.
Отговор в тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 75 от общо 75
  1. #51
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Е ти пък спираш, окей..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  2. #52
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    До следващото пререкание в някоя от темите..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  3. #53
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението


    Тя говори Английски, Испански и Руски, а учи/говори г/д / бе не знам точно - Италиански
    и Българският - айде кажи ми, че няма как да се справя на рецепцията, при условие, че тя това прави цяло лято почти по цял ден, висеше на рецепцията. и отделно помагаше на техните, с каквото друго може, когато може..
    Имаш тенденцията много да се изхвърляш, когато става дума за "владеене" на езици.

    Едно е да работиш на рецепцията на хотел, в който трябва да научиш няколко фразички, с които да посрещаш гостите. Тези изречения включват такива от рода на "Здравейте" "Стаята ви ще е готова до 12 часа" "Приятен престой ви пожелавам" "Довиждане". Съвсем друго е да попаднеш в академична среда, където постоянно те бъкат не с правилна граматика, а с "дебели, тежки и жестоки" термини, чиито значение дори на български не знаеш.

    Затова, моля те, въздържай се от такива смели изказвания като "Лин говори 5 езика". Не, не ги говори. Познавайква ги, знае някои изречения, разбира смисъла. А това само по себе си е изключително далеч от каквото и да е владеене на език.

    Нямаше да се включвам, ама това се забелязва в много теми вече.

    Другото, което е - ти сам каза, че никой няма да глобят, ако видят дете, което носи 1-2 чинии и виси в ресторанта. Силно се съмнявам, че Лин е спала по 1-2 часа на ден, скапвайки се от работа в ресторанта/хотела/пералнята през цялото лято, сиреч 90 дни или там колкото се събират. Сумарно всичките дни, през които тя наистина е работила толкова усърдно сигурно се събират към 2-3 седмици, дори месец (може би), но никой не може да ме убеди, че е била подложена под такова напрежение през абсолютно целите 3 месеца.

  4. #54
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    А за перфектният полиглот да не говорим, колко езика говориш ти? Защото тя се е справяла на хотелска рецепция с 4-5? Това лято, когато още беше на 14?


    Да се "справяш" с даден език е коренно различно нещо, от това да го владееш. Да владееш език означава да можеш да пишеш, говориш, разбираш на него свободно, както и да можеш да си обясниш граматически кое, как и защо е така, а не иначе. Това, че си научил няколко изречения на 10 езика не те прави полиглот, а зубър. Нека внесем малко яснота относно терминът полиглот: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...BB%D0%BE%D1%82

    П.П. Мислех да не се "бутам между шамарите" (както се изрази в една друга тема), ама тука просто не се сдържах.

