма във почти всичките. Да речем без тези в южна америка.

  4. #2004
    Абе бедна... Как пък го реши? Просто е нямала такива намерения и мореплавателски традиции , заразлика от една Португалия. Русанаците като народ за мен са по-добродушни, не са подредени, не са открити към света толкова много, но са човечни. И не тези от Москва, ами от провинцията им и малките градчета. То и тука е така. В големите градове имам чувството, че хората са по-озлобени. В малките пък противно на очакванията - останаха масово цигани и олигофрени. По селата има само пенсионери и цигани. Та, не знам. Българите не са от добрите народи, това е сигурно. Ние сме големи мошенници и въртим долни далавери. Но всичко си индивидуално ве. Аз познавам доста свестни и добри хора. Обаче пък масата селяндури вече завзеха всички среди. Всеки един сектор е окупиран от аматьори и мафиотчета.

  5. #2005
    Иначе Русия завладява сибир до Камчатка с 300 души.

  6. #2006
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613

  7. #2007
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Aeternal Виж мнението
    Това е държава, която от 200 години има имперски амбиции. Вярно е, че през последните 20 си имаха техни проблеми и се бориха за властта вътре в самата държава, но Путинката се позакрепи на трона и взеха пак да си опъват номерата.

    Питай някой поляк за Александър II, нашия Цар Овободител, 'kurwa' ще се спомене поне 5 пъти в отговора :Д
    В момента на фона на случващото е смешно да говориш, че Русия има имперски амбиции, недей и ти слуша западна пропаганда. В последните години това е САЩ. Русия към момента се усетиха малко късно, че трябва да защитават интересите си твърдо за да не допуснат САЩ да се разпростре навсякъде. Да сравниш САЩ и Русия и да ми кажеш, че Русия има имперски амбиции е меко казано смешно.

  8. #2008
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    честито
    мен ми се ходи на планина нещо родопи а-у ама много ме мързи ;/
    assam ottam

  9. #2009
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    В момента на фона на случващото е смешно да говориш, че Русия има имперски амбиции, недей и ти слуша западна пропаганда. В последните години това е САЩ. Русия към момента се усетиха малко късно, че трябва да защитават интересите си твърдо за да не допуснат САЩ да се разпростре навсякъде. Да сравниш САЩ и Русия и да ми кажеш, че Русия има имперски амбиции е меко казано смешно.
    Какво значи 'западна пропаганда'?
    Наясно съм че щатите са враг н.1 на човечеството :Д. Но това не прави руснаците защитници на мира и/или по-добрата нация. И те си показват рогата когато могат и ако имаха възможност щяха да правят същите лайна като сащ, ако не и по-големи.
    Чели сме и ние за кубинската криза. :Д

  10. #2010
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Какво общо има кубинската криза? Русия действа прекалено меко в последните години което позволи на щатите да разпрострат прекалено широко влияние. Сега наблюдаваме един преломен момент в световната политика.

  11. #2011
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Какво общо има кубинската криза? Русия действа прекалено меко в последните години което позволи на щатите да разпрострат прекалено широко влияние. Сега наблюдаваме един преломен момент в световната политика.
    Русия си пази интереса.
    2008-ма ако си спомняш, имаше пак подобна криза. САЩ искаха дигат ракетен щит в Полша и Путин беше заявил, че ако се построи такова нещо, той ще го унищожи с балистични ракети. Предотвратиха влизането на САЩ в Сирия.
    Но в момента я карат твърде агресивно. А ако я докарат до война познай кой ще го налапа целия, защото е 100% енергийно зависим от Москва.
    И не е само газта, рафинерията в Бургас работи с руски петрол, АЕЦ-а ни работи с руско гориво.

  12. #2012
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Сега наблюдаваме един преломен момент в световната политика.
    Аз имам въпрос и (като за разнообразие) не целя нито да се заям, нито да си изказвам мнението в случая - защо според теб е съществено случващото се в Русия и 'преломен' като нещо позитивно/негативно ли го казваш или просто отбелязваш значимостта на събитията ?

