.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Unhappy Постоянна тъга

    Здравейте! Преди няколко месеца потънах в тежка депресия, свързана с преместването ми в друго училище. Може би това не беше толкова голям проблем, но аз го превърнах в такъв... След време започнах да правя всичко на такъв ''голям'' проблем - дори и най-малките неща ми се отразяваха много зле - понасях ги, сякаш е най-ужасното нещо на света. Та.. ще съм ви много благодарна, ако ми дадете предложения как да се оттърва от това състояние... Всеки път си казвам, че няма да правя от мухата - слон, но не се усещам как изпадам в депресия отново.. Постоянно някакви лоши мисли са ми в главата - не спя спокойно, все съм тъжна...
    Моля без хейтване - ако някой мисли темата за тъпа, просто да си замълчи...

  2. #2
    Пусни си да гледаш south park.

  3. #3
    Голям фен Аватара на JuStElly
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    834
    Намери си приятели, започни да излизаш повече, запиши се да тренираш нещо... прави това, което ти харесва.

  4. #4
    Голям фен Аватара на nevermind...
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    532
    Намери човек, на който можеш да споделиш тези чувства. Някой, на който можеш да се довериш и някой, който би те изслушал. Или намери начини, по които да се разсейваш.

  5. #5
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Намери си психолог.

  6. #6
    Голям фен Аватара на Dam Yeo Wool
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    995
    В новото ти училище не те харесват ли?

    Почти всеки е изпадал в депресия, в момента и аз съм лекичко депресирана и за това няма
    някакъв бърз лесен и ефикасен начин за успокоение, е може да ти се стори малко странно,
    но аз ти препоръчвам да си намериш някой сериал и да си хапваш от любимите си храни.

    Можеш и да излизаш с най-добрата си приятелка и да споделяш с нея.

  7. #7
    Не точно - в новото училище е супер... Проблема е, че напоследък повечето ми приятели се оказаха предатели - сърдят се като малки деца, че съм се преместила (или по-скоро, че няма от кой да преписват и вече съм им безполезна) и почти вече не излизам навън, защото няма с кой. Когато съм на училище е добре, но като се прибера или през ваканциите е някакъв ужас.. А очите ми станаха червени от тоя лаптоп..

  8. #8
    Голям фен Аватара на JuStElly
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    834
    Не са ти били приятели...

    Излизай с тези от новото училище?

  9. #9
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Първо спри да драматизираш излишно, защото ако сама не си помогнеш, никой няма да го направи. Всеки е имал своите трудни моменти, но ако гледаш така пораженчески на нещата до никъде няма да стигнеш. Ние тук не можем да размахаме вълшебна пръчка и да ти оправим настроението. Тегли им една майна на "приятелите ти" от старото училище, намери си нови, но без да им позволяваш да те използват, защото така пак ще случиш на предатели. Излизай, забавлявай се и това е.

  10. #10
    Разбирам те, чувствам се по същия начин само че поради друга причина! Както казаха опитай се да се разсееш, излизай, сподели на някой, прави нещата,които харесваш и се опитвай да не мислиш за проблемите си. Излез със старите си "приятели", говори с тях и се опитай да се сдобриш. Ако не стане, продължаваш напред с нови хора.
    Ако и това не ти помогне отиди на психолог.

  11. #11
    Голям фен Аватара на sramejlivkaa
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    555
    Насочи вниманието са към нещо друго-като например спорт. Ще се чувтсваш много по-добре психически(ако мога така да се изразя) и физически.

  12. #12
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от Getyourfreakon Виж мнението
    Излез със старите си "приятели", говори с тях и се опитай да се сдобриш.
    Да, излез с хората, които са те използвали и им се подмазвай, за да решат, че пак могат да те използват, макар и в друго училище.
    Най-добрия съвет ever!...

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от mayaaa Виж мнението
    Да, излез с хората, които са те използвали и им се подмазвай, за да решат, че пак могат да те използват, макар и в друго училище.
    Най-добрия съвет ever!...
    Недей да съдиш моите съвети, за да не почна да съдя твоите, които далече не са по-добри.
    "Първо спри да драматизираш излишно, защото ако сама не си помогнеш, никой няма да го направи."- явно не знаеш, че има хора с по-слаба психика, които са по-лесно раними, по-склонни към депресии и не могат ей така да спрат да "драматизират", нито пък да си помогнат сами. След като не можеш да се поставиш на нейно място, не коментирай.
    "Тегли им една майна на "приятелите ти" от старото училище, намери си нови"- дори ТЕ да я използват, ТЯ ги има за приятели и се е привързала към тях малко или много, иска да си общува и да излиза с тях. Следователно не е толкова лесно да им тегли една майна.

    Пък и не съм казала да се подмазва? Казах да говори с тях, за да се разберат за използването и ако могат да си бъдат приятелки. Грешно си ме разбрала

  14. #14
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от Getyourfreakon Виж мнението
    явно не знаеш, че има хора с по-слаба психика, които са по-лесно раними, по-склонни към депресии и не могат ей така да спрат да "драматизират", нито пък да си помогнат сами. След като не можеш да се поставиш на нейно място, не коментирай.
    Не говори без да ме познаваш, защото на нейно място съм била. Драматизирала съм за какви ли не глупости, от най-малкото съм правила проблем, ама съм се научила да не съм такава, нали? Психиката се изгражда и не може да остане так вечно, защото проблемите, с които се сблъсква сега са нищо в сравнение на това, което и предстои в живата. И да, ако тя сама не си изгради характер и не се научи да гледа на нещата от друг ъгъл няма кой да го направи вместо нея. Просто прекалено много се съсредоточава върху проблемите.

    Цитирай Първоначално написано от Getyourfreakon Виж мнението
    дори ТЕ да я използват, ТЯ ги има за приятели и се е привързала към тях малко или много, иска да си общува и да излиза с тях. Следователно не е толкова лесно да им тегли една майна.
    И какво като не е лесно? Да оставя хората да я използват заради това? Никой не е казал, че трябва да е лесно, но тя самата спомена, че й е добре в новото училище. Вместо да се занимава с някой, който на я е оценил е много по-добре да потърси нови хора, с които да общува в новото си училище и които няма да я имат просто кота човек, от който да преписват.

    Цитирай Първоначално написано от Getyourfreakon Виж мнението
    Пък и не съм казала да се подмазва? Казах да говори с тях, за да се разберат за използването и ако могат да си бъдат приятелки. Грешно си ме разбрала
    Нещо не си представям как ще излязат и ще започнат да говорят, за това как са ся използвали, пък камо ли да се сдобрят след това.

  15. #15
    Нещо не си представям как ще излязат и ще започнат да говорят, за това как са ся използвали, пък камо ли да се сдобрят след това.[/QUOTE]

    Е може да опита иначе за другото, да, трябва да се научи да се справя с тези неща и да гледа нещата от друг ъгъл, но ако не успее да го направи и дадох моите съвети.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Getyourfreakon Виж мнението
    Нещо не си представям как ще излязат и ще започнат да говорят, за това как са ся използвали, пък камо ли да се сдобрят след това.
    Е може да опита иначе за другото, да, трябва да се научи да се справя с тези неща и да гледа нещата от друг ъгъл, но ако не успее да го направи и дадох моите съвети.[/QUOTE]

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си