  5. #55
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Добре, а питал ли те е някой?
    И ме кефи, как си вадите е така няк'ви доводи, това, че ти не можеш да владееш толкова или някой друг не е мой проблем..
    Сетих се за темата, която е за нас първата, пуснатата от Лин, където вие скочихте да хейтите, че с вас не се е получило и демек, че и при нас няма да се получи, АМА МЕН ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО МЕ БОЛИ КУРА ЗА ТВОЯ ОПИТ МАГДАЛЕНО, А? Или за опита на пантерата? Ем въобще не!
    И както виждаш вече 6 месеца сме си заедно, ае не ми обяснявай, че тя поназнайва няколко езика, като дори не си говорила с нея, на друго освен на Български, като започнете да си вадите нек'ви изводчета от нищото спрямо жалките ви животи, сте ми много смешни, не всички са живели вашият живот, има различни хора с различни съдби, някои хора са учили езици, други математика, трети са работили и т.н и т.н, не всеки е еднакъв аре излезте от тоя смотан стереотип - щото вие се имате за най-във всичко и, като някой ви каже, че е бил повече от вас скачате с най-малоумната реплика евър.
    "Щом при мен не се е получило, значи и при нея няма".
    Аре излезте малко от филма, а? Не сте най-великите, даже напротив, има много повече от вас.. Приемете го най-после (в случая даже не говоря за Лин а генерално) Писна ми да се мислите за няк'ви божества и да съдите без да знаете на база личният ви опит, който е на 18 годишни мърли, дето пръста не са си мръднали през живота да пипнат работа, ама много им знае устата. Това, че при вас не е станало дадено нещо, не значи, че при друг няма да стане..
    Имате ебати голямото его, аре успокойте се, а?
    Пантерата в тоя спор на горе и тя не знаеше какво говори, ама е така само да се заяде.. виждам същата тендеция и от теб Маги.. Ебахти тъпото е, ти познаваш ли Лин, че да знаеш дали тя може да говори на 4-5 езика и да контактува с носителите на езика, хмм? Виждала ли си я да го прави, говорила ли си с нея въобще някога? Не, как тогава можеш да твърдиш, че тя не знае? Ебати лицемерието.. Да не говорим, че тя не просто "поназнайва" ами постоянно говори с туристи през лятото, а през зимата по интернет. Демек може да каже бая повече - от здрасти, чао и там примерите дето ти изброи.
    И това го казвам за втори път, така, че не знам каква тенденция го виждаш в "темите"..

    За пореден път, престанете да мислите толкова тесногръдо и да съдите хората спрямо личните ви преживявания, ИМА РАЗЛИЧНИ ХОРА, С РАЗЛИЧНИ СЪДБИ, С РАЗЛИЧНИ ХОБИТА, С РАЗЛИЧНИ ЖИВОТИ. НЕ ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА СМЕ "ПЕРФЕКТНИ" (макар, че вие само се напъвате) КАТО ВАС. Това, че вие не сте били кадърни на 14 да правите нещо, не значи, че други не могат?
    Аз като говоря български, руски, английски, латински и уча фарси с дари и таджики + кюрдски и арабски - К'во ще ми кажеш? За първите 3 имам сертификати и взети различни изпити, латинският не ми е перфектен, но съм го учил 4 години и ако трябва да го използвам, ще се справя- вече мога да говоря в 3 времена на фарси /демек и на дари и на таджики/ без голямо затруднение ?! Ае к'во ще кажеш ся, това са 7 езика/ без кюрдския и арабския.. А тях до 4ти курс да се надявам ще мога да говоря?

    Аман значи, вашата логика просто е невероятно смотана, щом вие не сте могли никой няма да може, ебати лицемерието и тесногръдието - трябва малко да разберете най-после, че не сте всемогъщи и всезнаещи и в живота ще срещате хора, които ще са по-добри в дадени области от вас, или въобще ще са перфектни спрямо вас, а вие няма да разбирате от всичко, колкото по-рано го разберете, толкова по-лек ще е животът ви.

    Ае със здраве, въобще не си правете труда да отговаряте, ясни сте ми - Даже не я познава, но дава мнение за нея и това колко езици знае, божее.. И се мислите за зрели, зрели ще станете, когато престанете да сте като коне с капаци и започнете да виждате малко извън тесните ви мирогледи. Щото въобще не е зряло, да съдиш някой, който не познаваш, спрямо личният си опит.
    Бати жалката и комплексирана история.

    Пак казвам и да ми отговориш нищо ще ти напиша, нито даже ще ти прочета - с комплексарщина и детинщини няма да се занимавам повече. чао.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  6. #56
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Рапчо ти неграмотни ми приятелю можеш да се скриеш, с твоето напъване, никой нито те е питал, нито е искал мнението ти- да не говорим, че си прост на трета. И пак се опитваш да се изтъкнеш..

    Студента, който пише

    "лекЪр, саваршеност" и т.н обаче се напъва да се прави на невероятно интелигентен, като пуска тема за употребяването на чужди думи в българският език.