    Ще ти кажа аз какво виждам, за да разбереш какво мотивира въпросът ми, а и евентуално, при желание, да отговориш ; виждам държава с безкраен капацитет и всичко необходимо да е сила №1 в света, която обаче се управлява от подбран 'елит', който, нищо учудващо, се състои от нискоинтелигентни печалбари. Виждам Путин, който не работи в интерес на руския нард, а в интерес на печалбарите, които го поддържат. Виждам крещене против запада, но не на база морал, макар така да го изкарват, а с цел да си защитят гьолчето, от което вадят кинти. Защото ако не друго, то съм сигурен, че ще се съгласиш, че западните корпорации знаят как да изтласкат и съсипят конкуренцията и за съжаление обществата ни така функционират, че не е проблем това да се постига по напълно законен начин.

    Това, което аз виждам, е Путин, който изолира Русия, за да могат приближените му да продължат да си пълнят гушите. Нищо няма да се промени - най-много Русия да стане дори по-гадно място за живеене за средностатистическия руснак.

  13. #2013
    Много му пука на Путин за ,,приближените'' му. В САЩ и на всякъде по света да не е по-различно? Путин ясно вижда, че единствния възможен начин да същесвува Русия е под формата на централен строй. Защото иначе настъва още по-голяма дезориентация и бум на корупцията - това, което става след 89-та година. Всички виждаме положението при нас, как народа се разделя на 100 партии и всяка алчна до мозъка на костите.

  14. #2014
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613


    Не знам какво друго бих могъл да ти кажа.

  15. #2015
    докато се кланим на ЕС , така ще е

  16. #2016
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    докато се кланим на ЕС , така ще е
    родителите ти брат и сестра ли са?

  17. #2017
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Aeternal Виж мнението
    Русия си пази интереса.
    2008-ма ако си спомняш, имаше пак подобна криза. САЩ искаха дигат ракетен щит в Полша и Путин беше заявил, че ако се построи такова нещо, той ще го унищожи с балистични ракети. Предотвратиха влизането на САЩ в Сирия.
    Но в момента я карат твърде агресивно. А ако я докарат до война познай кой ще го налапа целия, защото е 100% енергийно зависим от Москва.
    И не е само газта, рафинерията в Бургас работи с руски петрол, АЕЦ-а ни работи с руско гориво.
    Това не са никакви кризи. Като казвам, че Русия действа меко разбирай го пряко. САЩ излизат от международни договори както и когато им скимне. Прекрасен пример е и ПВО, което е резултат от излизане на САЩ от договора. Разположат ли щит както се тръби и иска в момента от Полша, Латва, Литва, Естония ще се случат много вероятно две неща. Първо Русия ще разположи мобилни балистични ракети в Калининград, после ще излезе от договора за неразпространение и ползване на ракети със среден и малък обсег. Като цяло в момента ракетния щит е малко наливане от пусто в празно както е лафа. До 10г ще има модерни хиперзвукови оръжия, които ще направят нелепа инвестиция подобни щитове. Дори в момента Русия разполага с ракети още от съветско време които сериозно биха затруднили американското ПВО. Русия преди доста години разработи една конкретна система и тежка балистична ракета на име "Воевода", това нещо нямаше аналог и не съм сигурен, че до момента има такъв във световен мащаб. Натовското название на ракетата е "Сатана" може да се поровиш. В скоро време те ще бъдат заменени от комплексите "Сармат". Руснаците от край време са имали много кадърни ракетни инженери. Двигателите които се правят в русия се използват дори от щатите.

    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    Аз имам въпрос и (като за разнообразие) не целя нито да се заям, нито да си изказвам мнението в случая - защо според теб е съществено случващото се в Русия и 'преломен' като нещо позитивно/негативно ли го казваш или просто отбелязваш значимостта на събитията ?

    Ще ти кажа аз какво виждам, за да разбереш какво мотивира въпросът ми, а и евентуално, при желание, да отговориш ; виждам държава с безкраен капацитет и всичко необходимо да е сила №1 в света, която обаче се управлява от подбран 'елит', който, нищо учудващо, се състои от нискоинтелигентни печалбари. Виждам Путин, който не работи в интерес на руския нард, а в интерес на печалбарите, които го поддържат. Виждам крещене против запада, но не на база морал, макар така да го изкарват, а с цел да си защитят гьолчето, от което вадят кинти. Защото ако не друго, то съм сигурен, че ще се съгласиш, че западните корпорации знаят как да изтласкат и съсипят конкуренцията и за съжаление обществата ни така функционират, че не е проблем това да се постига по напълно законен начин.

