.

Виж резултатите на анкетата: Какво мислите че трябва да кандидатствам?

Гласували
2. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Химия

    0 0%
  • Медицина

    2 100,00%
  • И двете са хубави и няма да сгрешиш с която и да е

    0 0%
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Question Химия или биология за кандидатстване?

    Така, ще държа нещата кратки.
    Първо искам да започна с това да не се лъжете от малкия брой постове който имам в форума, въпросът ми е напълно сериозен и искам само сериозни отговори от хора които знаят какво говорят, моля без критики и излишни коментари..
    В момента завършвам 11 клас. Бях решил да кандидатствам медицина и съответно почнах да хода на уроци по биология и химия, като преди уж биологията ми беше интересничка а химията не толкова. Сега обаче след като се мина последната учебна година и нещата се обърнаха. Почнах не само да харесвам химията повече, а и да я разбирам необичайно много (поне по думите на учителката ми която ме рекламира ) и ми стана супер приятната наука и дето се вика тия задачи от сборника за МУ ги решавам с лекота и кеф, вярно не съм стигнал до органичната ма има време. Та поради тая причина вече обмислям и кандидатстване с чиста химия. Питах 2 учителки, те ме насочиха към химическия факултет на СУ и ми казаха че изпита бил тест + 4 задачи само (ако може да потвърдите или отхвърлите това и да разкаже някой запознат по-подробно за кандидатстването със химия). Обаче имаше малък проблем като споделих това с майка ми... тя каза че химията нямало развитие с нея и после нямало реализация и можело само в БАН и бля бля бля, според мен за химията трябва да има реализация и то голяма, но не знам какви специалности има тя, също така не знам и какви професии поддържа тази наука, ако може да ми помогнете с това, като предварително искам да уточня че нямам никакво намерение да работя в българия, имам намерение само да УЧА тук, разбира се ако има добри условия за работа бих. но се съмнявам (някой по-запознат да ме опровергае МОЛЯ ВИ!!).
    П.С. да уточна работата ми искам да е свързана с практическа част (в лаборатория), голям фен съм на науката и съм добър с математиката, имам и интерес към физиката...(без подигравки )

    Та нещата които ми трябват наистина за тези които не са си правили труда да четат целият ми 'роман' са следните:
    1. Условия за кандидатстване (изпити, колко изпита, по кои предмети, колко задачи има ли теми и пр. ; балообразуване и максимален бал)
    2. Професии и бъдеща реализация с химия
    3. Начин да убедя родителите ми че химията не е адски задръстената наука с която мога да работя само е (е)БАН и като лаборант
    4. Хубави специалности/професии с химия и хубави страни за работа (аз съм се насочил към Австралия, мисля че е доста добра вие кажете също мнение

    5. Допълнителна информация, съвети, критики написани в дружелюбна форма приемам винаги с удоволствие

    6. Ако може моля някой админ да направи темата по-видима за околността защото искам наистина да я видят доста хора и някой компетентен по върпоса да помогне.

    И благодаря предварително на всеки който помогне

  2. #2
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от Cornix Виж мнението
    също така не знам и какви професии поддържа тази наука, ако може да ми помогнете с това, като предварително искам да уточня че нямам никакво намерение да работя в българия, имам намерение само да УЧА тук, разбира се ако има добри условия за работа бих.
    Добре бе, ти като робот ли си четеш учебника по химия и решаваш задачи ?! Щото само робота, бачка това което му е програмирано без да пита. Защо, къде се използва, за какво се използва, за него такива въпроси няма...

    Дрехите с които си облечен, извличането на златото, медикаментите, кремове, бои, лакове, петролът, акумулаторите... К'во да ти измисля още, където се прилагат знанията по химия.

    Лично за мен, Химията в гимназията си беше супер лесна и елементарна.

    И ако смяташ да се надъхваш, какво да работиш и учиш от написани коментари по-тази тема. Е, сбъркал си доста.
    Oтиваш, питаш, интересуваш се, на живо да се сблъскаш с това което те интересува.

    Какви езици знаеш на добро ниво ?
    Последно редактирано от SHPAIdURmeN : 06-24-2014 на 23:33
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  3. #3
    Английски на доста добро ниво и руски на средно ниво, освен това знам къде се използва химията, но не знам специалности и прочие и кое как е, освен това не ми се пътуват 120 км до София и да търся някого като муха без глава, надавах се тук да има някой който знае и който може би учи това в момента, на живо питам учителите по химия и съм написал това което те са ми казали. Просто ми трябва повече информация за това и не всичко става с гугъл тъй като много от информацията или я няма или е формулирана по такъв начин че не мога да я намеря... и ако може по-дружелюбно ако обичаш...

  4. #4
    Супер фен Аватара на Devilsplaymate
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    Nowhereland
    Мнения
    1 280
    За кандидатстването с тези предмети, определено препоръчвам да разровиш форумите на университетите към които си се насочил. Обикновено са изчерпателни (поне този на СУ) - има всякаква подробна информация - от информация за изпитите, до това с какъв транспорт да стигнеш до мястото на провеждането им.
    Simplicity, complexity, oh what a tragedy! Reality, insanity, strange normality. Incredible, untouchable, but just visual...

  5. #5
    Мерси много..

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си