    Научи се първо, майчините думи как да пишеш, тогава се тревожи за чуждите, леке с леке.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  7. #57
    anonymous708973
    Guest
    О, не му давай за пример Уикипедия, защото там всеки идиот може да едитне статия. Определението за билингвиален изобщо не е това, мисля, а е човек, с два майчини езика. Примерно, баща ти е холандец, майка ти е българка, ти говориш два майчини езика (ако и двамата са се постарали, разбира се).

    Мнение от приятелка, която последното лято работи в четиризвезден хотел в Златни пясъци на 12-часови смени. Пълнолетна, де.

    "е на 14 не смятам, че има кой да я вземе...
    в такъв хотел, че да име нужда да разбира 4-5 езика
    аз
    19:07
    аз
    работила е, не знам как.
    тя
    19:08
    тя
    чужденците са в големите хотели, големите хотели не рискуват от няколко години насам..."

    В същото време казва, че за едно лято преспокойно се е научила да разбира руснаците, когато й говорят. Справяла се е да им отговаря на руско-български. Също както две италианки на моите години се справиха да ми обяснят на развален английски къде е автоматът за билети на паркинга.

    Последният коментар:
    "Ама ако под 5 езика има предвид Бг, Де, Англ, Руски и Украински - и аз мога.."
    "И то оправяш е субективно казано - Може да не им говориш, но да можеш да им помогнеш с каквото им трябва.."
    "ДА слагам 6 езика ли или какво - дрън дрън... повечето знаят 5 приказки на английски и не създават проблеми, ама като ти дойдат 2ма пияни руснаци да ти обясняват, че ще те съдят, че паркинга се плаща.."

    Идеята е, че си има представа мацката, не е като да не са й създавали проблеми.

    В заключение: Живея и уча на два езика в чужбина. Въпреки това не си позволявам да кажа, че ги говоря, защото продължавам да използвам речник, за да намеря как, по дяволите, е "сода бикарбонат" или "въглен за наргиле" (второто си беше срам, че не го знам, предвид че съм учила химия на немски и идеално знам как е въглероден диоксид, ама... нейсе). Или пък си седиш на реката, гледаш лебедите и осъзнаваш, че не можеш да се сетиш за думата. Или отиваш в магазина за техника и се чудиш как да обясниш на човека, че ти трябва слушалка за душа. Или пишеш рецепта на приятел и отваряш речник, за да видиш как е "овалвам в сусам". Знам в какви ситуации можеш да изпаднеш в чужбина, затова не я използвам така лекомислено думата "говоря език". Никой от примерите не е измислен и всички ми се случиха в последните 4 дни. Да не изпадам в съвсем дълбоки размишления и да ти казвам, че научих думата за "сутрешна ерекция" от видео в ютюб преди два месеца, а еквивалента на английското dirty в палавия смисъл - от приятел германец. За сметка на това знам как е "счетоводен баланс" и един куп термини от учебници по 1249 страници (да, проверих), ама... к*р.
    Различни хора с различни животи и хобита сме, затова...Хайде да не спорим чие мнение е по-меродавно по темата с езиците. Просто до смърт ме дразни как смяташ, че "говоря" е синоним на "оправям се". НЕ Е. Била съм на френски 4 или 5 пъти мисля, в момента бих се оправила при запознанство с някого и да поръчам в ресторант. Учим как се казват професиите вече, как се води телефонен разговор и как се уговорят срещи и интервюта.
    Надявам се по това време след 2 години тъкмо да се връщам от еразъм семестър - евентуално във Франция - и да съм съумяла да се СПРАВЯ в ежедневни ситуации, защото, разбира се, на френски няма да уча.

