.
Отговор в тема
Страница 63 от 65 ПървиПърви ... 135359606162636465 ПоследнаПърви
Резултати от 1 551 до 1 575 от общо 1613

Тема: България

  1. #1551
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    само да припомня че в момента управлява служебния кабинет на Румен Радев съставен само от кадри на БСП
    тъпоглаво и ниско джудже, в служебния кабинет са кадри на жълтите и сините, има един единствен червен

  2. #1552
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    тъпоглаво и ниско джудже, в служебния кабинет са кадри на жълтите и сините, има един единствен червен
    нарича се фурнаджийска лопата надявам се знаеш какво значи това

    пп

    продължаваш да се държиш просташки ако искаш да водим диалог двамата си оправи държанието иначе сам ще си говориш
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #1553
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    нарича се фурнаджийска лопата надявам се знаеш какво значи това
    хохохох, нарича се олигофрения, лекувай се

  4. #1554
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    България се нареди на последно място в социалната сфера след приемането ни в ЕС
    https://www.novini.bg/news/418928-%D...%B5%D1%81.html

  5. #1555
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Гледам тук, а и като цяло хората всеки седи и плюе и се оплаква колко сме назад, колко лошо живеем, как ни крадат и прочее. Без да ангажирам никого с моето мнение, просто искам да го изкажа. Основно се оплакваме от следните неща - нямаме пари, политиците ни крадат, институциите са корумпирани, последни сме в Европа по почти всичко, няма работа, нямаме образование, по - натам ще се сетя за още. И все ни е виновен някой - политиците, комунизма, чуждите държави, започвам да имам чувството, че ние сме центъра на света и фикс идеята на всички е да се чудят по цял ден и цяла нощ как да прецакат средностатистическия български интелектуалец - разбирач от всичко. По мои наблюдения, хората, които се оплакват най - много, естествено, в повечето случаи са обикновено хора, които взимат заплата между 500-1000 лева, което, естествено, е малко за самоиздръжка и семейство, обикновено живеят в някой по - голям град, най - често в панелка, работят ниско квалифицирани професии и целта на живота им е да седят по анцузи на пейката пред входа и чоплейки семки и пиейки ракия, да разнищват политиката, футбола и другите теми на деня. Отново по мои наблюдения, по селата хората не се оплакват толкова, че живеят в мизерия, въпреки че реално имат чисто по - малко пари. Същите оплакващи се хора от по - горе, когато има протест, седят на дивана пред телевизора, жулят ракия и цъкат, а протестът се състои от 200 човека с байраци, естествено, няма как някой да им обърне внимание. Поредна тафталогия - по мои наблюдения, нещата започват за тези отрудени люде още в училище. Нашият 12 години учи таблицата за умножение, чуди се от кой час да изкръшка, каква простотия да на прави, гордее се като изкара 3ка и обяснява как това никога няма да му трябва (за чий му е да знае за Илиадата, пък той кога ще използва на практика формулата за обем на сфера, апък тоя фарадеев кафез за кво му е, той няма да ставанякой учен да взима 300 лева, тоя по химия е педал, а тая история за кво ми е, некви минали работи, пък по география закво да учи, като има карти и прочее). Избутва даскалото, записва нещо "за дипломата", 4 години върти гюбеци по чалготеките, знае всички кръчми наизуст, взима някаква диплома и почва да си търси работа. Хубаво де, ама той не знае и не може нищо, а иска да започне първата си работа със стартова заплата 2000 лева, ако може чисто. А тук, а там, вижда, че няма такъв филм, започва да обвинява държавата и образованието, нищо, че той не е имал никакъв интерес да учи, че му се налага да работи майстор/шофьор/хамалин, защото мама в един момент му казва, че ще спре да му дава пари. След това цял живот всички са му виновни за всичко. Замислете се колко масов е този случай. Щото, по мои наблюдения, хората, които не са правили така, не се оплакват от мизерия.
    Относно това, че народът е беден - само за пенсионерите важи според мен. Не може да караш кола, да пушиш цигари, да имаш айфон и да разправяш, че нямаш пари да си платиш сметките (деба тия политици). Отново, това са хората, които взимат до средна заплата за страната, но обичат да правят сватби с по 200 човека и държат да карат бмв или мерцедес.
    Една скромна според мен сметка - ако взимаш чисто 800 лева, в София сметките са ти зимата не повече от 300-400 лева в някакъв хардкор случай. Ако не плащаш квартира, 400 лева за храна на месец стигат. Ама лятото като нямаш парно, стават 600. Ако плащаш квартира, то трябва, за да си на квартира изначало да си си направил сметката и да можеш да си го позволиш. Ако взимаш 1000 лева чисто, плащаш 400 лева квартира и са ти 300 лева сметките (справка, моите за най - студения месец бяха ток 25 лева, вода 20, парно 200, телефон 17, интернет 40 (глезя се), карта за градския - 9 лева, щото съм студент и ползвам само метро = 311 лева, но имам и реално излишни разходи). Та ако домакинството взима 1000 - хиляда и малко (което избщо не е непостижимо, ако двама души работят, дори и за малко пари), реално ще се оправят и с квартира, няма да живеят богато, но в никакъв случай мизерно (няма да гладуват и да са на студено). Това в София. Бедни са хората в Африка и бабите по селата, дето имат 200 лева пенсия, не чичака с анцуга и 20 годишната е36-ца, дето кара по един стек червено боро на седмица.
    Институциите са корумпирани, вярно е, но работа, ако си достатъчно упорит, ще си свършиш. А и ние хубаво се сравняваме примерно с Англия и тяхното здравеопазване примерно, ама вижте ние колко данъци (не) плащаме и колко те, отделно, че те имат и колосални застраховки и данъци за жилище, кола и прочее. Нашият стандарт далеч не е много по - нисък, отколкото на средностатистическия англичанин в крайна сметка.
    Политиците ни крадяли - вярно е, да. БВП на страната за 2013 е над 110млрд. лева, данните сочат, че расте. Има 240 кавала в парламента. Всеки по 1 милион средно да отнесе, реално това не влияе чак толкова на средностатистичския българин. А и в момента далеч не се краде толкова, колкото през 90те. Не харесвам политиците и никоя партия, но което си е така, си е така.
    Защо се строили магистрали, а не се давали тези пари на пенсионерите и майките. Еми добре де, България не е само София. Нали, за да има някаква търговия и някакъв бизнес, трябва да има инфраструктура. Нали един турист като дойде и мине по главен път, който му е ебана майката, а второстепенните са кози пътеки, едва ли ще иска да се върне и да ни препоръча. Тия неща се строят веднъж и после носят само плюсове. Щото всички, дето реват, че се строят магистрали, после се кефят като карат към морето след Стара Загора.
    Отплеснах се много, но общо взето мисля по следния начин - не сме беден, а мързелив народ. Всеки иска да изшани и да има печалба, без да прави нищо и като не се получи, обвинява винаги някой друг. Все едно ни доставя голямо удоволствие да плюем всичко и всеки за всичко. Ще се оправим в същия момент, в който си променим начина на мислене, без значение кой точно ни управлява. Обратното, който и да дойде, ако народът разсъждава както в момента, ще сме си на все същото дередже, което, между другото, не смятам, че е много лошо.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  6. #1556
    Абе човек, ти от София или от магистралата в страни излизал ли си някой път , за да видиш как се живее?
    500 - 700 лв са заплати на асистенти с куп знания, а бизнеса се управлява от няколко монопола, които са филияли на чуждестранни фирмии което моментално ликвидира България да създава и произвежда собствено ресурсите си. Парите се източват и за обикновенния работник остават 420 лв заплата на пълен работен ден. Със 600 лв заплата какви пари отделяш за развитието на останалите сектори. Освен за суперпаркети и енергетика? Прав си, че населението деградира , но забравяш , че ти ще живееш с тези хора, а те ще са по всички етажи на властта и директно ще бъркате включително и в твоя джоб . Когато направиш деца, тогава ми пиши как в София 1000 лв ще ви стигат , и ще си доволен като опитен специалист да получаваш 1000 лв. Защото 2000 лв 3000 лв И на горе отдавна е минало времето , когато частниците дават. Поне в по-голяма част от секторите. Но дори и за инженерите . Тъй като няма индустрия.

