.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17

Тема: Отчаяние

  1. #1
    Young and Reckless
    Guest

    Отчаяние

    Здравейте нова съм в форума , извинявам се и ,че не пиша много грамотно.
    Моят проблем може би ще ви се стори много лигав и глупав. От както тръгнах на училище все си бях дебела ,но отначало не ми пречеше имах много приятели ,бях наистина много много щастлива. После се наложи да се преместя в друг клас към 5 клас и там нещата се развиха зле бях убиждана заради външния си вид ,казваха ,че имам хубаво лице ,но съм свиня и сякакви такива неща. Лятото след 7 клас реших да се променя за да не се повтори с новия ми клас. Цяло лято гладувах ,ядях по 100 калории на ден и се съсипвах с спорт и разбира се имаше много бърз и "хубав" ефект. Идеята ми беше да ям мн малко ,а после когато достигна желаните от мен кг да започна бавно да добавям повече храна ,а не да се тъпча. Та както и да е с течение на обстоятелствата до следващото лято отново бях дебела. Висока съм 165 и тежа 60-65кг (варира)
    не е свръх тегло ,но не е красиво . Преди 1 месец отново гладувах и бях стигнала 57кг , забелязах,че тогава и самочувствието ми бавно се вдигна и сега отново съм си "аз" ,но не съм щастлива,защото това не е начина ,знам и както се случва всеки път става нещо и отново развалям гладуването си и качвам много по-вече кг. Но някак си,единственото нещо което мисля ,че ще има ефект при мен е строгото гладуване ,но не е здравословно ,а наскоро почнах и да пуша и когато ми се пуши ,но не мога да излеза ,започвам да ям и то предимно сладки неща.
    Моля ви дайте ми съвет и да знам,че всичко това е смешно .
    ПС: На 16 съм ,ако има някакво значение.

  2. #2
    "Бързата работа – срам за майстора"
    "единственото нещо което мисля ,че ще има ефект при мен е строгото гладуване" с гладуване не става.Вместо да се мъчиш просто откажи сладките неща и започни да се храниш здравословно.
    Но разбира се, без спорт не може.Запиши се на нещо.Волейбол, аеробика, танци или карай колело.Вместо да те возят с колата насам-натам(ако те возят) започни да ходиш пеш.
    А относно пушенето... нямаш си и на представа колко ще съжаляваш.После няма да можеш да ги откажеш и ще си даваш по 5 лева на ден за цигари, ако не и повече.
    "Цяло лято гладувах ,ядях по 100 калории на ден и се съсипвах с спорт и разбира се имаше много бърз и "хубав" ефект. Идеята ми беше да ям мн малко ,а после когато достигна желаните от мен кг да започна бавно да добавям повече храна ,а не да се тъпча. Та както и да е с течение на обстоятелствата до следващото лято отново бях дебела." йо-йо ефект ..........

  3. #3
    Преебала си си метаболизма. Приеми, че за известно време ще си в период на качване, но започни да ядеш нормално и здравословно. Иди на диетолог ако трябва, бе момиче, нямало друг начин освен гладуване при нея, айде моля ти се... Най-вероятно прекаляваш с нещо или на организма ти му липва нещо, затова си по-пълна. Но щом казваш,че е не е от скоро, е възможно да си е ген. Което не значи,че няма начин без гладуване да отслабнеш. И малко преувеличи, че'' цяло лято си била на 100 калории на ден и си се съсипвала със спорт'' . Ако беше така нищо нямаше да е останало от теб. И психически говоря, всички вманиачени на тема отслабване се побъркват рано или късно

  4. #4
    Directioner__
    Guest
    Само с гладуване и преумора от спорт НЕ СТАВА. Ако се храниш нездравословно, след като си гладувала, то естествено, че килограмите ще се върнат. Трябва да се храниш стабилно, (а не да гладуваш) и под "стабилно" имам в предид 5 пъти на ден, на малки порции и здравословна, свежа (по възможност наскоро приготвена) храна. Запиши се на някакъв спорт, който ти е интересен и ти се отдава. Пий МНОГО вода (минимум 2 литра на ден, а иначе пий колкото можеш повече) и недей да бързаш с това отслабване. Ще видиш, че теглото ти ще се нормализира и ще се задържи.
    П.С.Ето малко съвети:
    1.Не яж плодове след 14:00 часа!
    2.НИКОГА не пий вода след ядене, а преди да се нахраниш.
    3.(Това поне при мен действа, но ти трябва силна психика. ;]) Щом минеш покрай ресторант за бързо хранене или сергия за хот-дог, кажи си "Мразя го!" и ще ти се отще да го ядеш. Също работи със сладко, солено и която си храна поискаш.
    4.Ако тялото ти е отпуснато, ти препоръчвам пилатес. (Знам една невероятна треньорка, която има канал във Ютюб и ако искаш пиши ЛС да ти пратя линк ;])
    5.НЕДЕЙ ДА ГЛАДУВАШ. Когато гладуваш продължително време и започнеш да се храниш отново, тялото ти натрупва ВСЯКА ЕДНА калория, която си погълнала, понеже те запасява с енергия за следващи "гладни" периоди. С това гладуване можеш само да си навредиш. (физически И психически)
    6.Никога не пропускай закуска! Пропускането на закуската забавя метаболизма ти.
    7.Намаляй количеството на храната през деня. Това означава, че закуската ти трябва да е най-калорична, обяда по-малко а вечерята НАЙ-МАЛКО. (междинните закуски е препоръчително да са някакъв вид плод или зеленчук)
    Успех!