    Още едно нещо - пародията е - и тук ще ме разберат хората, завършили езикови гимназии - че излизаш от гимназията със сравнително добра лексика по тематики като "глобално затопляне", умееш да дискутираш плюсове и минуси на couch surfing, но си тотално неподготвен за ежедневна среда. Още по-голямата пародия е, че отиваш в университет и не си в състояние дори да прочетеш уравнение по математика. Познанията ти - на ниво C1, защитено със сертификат, да отбележа - са на някакво такова междинно тематично ниво. Доста кофти усещане е, дори за мен, която напълно очаквах да се случи нещо такова. А сега представи си какво ще е за човек с огромното самочувствие, че КОМУНИКИРА СВОБОДНО на даден език преди да е живял в държавата, в която се говори. Бая на твърдо ще се приземи от облаците.
    И така
    Последно редактирано от PinkPan7her : 04-19-2014 на 17:51

  8. #58
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Фарси с дари и таджики + кюрдски и арабски - никога няма да ги владееш свободно, освен ако не живееш зад граница.

    Много си ми жалък. Изобщо не одобрявам постоянната употреба на "пикла" от страна на Ина, но в случая ще си позволя да я използвам - пикльо си. Абсолютен.

    В момента завършвам от International Baccalaureate Diploma Programme (гугълни си го, ако не знаеш). Образование, което е изцяло на английски и което се води едно от най-трудните средни образования в света. Сигурна съм, че дори името му не можеш да произнесеш. Английски уча от малка, практикувам го вече свободно 6 години. Не въртя обикновените 4000 думички, които всички научаваме и използваме всекидневно, просто защото обучението ми е на база първа година в университет, а аз се занимавам с висша математика, биология, бизнес и администрация, както и други. Книгите ми, особено по биология, са бъкани с термини, които ти дори не български не можеш да преведеш. Всъщност, средностатическия българин не би могъл да знае на български. И в това няма нищо лошо.

    Завърших 9-ти клас в шведско училище, така нареченето Grundskola. Постъпих в 8-ми клас, като не знаех и думичка шведски. Година и половина по-късно, бях сред десетината отличници на випуск от 100+ човека, от които 99% шведи. Изкарах шестици на предмети като история, география, икономика и религия, където се изисква писане на есета на шведски, както и по природните науки, в които пък се очаква да знаеш за каква реакция аджеба ти говорят във физиката или химията, и кой термин описва реакциите в човешкото тяло.

    Учих италиански една година в 10-ти клас. Сред випуск от 100+ човека, аз бях първенеца. Винаги изкарвах пълни проценти, и то на тестове, в които не се очакваше да заградиш верния отговор, а да пишеш отговори на дадени въпроси.

    Започнах първи клас в Сърбия. Не знам дали знаеш, но там всичко, което е граматически правилно в българския е граматическо грешно там. За 2 години бях забравила българския, знаех дребните детайли от рода на как аджеба са клечки за зъби на сръбски и сънувах и псувах на сръбски.

    Учила съм и руски, който няма да споменавам тук. Фактът, че съм живяла единствено с брат си сама на възраст по-малка от тази на Лин в момента, също няма да споменавам.

    И въпреки всичко, никога не съм си позволявала да заява, че говоря някой език перфектно. Дори майчиният. Никога не съм се била в гърдите, а напротив - срамувала съм се в чужбина, срамувала съм се и в България. Така, че когато някой като теб ми цъфне и заяви, че до 4 години ще владее свободно едни от най-трудните езици в света - е, няма как да не се изсмея гръмко. И когато същия този ми заяви, че 15 годишната му приятелка общувала на colloquial език в интернет - е, признавам си, почервенях си. И от смях. А после от яд.

    На малкия ми пръст не можеш да стъпиш. Затова не си позволявай да ме наричаш на пълно име. За теб съм само по форумен ник. И вместо да плюеш нагоре надолу, показвайки жалката си природа, се замисли над думите, които използваш и потребителите, към които ги насочваш.