  7. #1557
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Абе човек, ти от София или от магистралата в страни излизал ли си някой път , за да видиш как се живее?
    500 - 700 лв са заплати на асистенти с куп знания, а бизнеса се управлява от няколко монопола, които са филияли на чуждестранни фирмии което моментално ликвидира България да създава и произвежда собствено ресурсите си. Парите се източват и за обикновенния работник остават 420 лв заплата на пълен работен ден. Със 600 лв заплата какви пари отделяш за развитието на останалите сектори. Освен за суперпаркети и енергетика? Прав си, че населението деградира , но забравяш , че ти ще живееш с тези хора, а те ще са по всички етажи на властта и директно ще бъркате включително и в твоя джоб . Когато направиш деца, тогава ми пиши как в София 1000 лв ще ви стигат , и ще си доволен като опитен специалист да получаваш 1000 лв. Защото 2000 лв 3000 лв И на горе отдавна е минало времето , когато частниците дават. Поне в по-голяма част от секторите. Но дори и за инженерите . Тъй като няма индустрия.
    Имаш право, но има и друго нещо. Асистентите, които споменаваш, ако имаш предвид тия в университетите, обикновено това да преподават не им е единствената работа, доста голяма част от тях се занимават примерно със собствен бизнес. Когато започваш да си избираш професия, логично е да имаш представа как върви заплащането. Излизал съм от България, да. Казах, че стандартът на средностатистическия българин не е много по - нисък, отколкото в Англия например и продължавам да го твърдя. Ти какво предлагаш, да се сурнем всички и да идем в чужбина, понеже имаме образование и тук на някои места това не се заплаща добре? Само че представи си следната ситуация - ти сега завършваш да речем право или нещо друго, имаш 0 дена трудов стаж и опит и решаваш, че ще идеш на запад. Каква точно професия предполагаш, че ще практикуваш, когато идеш там? Да не мислиш, че цяла западна Европа седи и чака нашите висшисти да им се изсипят там и да почнат да взимат заплати като "бели хора"? Един познат така се върна от Германия, инженер, тук взимал 750 лева, отиде там, ми чинии няколко месеца и се прибра. Също така съм свидетел как хора, които са завършили тук и си разбират от работата, взимат доста над 1000 лева, тоест не е като да няма работа. Пак да кажа, не ангажирам никого с мнението си.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  8. #1558
    На ''Запад'' главно културата е по-различна и го няма този Балкански манталитет, системата също е много по-затегната и за това са напред. Нямам предвид определянето само на стандартта и парите, ами като цяло във възможностите за развитие - стажове и практика, нови технологии. Тук като завърша висшето имаш нула дена стаж главно, защото много по-трудно си успял да си осигуриш, заради нежеланието на много работодатели да се занимават с теб, а на ''Запад'' далечн не е така. Много от аситентите работят втора работа, което не винаги е възможно или ефективно. В университите правилата са като на вън. Много професори и доценти са станали такива благодарение на някаква услуга или нещо от подобен ред, не си мисли, че си нямат проблеми. Професията не се избира само по пари, ами по призвание. Колкото до заплащането в Чужбина, в последните години навсякъде по света обикновнния човек се превръща в робот и нищо повече. Специалиста, нито в Америка, нито у нас е Бог, но чуждестранните фирми обират нашите специалисти, плащат им добре, развиват се, докато нашите фирми не го правят, едни от безхаберие, други от невъзможност, факт е, че стандартта в Германия е в пъти по-висок. Валутата е различна, цените им са скъпи, отново си същия робот, но всичко е до там. Колкото до това да отидеш без никакъв опит и да очакваш да те вземат на работа без никакви връзки, само защото им хвърлиш българска диплома при положение, че има 1000 желаещи стажанти с немски дипломи, тъй като са 80 милиона души.. Ми ест, че няма да се получи лесно. Капитализмът идва от там, не от тук. Тук беше комунизмъм.