    Това, което аз виждам, е Путин, който изолира Русия, за да могат приближените му да продължат да си пълнят гушите. Нищо няма да се промени - най-много Русия да стане дори по-гадно място за живеене за средностатистическия руснак.
    Момента е преломен, защото Русия се съвзема от 30 годишна летаргия, започва да отстоява интересите си на всяка цена, започва масирано разработване на нови оръжия и превъоръжаване което макар и да не се нрави на щатите е неминуемо и е резултат от това, че Русия осъзна, че прекалено дълго е мълчала. Путин не работи за конкретни интереси, ако го правеше и го беше грижа само печалбата, никога нямаше да се наблъска в Украйна, нещо което не е много изгодно за бизнеса. В момента Путин е един от най-силните политици в света и превъзхожда многократно Обама. А и ако виждаш крещене от страна на Русия спрямо запада, то значи запада направо е изпаднал в истерия спрямо Русия. Очертават се много интересни бъдещи години.

  18. #2018
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Политиката няма шанс, не го ли разбрахте ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  19. #2019
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    draid, руската отбранителна доктрина е основана върху ядрената им триада. В момента най-големия гарант за руския суверенитет са бомбите им. Докато САЩ си карат с балистиката от студената война, Русия налива милиарди в research&development на нови балистични ракети. А ако изходиш от тази посока става ясно защо борбата за тези бази противоракетни бази е толкова важна.
    А SS-18- сатана са много ракети, ако не се бъркам последния им вариант е от 1988-ма година и може да носи до 10 бойни глави. Което не ги прави лоши ракети, но в сравнение с новите руски Топол-М и Ярс са си доста старички.
    Мисля, че би трябвало да си запознат с проекта "Булава", някъде бях чел, че е най-скъпия военен проект в Русия до момента. Но дори и да не е най-скъпия, факта че се наливат пари в тая сфера е показателен.
    А ракетните щитове са важни за САЩ, защото балистичните ракети много трудно могат да бъдат спрени, след като излетят веднъж. Особено последните две (Yars i Topol ) след като влязат във втора фаза на полет са неспасяеми. Те се движат по-бързо от ракетата прихващач, могат да изпълняват отбранителни маневри и носи примамки.
    Затова зора на САЩ е да ги унищожат още преди да са набрали скорост. И това Русия няма да го позволи, защото и компрометира цялата доктрина.

  20. #2020
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Воевода е малко по различен клас ракета от Топол. Наследник на Воевода ще бъде Сармат, не Топол. Аз ти казвам, че до 2020 тия щитове ще са безполезни с вероятност от 90%. Руснаците още ползват една система отроче на студената война, преди се наричаше "мъртвешка ръка", сега гледам нашумяла с името "Периметър"

  21. #2021
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Мъртвешката ръка я бях забравил. Ефектна система за защита от нападение, но в момента Русия е напълно способна да нанесе първи удар.
    А иначе съм наясно че сатаната и топол са от различен клас. Топол носят само по една бойна глава. Ярс обаче май носеха 4.

  22. #2022
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    В момента на фона на случващото е смешно да говориш, че Русия има имперски амбиции, недей и ти слуша западна пропаганда. В последните години това е САЩ. Русия към момента се усетиха малко късно, че трябва да защитават интересите си твърдо за да не допуснат САЩ да се разпростре навсякъде. Да сравниш САЩ и Русия и да ми кажеш, че Русия има имперски амбиции е меко казано смешно.
    Независими руски медии съобщиха за тайни погребения на двама парашутисти в Северна Русия, чиито близки твърдели, че покойните са били убити в Украйна, където Русия официално не е изпращала войски. Според опозиционната телевизия „Дожд“, неправителственият Комитет на войнишките майки в Русия е направил списък с имената на 400 войници, ранени или убити в съседната бивша съветска република.

    9-има руски разузнавачи са загинали в Украйна при мистериозни обстоятелства, съобщиха от комитета на войнишките майки. Войниците били прехвърлени от Чечня в Ростовска област.

    Силите на проруските сепаратисти от т. нар. Донецка народна република (ДНР) в Източна Украйна включват „около 3-4000 руски доброволци“, съобщи премиерът на ДНР Александър Захарченко, в обръщение, излъчено от телевизия „Росия 24“.