    За "връзката" ви дори няма да пиша, защото вие двамката достатъчно я оплюхте. Сами я превърнахте в една кръгла нула. И фактът, че и двамата си въобразявате нещо, не означава, че то съществува.
    Последно редактирано от DisappointedDreamer : 04-19-2014 на 17:47

  9. #59
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението

    Аз като говоря български, руски, английски, латински и уча фарси с дари и таджики + кюрдски и арабски - К'во ще ми кажеш? За първите 3 имам сертификати и взети различни изпити, латинският не ми е перфектен, но съм го учил 4 години и ако трябва да го използвам, ще се справя- вече мога да говоря в 3 времена на фарси /демек и на дари и на таджики/ без голямо затруднение ?! Ае к'во ще кажеш ся, това са 7 езика/ без кюрдския и арабския.. А тях до 4ти курс да се надявам ще мога да говоря?
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    .. И пак се опитваш да се изтъкнеш..
    Е не! Вече ще е трудно да те взимам на сериозно.

  10. #60
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    На мен ми е страшно интересно как с такава готовност прилагаш българския и латинския в една група, сиреч заявявайки, че владееш и двата на едно и също ниво. Интересно, защото в света този език се говори по-малко от стотина души. Ох, или може би папата ти е бил учител?

  11. #61
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    ^ Ако е без документи да напълно нормално е, но нали знаете, че след 16 може да работиш? Трябват повече документи и разрешение от нам си къде, но все пак е възможно и е законно, к'во скачате веднага, ае ся ми кажете, че това не е заяждане, щото 16 годишна възраст влиза в графа "непълнолетна". Ако имаш документите и всичко останало можеш да наемеш непълнолетна на работа, а тук даже говорим за ресторант на морето, където много момиче на 16 + ходят лятото да си изкарат пари. Което е абсолютно законно, с правилният набор от документи.
    Даже не се опитвам да се заяждам, ама понякога си вадите факти от задника и ни в клин ни в ръкав, обяснявате няк'ви теории...
    Цитирай Първоначално написано от mayaaa Виж мнението
    И 'що пък? Всички непълнолетни мрънкат, че искат да работят, а като има къде не говорило добре за работодателите.
    прочетох само тез, другите не ме бъркат
    аз говорех конкретно за случая, когато няма документи и е минал вечерния час и мисля, че и момичето над мен говореше за същото
    признавам си, изключих за разрешението, но то не винаги се издава
    не съм се заяждала, нито ви знам какви сте, нито що сте
    ако техните са били легални, си връщам думите относно тях
    ако ли пък не, си държа на тях

  12. #62
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението

    Аз като говоря български, руски, английски, латински и уча фарси с дари и таджики + кюрдски и арабски - К'во ще ми кажеш? За първите 3 имам сертификати и взети различни изпити, латинският не ми е перфектен, но съм го учил 4 години и ако трябва да го използвам, ще се справя- вече мога да говоря в 3 времена на фарси /демек и на дари и на таджики/ без голямо затруднение ?! Ае к'во ще кажеш ся, това са 7 езика/ без кюрдския и арабския.. А тях до 4ти курс да се надявам ще мога да говоря?
    Ох, въобще нямах намерения да се намесвам тук, но това ме потресе откровено, както и всеки път, когато бълваш подобни глупости.
    Имам точно три сертификата по езици, различни от българския и познай, за нито един не твърдя, че го владея, нищо че единия съм го говорела свободно и съм живяла в държава, в която се говори, в продължение на 2 години.
    И не, не съм тесногръда и не съдя по собствената паничка само. Просто интелектуалното ниво, което показваш, въобще не отговаря на възможностите на човек, който на 18-20 години ще владее 7 езика свободно. Замисли се над това.


    бтв сертификатите от курса по немски/френски/испански/не знам си какъв общо не се броят, нали ли знаеш, тях никой не ти ги зачита

  13. #63
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Изчетох всичко и... ми не знам тъжно ли е, смешно ли е, но 5 човека да се опитат да ти спукат измисления розов мехур, излагайки железните си аргументи, да не е за първи път и ти да продължаваш да си знаеш своето и да се излагаш... миличкият, съчувствам ти просто. Надявам се някой ден да успеете да се видите отстрани с очите, с които ние ви виждаме в момента.

