.
Отговор в тема
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 80
  1. #51
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    Някой по-горе беше казал, че не те питат, когато те правят и дали искаш да се раждаш.
    Защото в природата не ти си критерии за правилно и неправилно, а този който те създава.

    Все едно картината да каже на художника, защо я е създал, ами защото това е правилното, художника го опредял и има правата над картината дали да я създаде или не и после дава свободата на картина ако иска да се самоубива, като не и се живее както е създадена и с каквато цел е създадена и има непоносимост към твореца.
    Последно редактирано от defender : 09-17-2014 на 12:18

  2. #52
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защото в природата не ти си критерии за правилно и неправилно, а този който те създава.

    Все едно картината да каже на художника, защо я е създал, ами защото това е правилното, художника го опредял и има правата над картината дали да я създаде или не и после дава свободата на картина ако иска да се самоубива, като не и се живее както е създадена и с каквато цел е създадена и има непоносимост към твореца.
    Значи родителите ти, като твой създатели, имат право да те убият?

  3. #53
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Родителите не са твой създатели, те са само оръдие на природата, която е заложила в тях възможността да създават.
    Но все пак като участиници във волята на природата, те телесно ти дават ганетичния код, а духовно имат правото да те възпитат.

  4. #54
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^
    Значи, когато живота ни стане изверг към нас да се самоубиваме, за да не се гаври живота с нас.

    "Свидетелю на словото", не се гаври със Словото.
    нямах това предвид, но говорех за много сериозни обстоятелства, просто си представи какво би било ако те обградят примерно някакви содомци и те ранят сериозно с техните оръжия и след няколко минути могат да те хванат и да се поругават с теб като те изнасилват брутално в продължение на часове..., не би ли било самоубийството по-добър вариант при такива обстоятелства?!

  5. #55
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Защо се настървихте всички така, вие не искате доказателства, а само да манифестирате озлоблението си.
    с въпроса си разруших малоумното твърдение, на чиято база е построено цялото ти неадекватно мнение, и сега в жалък опит да покриеш грешката си ме обвиняваш в злобеене по адрес на въображаемия ти приятел, бягайки отчаяно от темата като климатроник в раздел политика. тийнпроблем много ти отива

    до идиотите с "естествените" закономерности - природно е да бъдеш канибал, да си откраднеш съпруга, да изнасилиш жена, да убиеш хората, които са потенциални претенденти за социалния ти статус, да живееш в група, където алфа мъжкар и лидер е сладурът с най-много мускули и до когото трябва да се допитваш за абсолютно всичко, да хвърлиш на червеите всеки, който е с дори мъничък недъг, или да го изядеш, да лъжеш и мамиш на поразия, за да оцелееш, да приемаш храна и вода веднъж на 1-2 дни, да се храниш с корени, всяка твоя рана да е потенциална сериозна инфекция поради невъзможността ти да я промиеш, да не се къпеш със седмици (банята ти представлява влизане за кратко в кална река), да имаш 5 деца от различни партньори (хората са полигамни по природа) и 4 от тях да умрат, преди да проходят; да не можеш да четеш и пишеш, знанията ти да се ограничават до това какъв е цветът на зрелите малини, да вървиш по 20 км на ден под жаркото слънце в търсене на храна, да умреш на 45 от старост, да не се занимаваш с торене, а и със земеделие изобщо, понеже неолитната революция е нещо неестествено и е белег на съвременната "отвратителна" цивилизация, която ви храни неблагодарните гърла цял живот и благодарение на която сте нещо различно от безцелно съществуващи маймуни. или пък не сте?
    призовавам всички дифендъри и климатроници да изключат компютрите си и да отидат в джунглата

    Цитирай Първоначално написано от bilqnavod Виж мнението
    Щом господ не ни е дал възможността да си отиваме от този свят, когато ние решим, значи не трябва да се самоубиваме. Човек няма право да решава кога да живее или кога да умре.
    дефинирай "не ни е дал възможността". имаш крака, които да те закарат до пропастта, и мозък, който да реши кога да скочиш. кво, трябва да имаме вграден shutdown бутон на пъпа ли? тогава ли ще е правилно?
    Последно редактирано от dimitar., : 09-17-2014 на 13:05

