.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 66
  1. #26
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Мдаа, значи и при вас е горе долу същото.
    При нас храната може да ти излиза супер евтино, стига да знаеш къде да пазаруваш. Същото го забелязах и във Франция, май го има вече и в България - големите вериги си имат свои собствени продукти на страшно по-ниски цени. Двамата ми съквартиранти спестиха сума ти пари така. Като изключим месото, пазарувайки от такива магазини понякога ми излиза по-евтино, ако купувам същото в България. Примерно млякото и яйцата са по-евтини тук И някои видове сирена също.
    Кола можеш да си вземеш и 1000 паунда, не чисто нова, но 5-годишна. Естествено ,трябва да се изръсиш още толкова и за застраховка, ама поне си с гаранция, че няма да се пребиеш някъде.
    Мисля, че при нас има разлика в здравословните услуги - стига да си живееш в УК, да си имаш GP и да си плащаш редовните данъци (главно Counsil Tax-a), здравословните услуги са ти безплатни. Мисля, че само ако става въпрос за зъболекар трябва да си платиш, а в някои случаи и това ти е безплатно. Всички операции, прегледи и т.н. иначе се водят free. Вече ако искаш можеш допълнително да си сключиш и застраховка, те са около 20-25 паунда месечно.
    Друг е въпросът колко адекватни са им методите на лечение - по мои наблюдения за световъртеж, причерняване, закъсняващ цикъл, временна слепота, ангина, алергична реакция към нещо си, кръв в урината и кашлица, решението е едно - парацетамол Не се шегувам, двете ми най-добри приятелки се скъсаха да ходят на лекари откакто са тук и винаги им изписват парацетамол. Хубаво, че можеш да си купуваш сам лекарствата от магазините. Но пък и тук сякаш хората не се разболяват чак толкова. Колкото пъти съм ходила до болницата - все е било празно, с изключение на спешното, там какво ли не можеш да видиш.

    За работа - съквартирантът ми работи в Sainsbury's (един от главните магазини) и си вади между 900 и 1000 паунда на месец чисто. Не знам дали има данъци и ако има, какви са точно, трябва да го питам. Наемът ни е 250 паунда на месец с включени сметки, харчи около 100 месечно за храна (да живеят пиците по паунд) и останалото си е за него.

    Но никой от нас не пресмята парите в собствената си валута, най-вече защото е тъпо при толкова различни стандарти на живот.

    Та и затова ми беше коментара "баш пък много". Живеейки по тукашен стандарт, абсолютно прилично ми се струват повечето сметки и т.н., стига да работиш.

    Ениуей, мерси за споделеното мнение, беше ми интересно да направя още една съпоставка
    бтв тук има голяма дискриминация що се отнася до фризьори - за мъже между 7 и 15 паунда, в зависимост от салона, за жени - между 25 - 40. Баси

  2. #27
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Това с лечението ми е много познато. Отивам с бъбречна криза, не мога да ходя, приятелят ми ме държи и подбутва - пий Алведон (тяхната версия на парацетамола). Една позната със схванат кръст и тя болки и едвам се мърдя - парацетамол. Висока температура, болки в гърлото, никакъв глас, кашлица - парацетамол. Имаше и една жена, българка, която с еди колко си см разкритие я върнаха, докато не станало повече (бременна беше). И много други изчанчени глупости. От една страна е окей, защото пък в България те бъкат с химии, лекарства, антибиотици и глупости, което е страшно вредно.

  3. #28
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    О, определено е по-добре. Аз в България се късах да се разболявам и все с антибиотици приключвах, тук като знам, че ще ми дадат парацетамол ( ) ... реших, че ще е по-добре да не се разболявам. Плюс това тук схемата е следната:
    Ако не си много зле и можеш да почакаш - записваш си час, ако не - отиваш в спешното.
    В спешното чакаш, докато те извикат, чакането може да отнеме цял ден
    Ако си запишеш час, часът ти е след две седмици. Реален случай с приятелка, беше започнала да се обрива нещо и реши да ходи на лекар.
    Записа си час. След две седмици.
    Отиде след две седмици, взеха ѝ кръв. Казаха ѝ да отиде след 2 седмици за резултатите.
    Отиде отново - парацетамол.

    Между другото, това с бременните и разкритията, редовно го правят и в България.

  4. #29
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от shmatarok Виж мнението

    Между другото, това с бременните и разкритията, редовно го правят и в България.
    Мдам.