    А на Лина веднъж й казах нещо, добре е да си го припомни и да се позамисли, защото потенциал да стане интелигентна млада дама има.

  14. #64
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Naive Виж мнението
    бтв сертификатите от курса по немски/френски/испански/не знам си какъв общо не се броят, нали ли знаеш, тях никой не ти ги зачита
    Ъъъъ, чакай сега, под "сертификати" всички нормални хора разбираме световно признати такива... като Кеймбридж, например, нали? С тия от курсовете да не казвам кое мога да си избърша... и колко такива имам.

    Къде си живяла иначе?

  15. #65
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Ъъъъ, чакай сега, под "сертификати" всички нормални хора разбираме световно признати такива... като Кеймбридж, например, нали? С тия от курсовете да не казвам кое мога да си избърша... и колко такива имам.

    Къде си живяла иначе?
    Ами именно, това беше насочено към него, че тези "сертификати" не се броят. :д
    Аз, когато говоря за взет сертификат, имам предвид за световно признатите, но подозирам, че на него му убягва тази подробност.

    Рим.
    Последно редактирано от Naive : 04-20-2014 на 07:03

  16. #66
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Първо Христос воскресе

    И второ
    Бях казал, че повече няма да отговарям или поне не заядливо, само ще кажа, че сертификатите не са ми от няк'ви си курсове от квартални учителки. Та Маги, мога да ти произнеса името на даскалото.. спокойно..
    А дали имаме розов балон или не е, строго субективно, всеки да си гледа неговата паничка, с неговите си разбирания и възприятия, сиреч, за вас нещо розово може да е напълно нормално за мен и обратното, не е ли така? Научете се да не съдите, спрямо личните си преживявания. Аз в тази тема между другото не казах, че Лина говори перфектно (а ако съм го казал се извинявам), казах, че тя се справя /доста добре/ с езиците и лично съм го виждал.. Дали ги владее перфектно, е то няма човек, който да владее даден език перфектно, но се справя, същото е с моя пример за източните езици, не казвам, че ще съм някакъв невероятен езиковед, но на последната пресконференция на която присъствах си говорих с посланика и културният аташе именно на фарси и да ви кажа разговора течеше горе-долу гладко, естествено зад мен имаше преподавател, защото пичовете говореха във времена, които даже нямат еквивалент на други езици, които знам и просто нямаше как да разбера нещо, което още не съм учил, но все пак си говорихме де главно във трите основни времена.. Даже ми подариха сборник с доклади от някакъв научен форум като награда, че се старая.. .
    Та дали е розово или не, няма как вие да кажете, за вас е розово за нас не е, тя си ги говори езиците, дали перфектно или не, факт е, че се оправя с носителите на дадените езици. Работила е, както тя каза и на това съм свидетел аз.
    Виждам една тенденция от троицата Найв, ДД, ПП - да се защитавате една друга и където спори някой с едната, другите две да скачат - няма лошо, явно сте си ни набелязали нас. Но ъм се изместихме от оригиналната тема, която беше, че Ина се изказа неподготвена с първият пост относно родителите на Лина. После се извини де, та от там нататък всичко написано (дори и от моя страна) е пълен безсмислен булшит.
    Та ще ви помоля, макар да знам, че всичките сте много умни и ориентирани, не ни давайте акъл, не се опитвайте да ни поучавате, да се вживявате като някакви орисници от съдбата, или като нещо повече от някой друг, защото е много грозно да вадите такова самочувствие, ако погледнете всичките ми постове нагоре, никъде не съм казал, че съм нещо повече от вас, но ъм две от трите ви, го направихте, изтъкнахте колко по-добри сте от мен, въобще без да ме познавате, нали знаете, че един истински интелигент, няма да каже, аз съм интелигент, аз съм по-умен от теб, ти си по-глупав, аз правя това и това и това, а вие нищо не правите. Та не, че намеквам нещо, но просто научете се да живеете с хора, с различно мнение, мироглед и мислене от вашето.
    Доста усилия ми отне да не изпсувам и да не се държа арогантно - моля оценете го. /Ебавка плийс.
    Още нещо, ако искате уважение и респект от нас, ами покажете такива. В живота никой няма да те уважава, ако първо ти не уважиш. Свикнете да не говорите снизходително за хора, които не познавате и които може да са много повече от вас, без даже да знаете. Смятам, че в умиращия форум можем да си пазим добрия тон и дори и да сме на различни мнения, да не се обиждаме като останем без аргументация, аз съм способен, а вие?