  6. #56
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Мерси за религиозния псевдо-психопортрет, балък смешен. Това че ме дразниш с напъните си да даваш грехопадениетоределения на понятия и явления от позицията (на посредник) на някаква фалшива авторитетност (която естествено е само в твоите очи), съвсем не е причинено от какъвто и да е тип вяра в антични приказки, още по-малко пък в пословичните им морални разграничения и догми. Последните съвсем не се разграничават от тези в другите психо-социални конструкти, където вярата също е основния компонент в съставянето на всякакви норми, закони, препоръки, разграничения, забрани и пр. - И зад всичкия тоя изфантазиран фалш от всевъзможни простотии отново стоят съвсем простички, съвсем човешки желания и подбуди, от същите се водят всяка група вярващи - издиганията на авторитети се правят от тия, на които им липсват(трябват) такива и затова ги търсят извън себе си ; издигането на композиция от идеи, обединени от груповата вяра в обещания за нов, по-добър, съвършен свят, за крайна победа,за свобода, за спасение, за рай, се извършва от тези, които привиждат края на собствените си проблеми във външно решение; издигането на кодекс, лесна рецепта за начин на живеене, на готов извървян вече път - това е за онези, които нямат свой път и затова вечно ходят по-стъпките на другите..... и т.н. и т.н. Естествено всичко туй е невидимо за вярващия - и как иначе...
    За мен няма никакво значение дали ще ми рецитираш Маркс, Коранът, Библията или каквато и да е друга плебейска шитня - оставаш си просто един от многото взели се насериозно палячовци. Така че взимай си лайняните мненийца и линкове и се омитай....
    Първо, напомням, че Бог и Неговите заповеди са авторитетни не само за мен, а и за милиони хора по света. На всяка група хора за инат може да се противопостанви друга такава, но християните сме не просто група единомишленици, а Църква - мистичен организъм, общност на всички християни, свързани чрез Святия Дух и с неин глава - Иисус Христос. Тя обединява християните не само в пространството, но и във времето, т. е. обхваща всички християни от всички времена, включвайки и светиите и ангелите. Една от задачите ѝ е да бъде неизменен и непоколебим стълб и проповедник на истините на вярата. Така че аз имам зад себе си авторитета на Бога и Църквата, а ти имаш само един самовлюбен, помрачен от гордост несъвършен разум и си въобразяваш, че ако не знаеш нещо, то е само защото не си си дал труд да си го изсмучеш от пръстите. А калта под ноктите не е повод да се имаш умен в собствените си очи. Такива като теб - с лопата да ги ринеш и всеки си е на свой акъл, т.е. башка луд.
    Второ, смяташ, че ,,всеки трябва сам да си пише заветите'' и че е унизително някой да те води. Човешката природа е повредена от грехопадението и това засяга ума, волята и чувствата, които често се стремят не към това, което е добро и полезно. А Божията воля, изявена в Неговите заповеди е блага и съвършенна. За да я изпълним се стремим да се отричаме когато се налага от своята воля, за да изпълним Божията. Затова Христос уподобява праведните на овце, които са бели и поради стадното си чувство са послушни на пастира. Докато грешниците са като козите - всяка е на свой акъл и обича любимото ти клише,,бъди какъвто си''; т.е. всяка е непослушен индивидуалист. Ако за човека такъв живот на автопилот би бил полезен, Господ нямаше да си прави труда да ни дава забрани и предписания.
    Трето, не е вярно, че Библията, Корана и Маркс са ти еднакво немеродавни и безразлични. Избора ти на ник показва, че симпатизираш не на някой положителен герой, а на врага на човешкото спасение - Сатаната и на Антихриста, което значи, че няма смисъл да се правиш на свободен от религиозни влияния атеист.

  7. #57
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    нямах това предвид, но говорех за много сериозни обстоятелства, просто си представи какво би било ако те обградят примерно някакви содомци и те ранят сериозно с техните оръжия и след няколко минути могат да те хванат и да се поругават с теб като те изнасилват брутално в продължение на часове..., не би ли било самоубийството по-добър вариант при такива обстоятелства?!
    ще се бориш колкото можеш докрай или пък ще се опитваш да се измъкнеш, страхът от страданието не трябва да бъде поводът който те кара да се самоубиеш предварително, това е робско усещане.
    Последно редактирано от defender : 09-17-2014 на 13:11

  8. #58
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Избора ти на ник показва, че симпатизираш не на някой положителен герой, а на врага на човешкото спасение - Сатаната
    Не, не означава, ти сега почваш да си говориш с доктора и още не го познаваш, само ще ти кажа, не търси в доктора някаква социумна логика или предрасъдък.

    Демек, ника на доктора не означава това, което си мислиш. Доктора е друго измерение.
    Последно редактирано от defender : 09-17-2014 на 13:34

  9. #59
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Абсолютна нинджа.

