.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Talking Започване на работа и навлизане в живота

    Защо да не си поговорим за нещата от живота ? Така или иначе повечето хора не спят по цяла нощ, нека да свършим нещо продуктивно (до някаква степен). Правя темата, защото поне аз не можах да намеря подобна, а и мисля, че повечето тийнейджъри в днешно време ходят на работа и имат какво да кажат по темата. Можем да обменяме опит, да си помагаме ако има с какво и можем, да намерим събеседници, които имат сходни интереси и т.н. Като начало на темата ще поставя въпроса за започването на работа в тийнейджърска възраст (16-18 ). Мислите ли, че е полезно за хората, които започват да работят на тази възраст, това помага ли им по някакъв начин или само им пречи? Какво се случва с училището в такъв случай ?

  2. #2
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Работа в тая възраст категорично се почва, ако обстоятелствата притскат човек. Никой на 16 - 18 не е толкова мъдър и далновиден, че да си мисли как кой знае колко полезен опит ще натрупа за напред в живота от миенето в някой ресторант. На тази възраст повечето се хващат за каквото могат, за да изкарат някой друг лев в най-далновидния случай за книжка, за колело или за кола на старо. В другия по-тегав случай някой може да е накаран да работи по принуда, за да помага на семейството си да свърже двата края или защото е решил да избяга от дома си или няма такъв.
    А какво се случва в училище викаш? Ами детето отива изморено след тежки смени, не му е стигнало време да си научи уроците, после няма да може да кандидатства и целият му живот може да отиде на кино докато някоя капиталистическа свиня се кефи, че обира от труда му или презадоволява себе си и семейството си на чужд гръб.
    А каква обмяна на опит викаш? Какво друго ти носи работата по такива обекти освен преждевременно застаряване и изпростяване?
    За съжаление работата от малък на нищо не може да те научи - не и на нищо полезно в днешния жесток свят освен, че малкият човек има цял живот да го тъпчат.

  3. #3
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Като всяко нещо, зависи как се прави. Ако ходиш и си бачкаш нещо за събота и неделя и ваканцията с цел да изкараш кинти за конкретно нещо, е много ок. Ще се отракаш, ще си имаш кинти да си харчиш, най - вероятно повече от връстниците ти, ще се научиш на общуване една идея, освен ако не идеш на място като строеж и така нататък. Обаче ако решиш да правиш на тия години "кариера", ще си заебеш ученето, ще се заробиш в някакво място от типа на макдоналдс, защото там взимат ученици, ще си преуморен, с малко пари и с по - малък шанс за развитие в някаква яка област за в бъдеще. Не че не може да се съчетаят нещата, но ако ги съчетаеш качествено, ще се скапеш, което няма никакъв смисъл, ако много спешно не ти се налага да бачкаш. Аз примерно, при това не ученик, ами като студент, магистратурата я изкарах джаста праста малко, даже още не съм завършил, ама почти, защото си работя на пълен работен ден, доволен съм си от работата, обаче като си тръгна в 6 от бачкане, изобщо не ми се занимава да ходя да решавам задачи по еди какво си, после да се прибера в 9 вечерта, да седна да пиша домашни и протоколи, след това като стане 10-11 да почна тепърва да ям и да си свърша нещо и хоп - стане 2-3 часа и на другия ден пак на работа. Пробвал съм, шибано е, затова накрая почнах да ходя само по изпити и по контролни. Същото ще стане и с даскалото ти, с разликата, че там не може да не се появиш и ще си парцал. Разбираш какво имам предвид.
    Така че бачкай си по ваканции и там ако набараш нещо уикендите, но на пълен работен ден, там макдоналдси и простотии, само ако много ти се налага да бачкаш.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #4
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    За последна година съм тийнейджър и може би не разбирам ситуацията с "повечето тийнейджъри в днешно време", но каква работа, докато си в училище още. Крайно необходимо ли е.