    Иначе чукам на дърво, тук нищо сериозно не ми се е налагало да пия, нито по лекари да ходя. Само спрей за нос съм си купувала, а иначе имам половин аптека, още от България съм си взела :д Всичко мога да си лекувам :д

  5. #30
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Оо, наясно съм, но тук разликата е, че в България, ако те приемат с разкритие от 10 см (примерно), тук то трябва да е 20, което е лудост.

    Това с "домашната аптечка" го имам вкъщи - три кутии за обувки с лекарства хаха. Голяма практика е сред имигрантите :Д

  6. #31
    За чужбинска здравна система ли се оплаквате? Шокирана съм, че тук трябва да чакаш около 2-3 месеца, за да те приемат на очен, гинеколог и зъболекар. Дори и да има свободни часове, ако не кажеш, че си на умиране няма да те приемат. Все още не съм си запазила часа за очен за през лятото. xD

    А аз при личен ходих само веднъж, колкото да ме приеме като пациент. Сигурно минах през десетина вируса за последните 6 месеца, ама парацетамола си го пия вкъщи, няма нужда да се сурна по лекари. И не знам, сякаш се оправям по-бързо така, преди като ходех при личната и ми изписваше 7-8 лекарства, въобще не ми минаваше по-бързо. Вчера по незнайни причини пак отново почти прекарах деня повръщайки в тоалетната, но днес след 2 терафлута съм чук.

    Най-любимото обаче ми е когато търсих един тъп реванол из всички аптеки и в последната вече ми писна и им показах химичната формула от телефона, а фармацевтката ме погледна толкова объркано и си призна, че няма идея какво е това. Накрая си тръгнах с кортикостероиден крем, но пък поне ми помогна тогава, че и за куп глупости после.


    А и фризьор, гримьор и козметик започват от около 40 евро за жени. За сметка на това вече имам страшно завидни умения и в трите области. Неволята учи!


    Edit: Дриймър, в интерес на науката направих едно измерване и ханшът ми е около 27 см, дори не искам да си представям как е възможно да има разкритие 20 см.
    Последно редактирано от Hayashi : 04-23-2014 на 22:46
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #32
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    ханшът ми е около 27 см, дори не искам да си представям как е възможно да има разкритие 20 см.


    Душичке, ханшът ти се очаква да е около 90 :д
    90-60-90 - "идеалните мерки" - това е ханш-талия-бюст :д

    А с каква ножица се подстригваш точно и колко различни ти трябват? Филираш ли се? Как се научи?
    Щото най-сериозно го обмислям.

  8. #33
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Мдааа, и мен ме вълнуват въпросите с подстригването. Обмислям да се метна скоро до Глазгоу, там са моите, поне като ме окепазява някой да са те

    Тая тема я поизместихме от първоначалния ѝ замисъл, може някой ден да си направим специална такава "Чужбински неволи - подстригване, лекари и други належащи въпроси"

  9. #34
    Ама това е окръжността (неслучайно ме скъсаха здраво по математика, дано не се бъркам). А то разкритието не се ли мери в диаметър? В България знам, че нормалното е от 10 до 12 см, което на един средностатически шанш не е супер много. Но моят в диаметър е 27 см (обиколката ми е 75 см, моделите да си умрат от яд), просто няма шанс. Ама някак си при две поколения назад раждали секцио съм убедена, че и с моите размери естествено няма да стане, ако ще 3 дена да ме мъчат.

    Ножиците ми са супер обикновени, от Carrefour, просто за коса. Не филирам, защото последните пластове направени от изключително "талантлива" фризьорка ще израстват сигурно 2 години. Отне ми 19 години да го установя, но пластове на чуплива коса стоят потресаващо. Никога повече, въпреки че ми тежи.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  10. #35
    колко лесно е да си мъж ;д

  11. #36
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Мойто беше an exaggeration. Успокойте се :Д

  12. #37
    Цитирай Първоначално написано от shmatatok
    решението е едно - парацетамол
    На вас поне парацетамол ви дават, на нас универсалното лекарство ни е лед Имаш температура- сложи си лед на челото, боли те гърлото/получаваш асматични простъпи-смучи лед, боли те глава- лед, бронхит-лед на гърдите, кожни проблеми...да познахте, наложи торбичка с лед и така

  13. #38
    This is very useful information shared here. I am really thankful for this.
    http://www.99th.co.in

  14. #39
    Супер фен Аватара на ohluv
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Maina Town
    Мнения
    2 636
    Много е сложен живота мейна =/
    Creative Technologie

  15. #40
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Изключително много ме кефи представата на средностатистическия български студент за студентския живот. Дай само пиене и барове да има, другото - еби му майката.