    Сред доброволците от Русия „за жалост има и загинали“, признава премиерът на т. нар. Донецка народна република.

    Да, Русия няма такива амбиции, вероятно през живота си не си пробвал да говориш с поляк на руски.
    n00bs

  23. #2023
    Руската федерация/респ. Путин/ и до днес отказва да приеме разпада на СССР и желанието на тези държави да се развиват по свой собствен път. Кризата в Украйна започна в желанието на украинци да се присъединят към Европейския съюз/ЕС/, или иначе казано- да се изплъзнат от здравата хватка на Русия. Не казвам, че одобрявам Щатите или западната политика като цяло...Просто нищо не ти дава право да се месиш по такъв груб начин във вътрешните работи на суверенна държава, независимо какви мотиви имаш за това!

  24. #2024
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    Независими руски медии съобщиха за тайни погребения на двама парашутисти в Северна Русия, чиито близки твърдели, че покойните са били убити в Украйна, където Русия официално не е изпращала войски. Според опозиционната телевизия „Дожд“, неправителственият Комитет на войнишките майки в Русия е направил списък с имената на 400 войници, ранени или убити в съседната бивша съветска република.

    9-има руски разузнавачи са загинали в Украйна при мистериозни обстоятелства, съобщиха от комитета на войнишките майки. Войниците били прехвърлени от Чечня в Ростовска област.

    Силите на проруските сепаратисти от т. нар. Донецка народна република (ДНР) в Източна Украйна включват „около 3-4000 руски доброволци“, съобщи премиерът на ДНР Александър Захарченко, в обръщение, излъчено от телевизия „Росия 24“.

    Сред доброволците от Русия „за жалост има и загинали“, признава премиерът на т. нар. Донецка народна република.

    Да, Русия няма такива амбиции, вероятно през живота си не си пробвал да говориш с поляк на руски.
    Че аз къде съм казвал, че Русия не се меси в Украйна ? То е повече от ясно. Прави обаче разлика между имперски амбиции и защитаване на интересите които се намират в предния ти двор. Да не забравяме, че държавата Украйна е като цяло един подарък. Русия се меси предимно в работите на своите съседки. Виж САЩ обаче са друга бира, те се опитват да наложат влияние навсякъде, точно с това можем да дефинираме имперските амбиции. Не казвам, че Русия не би го направила по-принцип, просто в момента не тя е държавата с такива амбиции или по скоро те не са толкова изразени.

    Говорил съм с доста поляци, повечето са доста зле. Какво има да реват за ВСВ не ми е ясно, просто са си писклив народ. Да си чул Холандия, Австрия, Чехия и т.н. да се оплакват ? Защо не реват поляците срещу Германия ? Те са си гола вода, аз така или иначе не ги харесвам като народ, та недей да правиш такива несвързани аналогии.

    Цитирай Първоначално написано от blackeagle Виж мнението
    Руската федерация/респ. Путин/ и до днес отказва да приеме разпада на СССР и желанието на тези държави да се развиват по свой собствен път. Кризата в Украйна започна в желанието на украинци да се присъединят към Европейския съюз/ЕС/, или иначе казано- да се изплъзнат от здравата хватка на Русия. Не казвам, че одобрявам Щатите или западната политика като цяло...Просто нищо не ти дава право да се месиш по такъв груб начин във вътрешните работи на суверенна държава, независимо какви мотиви имаш за това!
    А замислял ли си се кой случайно подбутва тия желания и много често ги координира ? Борбата за демокрация в Египет, Сирия, Либия ? Хората рядко се организират така самостоятелно. Кажи ми какво стана с демокрацията в тия 3 страни ? А в Ирак ? САЩ и запада в това число и ние дълго поддържахме т.н. бунтовници в Сирия, борците за свобода. Истината обаче излезе малко по различна от това което даваха по новините и сега няма как да се скрие. Голяма част от тия бунтовници бяха радикални групировки, а ние реално подкрепяхме Ислямска държава срещу легитимно избран президент и управление. Най-много ме дразни лицемерието на запада, прекрасен пример е Косово, разпадането на Югославия и т.н.
    Последно редактирано от draid : 08-28-2014 на 21:49

  25. #2025
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    С запад, без запад, Югославия си беше пътник.
    А ако турция реши да си вземе Кърджали, щото там има повече турци? И тя ли ще защитава своите регионални интереси?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си