    Ако не, защо изобщо губиш времето, което трябва да отделяш за образованието си. Работата ти е да ходиш на училище и да учиш. Децата не трябва да работят, ще дойде време и за това.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  5. #5
    Banned
    Регистриран на
    Jan 2018
    Мнения
    40
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    За последна година съм тийнейджър и може би не разбирам ситуацията с "повечето тийнейджъри в днешно време", но каква работа, докато си в училище още. Крайно необходимо ли е.

    Ако не, защо изобщо губиш времето, което трябва да отделяш за образованието си. Работата ти е да ходиш на училище и да учиш. Децата не трябва да работят, ще дойде време и за това.
    заради мен ли продължаваш да се представяш за 19 годишна?

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от istina777 Виж мнението
    заради мен ли продължаваш да се представяш за 19 годишна?
    dreamwalker е една компютърна програма и нищо повече.

  7. #7
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от istina777 Виж мнението
    заради мен ли продължаваш да се представяш за 19 годишна?
    Не знам и не искам да знам кой си, но "кой си, къде си, там стой си" се пее в една много образователна песничка за индивиди като теб.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не знам и не искам да знам кой си, но "кой си, къде си, там стой си" се пее в една много образователна песничка за индивиди като теб.
    Замълчи, компютърна програмо!

  9. #9
    Banned
    Регистриран на
    Jan 2018
    Мнения
    40
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не знам и не искам да знам кой си, но "кой си, къде си, там стой си" се пее в една много образователна песничка за индивиди като теб.
    Всички правим грешки.

  10. #10
    dworkd16
    Guest
    Една от най-популярните в днешно време "първи работни длъжности" на тийнеджърите е модел в онлайн магазин. Доста често се срещат, ето например тук повечето момичета са макс. 19 годишни https://evizabg.com/ .

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от dworkd16 Виж мнението
    Една от най-популярните в днешно време "първи работни длъжности" на тийнеджърите е модел в онлайн магазин. Доста често се срещат, ето например тук повечето момичета са макс. 19 годишни https://evizabg.com/ .
    модел значи
    изглежда съмнително, определено

    подкрепям горните постове, че освен ако обстоятелствата не те притискат, няма смисъл
    често го има момента, в който започваш да изкарваш някакви пари и за момента ти стигат, че даже и остават и започваш да се вкарваш във филма, че 'то висшето е за балъците/загуба на време и пари', 'познавам сума ти безработни висшисти' и тн., което за определени специалности има резон, но в общия случай те ограничава и ти спира развитието. също и ученето може да остане на заден план.
    но ако изключим тези възможни странични ефекти и приемем, че става дума за сериозен човек, подходяща работа за тийнейджър е барман/сервитьор/касиер/промоутър

  12. #12
    Според мен е добра идея да започнеш да работиш през лятото или през уикендите в тази възраст, стига това да не пречи на училището. Работа като например промоутър, сервитьор и др. подобни, която да оставя време и за учене.

    От една страна получаваш допълнителен доход, който си изкарал със собствен труд и започваш да разбираш реалната стойност на нещата. От друга страна, научаваш много неща за живота и работата - например да си организираш времето, да общуваш с различни хора, разбираш какви са работните взаимоотношения и какво може да очакваш от едно работно място, както и какво е неприемливо и съответно знаеш да отбягваш в бъдеще.

    Като цяло смятам, че е полезно, стига да работиш разумно и да имаш достатъчно време за и учене.

  13. #13
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от hvadså Виж мнението
    Като цяло смятам, че е полезно, стига да работиш разумно и да имаш достатъчно време за и учене.
    и личен живот. Не искаш след време да си викаш "е, деба, като бях на 16-20 защо не излизах и не правих това и нова, а бачках".
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  14. #14
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    и личен живот. Не искаш след време да си викаш "е, деба, като бях на 16-20 защо не излизах и не правих това и нова, а бачках".
    No pain, no gain.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си