    В чужбина ще имаш в пъти по-разнообразен и пълноценен студентски живот. Ако си в добро уни, ще видиш и какво е да учиш по нощите, да ядеш/спиш/правиш гимнастика в библиотеката, а и купоните няма да ти избягат. Излизане един път седмично е нещо напълно нормално, впрочем. А месеца преди сесия... ще си щастлив, ако излезеш от вас за нещо различно от пътешествие до библиотеката, пазаруване от най-близкия супермаркет. Даже фитнесът ще ти е блян. Точно затова ти казвам "пълноценен", защото виждаш всички страни на монетата. И народът казва "без труд почивката не е сладка", много мисъл има в това нещо.

    Ама като те гледам... бягай в Студентски, там ти е мястото.
    Голям смях е това мнение. Ще си го запазя. Между другото живях близо 7г в Студентски Град. Ела да ме пробваш.
    Последно редактирано от draid : 05-11-2014 на 20:50

  16. #41
    anonymous708973
    Guest
    Ела ти ме пробвай, като поживееш като студент в сериозен чуждестранен университет. И Хаяши го каза същото, ама нали... дай пак да се изкажем неподготвени

    И преди да си продължил, говоря за масовката студенти, които живеят в Студентски. Има и изключения, които някак успяват да учат на цялата дандания. Ако си от изключенията, не виждам защо се засягаш.

  17. #42
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Ама ти наистина мислиш, че да завършиш извън България е голям подвиг а ? Всеки с малко акъл в главата и доза мотивация ще го направи, примери с колеги много. Много е забавно как постоянно повтаряш как се смазваш от учене. Видял съм обучението на запад. В германия имам доста тясна връзка с няколко университета и специалности от рода на медицина, машиностроене, компютърни технологии, икономика и т.н. Видял съм и Архитектурата в Англия и България. Разбира се, в TU München може и да учат по-малко от теб и да си купонясват. Не мога да разбера някак себе си ли се опитваш да се убедиш, че си много умна и упорита след като издържаш такива нечовешки усилия на учене или какво ? Разбери, че в очите на по-дъртите тия коментари будят единствено смях. Никой който е видял и е завършил нещо независимо къде няма да се впечатли от тия словоизлияния.

  18. #43
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Ама ти наистина мислиш, че да завършиш извън България е голям подвиг а ? Всеки с малко акъл в главата и доза мотивация ще го направи, примери с колеги много. Много е забавно как постоянно повтаряш как се смазваш от учене. Видял съм обучението на запад. В германия имам доста тясна връзка с няколко университета и специалности от рода на медицина, машиностроене, компютърни технологии, икономика и т.н. Видял съм и Архитектурата в Англия и България. Разбира се, в TU München може и да учат по-малко от теб и да си купонясват. Не мога да разбера някак себе си ли се опитваш да се убедиш, че си много умна и упорита след като издържаш такива нечовешки усилия на учене или какво ? Разбери, че в очите на по-дъртите тия коментари будят единствено смях. Никой който е видял и е завършил нещо независимо къде няма да се впечатли от тия словоизлияния.
    Аз с човек, който не умее да чете, няма как да споря. Нито пък имам желанието, честно казано.

  19. #44
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918

  20. #45
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    То е ясно, че всеки дърпа въжето към себе си в зависимост от това къде учи, не ми се занимава да водя този спор (отново и отново), само да вметна , че фактът, че 5 изпита са наблъскани в 7 дни, не прави системата мн яка и респектираща. Това е издевателство. Способността ти да седиш буден още 20 часа като караконджул след изпита, за да се 'подготвиш' за този на другия ден, не говори за умствени способности. За мен лично, в Германия винаги се е залагало повече на количество, а не на качество. Дават се много задачи за малко време, с което аз съм ок, защото поддържам тезата, че трябва и да мислиш бързо, но да се дават предимно типови задачи (които си решавал хиляда пъти , но с различни числа) в брой, клонящ към безкрайност, за 45/60 мин за мен не е нещо повече от роботизация. Не виждам творческото, не виждам мисловния процес, който се извършва в главата ти , мислейки над казус, непознат за теб, пък макар и 3 часа.
    Това са наблюденията ми.