  9. #1559
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    За доста неща съм съгласен с теб, не ме разбирай погрешно. Аз твърдя, обаче, че човек, ако е достатъчно пробивен и има акъл, ще се приспособи и ще живее добре навсякъде. Аз лично не бих станал емигрант, да ида някъде и на мен да се гледа като на втора ръка човек, за да изкарвам повече пари. Относно чуждестранните фирми, ми то и тук е така, доста голяма част от чуждестранните фирми в България плащат по - добре от нашите, да не кажа, че съм си патил от наши, а в момента съм в чуждестранна и съм си много доволен (инженер съм). Целият ми пост беше изначало за това, че не може винаги да обвиняваме държава/политици/извънземните за нашите несполуки, без да погледнем себе си и какво правим за себе си и за близките си. Викаш нисък ни е стандарта, ами нисък е донякъде, защото всеки втори в тая държава се чуди какво да открадне и как да завлече пари, без да направи нищо, хората се оплакват от корупция, ама като ги спрат катаджиите, бутат рушвет. Другите пък толерират това. Не сме доволни от политиците? А какво ние правим по въпроса - бъркаме си в носовете и гъзовете и сумтим пред телевизорите. Виж Румъния какво направиха лани, виж и на запад какво става, когато на народа нещо не му изнася. Та нашето дередже ние сме си го заслужили до доста голяма степен.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  10. #1560
    Съгласен съм с теб, че до голяма степен разсъждението и самите действия на българите като цялостен народ са погрешни и затова сме на това ниво, но факторите са много повече, в което имат вина както историческото развитие, така и днешните световни геополитически събития. Правителство и управление на държава и народ не се прави току така с излизането на протест, защото понякога протестите прерастват в въоражени конфликти подобни на Сирия и Либия, в които са замесени много велики сили, а друг път революцията не е нищо вече от поставяне на диктатура от слуги на подобен род бандити. Като се махне интелигенцията в управлението разбира се, че стадото и цялата държава тръгва на долу, просто свършва с нея. Банкерите и световните корпорации имат голяма вина , така че не всичко е черно на бяло. Има както долу така и горе. И не забравяй, че чуждестранните фирми в България са тук, защото използват евтина работна ръка, не за друго. И парите отново се изнасят извън граница. Но така е като нашите работодатели не струват.