    Едит* Визирам Пантерата, която нямаше какво да каже и започна да нарежда Лина с пикла и прочие.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  17. #67
    anonymous708973
    Guest
    Да говориш на някого със снизхождение?
    Сигурна съм, че искаш да използваш друга дума, защото... няма начин да ти е приятно да ти говорим така.
    Ама може и да си прав... все пак снизхождение използва по-висшестоящият, по-възрастният, по-умелият в дадена област.

    Не се защитаваме, просто даваме отделни аргументи. Оцени и ти това, че не ти казахме колко си тъп, а гледай какви чаршафи сме изписали

  18. #68
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Има едно "не", което не си видяла.
    И явно дори и след изказването ми - нека не се псуваме като няма какво да кажем - ти пак не схвана. Жал ме е за теб.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  19. #69
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    В някакво бедствие сте превърнали темата, само ще отчета няколко неща:

    1. Мярнах някъде из предишните страници, че някой беше казал, че е легално да работиш на 14 - Nope. Над 16 - окей, с необходимата документация. Под тази възраст се води незаконно.
    2. Като дете на родители също с бизнес на морето, бих казала, че най-вероятно Лиланда наистина е правила нещата, които казва, че е правила.
    Защото аз самата трябваше да върша всичко това. И бях дори по-малка. Разликата беше, че при нас ставаше въпрос за "частни квартири", т.е. разполагахме с 15 стаи и едно студио.
    Защо всичко това? Защото бяхме бедни и всеки трябваше да се включи в работата през сезона. Майка ми работеше като администраторка с луди смени в определен хотелски комплекс, баща ми беше пиколо там, чичо ми, които живеят с нас, държаха ресторанта ни. Посрещане и изпращане на туристи, чистене, миене, пране, простиране, всичко съм си правила аз. Че когато можех и в ресторанта помагах.
    Така че съм абсолютно склонна да приема, че и Лиланда ги върши тези неща.

    По въпроса с езиците - дори няма да коментирам, защото тук вече съм съгласна с Пантерата и Маги.

  20. #70
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Само с първа точка не съм съгласен, законно е да работиш на 14 до 16 години, но по 4 часа дневно, на 16 до 18 годишна възраст - по 6 часа, след 18 години работи и по 40 ако искаш.. Добре, де не е законно по 40, ама схвана смисъла..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  21. #71
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Хм, да, сега го проверих, така е.
    Тая част от часовете по етика и право съм я изпуснала. Или забравила. Все пак беше преди 5-6 години. Колко съм дърта.

  22. #72
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Чак пък дърта..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  23. #73
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Иначе много ясно, че е така, ням да тръгна да споря, ако не съм сигурен в нещо, а аз все пак на тия години работех вече..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  24. #74
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Интересно, защото в света този език се говори по-малко от стотина души. Ох, или може би папата ти е бил учител?
    Казвали ли са ти, че цялото добро впечатление, което си оставила, ще изчезне след подобна глупост ?

  25. #75
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си