    А бюрокрацията е потресаващо тромава и чиновниците ненормално неориентирани.
    Последно редактирано от therichbitch : 05-12-2014 на 20:50

  21. #46
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Друга интересна, но не толкова изненадваща констатация- всички плюят и се оплакват от родното образование , пък дори тези, които 4 години си веят задника и нищо не правят, но когато дойде момент да се спори- ооо, ама то е мнооого добро, как. Твоето не струва, моето си е най- хубаво.. И това не ме кефи
    (Никой конкретен потребител не визирам, даже изчетох темата отгоре- отгоре)

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    То е ясно, че всеки дърпа въжето към себе си в зависимост от това къде учи, не ми се занимава да водя този спор (отново и отново), само да вметна , че фактът, че 5 изпита са наблъскани в 7 дни, не прави системата мн яка и респектираща. Това е издевателство. Способността ти да седиш буден още 20 часа като караконджул след изпита, за да се 'подготвиш' за този на другия ден, не говори за умствени способности. За мен лично, в Германия винаги се е залагало повече на количество, а не на качество. Дават се много задачи за малко време, с което аз съм ок, защото поддържам тезата, че трябва и да мислиш бързо, но да се дават предимно типови задачи (които си решавал хиляда пъти , но с различни числа) в брой, клонящ към безкрайност, за 45/60 мин за мен не е нещо повече от роботизация. Не виждам творческото, не виждам мисловния процес, който се извършва в главата ти , мислейки над казус, непознат за теб, пък макар и 3 часа.
    Това са наблюденията ми.

    А бюрокрацията е потресаващо тромава и чиновниците ненормално неориентирани.
    Не знам за България или за чужбина говориш, но последно е валидно навсякъде.

    А аз съм се явявала на 5 изпита за 2 дни. Взех само един с изключително висок резултат, на всички останали ме скъсаха малко или много.
    А това за типовете задачи съм го чувала от студенти в Щатите и Канада, които като дойдат тук изпадат в дълбок потрес, защото при нас често учиш едно нещо, а на изпита се пада нещо съвсем странично едва споменато. А в същото време средното им е било точно такова роботизирано и на повечето им е голям стрес.
    "Любими" са ми негативните точки, които спомагат единствено за обучаването на бъдещи посредственомислещи хора.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  23. #48
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    То е ясно, че всеки дърпа въжето към себе си в зависимост от това къде учи, не ми се занимава да водя този спор (отново и отново), само да вметна , че фактът, че 5 изпита са наблъскани в 7 дни, не прави системата мн яка и респектираща. Това е издевателство. Способността ти да седиш буден още 20 часа като караконджул след изпита, за да се 'подготвиш' за този на другия ден, не говори за умствени способности. За мен лично, в Германия винаги се е залагало повече на количество, а не на качество. Дават се много задачи за малко време, с което аз съм ок, защото поддържам тезата, че трябва и да мислиш бързо, но да се дават предимно типови задачи (които си решавал хиляда пъти , но с различни числа) в брой, клонящ към безкрайност, за 45/60 мин за мен не е нещо повече от роботизация. Не виждам творческото, не виждам мисловния процес, който се извършва в главата ти , мислейки над казус, непознат за теб, пък макар и 3 часа.
    Това са наблюденията ми.

    А бюрокрацията е потресаващо тромава и чиновниците ненормално неориентирани.
    С най-добри намерения, но посредното е пълна глупост. Чиновниците са масово млади хора (където може), но и да са възрастни (например в банка) са винаги, винаги готови да помогнат (което улеснява и ускорява процеса), винаги усмихнати. Няма неадоволени лелки, които си го изкарват на теб. Няма работно време от 8,ама в 8.30 още да не приемат хора. Отговарят си на имейлите бързо (е, ако си достатъчно глупав да го пуснеш в петък след 4-5, ще си почакаш до понеделник). Точно отзивчивостта и наистина бързите реакции са едно от първите неща, които ми направиха впечатление.
    Последно редактирано от PinkPan7her : 05-13-2014 на 06:48

  24. #49
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Оо далеч не съм казала, че не са отзивчиви и не ти се лендзят. Но това не ги прави достатъчно ефективни. Нито правя сравнение с отношението в България И грешки правят адски много.

  25. #50
    anonymous708973
    Guest
    E, ако са отзивчиви, значи ми вършат работата. Ако ми вършат работата, как няма да са ефективни

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си