  11. #1561
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    А и в момента далеч не се краде толкова, колкото през 90те.
    нещо сериозно си се объркал
    до 97-98 почти не се крадеше в България, но дори и след това не успяха да ни вкарат 20 милиарда заем за 2 години
    всички политици крадат, всички държавни служители крадат, но никога не сме имали политици и държавни служители с интелект на овчари - могат да броят овце и нищо друго

    не българите, а хората в Африка били бедни
    бе ти вземи питай пенсионер с 2-300лв как изкарва цял месец и след това пиши подобни глупости

  12. #1562
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    нещо сериозно си се объркал
    до 97-98 почти не се крадеше в България, но дори и след това не успяха да ни вкарат 20 милиарда заем за 2 години
    всички политици крадат, всички държавни служители крадат, но никога не сме имали политици и държавни служители с интелект на овчари - могат да броят овце и нищо друго

    не българите, а хората в Африка били бедни
    бе ти вземи питай пенсионер с 2-300лв как изкарва цял месец и след това пиши подобни глупости
    Ако беше чел, щеше да видиш, че специално съм написал, че това не важи за пенсионерите с 200 лева пенсия. За интелекта на политиците ни съм съгласен.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  13. #1563
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    що не станете едни политици като сте толкова умни



    да щото нямате акъл как да стане
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #1564
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    що не станете едни политици като сте толкова умни



    да щото нямате акъл как да стане
    освен това не сме съгласни да си продаваме задниците, господин продадох си гъза за 50к


    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Ако беше чел, щеше да видиш, че специално съм написал, че това не важи за пенсионерите с 200 лева пенсия. За интелекта на политиците ни съм съгласен.
    от 2008 до сега беше почти напълно унищожена средната класа и беше унищожена от политиците - банкянския свиркаджия
    та хората могат да искат, могат да се опитват, но ако ти се пречи по всеки един възможен начин, дали вината е в хората

  15. #1565
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    освен това не сме съгласни да си продаваме задниците, господин продадох си гъза за 50к




    от 2008 до сега беше почти напълно унищожена средната класа и беше унищожена от политиците - банкянския свиркаджия
    та хората могат да искат, могат да се опитват, но ако ти се пречи по всеки един възможен начин, дали вината е в хората
    тва че си глупав и избираш глупави политици се доказва щом мислиш че съм се продал за дарение 2г преди изборите

    купи си тълковен речник виж значението на думата дарение и се образовай малко

    за разлика от теб не стоя по цял ден пред компа и не лая по тези които правят нещо за тая държава
    хем искате нещо да се случи хем не одобрявате после как станало


    а за своето си положение обвинявай само себе си
    Последно редактирано от haritov : 04-24-2017 на 02:47
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #1566
    Харитон, а ти що не станеш политик като имаш такова много приятели?! Айде направи партия. Ама не в герб.

  17. #1567
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Харитон, а ти що не станеш политик като имаш такова много приятели?! Айде направи партия. Ама не в герб.
    от къде знаеш на къде съм се ориентирал?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  18. #1568
    Еми, кажи де, трън ли ти да ти вадим . Ти от къде знаеш дали ние не сме илюминати ротшилд

  19. #1569
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Еми, кажи де, трън ли ти да ти вадим . Ти от къде знаеш дали ние не сме илюминати ротшилд
    това си е моя работа имам си достатъчно акъл че да си мълча за някои работи
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  20. #1570
    Агент 007

  21. #1571
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    това си е моя работа имам си достатъчно акъл че да си мълча за някои работи
    интересно къде си беше забравил тоя голям акъл, когато се похвали, че си гласувал за банкяснкия спермояд за някви пари

  22. #1572
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    интересно къде си беше забравил тоя голям акъл, когато се похвали, че си гласувал за банкяснкия спермояд за някви пари
    разкажи да научат хората
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  23. #1573
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    с това честитя на харитов
    от коментарите се разбира
    какво мнение имат българите
    за тоя тлъст спермояд

    http://dnes.dir.bg/news/makedonia-bo...-25903128?nt=4

  24. #1574
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    с това честитя на харитов
    от коментарите се разбира
    какво мнение имат българите
    за тоя тлъст спермояд

    http://dnes.dir.bg/news/makedonia-bo...-25903128?nt=4
    http://afera.bg/%d0%ba%d0%be%d0%b9-%...%b1%d0%b0.html

    „Борисов: След като поговорихме два часа, Ердоган омекна. Турският президент подарил на българския премиер пушка“

    Кой е от страната на булката, аджеба? И като има пушка, ще гръмне ли като развеят белия чаршаф?

    hahahahaha

  25. #1575
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си