  10. #60
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Избора ти на ник показва, че симпатизираш не на някой положителен герой, а на врага на човешкото спасение - Сатаната и на Антихриста
    Да, аз съм сатанист и боготворя Дявола. Проблем?

    https://www.youtube.com/watch?v=t9Y7VQ13SYs

    Hail Satan!
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 09-17-2014 на 17:08

  11. #61
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Да, аз съм сатанист и боготворя Дявола. Проблем?

    https://www.youtube.com/watch?v=t9Y7VQ13SYs

    Hail Satan!
    Много по-сериозен, отколкото си в състояние да си представиш. Боготвориш най-окаяната твар във вселената. Това е дъното на възможното човешко падение. Насила хубост не става, човек има свободна воля и естествено Бог няма да вкара в рая насила никого. Щом предпочиташ да се мъчиш в ада заедно с бесовете, значи си изтрещял тотално. Аз не смятам, че има полза да се занимавам повече с теб, тук думите не помагат. Оставям те на великата милост на Господа и се моля да ти даде покаяние. Отписвай се овреме от губещия отбор!

  12. #62
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не, не означава, ти сега почваш да си говориш с доктора и още не го познаваш, само ще ти кажа, не търси в доктора някаква социумна логика или предрасъдък.

    Демек, ника на доктора не означава това, което си мислиш. Доктора е друго измерение.
    Доктора вече те опроверга. Никът му означава точно това, което си мислех и освен това не почвам да си говоря с него, а напротив- свърших.
    Последно редактирано от Pitancho : 09-17-2014 на 18:43

  13. #63
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Естествено, че ме опроверга, нали ти казвам, че не очаквам някаква логика в проявите на доктора сатанист, който преди време пък казваше, че не бил сатанист, защото не се вкарвал в рамки и етикети или нещо такова искаше да каже.

  14. #64
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, Sub-Zero ще те накаже:

    https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater
    Последно редактирано от defender : 09-17-2014 на 21:17

  15. #65
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Никът му означава точно това, което си мислех
    А замислял ли си се, че може аз да съм искал да си помислиш, че означава точно това, което си си помислил, че означава... ?

    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 09-17-2014 на 23:35

  16. #66
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    А замислял ли си се, че може аз да съм искал да си помислиш, че означава точно това, което си си помислил, че означава... ?
    Доктора пак включи на режим "тъпеене".

    Сега кажи и за оная боза с "въдичките".


    ПП: Предполагаем отговор:

    "А замислял ли си се, че може аз да съм искал да си помислиш точно това".
    Последно редактирано от defender : 09-18-2014 на 08:47

  17. #67
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ще се бориш колкото можеш докрай или пък ще се опитваш да се измъкнеш, страхът от страданието не трябва да бъде поводът който те кара да се самоубиеш предварително, това е робско усещане.
    дано истинският Господ Бог (да) даде сили на всеки да се пребори със злото, но ето как за съжаление лошата съдба вече се оказа неминуема за много хора, и това защото нямаше достатъчно истински духовни служители, които да работят за всеобщото спасение в истинския Господ Бог, понеже как самоубиецът (който и да е той) да получи помощ когато не я получава?!, или как да разбере какво да направи за да не стигне до самоубийство когато не разбира от никъде?!, или как да разбере как да се бори когато не среща примерно човек като теб, който да му вдъхне борбеност?!, защото отгде знаеш колко хора на света в момента са пред прага на самоубийство поради безизходицата, в която се намират, а ти дори не знаеш кои и къде са те или не знаеш как да ги откриеш/намериш за да им помогнеш?!, защото например много хора просто се хвърлиха от мост, при все че имаше други, които се опитваха да убедят мнозина от тях да не го правят, понеже едно е когато имаш привилегията да си без проблеми, заради които човек би могъл да се самоубие, докато съвсем друго е да си на мястото на самоубиеца имайки същите проблеми като него едно към едно, например едно е да кажеш "ще се помъчиш да вдигнеш 5 тона с ръце", но друго е наистина да ги вдигнеш...

  18. #68
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Аз пък смятам като намеря повече време да (опитам да) завъртя темата към психологическата част. Ако се намерят потребители, на които им се пишат фермани, като нищо ще се заформи нещо провокиращо.
    Когато те следя (щот съм creepy nerd), всеки път забелязвам това : " като намеря повече време да... " . Ами хайде де, чакам/e. Ще понапишем няколко ФЕРМАНИ (), но проблемо !
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  19. #69
    Miss Spielrain
    Guest
    Real life events cause suicide not mentall illness. mental illness is the thing inbetween.

    Това е вече нещо смислено. Поздрави!

  20. #70
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2014
    Мнения
    1 660
    Защо да се самоубиваш? Защо въобще да приемаш това за опция?

  21. #71
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от espada Виж мнението
    Защо да се самоубиваш? Защо въобще да приемаш това за опция?
    Защото е по лесно...
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  22. #72
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    Защото е по лесно...
    Побвал ли со го, че знаеш ?

  23. #73
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Самоубийство == слабост

  24. #74
    За хората, които твърдят, че не е правилно.Кое ви кара да се чувствате толкова специални?

  25. #75
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Животът ни е подарен и изкупен. Да не го пропиляваме.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си