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Какви са тези простотии??Аз съм 1 65 см и 62-63 кг и въобще не съм дебела, то много нормално да си 1 7о и да си 40 кг. Просто ме изумявате. Как пък на мен не се намери някой да ми каже, че съм дебела. Аман от вашите глупости :X (facepalm)

  6. #6
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Какви са тези простотии??Аз съм 1 65 см и 62-63 кг и въобще не съм дебела, то много нормално да си 1 7о и да си 40 кг. Просто ме изумявате. Как пък на мен не се намери някой да ми каже, че съм дебела. Аман от вашите глупости :X (facepalm)
    може ли твоя снимка?


  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от kaRamella Виж мнението
    може ли твоя снимка?

    сега ще ме караш да си играя с photoshopa да си трия лицето :Д а и защо моя при положение че момичето се вайка, че е пълно не аз

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    ето http://prikachi.com/images.php?images/230/7396230F.jpg Очаквам оригинални идеи за отслабване :Д а да и се абстрахирайте от това какви странни пози съм заела:Д
    Последно редактирано от anonimna:D : 06-13-2014 на 19:36

  9. #9
    Мега фен Аватара на strawberry88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    10 697
    100 калории на ден? Спуквала си се от тренировки? Ако това е вярно, не знам как още си жива. Само че силно ме съмнява тренировките ти да са наистина тренировки.

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    904
    100 калории- ти или си тъпа, или си малоумна?
    Queen of the Damned

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от kaRamella Виж мнението
    може ли твоя снимка?
    Струваш ми се учудена В смисъл аз съм висока 168 и съм била 60 килограма във много добра форма, но като се има в предвид че аз винаги съм тренирала и съм била стегната. Така че не е невъзможно да е 63 килограма, 165 висока и да изглежда добре. За мен тези килограми са много по добри от едно момиче което е високо 165 и е 47 килограма. Направо като чуя такива, че се оплакват че са дебели и ме отвращават. Била съм и 52(при отслабване без да искам),била съм и 60-62 при напълняване и сега съм си 55-57 и се чувствам най-добре. Така че зависи как са и разпределени килограмите, няма нищо чудно

    Към авторката. Ти си малка и сега се развиваш. Трябва да се храниш с добра храна, а не чипс и сладко. Опитвай се да се контролираш и не гладувай защото винаги ама винаги ще си връщаш килограмите обратно, че и отгоре. Храни се с добра храна, спортувай каквото ти харесва, не се тъпчи с глупости във 10 през нощта и ще видиш че ще има разлика. И като казвам добра храна, нямам в предвид да изяждаш по една активиа на ден с една ябълка и да мислиш че се храниш здравословно и че ще отслабнеш. Яж месо, примерно повече пилешко, риба, яж салати, плодове, по малко ядки, приемай много вода и се движи. Дори и да да се чувстваш по -добре като приемаш по-малко храна, прави го, но се храни и гледай с какво се храниш

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от BonnieandClyde666 Виж мнението
    100 калории- ти или си тъпа, или си малоумна?
    Абе май няма много разлика в тези двете думи

  13. #13
    Мога да ти кажа е да се научиш да харесваш себе си. А и за ръста, който казваш, килограмите не ми се струват много. Също така зависи и къде се натрупват, но като цяло не мисля, че трябва да гладуваш и да ядеш по "100 калории на ден".

  14. #14
    Ако си сигурна, че само с гладуване можеш опитай http://www.bb-team.org/articles/3992...ittent-fasting , но все пак прочети внимателно и не се вманиачавай по гладуването, защото е опасно. Ефект от нея има, бавно става, но пък е трайно, а и хората са си казали "трай бабо за хубост". Успех!

  15. #15
    Opitai s 90 dnevna dieta,ili razdelno hranene....tova sa rejimi na hranene,a ne dieti,s koito nqma da si anvredish na organizma...preporuchvat se dori za bremenni i kurmachki
    Ako iskash pogledni v bg-mamma ima temi za samiete rejimi kak se spazvat i otdelni temi za recepti po dni :]
    Sporta veche preporuchvam da otidesh pri profesionalist da si platish 30-40lv i da ti kaje kakvo da trenirash...

  16. #16
    Здравей,аз съм толкова висока колкото теб .Според мен не трябва да гладуваш-по-малко хапвай,повече тренирай,но не гладувай.Ако ядеш много хляб спри.Яж много ябълки,защото видях някъде ,че те помагат за борбата с килограмите.Дано съм ти била поне малко полезна,защото съм нова.

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    904
    Ама, изобщо не влагате смисъл в това, което казвате! Наизуст си говорите. Лудите деца ви четат щуротиите и после се бият в главите и се чудят от къде им е дошло?!
    Queen of the Damned

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си